Eyt Açıklaması

Eyt Açıklaması

Son dakika EYT açıklaması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan EYT açıklaması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını EYT açıklaması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Eyt Açıklaması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan eyt açıklaması gelişmeleri de dahil olmak üzere 147 eyt açıklaması haberi bulunmuştur. Tüm eyt açıklaması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Görüşmeler başlıyor
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Görüşmeler başlıyorAsgari ücrette çalışma takvimi belirleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, perşembe günü TİSK ve Türk-İş başkanları ile görüşecek.
Sözleşmeli personele kadro müjdesi! İşte 3+1 formülü
Sözleşmeli personele kadro müjdesi! İşte 3+1 formülüKamuda sözleşmeli personel olarak çalışan binlerce kişi kadro müjdesi bekliyordu. Hükümet kanadından yapılan açıklamalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların belli şartlar doğrultusunda kadroya alınacağı duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kadro düzenlemesinin ayrıntılarını paylaştı. 3+1 formülünün detayları belli oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmelilere kadro ve EYT açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmelilere kadro ve EYT açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda mevzuat karmaşasını gidermek suretiyle sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3+1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Halihazırda 3 yılı dolmuş olan sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir" dedi.
28.11.2022Gündem
EYT'de prim detayı: 4500 gün ve 60 yaş
EYT'de prim detayı: 4500 gün ve 60 yaşEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken, düzenleme ile ilgili detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yüz binlerce kişinin EYT ile ilgili kafasında soru işaretleri bulunuyor ve düzenlemeden yararlanıp yararlanmayacağını merak ediyor. İşte merak edilenler ve yanıtları...
10.11.2022Uzmana Sor
EYT ne oldu, ne zaman çıkacak? EYT’de son gelişmeler ne? EYT çalışması tamamlandı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT açıklaması
EYT ne oldu, ne zaman çıkacak? EYT’de son gelişmeler ne? EYT çalışması tamamlandı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT açıklamasıEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili geri sayım sürerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı düzenleme kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Milyonlarca kişinin emekli olmasını sağlayacak EYT düzenlemesi için aralık ayı işaret edilmişti. Sona yaklaşılırken EYT sorununun çözümü için üzerinde çalışılan düzenlemenin ayrıntıları araştırılıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında EYT ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, EYT ne oldu, ne zaman çıkacak? EYT’de son gelişmeler ne? EYT çalışması tamamlandı mı? EYT ne zaman Meclis’e gelecek? İşte Erdoğan EYT açıklaması ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili son durum
3.11.2022Ekonomi
Askerlik borçlanması emeklilikten en az kaç ay önce yapılmalı? Askerlik borçlanması ile EYT’den nasıl emekli olunur?
Askerlik borçlanması emeklilikten en az kaç ay önce yapılmalı? Askerlik borçlanması ile EYT’den nasıl emekli olunur?Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili düzenleme aralık ayında Meclis gündeminde olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı EYT ile ilgili çalışmasında sorunun çözümüne yönelik etraflıca bir düzenleme yaparken, düzenlemede öne çıkan primler ve yıl şartının tamamlanması şartı pek çok kişinin emekliliğinde etkili olacak. Sigorta başlangıcı geriye çekmek ve prim şartını tamamlamak için askerlik borçlanması yapılabilir. Peki, Askerlik borçlanması ne zaman yapılır? Borçlanma emeklilikten en az kaç ay önce yapılmalı? Askerlik borçlanması ile EYT’den nasıl emekli olunur? İşte detaylar…
750 bin işçiyi ilgilendiriyor! EYT çıkarsa iş sözleşmeleri feshedilebilir!
