Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Son dakika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çalışma ve sosyal güvenlik bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.884 çalışma ve sosyal güvenlik bakanı haberi bulunmuştur. Tüm çalışma ve sosyal güvenlik bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Memurların çalışma saatleri değişecek (düşecek) mi? Memurların mesai saatleri değişiyor mu, memur mesai saatleri kısalıyor mu, memurlar 09:00 ile 15:30 arası mı çalışacak?
Memurların çalışma saatleri değişecek (düşecek) mi? Memurların mesai saatleri değişiyor mu, memur mesai saatleri kısalıyor mu, memurlar 09:00 ile 15:30 arası mı çalışacak?Memurların çalışma saatleri ile ilgili düzenleme yeniden gündeme gelince memurlar “Memurların çalışma saatleri düşecek mi?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yaklaşık 4 ay önce yapmış olduğu açıklama gösteriliyor. Orta Vadeli Program'da da (OVP) benzer bir konu ele alınmıştı. Peki, Memurların mesai saatleri değişiyor mu, memur mesai saatleri kısalıyor mu, memurlar 09:00 ile 15:30 arası mı çalışacak?
4.10.2023Memur
Asgari ücrete zam! Bakan Işıkhan tarihi açıkladı, 2024 asgari ücret ne kadar olacak?
Asgari ücrete zam! Bakan Işıkhan tarihi açıkladı, 2024 asgari ücret ne kadar olacak?Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarihi açıkladı. 2024 asgari ücret ne kadar olacak? sorusunun cevabını çalışanlar merakla bekliyor. Bakan Işıkhan "Enflasyonun getirmiş olduğu yükü azaltmak hepimizin ortak hedefidir" diyerek asgari ücret ile ilgili son dakika mesajını verdi. İşte detaylar...
29.09.2023Ekonomi
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basketbol performansı! Hem sahada hem de masada oyun kurucu
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basketbol performansı! Hem sahada hem de masada oyun kurucuSpora olan ilgisiyle bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli branşlardaki müsabakaları takip ettiği gibi belirli aralıklarla da basketbol oynuyor.
24.09.2023Gündem
Memur zammı 2024! Memur zammı ne zaman açıklanacak? Ocak memur zammı 2024 tahmini: Memura zam ne zaman verilecek, memurlara zam ne kadar olacak? Memur maaş zammı hesaplama
Memur zammı 2024! Memur zammı ne zaman açıklanacak? Ocak memur zammı 2024 tahmini: Memura zam ne zaman verilecek, memurlara zam ne kadar olacak? Memur maaş zammı hesaplamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, en düşük emekli maaşı, Bağ-Kur prim indirimi ve memur zammına yönelik açıklamalarda bulundu. Emekli maaşı düzenlemesi için Bakanlar düzeyinde bir toplantı gerçekleştirilecek. "Memur zammı 2024'te yüzde 50'ye yaklaşacak" ifadesini kullanan Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekliler konusundaki talimatların yerine getirileceğini aktardı. Peki, Memur maaş zammı ne kadar olacak, Ocak 2024 memur maaş zammı ne zaman belli olacak? Memur maaş zammı ne zaman açıklanacak, kanun teklifi verildi mi, TBMM’ye geldi mi? Memur maaşı 33 bin TL mi olacak? İşte Memur zammı Ocak 2024 ile ilgili merak edilenler…
20.09.2023Memur
Emekli ve memur maaşlarına zam! Yeni zam oranı belli oldu, işte yeni maaşlar
Emekli ve memur maaşlarına zam! Yeni zam oranı belli oldu, işte yeni maaşlarEmekli aylığına ve memur maaşına büyük zam geliyor. Emekli ve memurları ilgilendiren son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Emekli ve memur Ocak zammı için güçlü bir ipucu geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışı açıkladı. Bakan Işıkhan'ın ortaya koyduğu zam oranına ilişkin muhtemel memur maaşları hesaplandı. İşte detaylar...
20.09.2023Emekli
Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladı
Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladıEmekli aylığına ve memur maaşına büyük zam geliyor. Emekli ve memurları ilgilendiren son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Emekli ve memur Ocak zammı için güçlü bir ipucu geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışı açıkladı. Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların da sürdüğünü vurguladı. İşte haberin detayları...
19.09.2023Emekli
EMEKLİ MEMUR MAAŞI ve ZAMMI! Memur emekli maaşı ne kadar olacak, memur emeklileri ne kadar zam alacak? 2024 emekli memur zammı
EMEKLİ MEMUR MAAŞI ve ZAMMI! Memur emekli maaşı ne kadar olacak, memur emeklileri ne kadar zam alacak? 2024 emekli memur zammıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memura yeni zam teklifini açıkladı. Işıkhan, "2024'ün ilk 6 ayı için yüzde 15, ikinci 6 ay için yüzde 10 zam, 2025'in ilk 6 ayı için yüzde 6, ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam teklif ediyoruz" dedi. Öte yandan Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın açıkladığı enflasyon raporuna göre, yıl sonu TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) beklentisi yüzde 59,46 olarak belirlendi. Peki, En düşük emekli memur maaşı ne kadar 2024? Emekli memur maaş zammı yüzde kaç, emekli memurlara 2024 Ocak zammı ne kadar olacak?
