Emeklilikte Yaşa Takılanlar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar

Son dakika emeklilikte yaşa takılanlar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emeklilikte yaşa takılanlar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emeklilikte yaşa takılanlar gelişmeleri de dahil olmak üzere 560 emeklilikte yaşa takılanlar haberi bulunmuştur. Tüm emeklilikte yaşa takılanlar haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı, EYT emekli maaşı ne zaman yatar? EYT emekli maaşında kesinti olur mu, emekli maaşları EYT’lilere ne zaman bağlanacak?
EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı, EYT emekli maaşı ne zaman yatar? EYT emekli maaşında kesinti olur mu, emekli maaşları EYT’lilere ne zaman bağlanacak? EYT emekli maaşları ne zaman yatacak, EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) maaşlarının ne zaman yatacağını sorgulamaya devam ediyor. Mart ayında SGK'ya dilekçe veren emekli adayları emekli maaşlarının hesaba yatma gününü sabırsızlıkla bekliyor. EYT yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar SGK ve e-Devlet üzerinden EYT başvurularını yaptı, şimdi emekli maaşlarının hesaplara yatmasını bekliyor. Peki, EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı, EYT emekli maaşı ne zaman yatar? EYT emekli maaşında kesinti olur mu, emekli maaşı EYT’lilere ne zaman bağlanacak?
1.04.2023Emekli
EYT emekli maaşı hesaplama 2023! SGK EYT emekli maaşı nasıl hesaplanır, 4A, 4B, 4C EYT emekli maaşı hesaplama tablosu ve robotu!
EYT emekli maaşı hesaplama 2023! SGK EYT emekli maaşı nasıl hesaplanır, 4A, 4B, 4C EYT emekli maaşı hesaplama tablosu ve robotu!EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) düzenlemesi kapsamında emekli olanların maaşları, emeklilik tarihi, prim gün sayısı, prime esas kazanç gibi çeşitli faktörlere göre değişebilir. Bu nedenle, her EYT emekli maaşı farklı olabilir. Ancak, emeklilik hesaplama ekranları aracılığıyla emekli maaşı hesaplanabilir. SGK'nın resmi web sitesinde yer alan 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplama ekranları kullanılarak, EYT emekli maaşı hesaplanabilir. Peki, SGK EYT 4A, 4B, 4C emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte EYT emekli maaşı hesaplama 2023…
31.03.2023Emekli
3600 kısmi emeklilik torba yasasında var mı, 3600 kısmi emeklilik çıkacak mı? Kısmi emeklilik EYT kapsamına girecek mi?
3600 kısmi emeklilik torba yasasında var mı, 3600 kısmi emeklilik çıkacak mı? Kısmi emeklilik EYT kapsamına girecek mi?Torba yasada kısmi emeklilik var mı, 3600 kısmi emeklilik çıkacak mı? Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edildi ve yasallaştı. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar, yaşa bakılmaksızın prim günü ve sigortalılık süresi koşulunu yerine getirerek emekli olabildi. Staj sigortası, 5000 prim eşitliği ve Bağkur affı ile ilgili detaylar ise yasada yer almadı. Öte yandan 18 maddelik yeni torba yasa ile birlikte en düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyelerine zam, geçici işçilere kadro gibi konular Meclis'e sunulacak. 18 maddelik torba yasanın detayları merak konusu olurken, kısmi emeklilik bekleyen vatandaşlar “3600 kısmi emeklilik torba yasasında var mı, 3600 kısmi emeklilik çıkacak mı? Kısmi emeklilik EYT kapsamına girecek mi?” sorularının yanıtını sorgulamaya başladı.
EYT maaşlarında kesinti olacak mı? EYT maaşları toplu mu yatacak, EYT maaşları hangi aydan geçerli olacak?