750 bin işçiyi ilgilendiriyor! EYT çıkarsa iş sözleşmeleri feshedilebilir!Taşerondan işçi kadrosuna geçen 750 bin işçiyi ilgilendiriyor! 696 sayılı KHK işçisi olarak adlandırılan taşerondan kadroya aktarılan çalışanların, EYT çıkarsa emekliliğe hak kazananların iş sözleşmelerinin feshedilmesi gerekiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın EYT düzenlemesi ile ilgili çalışmaları sürerken 696 sayılı KHK kapsamındaki işçilerin durumunun ne olacağı, konu ile ilgili çalışmanın yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu. Peki, Taşerondan işçi kadrosuna geçenler EYT ile emekli mi edilecek? Zorunlu emeklilik ne demek? 696 sayılı KHK kalkacak mı? İşte merak edilenler…
Evde başladıkları iş sınırları aştı! Hayalleri gerçek oldu
Evde başladıkları iş sınırları aştı! Hayalleri gerçek olduİş hayatında sınırların kalktığı bu dönemde pek çok kişi, işini internete taşımanın hayalini kuruyor. Özellikle pandemi sonrası çalışma alışkanlıklarının değişmesi, bu süreci hızlandırdı. Geleneksek seramiği modern sanatla birleştiren bir grup ise evlerinde başladıkları işi yurt dışı pazarına taşıdı. Onlar şimdi severek yaptıkları işte para kazanmanın mutluluğunu tadarken, pek çok kişiye ilham olacak bir başarı hikayesi de yazdı.
9.10.2022Ekonomi
Staj ve çıraklık mağdurlarını yakından ilgilendiren EYT açıklaması! Çözüm iki meslekte saklı
Staj ve çıraklık mağdurlarını yakından ilgilendiren EYT açıklaması! Çözüm iki meslekte saklıEYT ile ilgili gelişmeler devam ederken çıraklık ve staj mağdurlarına ilişkin de art arda açıklamalar geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır, çözüm için avukatlık ve doktorluk mesleğini örnek gösterirken İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Mehmet Akif Cenkci de çıraklık ve staj girişinin doğum borçlanmasına olanak sağladığına dikkati çekti.
7.10.2022Emekli
Sözleşmeli personel ve taşeron işçilere kadro verilecek mi? Belediye şirketlerinde çalışan işçiler kadroya geçirilecek mi?
Sözleşmeli personel ve taşeron işçilere kadro verilecek mi? Belediye şirketlerinde çalışan işçiler kadroya geçirilecek mi? Milyonları ilgilendiriyor! Taşeron, sözleşmeli personel, belediye şirketlerinde çalışan işçiler, geçici ve mevsimlik işçileri ilgilendiren yeni düzenleme geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tek tek açıkladı. Taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi, mevsimlik işçiler ile geçici işçilere yönelik de düzenleme, geçici işçilerin hukukunu koruyacak düzenleme ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Peki, Sözleşmeli personel ve taşeron işçilere kadro verilecek mi? Belediye şirketlerinde çalışan işçiler kadroya geçirilecek mi? İşte detaylar…
EYT ne zaman çıkar? EYT’den kimler yararlanacak? Staj ve çıraklık EYT’de başlangıç sayılacak mı? Bakan Vedat Bilgin’den EYT açıklaması!
EYT ne zaman çıkar? EYT’den kimler yararlanacak? Staj ve çıraklık EYT’de başlangıç sayılacak mı? Bakan Vedat Bilgin’den EYT açıklaması!Milyonları ilgilendiriyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Düzenlemenin Meclis’e geleceği gün beklenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT’nin kapsamı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, EYT’den kimler yararlanacak? EYT düzenlemesi nasıl olacak? EYT’de son durum ne? EYT 3600 günü kapsar mı? EYT ne zaman çıkacak? İşte Bakan Bilgin’in EYT açıklaması!
MHP lideri Bahçeli'den EYT açıklaması: Yıl sonuna kadar bu yara kapanacak
MHP lideri Bahçeli'den EYT açıklaması: Yıl sonuna kadar bu yara kapanacakMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili “Ümit ediyorum ki yıl sonuna kadar bu yara kapanacak, bu adaletsizlik köklü bir değişime uğrayacaktır” açıklamasında bulundu. Yunanistan’a sert tepki gösteren Bahçeli, “Dünyaya ilan ediyorum, hakkımızı yedirmeyiz, hakkımızı çiğnetmeyiz, hakkımıza ve hukukumuza göz koyanların gözünü oyarız" dedi.
