Eyt Açıklaması

Eyt Açıklaması

Son dakika EYT açıklaması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan EYT açıklaması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını EYT açıklaması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Eyt Açıklaması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan eyt açıklaması gelişmeleri de dahil olmak üzere 390 eyt açıklaması haberi bulunmuştur. Tüm eyt açıklaması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çalışma Bakanı Prof.Dr. Işıkhan EYT açıklaması! Maaşlar bağlanacak
Çalışma Bakanı Prof.Dr. Işıkhan EYT açıklaması! Maaşlar bağlanacakÇalışma Bakanı Prof.Dr. Vedat Işıkhan gazetecilerle bir araya geldi. Işıkhan EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, maaşı henüz bağlanmayan EYT'lilerin maaşlarının yıl sonuna kadar bağlanacağını ifade etti.
19.09.2023Ekonomi
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması: Bu ay sonuna kadar herkese maaşları bağlanacak
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması: Bu ay sonuna kadar herkese maaşları bağlanacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la (EYT) ilgili son durum hakkında bilgi verdi.
11.05.2023Ekonomi
Boşanma davalarında emsal karar! Başka biriyle ilişki ağır kusur sayıldı
Boşanma davalarında emsal karar! Başka biriyle ilişki ağır kusur sayıldıYargıtay zina davasında taraflar arasındaki mektuplaşma, mesajlaşma, birlikte şarkı söyleyip sosyal medyada paylaşma ve yabancı kadının mesane patoloji raporunun erkekle paylaşılmasını zina davasında ağır kusur sayılacak deliller arasında kabul etti.
17.03.2023Gündem
Seçim için adres beyanında kritik gelişme
Seçim için adres beyanında kritik gelişme14 Mayıs seçimlerinde oy kullanacak afetzedelerin adres değişikliği beyanı için bugün son gün. Yeni adres beyanları nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatiklerden yapılabiliyor.
17.03.2023Ekonomi
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli promosyonunda rekor ücret, bankalar açıkladı
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli promosyonunda rekor ücret, bankalar açıkladıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. SGK, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili, kanundan önce işten ayrılanlar, geriye dönük prim borçlanması, birden fazla sosyal güvenlik kurumu kapsamında çalışanlar gibi noktalara açıklık getirdi. Öte yandın emekli promosyonu ile ilgili bilinmeyenler açıklandı. Promosyon başvurusu yapıp 3 yıllık taahhüt veren emeklilere 8 bin 500 liraya varan ödeme yapılıyorken, ek ödeme kampanyaları ile bu ödeme 10 bin lirayı buldu. Başvuru şekli ve şartları EYT'liler ve tüm emekli olacaklar için aynı. SSK veya Bağ-Kur'dan emekli oluyorsanız, e-Devlet üzerinden veya SGK İl/İlçe Müdürlükleri'ne emeklilik başvurusunda bulunurken dolduracağınız Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi'nde maaşınızın yatırılacağı banka tercihini belirtebilirsiniz. Maaş bağlanır bağlanmaz da taahhüt verip ödemenizi alabilirsiniz. İşte EYT'lileri ilgilendiren tüm detaylar...
17.03.2023Emekli
SGK'dan Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'lularla ilgili 'EYT' açıklaması
SGK'dan Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'lularla ilgili 'EYT' açıklamasıSosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK), emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yasanın, 23 Mayıs 2002 tarihi itibarıyla 3 yıldan az hizmeti bulunan Emekli Sandığı ve Bağ-Kur çalışanlarını kapsamadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı açıklandı.
SGK'dan yeni EYT açıklaması
SGK'dan yeni EYT açıklamasıEmeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından SGK’dan ilk açıklama geldi.
Bakan Nebati'den EYT açıklaması! 'Kasaya koyduk' deyip tarih verdi
Bakan Nebati'den EYT açıklaması! 'Kasaya koyduk' deyip tarih verdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT’nin bütçeye oluşturacağı yüke ilişkin, “31 Aralık’ta biz EYT’nin bu yılki yükünü kasaya koyduk. EYT’nin bütçeye maliyetini de bu yıl için 255 milyar lira olarak hesapladık, kasada hazır duruyor. Buna KGF kefaletleri dahil değil” dedi.
