Yargı

Yargı

Son dakika yargı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yargı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yargı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yargı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yargı gelişmeleri de dahil olmak üzere 16.613 yargı haberi bulunmuştur. Tüm yargı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Siyasilerden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları
Siyasilerden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasiler peş peşe mesaj yayınladı.
15.07.2024Gündem
Milletin zaferi: 15 Temmuz! Anbean darbe gecesi yaşananlar
Milletin zaferi: 15 Temmuz! Anbean darbe gecesi yaşananlarFETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi, 22.00 sıralarında Genelkurmay’da silah seslerinin duyulması ve İstanbul’da Boğaz köprülerinin kapatılması ile kamuoyuna yansıdı. Polis ve askerin, darbecilere karşı mücadelesi sürerken 00.26’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı meydanlara çağırdı. Hain kalkışma, sabah demokrasinin zaferiyle sonuçlandı.
15.07.2024Gündem
15 Temmuz'da kaç asker öldü, 15 Temmuz darbesinde ölen askerler kimler?
15 Temmuz'da kaç asker öldü, 15 Temmuz darbesinde ölen askerler kimler?Darbe girişimi sırasında çıkan çatışmalarda, askerlerden, polislerden ve halktan kayıplar verildi. Darbe girişiminde kaç şehit var? Darbe sırasında kaç kişi öldü?
13.07.2024Gündem
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
10.07.2024Gündem
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur iade edilecek mi? Adalet Bakanı Tunç açıkladı
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur iade edilecek mi? Adalet Bakanı Tunç açıkladıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir gazetecinin Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un iade süreciyle ilgili sorusuna, "Bir kişinin ölümüne ve diğer kişilerin yaralanmasına neden olduktan sonra Türk yargısından kaçmak olmaz. Dolayısıyla biz hemen kırmızı bülten kararlarımızı çıkardık ve iade taleplerimizi gönderdik. Bu kapsamda da yakalama ve tutuklama gerçekleşti. Tutuklama devam ediyor ve sonrasında da iade yargılaması sonrasında da Türkiye'ye gönderileceğini umut ediyoruz" diye cevap verdi.
5.07.2024Gündem
Koca soyadı geri dönüyor! 9. Yargı Paketi TBMM Başkanlığı'na sunuluyor
Koca soyadı geri dönüyor! 9. Yargı Paketi TBMM Başkanlığı'na sunuluyorAYM’nin iptal ettiği ‘kadının bekarlık soyadını ancak eşinin soyadı ile birlikte kullanabilmesine ilişkin düzenleme’ aynı şekliyle 9. Yargı Paketi’ne girdi. AYM’nin yeniden düzenlemesi için 9 ay süre verdiği maddenin gerekçesi ise ‘aile bütünlüğü’ olarak açıklandı.
5.07.2024Gündem
UEFA, Merih Demiral için İsviçreli müfettişi görevlendirdi! İşte istenen ceza
UEFA, Merih Demiral için İsviçreli müfettişi görevlendirdi! İşte istenen cezaUEFA'nın hakkında soruşturma başlattığı Merih Demiral için İsviçreli müfettişi görevlendirdiği ortaya çıktı. Merih Demiral için istenen ceza belli oldu.
5.07.2024Süper Lig
Eğitim uzmanı Salim Ünsal'dan öğrencilere liselerle ilgili 'ön yargı' uyarısı
Eğitim uzmanı Salim Ünsal'dan öğrencilere liselerle ilgili 'ön yargı' uyarısıLiselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih dönemi devam ediyor. Türkiye´nin ilk ve tek medya lisesi olarak, dünya standartlarında eğitim veren Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim uzmanı Salim Ünsal’ı ağırladı. Demirören Medya Eğitim Projeleri Grup Direktörü Nuran Çakmakçı moderatörlüğünde öğrencilerin ve velilerin en çok merak ettiği soruları yanıtlayan Ünsal, “Liselerle ilgili ön yargı taşımasınlar. Bir lisenin puanı veya yüzdelik dilimi yüksekse o lise daha iyidir, puanı biraz daha düşük olanın daha kötüdür şeklinde bir algı doğru değildir. Puan veya yüzdelik dilim üzerinden bir algı ile tercih yapmak çok doğru olmayabilir” dedi.