1.09.2023Emekli
MEMUR MAAŞI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar oldu (Ocak 2024)? 2024 memur zammı yüzde kaç, memurlar 2024 Ocak’ta ne kadar zam alacak?
MEMUR MAAŞI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar oldu (Ocak 2024)? 2024 memur zammı yüzde kaç, memurlar 2024 Ocak’ta ne kadar zam alacak?Memur ve memur emeklilerinin 2023-2024 yılları için zam oranı belli oldu. 2024'ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025'in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 zam yapılacak. Peki, en düşük memur maaşı ne kadar olacak, 2024 memur zammı yüzde kaç?
1.09.2023Memur
Memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu!
Memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu!4 milyon memur ve 2 buçuk milyon memur emeklisinin gözünü diktiği Hakem Kurulu'nun son toplantı sona erdi. Toplantıyla birlikte önümüzdeki 2 yılı kapsayan zam oranı belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur zamlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Kamu görevlilerini ve memurları enflasyona ezdirmeyeceğiz." demişti. İşte Memur ve memur emeklilerinin 2023-2024 yılları için zam oranı...
31.08.2023Emekli
Bakan Işıkhan'dan flaş memur zammı açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğiz
Bakan Işıkhan'dan flaş memur zammı açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memmur zammına ilişkin konuşarak " Kamu görevlilerini ve emeklileri enflasyona ezdirmeyeceğız." dedi.
30.08.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi büyütme hedefini adım adım hayata geçireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi büyütme hedefini adım adım hayata geçireceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Önümüzde mahalli idareler seçimi var. Yerel seçimlerde Bitlis'in geleceğine ve iradesine sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Muhalefetin içler acısı perişan durumunu gördük. Bunların ülkeyi yönetecek kapasite ve niyetlerinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Ölmüş atı kamçılamanın kimseye faydası olmaz" dedi. Öte yandan Malazgirt Zaferi'nin 952. yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programda halka seslendi. Erdoğan, "Türk milletinin şanlı tarihini öğrenmek isteyenler Ahlat’ı ve Malazgirt’i ziyaret etsin" dedi.
25.08.2023Gündem
SGK duyurdu! Muayene ücretleriyle ilgili yeni karar
SGK duyurdu! Muayene ücretleriyle ilgili yeni kararSGK resmen açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'nca, muayene ücretleri, tedavi işlemleri ve sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi malzeme bedellerinde artış yapıldı.
25.08.2023Ekonomi
Kabine toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı
Kabine toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladıKabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmeler ve ekonomi sıcak başlıklar arasın yer alıyor.
21.08.2023Gündem
Kabine toplanıyor! Kritik konular görüşülecek
Kabine toplanıyor! Kritik konular görüşülecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmelerin yanı sıra ekonomi yine en önemli başlıklar arasında yer alacak. Milyonlarca memurun mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinde gelinen son durum, enflasyon ile mücadelede atılan adımlar masada olacak.
21.08.2023Gündem
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: 8 ilimizde prim ve hizmet belgelerinin teslim süresini uzatıyoruz
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: 8 ilimizde prim ve hizmet belgelerinin teslim süresini uzatıyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, depremden etkilenen illerde çalışma hayatını kolaylaştırmak için; işverenlerin ve çalışanların yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, "8 ilimizde prim ve hizmet belgelerinin teslim süresini uzatıyoruz" dedi.
18.08.2023Ekonomi
Bakan Işıkhan memurlar için ikinci zam teklifini açıkladı
Bakan Işıkhan memurlar için ikinci zam teklifini açıkladı7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Görüşmeleri üçüncü toplantısı bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bakan Vedat Işıkhan "2024'ün ilk altı ayı için yüzde 15, ikinci altı ay için yüzde 10, 2025 ilk altı ay için yüzde 6, ikinci altı ay için yüzde 5 olarak teklifimizi açıklıyorum" dedi.
17.08.2023Ekonomi
Zam pazarlığında kritik viraj! Toplu sözleşme görüşmelerinde ikinci teklif açıklanacak
Zam pazarlığında kritik viraj! Toplu sözleşme görüşmelerinde ikinci teklif açıklanacakKamu çalışanlarının toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Üçüncü toplantı bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak. Kamu işveren tarafının ikinci teklifini açıklaması bekleniyor.