EYT maaşlarında kesinti olacak mı? EYT maaşları toplu mu yatacak, EYT maaşları hangi aydan geçerli olacak?EYT düzenlemesi yürürlüğe girdi. 3 Mart'tan itibaren emeklilik başvuruları alınmaya başlandı, başvuru sayısı 1,5 milyonu aşarken bir kısmının aylık bağlama işlemleri de tamamlandı. Başvurularını tamamlayan vatandaşlar emekli maaşlarının ne zaman yapılacağını merak ediliyor. Aylıklar, emeklilik dilekçesi verildikten sonraki aydan itibaren ödenecek. Peki, EYT maaşlarında kesinti olacak mı? EYT maaşları toplu mu yatacak, EYT maaşları hangi aydan geçerli olacak?
31.03.2023Emekli
SGK çalışanlarına fazla mesai mi verilecek? SGK fazla mesai ücreti arttı mı?
SGK çalışanlarına fazla mesai mi verilecek? SGK fazla mesai ücreti arttı mı?EYT işlemlerinin hızlandırılması için SGK çalışanlarına 3 ay süreyle fazla mesai verilecek. SGK çalışanları aylık 3 bin TL fazla mesai alırken 6 bin TL’nin üzerine çıkacak.
Uzman jandarma okulu torba yasada var mı? Uzman jandarma okulu emeklilikten sayılacak mı? Uzman jandarma okulu hizmetten sayılması 2023!
Uzman jandarma okulu torba yasada var mı? Uzman jandarma okulu emeklilikten sayılacak mı? Uzman jandarma okulu hizmetten sayılması 2023!Uzman Jandarmaların 1 yıl süreyle eğitim ve öğretim gördükleri Uzman Jandarma Okulu 2013 yılı itibariyle eğitim ve öğretim yapılmayı bıraktı. TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi 395 oyla kabul edilince EYT’den yararlanmak isteyen Uzman jandarma okulu mezunları torba yasa çıkarılıyorken, Uzman jandarma okulu torba yasada var mı? Uzman jandarma okulu emeklilikten sayılacak mı? sorularına yanıt arıyor. İşte Uzman jandarma okulu hizmetten sayılması 2023 sürecine dair merak edilenler…
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklaması
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklamasıEYT yasası 3 Mart 2023 tarihi itibarı ile yasalaştı. Ancak staj ve çıraklık mağdurlarının hak arayışlar devam ediyor. Farklı illerde bir araya gelen grup üyeleri borçlanma hakkı taleplerini yineliyor. EYT'de stajerlerin sorunu devam ederken İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bal yurt dışında staj yapanların borçlanarak emekli olabileceğini duyurdu.
EYT staj çıraklık mağduriyetinde milyonların gözü torba yasada!
EYT staj çıraklık mağduriyetinde milyonların gözü torba yasada!EYT yasası 3 Mart 2023 tarihinde yasalaştıktan sonra geride EYT staj çıraklık mağduriyeti kaldı. 1999 öncesi staj sigortası başlangıç sayılacak mı? Sosyal Güvenlik Müşaviri Onur Ünal, “Mağdur değiliz kandırıldık. Çoğumuz emekli olmak için başvurduğumuzda öğrendik” dedi.
'Emekli zam' düzenlemesi Meclis'te! Detaylar belli oldu
'Emekli zam' düzenlemesi Meclis'te! Detaylar belli olduEn düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasını içerden torba teklif, TBMM'ye sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "11 milyona yakın bir vatandaşın bundan faydalanacağını tahmin ediyoruz" dedi. 'Diğer emeklilere zam yapılacak mı?' sorusuyla ilgili olarak Elitaş, "7 bin 500'ün üzerindeki maaşlar aynı kalacak" dedi.
24.03.2023Emekli
EYT’de son dakika gelişmesi! Emeklilik sürecinde daha avantajlı oluyor
EYT’de son dakika gelişmesi! Emeklilik sürecinde daha avantajlı oluyorEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin ardından milyonlar emekli olma hayaline kavuştu. SGK ise yeni bir genelge yayınlayarak akıllara takılan soruları tek tek cevapladı. EYT’de merak edilen pek çok soru da cevap buldu.