4.07.2024Vatan TV
LGS tercih süreci! Eğitim uzmanı Salim Ünsal en çok merak edilen soruları yanıtladı
LGS tercih süreci! Eğitim uzmanı Salim Ünsal en çok merak edilen soruları yanıtladıLiselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih dönemi devam ediyor. Türkiye´nin ilk ve tek medya lisesi olarak, dünya standartlarında eğitim veren Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim uzmanı Salim Ünsal’ı ağırladı. Ünsal, Demirören Medya Eğitim Projeleri Grup Direktörü Nuran Çakmakçı moderatörlüğünde öğrencilerin ve velilerin en çok merak ettiği soruları yanıtladı.
4.07.2024Gündem
Aziz Yıldırım suskunluğunu bozdu: Büyük bir tehlikenin gelmekte olduğunu görüyorum
Aziz Yıldırım suskunluğunu bozdu: Büyük bir tehlikenin gelmekte olduğunu görüyorumFenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.
3.07.2024Fenerbahçe
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladıCumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.
2.07.2024Gündem
Kabine bugün toplanacak! Gündem ekonomi olacak
Kabine bugün toplanacak! Gündem ekonomi olacakCumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, bir ay aranın ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. Toplantıdaki ana gündem maddesi yarın açıklanacak enflasyon rakamları olacak. Toplantıda tasarruf tedbirleri, en düşük emekli aylığına yapılacak artış da görüşülecek.
2.07.2024Gündem
Kula Belediyesi'nde darp skandalı! Belediye Başkanı Hikmet Dönmez tutuklandı
Kula Belediyesi'nde darp skandalı! Belediye Başkanı Hikmet Dönmez tutuklandıKula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, makam odasında 2 kişinin darbedilmesine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklandı. CHP Manisa İl Başkanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kamuoyuna yansıyan vahim iddiaları üzülerek takip etmekteyiz. Yargı sürecinin tamamlanmasının ardından kamuoyuna geniş kapsamlı bir açıklama daha yapacağız." ifadelerine yer verildi. Öte yandan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akşay, sosyal medyadan sert tepki gösterdi. Belediye Başkanı Hikmez Dönmez'in ifadesi de ortaya çıktı. Dönmez'in "İddialar tamamen asılsızdır. Benim bir dövün emrim yoktur. M.U. ve H.D. yaralanmalarının çıkan arbede sırasında yaşanıp yaşanmadığını bilemiyorum." dediği öğrenildi.
1.07.2024Gündem
TBMM TATİL TAKVİMİ 2024:  Meclis ne zaman yaz tatiline giriyor, hangi gün tatil olacak?
TBMM TATİL TAKVİMİ 2024: Meclis ne zaman yaz tatiline giriyor, hangi gün tatil olacak?Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile gireceği tarih belli oldu. Öte yandan yakın zamanda ceza infaz düzenlemesi, denetimli serbestlik gibi maddeleri içeren 9. Yargı paketinin de yakında TBMM’ye taşınması bekleniyor. Peki, 2024 Meclis ne zaman tatile giriyor?
1.07.2024Gündem
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı!  4 ilin Cumhuriyet Başsavcısı değişti
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! 4 ilin Cumhuriyet Başsavcısı değiştiResmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 4 ilin Cumhuriyet Başsavcısı değişti.
28.06.2024Gündem
Meclis ne zaman tatile giriyor? Bu yıl Meclis ne zaman kapacak, Meclis tatili olacak mı, çalışmalara devam edilecek mi?
Meclis ne zaman tatile giriyor? Bu yıl Meclis ne zaman kapacak, Meclis tatili olacak mı, çalışmalara devam edilecek mi?Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tatil tarihleri için araştırmalar arttı. Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, Meclis ne zaman tatile giriyor? Bu yıl Meclis ne zaman kapacak, Meclis tatili olacak mı, çalışmalara devam edilecek mi?