4.10.2022Siyaset
CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz, asgari ücret ve EYT açıklaması
CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz, asgari ücret ve EYT açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dış siyasetteki mücadele alanlarından, iç politikadaki sıcak tartışmalara, gündeme dair bütün gelişmeleri CNN TÜRK ve Kanal D Ortak yayınında değerlendiriyor. Fulya Kalfa moderatörlüğünde gazeteciler Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin soruyor; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtladı. "CHP milli güvenlik sorunudur" diyerek Mersin'deki saldırıyı düzenleyen teröristin CHP'nin raporunda yer almasına sert tepki gösteren Erdoğan, "Terör örgütü ve siyasi uzantısı malum parti yerine devletin söylediklerine kulak verselerdi, böyle utanılacak hale düşmezlerdi" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, ABD ile F-16 meselesiyle ilgili olarak ise "Biden'ın bize vermiş olduğu sözden netice bekliyoruz" dedi. Ege'deki adalara zırhlı araçların yerleştirilmesi konusunda ABD ve Yunanistan'ı uyardıklarını belirten Erdoğan, "Biz burada uluslararası yargı yolunu kapadıklarını görüyoruz. Lozan'a göre buralar özel bir statüye tabi. ABD maalesef, ne Lozan'ı ne Paris'i dinliyor" dedi.
28.09.2022Siyaset
EYT son dakika! Emeklilikte yaşa takılanlar için müjde, tek şartı açıkladı: Prim ve yaş
EYT son dakika! Emeklilikte yaşa takılanlar için müjde, tek şartı açıkladı: Prim ve yaşEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmesi. EYT'de milyonların beklediği adımlar atılıyor. EYT düzenlemesinde geri sayım başladı. Yaklaşık 6 milyon EYT'liyi ilgilendiren yasa önümüzdeki günlerde Meclis’te olacak. Hükümet, 3600 ek göstergenin ardından emeklilikte yaşa takılanlar için çalışmaları hızlandırdı. Çözüm formüllerinde dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. EYT'liler konusunda geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili masada tek formülün bulunduğunu açıkladı. Bu gelişmenin ardından milyonlarca kişi emeklilik yollarını araştırmaya başladı. Peki bu tek formülle beraber EYT'li Bağ-Kurlular nasıl emekli olabilecekler? Emekli aylığı nasıl hesaplanacak? Masadaki formüller hangileri? İşte EYT ile ilgili son dakika gelişmelerinin ayrıntıları ve EYT formülü...
30.08.2022Emekli
Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum ne? EYT modeli ne olacak? EYT ne zaman çıkacak?
Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum ne? EYT modeli ne olacak? EYT ne zaman çıkacak? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. EYT’de son durumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıkladı. Kamuoyunda konuşulan Almanya ve Hollanda formüllerinin doğru olmadığını belirterek masada tek bir formül olduğunu söyledi. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum ne? EYT modeli ne olacak? EYT ne zaman çıkacak? İşte Bakan Bilgin’in EYT açıklaması!
24.08.2022Emekli
EYT son dakika haberleri! EYT ne zaman çıkacak, EYT’de son durum ne? EYT ne zaman yürürlüğe girecek? Bakan Bilgin EYT açıklaması!
EYT son dakika haberleri! EYT ne zaman çıkacak, EYT’de son durum ne? EYT ne zaman yürürlüğe girecek? Bakan Bilgin EYT açıklaması!EYT’liler hükümetin çalıştığı düzenlemeyi merakla beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den EYT açıklaması geldi. Bilgin, şu an masada sadece bir tane EYT formülünün olduğunu söyleyerek EYT’nin yürürlüğe girmesi düşünülen tarihi de duyurdu. Peki, EYT ne zaman çıkacak, yürürlüğe girecek? EYT’de son durum ne?
