Balıkçı

Balıkçı

Son dakika balıkçı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan balıkçı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını balıkçı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Balıkçı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan balıkçı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.766 balıkçı haberi bulunmuştur. Tüm balıkçı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Avcılar sahilinde cips tartışması; otomobil ile ezilerek öldürüldü
Avcılar sahilinde cips tartışması; otomobil ile ezilerek öldürüldüAvcılar Sahili'nde cips konusunda çıkan tartışmada, 3 kişi otomobil ile bir genci ezerek ölümüne neden oldu. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
23.03.2023Yaşam
'İstanbul'un erken uyarı sistemi çalışmıyor' diyerek açıkladı!
'İstanbul'un erken uyarı sistemi çalışmıyor' diyerek açıkladı!İstanbul Üniversitesi -Cerrahpaşa Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, İstanbul'un erken uyarı sisteminin çalışmadığını söyledi. Öztürk, "Erken uyarı sistemi için Kandilli Rasathanesi görevlidir yasal olarak, AFAD değil. Bütün datalar Kandilli'de 'proses' edilir. Kandilli kararı İstanbul'daki yöneticilere iletecektir, dijital olarak. Direkt sistemi kapatacaktır ama bu sistem bugün çalışmıyor maalesef. Bunu da üzülerek söylemek istiyorum" diye konuştu. Kandilli Rasathanesi'nden ise konuyla ilgili açıklama yapılmadı. Ancak rasathanenin internet sayfasında İstanbul Deprem Hızlı Müdahale ve Erken Uyarı Sistemi hakkında bilgiler yer alıyor.
21.03.2023Gündem
İskenderun'da denizin yükselmesi sonucu su baskını
İskenderun'da denizin yükselmesi sonucu su baskınıHatay'ın İskenderun ilçesinde denizin yükselmesi sonucu bazı yollar, evler ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.
19.03.2023Gündem
Karadeniz Holding sahibi kim, nereli? Karadeniz Holding kimin, kime ait?
Karadeniz Holding sahibi kim, nereli? Karadeniz Holding kimin, kime ait?Süheyla Sultan, Depremzedeler için İskenderun'a geldi. Depremlerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün depremzede vatandaşların kullanımına sunulmak üzere İskenderun'a gönderdiği Süheyla Sultan Gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda konuklarını ağırlamak üzere hazırlıklara başladı. Gemi Karadeniz Holding tarafından deprem bölgesinde kullanılmak üzere dizayn edildiği belirtildi. Peki, Karadeniz Holding sahibi kim, nereli? Karadeniz Holding kimin, kime ait?
11.03.2023Gündem
Süheyla Sultan gemisi kimin, Süheyla Sultan kimdir? Süheyla Sultan gemisi ne zaman yapıldı, özellikleri neler?
Süheyla Sultan gemisi kimin, Süheyla Sultan kimdir? Süheyla Sultan gemisi ne zaman yapıldı, özellikleri neler?Maraş merkezli depremlerin ardından evleri yıkılan ve konaklama sorunu yaşayan depremzedeleri ağırlamak için Yalova’dan yola çıkan Süheyla Sultan gemisi, dün İskenderun Körfezine ulaştı ve Balıkçı Barınağı’na demirledi. Söz konusu gelişmenin ardından Süheyla Sultan gemisi kimin, Süheyla Sultan kimdir? Süheyla Sultan gemisi ne zaman yapıldı? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
11.03.2023Gündem
Balina ile balıkçı teknesi çarpıştı! 6 yaralı
Balina ile balıkçı teknesi çarpıştı! 6 yaralıJaponya'nın Kanagawa eyaleti açıklarında seyreden bir amatör balıkçı teknesi ile balinanın çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.
7.03.2023Dünya
Hamsi fiyatlarını 10 liraya kadar düşürdü: 'Bugün halka çalışıyoruz'
Hamsi fiyatlarını 10 liraya kadar düşürdü: 'Bugün halka çalışıyoruz'Rize’nin Pazar ilçesinde bir balıkçı hamsinin kilogram fiyatını 10 TL’ye düşürerek satışa başladı.