2.02.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş EYT açıklaması! İlk maaşlar için tarih verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş EYT açıklaması! İlk maaşlar için tarih verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemle ilgili soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT düzenlemesine ilişkin de bilgi vererek 'İlk maaşlar ne zaman yatacak?' sorusuna açıklık getirdi. Erdoğan, ”EYT kapsamında emekliliğe hak kazanan vatandaşlarımıza ilk aylıkları Şubat ya da Mart gibi bağlanabilir” dedi.
1.02.2023Gündem
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı, EYT meclise geldi mi sorularının yanıtı merak ediliyor. Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi ve EYT şartlarındaki detaylar belli oldu. AK Parti'den yapılan açıklamada EYT kanun teklifindeki detaylar belli oldu. Peki EYT prim şartı ne oldu? EYT 3600 günü kapsıyor mu? İşte EYT yasa teklifindeki 4 madde...
31.01.2023Emekli
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin duyurdu
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin duyurduEmeklilik için gün sayan milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika EYT açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'nin 2023'e maliyetinin 150 milyar lira civarında olabileceğini söyledi. Bilgin, EYT düzenlemesinin haftaya Meclis'e geleceğini söyledi.
24.01.2023Ekonomi
EYT ne zaman yasalaşır, ilk maaşlar ne zaman alınır? Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz açıkladı
EYT ne zaman yasalaşır, ilk maaşlar ne zaman alınır? Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz açıkladıMilyonlarca kişi EYT'nin ne zaman yasalaşacağı ve ilk maaşların ne zaman alınacağını merak ediyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz gün Çalışma Bakanı Vedat Bilgin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bugün ise Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz sürece ilişkin önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
15.01.2023Emekli
SGK'dan son dakika EYT açıklaması: Yoğunluk nedeniyle süre uzatıldı
SGK'dan son dakika EYT açıklaması: Yoğunluk nedeniyle süre uzatıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) EYT başvuruları için SGK merkezlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle il müdürlükleri ve SGK merkezlerinde cumartesi günü de mesainin devam edeceğini duyurdu.
30.12.2022Gündem
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlar bekliyor! Refah payında 'istihdam' detayı
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlar bekliyor! Refah payında 'istihdam' detayıEYT’de yaş sınırı kalktı, emekli olmak için gün sayan milyonlar yeni yıla müjde ile girdi. Şimdi ise hem SSK, Bağ-Kur hem de memur emeklileri gözünü ocak zammına çevirdi. Gündeme gelen refah payının EYT sonrası sektörden ayrılıp emekliliğe ayrılacak kişilerin sayısını artıracağını belirten Sosyal Güvenlik Müşaviri Dilek Ete, refah payı ile hem emeklilerin enflasyon karşısında ezilmeyeceğini, hem de sektörde iş gücüne katılacak gençlerin önünün açılacağına işaret etti.
30.12.2022Emekli
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli maaşı ne zaman bağlanacak?
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli maaşı ne zaman bağlanacak?EYT düzenlemesinin açıklanmasının ardından SGK binaları önünde yoğunluk yaşanıyor. Çok sayıda vatandaş maaş talebiyle SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yaşanan yoğunluk üzerine SGK'dan bir açıklama yapıldı. Açıklamada düzenlemenin yasalaşma sürecine dikkat çekildi. Taleplerin düzenlemenin yasalaşmasının ardından sonuçlandırılacağı belirtildi.
29.12.2022Emekli
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz” dedi.
28.12.2022Ekonomi
Milyonlar sabırsızlıkla bekliyordu! Uzmanlar EYT düzenlemesini yorumladı
Milyonlar sabırsızlıkla bekliyordu! Uzmanlar EYT düzenlemesini yorumladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların beklediği EYT düzenlemesinin detaylarını paylaştı. Uzmanlar, "Kimler emekli olacak? Hangi şartları yerine getirenler emekli olacak?" sorularına yanıt arayan emekli adaylarının meraklarını giderdi. İşte uzman isimlerin yaptığı EYT yorumları...
28.12.2022Ekonomi
EYT zirvesi! EYT ne zaman belli olacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT açıklaması saat kaçta?
EYT zirvesi! EYT ne zaman belli olacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT açıklaması saat kaçta? Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a ilişkin yeni gelişme duyuruldu. EYT’lilere ilişkin düzenleme kapsamında Beştepe’de toplantı gerçekleştiriliyor. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de katılacak. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT açıklaması saat kaçta?
