Bakan Bozdağ

Bakan Bozdağ

Son dakika Bakan Bozdağ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bakan Bozdağ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bakan Bozdağ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Bozdağ

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan bozdağ gelişmeleri de dahil olmak üzere 701 bakan bozdağ haberi bulunmuştur. Tüm bakan bozdağ haberleri aşağıda listelenmiştir.
KPSS soruşturmasında son durum ne? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ÖSYM’de yapılan soruşturmayı anlattı!
KPSS soruşturmasında son durum ne? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ÖSYM’de yapılan soruşturmayı anlattı!ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) iptaline kadar varan soruların sızdırılması iddiaları ile ilgili olayda yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Devlet konuyu farklı açılardan ele alıyor. Topyekün başlatılan araştırmalar devam ederken ön rapor da Devlet Denetleme Kurulu tarafından açıklanmıştı. Konuyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konu ile ilgili olarak katıldığı bir televizyonda açıklamalarda bulundu. Peki, KPSS soruşturmasında son durum ne? KPSS soruşturması nasıl yürütülüyor? İşte Bakan Bozdağ’ın açıklamaları!
7.08.2022Gündem
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama: Cumhurbaşkanımız derhal duruma müdahale etti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama: Cumhurbaşkanımız derhal duruma müdahale ettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) soruların sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmesine ilişkin, “Herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan birinin ‘hükümet şunu da yapmalıydı’ diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı” dedi.
7.08.2022Siyaset
Ankara’da cemevine saldıran şahıs yakalandı
Ankara’da cemevine saldıran şahıs yakalandıAnkara Emniyet Müdürlüğü, cemevine saldıran şahsın yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı.
30.07.2022Gündem
Cezaevindeki hasta tutuklu ve hükümlüler ile ilgili yeni düzenleme! Bakan Bozdağ duyurdu
Cezaevindeki hasta tutuklu ve hükümlüler ile ilgili yeni düzenleme! Bakan Bozdağ duyurduAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, ceza infaz kurumlarında kalan hasta tutuklu ve hükümlülerle ilgili yeni düzenleme yapılacağını açıkladı.
22.07.2022Gündem
Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye AİHM’nin Osman Kavala konusundaki ihlal kararına uymuş ve uygulamıştır
Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye AİHM’nin Osman Kavala konusundaki ihlal kararına uymuş ve uygulamıştırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Osman Kavala konusunda Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) verdiği ihlal kararına 10 Aralık 2019'da uymuş ve uygulamıştır” dedi.
17.07.2022Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan, Hahambaşı Haleva'ya 'geçmiş olsun' telefonu
Kılıçdaroğlu'ndan, Hahambaşı Haleva'ya 'geçmiş olsun' telefonuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Yahudi Mezarlığı'na yapılan saldırı nedeniyle Hahambaşı İsak Haleva'ya geçmiş olsun dileklerini iletti.
15.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ açıkladı! Adli soruşturma başlatıldı
Bakan Bozdağ açıkladı! Adli soruşturma başlatıldıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hasköy Yahudi Mezarlığı'nda mezar taşlarının kırılmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığını açıkladı.
15.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan '15 Temmuz' mesajı
Bakan Bozdağ'dan '15 Temmuz' mesajıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz, Türk demokrasi tarihinde bir dönüm noktasıdır. Artık Türkiye'de muhtıralar, darbe teşebbüsleri ve darbeler devri kapanmıştır. Bundan sonra darbe teşebbüsüne niyetlenecek ve kalkışacak hain alçaklar, daima karşılarında Türk halkını bulacaktır" dedi.
15.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Türkiye'de darbeler devri kapanmıştır
Bakan Bozdağ: Türkiye'de darbeler devri kapanmıştırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele, sadece FETÖ'cülere karşı değil, onları destekleyen, yularını elinde tutan ülkelere ve güçlere karşı bir mücadeledir. Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da muhtıra rüyası görenler veya böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye'de darbeler muhtıralar devri kapanmıştır" dedi.
13.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’ya terörist iade taleplerini yeniden gönderiyoruz
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’ya terörist iade taleplerini yeniden gönderiyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlık olarak İsveç'ten iade talebinde bulundukları 10 FETÖ, 10 PKK'lı teröristin talepleriyle ilgili yeniden bir değerlendirme yapıldığını belirterek, "Aynı şekilde Finlandiya'da da 6 PKK'lı ve 6 FETÖ'cü teröristle ilgili taleplerimizi geri gönderme kararı aldık. Bakanlığımız şu anda hazırlığını yapıyor, isteklerini iletecek. Samimiyetlerini ölçeceğiz" dedi.