24.03.2023Emekli
EYT’de memurları ilgilendiren detay ortaya çıktı! İşte emeklilere verilecek en yüksek promosyon oranı...
EYT’de memurları ilgilendiren detay ortaya çıktı! İşte emeklilere verilecek en yüksek promosyon oranı...EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin ardından milyonlar emekli olma hayaline kavuştu. SGK ise yeni bir genelge yayınlayarak akıllara takılan soruları tek tek cevapladı. Bankalar, EYT sonrası emeklilere ödenecek promosyonları duyurmaya başladı. KGF kefaleti ile işverenlere kıdem tazminatında da detaylar ortaya çıktı. Altı ay ödemesiz 36 ay vadeli olması beklenen kredide faizler de netleşti. İşte EYT’de tarım işçilerinin emeklilik şartlarından askerlik borçlanmasına kadar en çok sorulan sorular ve yeni promosyon oranları...
23.03.2023Emekli
EYT'de yeni emeklilik kapısı açılıyor! Madde madde açıklandı
EYT'de yeni emeklilik kapısı açılıyor! Madde madde açıklandıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'de yeni emeklilik kapısı açılıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasası kapsamında dilekçe verenlerin sayısı iki haftada 1 milyon 200 bini geçti, emeklilik kapısı açacak kritik maddeler nedeniyle iş mahkemelerine de rekor başvuru geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirilmeyen ya da geç bildirilen dava açarak EYT'li olabilecek. Sosyal güvenlik sisteminde bazen bir gün emekliliği bir yıl öne çeker. İş Kanunu'na göre emeklilik kapısı açabilecek bazı kritik soruların yanıtları şöyle: Örneğin, 1 Ocak 1900'Çalıştığı işyerinde sigortasız olduğu döneme ilişkin geriye doğru tescil davasında zaman aşımı süresi işlemiyor. Örneğin, bir kişi 1997'de işe başlayıp Sosyal Güvenlik Kurumu'na sigorta bildirimi yapılmasına karşın ilk prim ödemesi aynı işyerinde Ekim 1998 tarihinde başladıysa Kurum'a başvurarak sigorta başlangıç tarihinin düzeltilmesini isteyebilir. Olumlu yanıt alamaması halinde hizmet tespit davası açabilir. İşte EYT'de merak edilen tüm detaylar...
20.03.2023Emekli
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli promosyonunda rekor ücret, bankalar açıkladı
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli promosyonunda rekor ücret, bankalar açıkladıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. SGK, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili, kanundan önce işten ayrılanlar, geriye dönük prim borçlanması, birden fazla sosyal güvenlik kurumu kapsamında çalışanlar gibi noktalara açıklık getirdi. Öte yandın emekli promosyonu ile ilgili bilinmeyenler açıklandı. Promosyon başvurusu yapıp 3 yıllık taahhüt veren emeklilere 8 bin 500 liraya varan ödeme yapılıyorken, ek ödeme kampanyaları ile bu ödeme 10 bin lirayı buldu. Başvuru şekli ve şartları EYT'liler ve tüm emekli olacaklar için aynı. SSK veya Bağ-Kur'dan emekli oluyorsanız, e-Devlet üzerinden veya SGK İl/İlçe Müdürlükleri'ne emeklilik başvurusunda bulunurken dolduracağınız Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi'nde maaşınızın yatırılacağı banka tercihini belirtebilirsiniz. Maaş bağlanır bağlanmaz da taahhüt verip ödemenizi alabilirsiniz. İşte EYT'lileri ilgilendiren tüm detaylar...
