Palamut

Palamut

Son dakika palamut haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan palamut ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını palamut haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Palamut

haberleri sayfasında son dakika yaşanan palamut gelişmeleri de dahil olmak üzere 547 palamut haberi bulunmuştur. Tüm palamut haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tezgahlarda hamsi bolluğu! Fiyatı dibe vurdu
Tezgahlarda hamsi bolluğu! Fiyatı dibe vurduKaradeniz’de bu sezon bol miktarda avlanan palamut balığının ardından hamsi de balıkçıların yüzünü güldürdü. Palamutun yerini alan hamsinin kilosu 30 liradan satılıyor.
28.11.2022Ekonomi
Hamside bolluk başladı, fiyatlar düştü
Hamside bolluk başladı, fiyatlar düştüBalık fiyatları ilgili son dakika açıklaması! Karadeniz’de uzun yıllar sonra ilk kez bu sezon hem palamut hem de hamside bolluk yaşanıyor. İşte palamut, hamsi, mezgit, tirsi, kefal ve uskumru fiyatları...
28.11.2022Ekonomi
20 Liraya düşen hamsi kapış kapış gitti
20 Liraya düşen hamsi kapış kapış gittiYozgat’ta balık sezonun açılmasıyla daha önce kilogramı 40 liradan satışa sunulan hamsi 20 liraya düşünce vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
27.11.2022Yaşam
Kırmızı etten ve tavuktan daha uygun! İşte balık fiyatları...
Kırmızı etten ve tavuktan daha uygun! İşte balık fiyatları...Palamudun bollaşmasıyla birlikte düşen balık fiyatları, hem balıkçı esnafını hem de vatandaşı memnun ediyor.
24.11.2022Ekonomi
Balık fiyatlarına lodos zammı! 35 liradan başlıyor
Balık fiyatlarına lodos zammı! 35 liradan başlıyorBalıkesir’in Bandırma ilçesindeki balık halinde, havaların soğuk gitmesi ve lodosun etkili olmasından dolayı fiyatlar artış gösterdi.
23.11.2022Ekonomi
Palamut yerini hamsiye bıraktı! İşte balık fiyatları...
Palamut yerini hamsiye bıraktı! İşte balık fiyatları...Eskişehir’de balık tezgâhlarında azalan palamut, yerini yavaş yavaş hamsiye bırakırken bollaşan hamsiye vatandaşın ilgisi yoğun oldu.
22.11.2022Ekonomi
Tüketici güven endeksi 76,6 oldu
Tüketici güven endeksi 76,6 olduTüketici güven endeksi, Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 oranında arttı.
22.11.2022Ekonomi
Çanakkale'de palamut bolluğu; tek seferde 2 bin balık ağlarda
Çanakkale'de palamut bolluğu; tek seferde 2 bin balık ağlardaÇanakkale Boğazı'nda denize açılan balıkçılar, tek seferde yaklaşık 2 bin palamut yakaladı. Balıkçılar palamut dolu ağları tekneye çekerken zor anlar yaşadı.
19.11.2022Gündem
Palamuttan sonra hamsi de tezgahlara düştü! İşte balık fiyatları...
Palamuttan sonra hamsi de tezgahlara düştü! İşte balık fiyatları...Karadeniz'deki palamut bolluğu dolayısıyla fiyatı 110 liraya kadar çıkan hamsi, bugünlerde hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürüyor. Düzce'de kilosu 25 liradan alıcı bulan hamsi, tezgahları süslüyor.
18.11.2022Ekonomi
Hamsinin fiyatı yüzde 50 düştü! Bugün itibarıyla değişti
Hamsinin fiyatı yüzde 50 düştü! Bugün itibarıyla değiştiTrabzon'da bir hafta önce kilosu 65-70 TL’den satılan hamsi denizde bollaşınca bugün itibariyle kilosu 35-50 TL arasında satılmaya başlandı. Palamut fiyatları ise ikiye katlandı.
14.11.2022Ekonomi
Hamsi fiyatları ucuzladı! 30 liraya düştü
Hamsi fiyatları ucuzladı! 30 liraya düştüSezon başında kilosu 80 liradan satılan hamsinin fiyatı, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte 30 liraya düştü.
12.11.2022Ekonomi
Balıkçılar lakerda yapımına başladı! 2 kilosu 350 lira
Balıkçılar lakerda yapımına başladı! 2 kilosu 350 liraKaradeniz’de torik ve palamudun dilim dilim kesilerek salamura edilmesiyle hazırlanan lakerda, 2 kilogramlık bidonlarda 350 TL'den satışa çıkarıldı.
12.11.2022Ekonomi
Balık fiyatları yarı yarıya düştü! 50 TL oldu
Balık fiyatları yarı yarıya düştü! 50 TL olduDenizlerde 1 Eylül'de av yasağının kalkmasıyla birlikte balık sezonunda hareketlilik yaşanırken, İzmir'de kasım ayı itibariyle vatandaşların en çok tercih ettiği ve balıkçıların en çok sattığı balık palamut oldu. Balık fiyatları ise neredeyse yarı yarıya düştü.
11.11.2022Ekonomi
Palamudun bolluğu hamsiyi vurdu! 'Yok denecek kadar az'
Palamudun bolluğu hamsiyi vurdu! 'Yok denecek kadar az'Çanakkale'de palamudun bolluğu tezgahlarda hamsinin az olmasına sebep oldu. Balıkçılar ise bu durumu "her bolluğun bir kıtlığı olur" diye nitelendirdi.
9.11.2022Ekonomi