1.07.2022Siyaset
Hakim ve savcı alımıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurdu
Hakim ve savcı alımıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurduHakim ve savcı alımları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Kütahya'da hakim ve savcı adaylarına müjde veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bin 500 hakim ve savcı adayı alacağız. Bunun bin 200’ü hukuk fakültesi mezunlarından, 150’si avukatlık mesleğinden geçenlerden, 150’si idari yargıdan olacak” dedi.
Bakan Bozdağ: Mutabakattan sonra teröristlerin iade hususunu yeniden hatırlatacağız
Bakan Bozdağ: Mutabakattan sonra teröristlerin iade hususunu yeniden hatırlatacağızAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Finlandiya'da 6 PKK'lı, 6 FETÖ'cü, İsveç'te 10 FETÖ'cü, 11 PKK'lının dosyaları bekliyor. Mutabakattan sonra bunların iadesi hususunu yeniden yazacağız ve hatırlatacağız" dedi.
29.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Orman yangınları her bir vatandaşımızı derinden üzmektedir. Cezaların yeniden ele alınmasında fayda görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları, bizim için ayrıca talimattır. Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalar somutlaşınca Cumhurbaşkanı'mız ve kamuoyuna açıklayacağız" dedi.
25.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldırAdalet  Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimlerine ilişkin, "Adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı Anayasaldır, yasaldır. Hiçbir içtihatla, yorumla bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Aziz milletimiz de onu yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir" dedi.
23.06.2022 Siyaset
Maaş ve ek bütçe tartışmalarıyla ilgili AK Parti'den açıklama: Cumhurbaşkanımız talep etmedi
Maaş ve ek bütçe tartışmalarıyla ilgili AK Parti'den açıklama: Cumhurbaşkanımız talep etmediAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Cumhurbaşkanımız kendi ödeneği ile ilgili kendisi artış talep etmedi. Cumhurbaşkanımızın talep etmemesi şöyle bir sorun ortaya çıkardı. 3 bine yakın milletvekilinin emekli maaşlarında bir artış olmayacağı anlamına geliyordu. Konu cumhurbaşkanımıza arz edildi. Buradan bir çağrı yapıyorum. Milletvekili maaşlarını cumhurbaşkanı maaşına endeksli olmasından çıkaralım. Bunu neden cumhurbaşkanı maaşına artış yapıyor gibi gösteriyorlar. Son derece çirkin bir yaklaşım" dedi.
23.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıPınar Gültekin davasında sanık Cemal Metin Avcı'ya haksız tahrik indirimiyle 23 yıl hapis cezası verilmesi ile ilgili son dakika açıklaması! Kamuoyunda tepkilere neden olan kararla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da açıklama yaptı. ‘Haksız tahrik’ konusunun yeniden tartışılması gerektiğini söyleyen Bakan Bozdağ, “Son tartışılan konuda elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır” dedi. "Bir soru sorarak da bu tartışmayı Türkiye kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum" diyen Bozdağ, “Tasarlayarak ya da canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme suçunun işlenmesi halinde tahrik nasıl uygulanmalı? Ya da uygulanmamalı mı?” dedi.
23.06.2022Siyaset
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar hayatını kaybetti
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar hayatını kaybettiAnkara 29'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar (46), adliyeye gelmemesi üzerine evine gelen polis ekipleri tarafından ölü bulundu. Çağlar'ın başkanlığını yaptığı mahkemede FETÖ davalarının görüldüğü öğrenilirken, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi.
17.06.2022Gündem
Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak mı? Hakim ve savcı yardımcısı alımı ne zaman?
Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak mı? Hakim ve savcı yardımcısı alımı ne zaman?Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6. Yargı paketi ile yapılacak değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Bakan Bozdağ, 6. Yargı paketinde önemli başlıklar olduğuna dikkat çekerek, alınacak hakim ve savcı yardımcıları için uygulanacak eğitim programı ve sınavı hakkında bilgi verdi. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak mı? Hakim ve savcı yardımcısı alımı ne zaman? İşte detaylar…
Kira artışı ile ilgili son dakika zam kararı! Resmen başladı, 1 yıl geçerli olacak
Kira artışı ile ilgili son dakika zam kararı! Resmen başladı, 1 yıl geçerli olacakKirada yeni dönem resmen başladı! 1 yıl değişmeyecek. Uzun süredir gündemde olan fahiş kira artışlarına 'dur'denildi. Zam kararı uygulanmaya başladı. Konut kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasal düzenleme dün itibariyle yürürlüğe girdi. Yüzde 25 sınırı 11 Haziran 2022 ila 1 Temmuz 2023 tarihleri arasında geçerli olacak. Ev sahipleri kiracıları zorla çıkaramayacak, tahliye davaları reddedilecek. Düzenleme ile kiracılar 1 yıl rahat nefes alacak.