3.03.2023Ekonomi
Balık fiyatları düştü! Hamsinin kilosu 20 TL
Balık fiyatları düştü! Hamsinin kilosu 20 TLDüzce'de havaların ısınmasıyla birlikte balık fiyatları düştü. Geçtiğimiz hafta kilosu 100 liradan alıcı bulan hamsinin fiyatı 20 liraya geriledi.
26.02.2023Ekonomi
Bakanlık: 158 tren seferi ile 30 bin depremzede tahliye edildi
Bakanlık: 158 tren seferi ile 30 bin depremzede tahliye edildiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca deprem nedeniyle trafiğe kapalı güzergah bulunmadığı, 158 tren seferi ile afetten etkilenen yaklaşık 30 bin kişinin tahliye edildiği açıklandı.
13.02.2023Gündem
Balık fiyatları düştü! 'Kilosu 40 liradan satılıyor'
Balık fiyatları düştü! 'Kilosu 40 liradan satılıyor'Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi balık tezgahlarını da etkiledi. Düzce'de tezgahın en ucuz balığı kilosu 40 liradan satılan tirsi oldu.
5.02.2023Ekonomi
Havalar soğudu, balıkçıların yüzü güldü
Havalar soğudu, balıkçıların yüzü güldüKaradeniz'in soğumasıyla avlanan balıkta çeşitlilik artarken, bolluk ise tezgahlara yansıdı. Samsun Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç, “Hamsi, mezgit, istavrit, çinekop, palamut var. Tezgahlarda olmayan balık yok. Şu an balıktan yana şanslıyız” dedi.
4.02.2023Ekonomi
Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan Yunanistan basınında çıkan haberlere ilişkin açıklama
Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan Yunanistan basınında çıkan haberlere ilişkin açıklamaSahil Güvenlik Komutanlığı, Yunanistan'da bazı haber sitlerinde, Yunan Sahil Güvenlik botunun Türk Sahil Güvenlik botundan kaçarken havaya ateş açtığı 5 Ocak 2023 tarihli eski görüntülerin paylaşılmasına tepki gösterdi.
2.02.2023Gündem
Hamside bolluk başladı, fiyatlar düştü
Hamside bolluk başladı, fiyatlar düştüGeçtiğimiz haftalarda tezgahlarda 80 liradan satılan hamsinin fiyatı 30 liraya kadar düştü. Fiyatlara yansıyan bolluk vatandaşın ve balıkçının yüzünü güldürdü.
30.01.2023Ekonomi
Karadeniz soğudu, tezgahta balık bollaştı
Karadeniz soğudu, tezgahta balık bollaştıKaradeniz'in soğumasıyla tutulan balıkta çeşitlilik artarken, bolluk tezgahlara yansıdı. Samsun'da çinekop 100, mezgit 40 ve hamsi 50 TL'den satıldı.
29.01.2023Ekonomi
Antalya'da hayat felç oldu! Şiddetli fırtına dünyaca ünlü şelaleyi ters akıttı
Antalya'da hayat felç oldu! Şiddetli fırtına dünyaca ünlü şelaleyi ters akıttıMeteorolojinin ‘turuncu kod’ ile uyardığı Antalya’da akşam saatlerindeki şiddetli fırtına ve sağanak hayatı felç etti. Saatteki hızı 153 kilometreye kadar çıkan rüzgar, dünyaca ünlü şelaleyi terse doğru akıttı. Aşırı sağanak nedeniyle su dolan alt geçitlerde araçlar ve vatandaşlar mahsur kaldı, balıkçı barınağında 1 tekne battı.
27.01.2023Yaşam
Marmara Denizi'nde yabancı tür tehlikesi
Marmara Denizi'nde yabancı tür tehlikesiİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, Marmara Denizi'nde balıkçılığı ve ekosistemi tehdit eden yabancı türlerin her geçen gün arttığını belirterek, "Hayvan çeşitliliğinin yüzde 10'undan fazlasını artık yabancı türler oluşturuyor. Marmara Denizi'nde 100'ü aşkın, Karadeniz'de ise 60 kadar yabancı tür var. Marmara Denizi'ne gözümüz gibi bakmamız lazım çünkü yabancı türler artıyor. Bunların bir kısmı zehirli, bir kısmı ise yakıcı nitelikte. Sadece yabancı türler değil istilacı türler de var, bu istilacı türlerin kontrol edilmesi lazım. Ekosistem, biyoçeşitlilik, sağlık ve balıkçılık için tehdit içeriyor. Marmara Denizi'nde izlemeyle birlikte erken uyarı sistemi yapılması lazım. Belli bölgelerde balıkçılık, turizm, insan etkinliği yasaklanmalı" dedi.