17.03.2023Emekli
EYT’de kıdem tazminatına düşük faizli kredi müjdesi! Detaylar belli oldu
EYT’de kıdem tazminatına düşük faizli kredi müjdesi! Detaylar belli olduEYT ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasasından yararlanacakların kıdem tazminatı yükünü hafifletmek için işverene verilecek Hazine garantili düşük faizli kredi desteği başlıyor. KGF kefaletinin 50 milyara çıkarılmasıyla yaklaşık 68 milyar liralık kredi hacmi oluştu. Kıdem tazminatı kredisi kamu ve özel bankalar aracılığıyla kullandırılacak. Kredi 36 ay vadeli, 6 ay ödemesiz olacak. İşte EYT ile ilgili yeni gelişmenin detayları...
15.03.2023Emekli
EYT'de düşük faizli kredi fırsatı! 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli olacak
EYT'de düşük faizli kredi fırsatı! 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli olacakEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasasından yararlanacakların kıdem tazminatı yükünü hafifletmek için işverene verilecek Hazine garantili düşük faizli kredi desteği başlıyor. KGF kefaletinin 50 milyara çıkarılmasıyla yaklaşık 68 milyar liralık kredi hacmi oluştu. Kıdem tazminatı kredisi kamu ve özel bankalar aracılığıyla kullandırılacak. Kredi 36 ay vadeli, 6 ay ödemesiz olacak.
14.03.2023Emekli
Emekli olan EYT’liye çift maaş fırsatı! 8 numaralı kod uyarısı yapıldı
Emekli olan EYT’liye çift maaş fırsatı! 8 numaralı kod uyarısı yapıldıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'li milyonlarca vatandaşa çift maaş fırsatı geldi. EYT'liler hem emekli olup hem de işyerlerinde çalışmaya devam edebilecekler. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasası kapsamında emeklilik başvurusu yapan çalışanların, işten ayrılış işlemlerinin “8” numaralı kod üzerinden yapılmasına dikkat etmesi gerekiyor. Emekli aylığını alıp işe devam etmek isteyen çalışanlar, aylık bağlama işlemlerinin tamamlanmasını beklemeden, başvuru işleminin ertesi günü işbaşı yapabilecek. Öte yandan hem işverenlerin hem de çalışanların kafasında birçok soru işareti var. Bu noktada hak kaybı oluşmaması için neler yapılması gerektiği ve işçi-işveren anlaşmazlığının çözümünde rol oynayan önemli faktörler uzmanlar tarafından açıklandı. İşte EYT milyonları merak ettiği detaylar...
13.03.2023Emekli
Staj ve çıraklık mağdurları Ankara'da bir araya geldi
Staj ve çıraklık mağdurları Ankara'da bir araya geldiEmeklilikte staj ve çıraklık mağdurları (EST) stajyerlik ve çıraklık dönemlerinin sigorta başlangıcı sayılması için Ankara'da basın açıklaması yaptı.
EYT sonrası değişti! Mavi yaka maaşları tavan yaptı, işte en çok eleman aranan sektör
EYT sonrası değişti! Mavi yaka maaşları tavan yaptı, işte en çok eleman aranan sektörEmeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi sonrası değişti. Sanayide yaşanan nitelikli personel sorununa bir de EYT eklendi. Yetişmiş ustalar EYT ile emekli olunca nitelikli personel sorunu tırmandı. Beyaz yakalıyı geçen usta maaşları tavan yaptı. EYT sonrası en çok eleman aranan sektör de belli oldu. İşte haberin detayları...
11.03.2023Ekonomi
EYT'liye toplu ödeme, ikramiye ve avans fırsatı!
EYT'liye toplu ödeme, ikramiye ve avans fırsatı!EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin Resmi Gazete’de yayınlandığı gecenin sabahında ilk emekliler, aylık bağlama belgelerini aldı. Emeklilikte yaşa takılanlardan emekli olanların büyük bölümü çalışmaya devam edecek. EYT yasasıyla birlikte emekli olup çalışmaya devam edecekler için sosyal sigorta prim teşviki de devreye alındı. Ayrıca 1 Nisan itibarıyla aylığa hak kazanırken ödemeleri yetişmeyenlere topluca ödeme yapılabileceği gibi avans seçeneği de sunulabilecek.