23.08.2022Emekli
EYT'de müjdeli haber! Tarih belli oldu, emeklilikte yaşa takılanlar için son dakika gelişmesi
EYT'de müjdeli haber! Tarih belli oldu, emeklilikte yaşa takılanlar için son dakika gelişmesiEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmesi. EYT'de milyonların beklediği adımlar atılıyor. EYT düzenlemesinde geri sayım başladı. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yalından takip ediliyor. Yaklaşık bir milyon EYT'liyi ilgilendiren yasa düzenlemesinin önümüzdeki aylarda Meclis'e gelmesi bekleniyor. AK Parti'den EYT müjdesi geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar sorunun çözümü için masada çeşitli formüller bulunurken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ çalışmaların hızlandığını belirtti. Hamza Dağ EYT sorunun çözüleceği tarihi de açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
EYT son dakika! Müjdeyi verdi, tarih belli oldu! Emeklilikte yaşa takılanlar için flaş gelişme
EYT son dakika! Müjdeyi verdi, tarih belli oldu! Emeklilikte yaşa takılanlar için flaş gelişmeEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmesi. EYT'de milyonların beklediği adımlar atılıyor. EYT düzenlemesinde geri sayım başladı. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yalından takip ediliyor. Yaklaşık bir milyon EYT'liyi ilgilendiren yasa düzenlemesinin önümüzdeki aylarda Meclis'e gelmesi bekleniyor. AK Parti'den EYT müjdesi geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ EYT ile ilgili sevindiren gelişmeyi açıklayarak tarihi duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...
Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum nedir? EYT ne zaman çıkacak? Bakan Bilgin’den EYT açıklaması!
Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum nedir? EYT ne zaman çıkacak? Bakan Bilgin’den EYT açıklaması!Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. EYT düzenlemesi ile prim ve yıl şartlarını tamamlayan kişilere emeklilik yolunun açılması beklentisi devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den bakanlık bünyesinde kurulan bir ekiple EYT düzenlemesine ilişkin çalışmanın yürütüldüğü müjdesi geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yapılan çalışmada yeni formüller merak edilirken, Bakan Bilgin, en uygun formülün devreye sokulacağını belirtti. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum nedir? EYT ne zaman çıkacak? İşte Bakan Bilgin’in EYT açıklaması!
19.07.2022Emekli
EYT çıkacak mı? EYT’de son durum ne? Bakan Vedat Bilgin’nden EYT açıklaması!
EYT çıkacak mı? EYT’de son durum ne? Bakan Vedat Bilgin’nden EYT açıklaması!Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) son durum milyonlarca kişinin gündeminde! EYT ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Emekli olmak için prim gününü tamamlayan fakat yaş şartını bekleyen EYT’liler, sorunlarının çözümü için hükümetten adım atmasını beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den EYT çalışması ile ilgili açıklama geldi. Peki, EYT çıkacak mı? EYT’de son durum ne? EYT nedir, kimleri kapsıyor? İşte EYT ile ilgili son gelişmeler ve Bakan Bilgin’in EYT açıklaması!
4.07.2022Emekli
EYT ve 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika açıklaması!
EYT ve 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika açıklaması!EYT ile ilgili milyonları ilgilendiren açıklama geldi! EYT ve 3600 ek gösterge meselesi ay sonu itibarıyla çözüme kavuşuyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika 3600 ek gösterge ve EYT açıklaması geldi. Enflasyon farkına karşı düzenlenmelerin hazırlıklarının yapıldığını da belirten Bakan Bilgin, çalışanların ve emekçilerin korunacağını ifade etti.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili flaş açıklama! EYT’de yeni detaylar ortaya çıktı! Emeklilik...
Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili flaş açıklama! EYT’de yeni detaylar ortaya çıktı! Emeklilik...Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ederken, emeklilik için gün sayanlar için dikkat çeken bir açıklama geldi. Hükümet düğmeye bastı, EYT çalışmaları hız kazandı. AK Parti 3600 ek gösterge çözülür çözülmez EYT ile ilgili sorununun çözüleceğini duyurdu. Daha önce kısmi emeklilik, sigorta süresi formülü, kesintili emeklilik yolu, geçici kesintili alternatif, prim tamamlama modeli olarak beş seçeneğin masada olduğu ortaya çıkmıştı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili gelen son bilgilere göre; maaş hesabında 3'lü bir sistem uygulanacak, primi eksik olanlar için halen uygulanmakta olan kısmi emeklilik formülünün uygulanması güçlü bir alternatif olarak öne çıkıyor. İşte EYT ile ilgili flaş detaylar...