27.01.2023Gündem
'Denizin prensi' lüferin kilosu dudak uçuklatıyor
'Denizin prensi' lüferin kilosu dudak uçuklatıyorMarmara Denizi'nde geçen yıl yoğun olarak görülen ve 'denizin prensi' olarak bilinen lüfer, bu sezon beklenen bolluğa ulaşmadı. Tezgahlarda çok az rastlanılan lüferin kilo fiyatı ise dudak uçuklattı.
19.01.2023Ekonomi
Balık tezgahlarında hamsinin ardından istavrit bekleniyor
Balık tezgahlarında hamsinin ardından istavrit bekleniyorKaradeniz’de palamudun ardından bol miktarda avlanan hamsi sezonunun sonuna yaklaşılıyor. Balıkçılar, tezgahlarda istavrit ile birlikte dip balıklarının bereketlenmesini bekliyor.
17.01.2023Ekonomi
Hamsi bolluğu için nefesler tutuldu! Tezgahlar dolup taşacak
Hamsi bolluğu için nefesler tutuldu! Tezgahlar dolup taşacakZonguldak’ta balıkçı Oktay Ertürk, 20 Ocak’tan sonra havaların soğumasıyla denizlerde hamsi bolluğunun yaşanacağını ifade etti.
14.01.2023Gündem
Marmara Denizi'nde 'poyraz' etkili oldu
Marmara Denizi'nde 'poyraz' etkili olduMarmara Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle balıkçılar denize açılamadı, gemiler Tekirdağ açıklarında demirledi.
10.01.2023Yaşam
Beklenen Gürcü hamsisi tezgâhlara yansımadı
Beklenen Gürcü hamsisi tezgâhlara yansımadıKaradeniz’de bu günlerde hamsi avında belirgin bir azalma yaşanırken, özellikle 1 Ocak itibariyle Gürcistan sularında başlayan hamsi avı şu ana kadar beklentileri karşılamadı.
9.01.2023 Gündem
Yunanistan'ın taciz teşebbüsünü Türk Sahil Güvenlik ekibi engelledi
Yunanistan'ın taciz teşebbüsünü Türk Sahil Güvenlik ekibi engellediAydın’ın Didim ilçesi Tekağaç Burnu açıklarında Türk balıkçı teknelerine taciz teşebbüsünde bulunan Yunan botlarına, Türk Sahil Güvenlik ekipleri engel oldu. Yunan sahil güvenliğin havaya ateş açması sonrası, Türk Sahil Güvenlik ekipleri karşı ateşle misliyle karşılık verdi.
5.01.2023Gündem
Karadeniz’de istavrit tezgahlara geri döndü! Kilo fiyatı şaşırttı
Karadeniz’de istavrit tezgahlara geri döndü! Kilo fiyatı şaşırttıKaradeniz'de, denize açılan balıkçıların ağları, palamut ve hamsinin ardından yeniden istavritle doluyor. Rize’de tezgahlardaki yerini alan istavritin kilosu 50 TL’den satılıyor.
1.01.2023Gündem
Hamsi sezonun en yüksek fiyatını gördü! Tezgahtaki fiyatı gören bir daha bakıyor
Hamsi sezonun en yüksek fiyatını gördü! Tezgahtaki fiyatı gören bir daha bakıyorKaradeniz’de bugünlerde hamsi avındaki azalma tezgâhlara olumsuz yansırken, Trabzon’da hamsinin kilosu ilk kez 70 TL'yi gördü.
26.12.2022Ekonomi
Havalar geç soğudu, az çıkan lüfer ve çinekopun fiyatı arttı
Havalar geç soğudu, az çıkan lüfer ve çinekopun fiyatı arttıHavaların geç soğuması nedeniyle Çanakkale’de az çıkan lüfer ve çinekopun fiyatı arttı.
25.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Balıkçı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki balıkçı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.