12.06.2022Ekonomi
Şanlıurfa'da 36 kaçak göçmen yakalandı; 7 organizatöre gözaltı
Şanlıurfa'da 36 kaçak göçmen yakalandı; 7 organizatöre gözaltıŞanlıurfa'da polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda 36 kaçak göçmen yakalandı, 7 organizatör gözaltına alındı.
9.06.2022 Gündem
Bakan Bozdağ'dan fahiş fiyat açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor!
Bakan Bozdağ'dan fahiş fiyat açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor!Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programda gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Bozdağ, stokçuluk ve fahiş fiyat uygulayanlara cezaların artırılacağını, uzlaştırma alanının genişletileceğini ve 6’lı masada yer alan partilerin henüz bir isim açıklamadığına değindi.
9.06.2022Ekonomi
Kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! ‘Ev sahibi zorla kiracıyı çıkaramaz’
Kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! ‘Ev sahibi zorla kiracıyı çıkaramaz’Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! Tarih verildi, artık değişiyor. Kira zam oranı düzenlemesine ilişkin açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ''Ev sahibini sınırlıyor kiracıya bir hak getiriyor'' dedi. Tahliye davası açılırsa mahkemenin ret edeceğini ifade eden Bakan Bozdağ “Yargı yasal düzenleme karşısında bu sebebe dayalı bir tahliye kararı vereceğini tahmin etmiyorum” ifadelerini kullandı.
9.06.2022Ekonomi
Kira artış oranına yüzde 25 sınırı getiren önerge Meclis'te kabul edildi!
Kira artış oranına yüzde 25 sınırı getiren önerge Meclis'te kabul edildi!Kira artışlarında yüzde 25 sınırı getiren önerge Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.
8.06.2022Ekonomi
Kira artışları ile ilgili son dakika kararı! Sınır getirildi, 1 Temmuz'dan itibaren...
Kira artışları ile ilgili son dakika kararı! Sınır getirildi, 1 Temmuz'dan itibaren...Kira artışları ile ilgili karar verildi. Ev sahibi - kiracı milyonları ilgilendiriyor. Kira fiyatlarındaki fahiş artış nedeni ile kiracılar maduriyet yaşıyordu. Ev sahipleeri eski kiracılarını çıkarıp konutunu daha yüksek bedellerle kiraya veriyordu. Hükümet harekete geçti. Fahiş kira artışının önüne geçilebilmesi için atılacak adılamlar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyordu. Kira artışına sınırlama getiriliyor. Resmi açıklama yapıldı. 1 Temmuz itibarı ile uygulanmaya başlayacak. dalet Bakanı Bekir Bozdağ, milyonların beklediği açıklamayı yaparak "Konut kiralarında, 1 yıl süreyle bir önceki yılın kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyecek şekilde artış yapılabilecek, üzerindeki artışlar geçerli olmayacak" dedi. Gayrimenkul hukuku uzmanları da yapılan düzenlemenin yerinde ve geçici hükümle tarihinin belirlenmesinin de doğru bir adım olduğunu belirtti. İşte kira düzenlemesiyle ilgili tüm detaylar...
8.06.2022Ekonomi
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’dan 33 teröristin iadesini istedik
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’dan 33 teröristin iadesini istedikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türkiye’nin şuan da Finlandiya’da 6 PKK’lı 6 FETÖ’cü teröristin iadesi talebi oldu. İsveç’ten de 10 FETÖ’cü, 11 PKK’lı olmak üzere 21 teröristi iade talebi oldu. Toplam iki ülkeden 33 terörist iadesini talep etti ama bugüne kadar her iki ülkede o iade taleplerine olumlu cevap vermediler. Üstüne üstlük polisin kontrolünde kutsal kitabımıza hakaret yapıldığı gibi teröristler de her türlü eylemini yapıyorlar.” dedi.
2.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Bozdağ ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan bozdağ haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.