22.02.2022Emekli
EYT'de son dakika gelişmesi! Ve belli oldu
EYT'de son dakika gelişmesi! Ve belli olduEYT ile ilgili flaş gelişme. EYT ile ilgili kritik detaylar belli oldu. EYT'de son dakika açıklaması geldi. Hükümet EYT'lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) sorununu çözmek için düğmeye bastı. Çarşamba günü Meclis'te AK Parti ve MHP kurmaylarını ziyaret eden EYT temsilcileri, "2022 yılı içerisinde EYT'lilerin sorununu halledeceğiz" sözünü aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sigorta prim gün sayısını dolduran Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için bir çalışma yapıyor. Maliyet odaklı çalışma sonrası öne çıkan düzenleme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olacak. Bu düzenlemenin de 2022 yılı bitmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasına gelmesi bekleniyor. EYT düzenlemesi, 8 Eylül 1999 tarihinden önceki sigorta koşullarını yerine getiren, prim günü kriterini ve ödemesini sağlayanların yaşa takılmaksınız emekli olması durumunu ifade ediyor.
19.02.2022Emekli
EYT ne zaman çıkacak? EYT'de son durum ne? İşte EYT'de son gelişmeler!
EYT ne zaman çıkacak? EYT'de son durum ne? İşte EYT'de son gelişmeler!5 milyon kişiyi ilgilendiren ve uzun bir süredir üzerinde çalışılan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Hükümetin gündeminde olan EYT yasası ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in daha önce katıldığı televizyon programlarında farklı formüller üzerinde çalışıldığını ifade etmişti. Gözler EYT yasasına çevrildi. Yasanın EYT'lilere neler getireceği merak konusu. Peki, EYT ne zaman çıkacak? EYT'de son durum ne? İşte EYT'de son gelişmeler!
19.01.2022Emekli
EYT, asgari ücret, 3600 ek gösterge, emekli-memur maaşıyla ilgili flaş açıklama!
EYT, asgari ücret, 3600 ek gösterge, emekli-memur maaşıyla ilgili flaş açıklama!EYT, asgari ücret, AGİ, 3600 ek gösterge, emekli-memur maaşıyla ilgili son dakika açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin çalışma hayatıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, "Asgari ücrette tarihte ilk defa yüzde 50 oranında bir artış gerçekleşti. Bu gerçekçi bir artıştır." ifadelerini kullandı. 3600 ek gösterge ile ilgili de ilgili konuşan Bakan Bilgin, "3600 ek gösterge yıllardır Türkiye'de konuşulur. Memur ve emeklilerimizi ilgilendiren bir konu. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konunun halledileceğini söylemişti. Bunu ele aldık. Biz bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Geri dönüşü yok bu işin. Bakanlık içerisinde çalışmamızı yaptık. 3600 ek gösterge çalışanların içinde bir düzenleme yapıyor ama esasen düzenlemeyi emekliliklerinde yapıyor. Bu çalışmayı biz bakanlık içerinde tamamladık. İkinci aşamada sendikalarla değerlendireceğiz. Çalışmalar bu yıl içinde tamamlanacak. Kadro hakları için çalışmalar yapıyoruz." dedi. AGİ konusuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, "AGİ konusunda vergi alınıyordu. Şimdi bir o vergiden vazgeçtik. Yani AGİ için ne vergi alıyoruz ne de vergi iade ediyoruz. Böylece artık AGİ iade etmiyoruz." ifadelerini kullandı. EYT meselesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, "Önümüzdeki çalışma programları içinde bunlar var. Aşama aşama sorunları çözüyoruz. Zaman veremem. Önceliğimiz şu anda emeklilerin haklarını geliştirmek. Türkiye'nin her sosyal sorunu bakanlığımızın sorunudur. Önceliklerimize göre çözüleceği bir süreç yönetimi var. Halının altına süpürülüyor gibi düşünülmesin. Türkiye'nin imkanları ve şartlarını dikkate alarak mutlaka bu sorunu çözeceğiz" dedi.
8.01.2022Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Eyt Açıklaması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki eyt açıklaması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.