28.12.2022Emekli
TBMM Başkanı Şentop'tan son dakika EYT açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan son dakika EYT açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Rusya Ukrayna arasındaki barış çabaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Nobel Barış ödülüne aday gösterdiğini belirtti. Şentop ayırca, muhalefetin erken seçime ilişkin açıklamaları ile ilgili olarak, 'Seçimlerin normal tarihi 18 Haziran. Seçime yönelik bir karar alınsa bile bunun süresi 60 gündür. 6 Nisan'dan önce seçim kararı alınmasını beklemiyorum.' açıklamasında bulundu. Şentop, EYT düzenlemesinin de bu hafta içinde açıklanacağını duyurdu.
28.12.2022Gündem
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması!
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine sonrası açıklama yaptı. Bakan Bilgin EYT düzenlemesine ilişkin soruya, "EYT düzenlemesini bu hafta açıklayacağız. Yaş şartı olup olmayacağını da o gün açıklayacağız." dedi.
26.12.2022Ekonomi
Yeni doğal gaz müjdesi! Erdoğan: Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfetti
Yeni doğal gaz müjdesi! Erdoğan: Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan yılın son Kabine toplantısı sona erdi. Tüm Türkiye'nin merakla beklediği müjdeyi açıklayan Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfetti" ifadelerini kullandı.
26.12.2022Gündem
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması! Tarih verdi
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması! Tarih verdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir programda gündeme dair merak edilenleri yanıtladı. Bakan Bilgin "Belirlediğimiz asgari ücret rakamı, Cumhuriyet tarihinin rekoru. Peşin muhalefet yapmak isteyenler kendilerine gerekçe üretmekte zorlanabilir. Biz doğru yaptığımızı biliyoruz" dedi. Bakan Bilgin ayrıca EYT'ye dair yaptığı açıklamada "Bir yaş aralığı olması ihtimal dahilindedir. Henüz netleşmedi. İmkanlar nispetinde en kapsayıcısı olacak. Kamu çalışanlarımız için yaptığımız çok önemli bir şey var. Talep edilirken çok konuşuluyordu ama çözülünce pek konuşulmuyor. O da şu, sözleşmeli personellerimizi kadroya geçirdik. Yarın Meclis'e gidiyor." ifadelerini kullandı.
25.12.2022Ekonomi
Asgari ücret ile ilgili flaş vergi düzenlemesi önerisi! KDV yüzde 1'e indirilmeli
Asgari ücret ile ilgili flaş vergi düzenlemesi önerisi! KDV yüzde 1'e indirilmeliAsgari ücretlileri yakından ilgilendiren vergi düzenlemesi önerisi geldi. Vergi Hukuku uzmanı Prof. Dr. Funda Başaran Yavaşlar, "Türkiye’de vergi yükünü taşıyan ana kesimin ücretliler olduğuna dikkat çekerek, “Asgari ücret belirlenirken geçim şartları ile yoksulluk sınırının dikkate alınması Anayasal bir zorunluluktur. Bunun için ise, sadece asgari ücret miktarına odaklanmak yeterli değildir. Asgari ücretli üzerindeki ağır vergi yükünün de dikkate alınması gerekir. Aksi halde, bir el ile verilen diğer el ile alınmış olunur” dedi.
20.12.2022Ekonomi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş EYT açıklaması
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş EYT açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kamu çalışanlarını 3600 ek gösterge düzenlemesiyle yaklaşık 6 milyonu kapsayan bir düzenlemeyle onların hayatlarında ve emeklilik süreçlerinde karışılacakları sorunları çözecek bir uygulamayı gündeme getirdik. Biliyorsunuz Emeklilikte yaşı bekleyenlerle ilgili yaptığımız çok yakında bu ay içerisinde meclise sunabileceğimiz bir uygulamamız var. Ekonomide sorunlar var, ekonominin sosyal yansımaları var, sosyal problemlere dönüşü var onları biz teker teker çözerek ilerleyeceğiz" dedi.
19.12.2022Ekonomi
Meslek liselerinden ülke ekonomisine 2 milyar liralık katkı
Meslek liselerinden ülke ekonomisine 2 milyar liralık katkıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin döner sermaye işletmesi kapsamında, 2022 yılının ilk on bir aylık döneminde gelirini bir önceki yıla göre yüzde 176 oranında artırarak 707 milyon 709 bin liradan 1 milyar 955 milyon liraya yükselterek yeni bir rekor kırdığını kaydetti. Özer, döner sermaye kapsamında elde edilen bu gelirden öğrencilerin de 94 milyon 332 lira pay aldığını söyledi. 1
18.12.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Eyt Açıklaması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki eyt açıklaması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.