28.06.2024Gündem
9. yargı paketinin detayları belli oldu! Meclise geliyor
9. yargı paketinin detayları belli oldu! Meclise geliyorTBMM Başkanlığına sunulması beklenen 9. Yargı Paketiyle, yargılama hızlanacak, casusluk faaliyetlerine verilen cezalar artacak ve arabuluculuk sistemi genişletilecek.
27.06.2024Gündem
4 bin 9 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi
4 bin 9 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayımlandı. 4 bin 9’u adli, 290’ı idari yargı olmak üzere 4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.
13.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ateşkes kararı kağıtta kalmamalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ateşkes kararı kağıtta kalmamalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile düzenlediği ortak basın toplantısında Gazze'deki durumu yakından takip ettiğini belirtti ve ' Adil ve kalıcı barışı sağlayacak, akan kanı durduracak, bölgemize huzur getirecek her karar ve planı olumlu değerlendiririz. Önemli olan ateşkes kararı kağıtta kalmamalı, BMGK üyeleri İsrail'e baskı yapmalı" ifadelerini kullandı. Erdoğan, İspanyol gazetecinin 'Selahattin Demirtaş' sorusuna çok sert tepki gösterdi.
13.06.2024Gündem
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detaylarıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini bugün gerçekleştirdi. Görüşmeye dair AK Parti'den ilk açıklama geldi.
11.06.2024Gündem
Ankara, Erdoğan-Özel görüşmesine kilitlendi! CHP'den forslu bayrak talebi
Ankara, Erdoğan-Özel görüşmesine kilitlendi! CHP'den forslu bayrak talebiMerakla beklenen ziyarete çok az kaldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yarın CHP Genel Merkezi'nde ağırlayacak. Peki görüşmeye az bir zaman kalmışken Ankara'da neler konuşuluyor? CHP'de nasıl bir hazırlık var?
10.06.2024Gündem
YKS'de baraj var mı, YKS sınavında baraj kalktı mı 2024? YKS’den en az kaç puan almak gerekir?
YKS'de baraj var mı, YKS sınavında baraj kalktı mı 2024? YKS’den en az kaç puan almak gerekir?YKS baraj puanı kalktı mı, sorusunun yanıtı araştırılıyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024 YKS) 8-9 Haziran'da düzenlenecek. 2022 ve 2023 yıllarında 180 ve 150 sınav puanı barajı uygulaması kaldırılmıştı. Bu sebeple bu yıl TYT, AYT ve YDT oturumlarına girecek olan adaylar ''YKS baraj var mı 2024, en az kaç puan almak gerekir?'' sorularına yanıt arıyor. Peki,  TYT, AYT ve YDT YKS baraj puanı kaldırıldı mı?
8.06.2024Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: Hem yargı önünde hem de idari anlamda mücadele edilecek
RTÜK Başkanı Şahin: Hem yargı önünde hem de idari anlamda mücadele edilecekRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halkbank ve RTÜK’ü odağına alan haberlere tepki göstererek, “Bilinçli olarak servis edilen yalan haberlerle ve yalanı yayma çabasında olanlar ile hem yargı önünde hem de idari anlamda mücadele edilecektir.” ifadelerini kullandı.
7.06.2024Gündem
Mahkemeden kadın memura yarı zamanlı çalışma hakkı
Mahkemeden kadın memura yarı zamanlı çalışma hakkıMahkeme, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında çalışan kadın memura yarı zamanlı çalışma hakkı verdi.
7.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkari kararı kimseyi rahatsız etmesin
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkari kararı kimseyi rahatsız etmesinCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Anadolu Medya Ödülleri Töreni”nde konuştu. Hakkari Belediye Başkanı'nın görevden alınmasıyla ilgili olarak Erdoğan, "Terörle sivil siyaset yan yana durmaz. Terörle demokrasi bir arada bulunmaz. Sırtını elinde kaleşnikof olana, molotof olana, bomba olana dayanarak meşru siyaset yapılmaz. Biz de bugüne kadar meşru siyasete söz söylemedik. Yargının Hakkari ile ilgili verdiği karar kimseyi rahatsız etmesin. Yargı kanunu değil hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir. " dedi.
5.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yargı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yargı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.