17.08.2023Ekonomi
'Toplum Yararına Program' 9 ay uzatıldı
'Toplum Yararına Program' 9 ay uzatıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, depremden etkilenen illerde uygulanan 50 bin kişilik 'Toplum Yararına Program' süresinin 9 ay uzatıldığını duyurdu.
16.08.2023Gündem
Bakan Işıkhan hükümetin zam teklifini açıkladı
Bakan Işıkhan hükümetin zam teklifini açıkladı7’nci Dönem Toplu Sözleşme müzakereleri devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan hükümetin zam teklifini açıkladı...
14.08.2023Haber
Memur maaş zammı ne kadar olacak? Memur toplu sözleşme zam oranı: 2024-2025 memur maaş zam oranları toplu sözleşme yüzde kaç? Memur zammı ne kadar?
Memur maaş zammı ne kadar olacak? Memur toplu sözleşme zam oranı: 2024-2025 memur maaş zam oranları toplu sözleşme yüzde kaç? Memur zammı ne kadar?Memur zammı ne kadar? 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki zam oranları belirlenecek. Hükümet, bu görüşmelerde ilk zam teklifini sundu. Peki, Memur maaş zammı ne kadar olacak? 2024-2025 memur maaş zam oranları yüzde kaç?
Hükümetin zam teklifi belli oldu mu? 2024 memur zammı ne kadar olacak, memur zam teklifi yüzde kaç?
Hükümetin zam teklifi belli oldu mu? 2024 memur zammı ne kadar olacak, memur zam teklifi yüzde kaç?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, hükûmetin memur ve memur emeklisine zam teklifini açıkladı. Peki, 2024 memur zammı ne kadar olacak, memur zam teklifi yüzde kaç?
14.08.2023Memur
Memur ve emekli milyonlar bekliyordu! Zam pazarlığının ardından Bakan Işıkhan'dan ilk açıklama
Memur ve emekli milyonlar bekliyordu! Zam pazarlığının ardından Bakan Işıkhan'dan ilk açıklama7’nci Dönem Toplu Sözleşme müzakereleri devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli açıklamalarda bulunuyor.
Hükümet zam teklifi saat kaçta? Memura zam ne kadar olacak 2023, memur zam teklifi meclisten geçti mi? 2023-2025 memur toplu sözleşme zammı
Hükümet zam teklifi saat kaçta? Memura zam ne kadar olacak 2023, memur zam teklifi meclisten geçti mi? 2023-2025 memur toplu sözleşme zammıEmekli ve memur zammı için ilk teklif masaya geliyor. 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde beklenen gün nihayet geldi. Hükümetin ilk zam teklifi belli oluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin, "Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı. Peki, Memura zam ne kadar olacak 2023, zam teklifi meclisten geçti mi? Hükümet zam teklifi saat kaçta açıklanacak? İşte 2023-2025 memur toplu sözleşme zammı ile memura zam teklifi ile ilgili son durum…
14.08.2023Memur
Memur ve emekliye seyyanen zam ve ek ödeme müjdesi! Maaşlar yükselecek, kirik tarih verildi
Memur ve emekliye seyyanen zam ve ek ödeme müjdesi! Maaşlar yükselecek, kirik tarih verildiMemur maaşlarına ve emekli aylıklarına büyük zam geliyor. Memur maaşları ve emekli aylıkları için dikkat çeken tarih verildi. Maaşlara gelebilecek zam oranları tek tek açıklandı. Uzmanlardan en düşük memur ve emekli maaşlarıyla ilgili oran ve rakam verildi. Bu kapsamda emekli maaşı hesaplamasında ilk veri Merkez Bankası’ndan geldi. SGK’lı ve Bağ-Kur’lu emekliye 31,92 oranında, memur emeklisine de yüzde 25,92’lik zam için kapı aralandı. Bu tahmine göre 7500 TL olan en düşük emekli maaşı da 8000 TL’ye yükselecek. Refah payının da eklenmesi ile zamlı emekli maaşları ortaya çıkacak. Öte yandan seyyanen zam ile ilgili flaş bir detay ortaya çıktı. Bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli açıklamalarda bulundu. İşte memur ve emekli maaşlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
13.08.2023Emekli
Emekli ve memura zam geliyor! Bakan Işıkhan tarih verdi
Emekli ve memura zam geliyor! Bakan Işıkhan tarih verdiEmekli ve memuru yakından ilgilendiriyor. Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri başlamıştı. Milyonlarca kamu görevlisinin merakla beklediği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi için ön müzakere süreci tamamlandı. Peki, Kamu Toplu Sözleşme zammı ne zaman belli olacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan zam için açıklama geldi
12.08.2023Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çalışma ve sosyal güvenlik bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.