7.03.2023Emekli
SGK’dan EYT'lilere uyarı! Broşür dağıtıyorlar: 'Gelmenize gerek yok'
SGK’dan EYT'lilere uyarı! Broşür dağıtıyorlar: 'Gelmenize gerek yok'Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), kanunun çıkmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binaları önünde uzun kuyruk oluşturma devam ederken, SGK yetkilileri ise vatandaşları “emekli olur” yazısı almak için kuruma gelmelerine gerek olmadığı konusunda uyardı.
EYT fırsatı! Primi eksik olanlara güzel haber geldi, hak kaybı önlenecek
EYT fırsatı! Primi eksik olanlara güzel haber geldi, hak kaybı önlenecekEYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin Resmi Gazete’de yayınlandığı gecenin sabahında ilk emekliler, aylık bağlama belgelerini aldı. Emeklilikte yaşa takılanlardan emekli olanların büyük bölümü çalışmaya devam edecek. EYT yasasıyla birlikte emekli olup çalışmaya devam edecekler için sosyal sigorta prim teşviki de devreye alındı. Ayrıca EYT kapsamında ancak yeterli prim ve süreye sahip olmayanlar koşulları yerine getirdikleri tarih itibarıyla başvuru yapabilecek. SGK işe giriş-çıkış genelgesiyle emekli olanların hak kaybı yaşamasının önüne geçti
6.03.2023Emekli
EYT'li çalışanlar için sigorta prim teşviki devrede! Zorunlu emeklilik detayı
EYT'li çalışanlar için sigorta prim teşviki devrede! Zorunlu emeklilik detayıEYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin Resmi Gazete’de yayınlandığı gecenin sabahında ilk emekliler, aylık bağlama belgelerini aldı. Emeklilikte yaşa takılanlardan emekli olanların büyük bölümü çalışmaya devam edecek. EYT yasasıyla birlikte emekli olup çalışmaya devam edecekler için sosyal sigorta prim teşviki de devreye alındı. Taşerondan kadroya geçenlerin emekliliği ile ilgili ise bilinmeyen bir detay ortaya çıktı.
5.03.2023Emekli
EYT'liye 4 saatte maaş! İşte adım adım yol haritası
EYT'liye 4 saatte maaş! İşte adım adım yol haritasıEYT'de son dakika açıklaması! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin Resmi Gazete’de yayınlandığı gecenin sabahında ilk emekliler, aylık bağlama belgelerini aldı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın işlemleri hızlandırmak için müdürlüklere gönderdiği yazı da etkili oldu.
4.03.2023Ekonomi
EYT'de emeklilik başvuruları nasıl yapılacak? Vatandaşa 'bekleyin' uyarısı yapıldı
EYT'de emeklilik başvuruları nasıl yapılacak? Vatandaşa 'bekleyin' uyarısı yapıldıEYT ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece emekli olmak isteyenler için başvuru süreci de başladı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete, Bağ-Kur'lu olup emeklilik başvurusu yapacaklar için uyarılarda bulunarak, "Meclis'e gelmesi beklenen bir yasa tasarısı daha var. O Bağ-Kur borçlarının taksitlendirilerek ödenmesi şartlarını içeriyor. Dolayısıyla Bağ-Kur'lular emeklilik başvurusu yapacaklarsa ve borçları da varsa beklemelerini öneririm." dedi.
4.03.2023Gündem
3 Mart 2023 Resmi Gazete Oku! EYT Resmi Gazete Kararı Yayımlandı (resmigazete.gov.tr)
3 Mart 2023 Resmi Gazete Oku! EYT Resmi Gazete Kararı Yayımlandı (resmigazete.gov.tr)3 Mart Resmi Gazete oku! EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. EYT'den yararlanacak milyonlarca insanın gözü kulağı bu gecedeydi. Resmi Gazete'nin internet sitesinde yayınlanan kararla yıllar süren sorun son buldu.
3.03.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emeklilikte yaşa takılanlar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.