Denizlerde palamut bol, sezon devam ediyor! Hamsi fiyatlarının düşmesi bekleniyor
Denizlerde palamut bol, sezon devam ediyor! Hamsi fiyatlarının düşmesi bekleniyorKaradeniz’de palamut bolluğu, hamsinin fiyatına yansımaya devam ediyor. Hamsinin fiyatlarının düşmesi bekleniyor.
5.11.2022Gündem
Tezgahlarda balık bolluğu devam ediyor! Kilo fiyatı dibi gördü
Tezgahlarda balık bolluğu devam ediyor! Kilo fiyatı dibi gördüBalık tezgahlarında bolluk devam ediyor. Tezgahlarda palamut ve hamsinin bol olduğu görülürken, balıkçılar havaların soğumasıyla palamudun yerini çinekop ve lüferin alacağını söyledi.
5.11.2022Ekonomi
Palamut bolluğu hamsi ihracatını yarı yarıya düşürdü
Palamut bolluğu hamsi ihracatını yarı yarıya düşürdüTürkiye‘den bu yılın Eylül-Ekim döneminde 14 ülkeye yapılan hamsi ihracatından 1 milyon 626 bin 762 dolar gelir elde edilirken, geçen yıl aynı dönemde ise 2 milyon 422 bin 160 dolar döviz girdisi sağlanmıştı.
5.11.2022Ekonomi
Karadeniz hamsisi tezgâhlara düştü! İşte fiyatı...
Karadeniz hamsisi tezgâhlara düştü! İşte fiyatı...Sezona palamut avı ile bereketli bir başlangıç yapan Karadenizli balıkçıların bugünlerde ağlarına az da olsa hamsi takılırken, tutulan hamsiler tezgahlarda yerini almaya başladı.
2.11.2022Ekonomi
Palamudun fiyatı düştü, vatandaşlar soluğu balık tezgahlarında aldı
Palamudun fiyatı düştü, vatandaşlar soluğu balık tezgahlarında aldıGeçtiğimiz hafta sonu tane fiyatı 70 TL’ye kadar çıkan palamut, bu hafta sonu 35 ile 50 TL arasında tezgahta alıcı buldu. Palamut, fiyatı ve besin değeri açısından vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken balıkçılar 1970’lerden bu yana en iri ve yağlı palamudun çıktığını belirtti.
23.10.2022Ekonomi
Marmara Denizi için tehlike çanları çalıyor: "İstilacı türler kapıda"
Marmara Denizi için tehlike çanları çalıyor: "İstilacı türler kapıda"Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde görülmeye başlanan istilacı türler Marmara Denizi’nde endişeye neden oldu. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, önlemlerin alınmaması durumunda Marmara Denizi’ni büyük bir tehlikenin beklediğini söyleyerek, “Ekosisteme yabancı türler girerse Marmara Denizi’ndeki tüm biyoçeşitliliği kaybedebiliriz” dedi.
22.10.2022Yaşam
Balık fiyatları düştü! 70 liraydı, 25 liraya indi
Balık fiyatları düştü! 70 liraydı, 25 liraya indiZonguldak’ın Ereğli ilçesinde palamut fiyatları dibe vurdu. Geçtiğimiz hafta büyüklüğüne göre tanesi 60-70 TL arasında değişen fiyatlardan satılan palamut bu hafta tanesi 25 TL’den satılmaya başladı.
22.10.2022Ekonomi
Kilosu 50 liradan başlıyor! Kış günlerinin vazgeçilmezi tezgaha indi
Kilosu 50 liradan başlıyor! Kış günlerinin vazgeçilmezi tezgaha indiKış günlerinin vazgeçilmez yiyecekleri arasındaki olan kestane, hem pazar tezgahında hem de seyyar satıcılarda ki yerini aldı. Kilosu 50 ila 70 lira arasında değişen kestane, lezzeti ile dikkat çekiyor.
20.10.2022Ekonomi
Denizden palamut fışkırdı! 10 bin kasa balık yakaladılar
Denizden palamut fışkırdı! 10 bin kasa balık yakaladılarZonguldaklı balıkçılar Ereğli açıklarında 10 bin kasa palamut yakaladı. Ağlardan ayıklanan palamutlar kasalarla araçlara yüklenerek mezat usulü satılmaya başlanacak.
19.10.2022Ekonomi
Balık fiyatları düştü! İlk 3 aya dikkat
Balık fiyatları düştü! İlk 3 aya dikkatAkdeniz'de av yasağının 15 Eylül'de tamamen kalkmasıyla birlikte Mersin'de her çeşit balık tezgahlarda yer almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda el yakan balık fiyatları da ciddi oranda düşerken, balıkçılar balık bolluğundan memnun. Mersin Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Şu anda çıkan balık miktarı iyi. Her zaman ilk 3 ay bolluk olur. O yüzden de bu aylarda fiyatlarımız çok uygun oluyor" dedi.
18.10.2022Ekonomi
Tanesi 25 liradan tezgahlarda! Ucuz balık için son günler
Tanesi 25 liradan tezgahlarda! Ucuz balık için son günlerPalamut tanesi 25 liradan tezgahlardaki yerini aldı. Kırmızı etten ve tavuktan da ucuz olan palamut, besin değeri açısından da zengin. Balıkçılar ucuz balık için sayılı günler kaldığına dikkat çekiyor. Şimdiden bol bol alıp derin dondurucunuzda 5-6 ay boyunca saklayıp yiyebilirsiniz.
14.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Palamut ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki palamut haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.