Türk Tabipler Birliği

Türk Tabipler Birliği

Son dakika Türk Tabipler Birliği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Türk Tabipler Birliği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Türk Tabipler Birliği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türk Tabipler Birliği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türk tabipler birliği gelişmeleri de dahil olmak üzere 287 türk tabipler birliği haberi bulunmuştur. Tüm türk tabipler birliği haberleri aşağıda listelenmiştir.
Eylemde taşkınlığa müdahale eden polise tokat atan astsubay tutuklandı
Eylemde taşkınlığa müdahale eden polise tokat atan astsubay tutuklandıSağlık çalışanlarına destek gerekçesi ile dün TTB'nin İstanbul Çapa'daki eylemine giden ve burada taşkınlık yapan gruba müdahale eden polise tokat attığı belirlenen astsubay tutuklanarak cezaevine gönderildi.
8.07.2022Gündem
Doktorlar grevde mi, 7 – 8 Temmuz hastaneler açık mı? Yarın doktorlar çalışıyor mu, randevular iptal mi, grev kaç gün sürecek?
Doktorlar grevde mi, 7 – 8 Temmuz hastaneler açık mı? Yarın doktorlar çalışıyor mu, randevular iptal mi, grev kaç gün sürecek?Hastaneler grevde mi 7 -8 Temmuz, yarın doktorlar grevde mi? Türk Tabipler Birliği, Konya Şehir Hastanesi’nde Dr. Ekrem Karakaya’nın görev başında öldürülmesinin ardından doktorlara yönelik şiddet eylemlerine karşı greve çıkıyor. Peki, Hastaneler yarın açık mı, kapalı mı, Doktorlar grevde mi 7 – 8 Temmuz, doktorlar yarın iş mi bırakıyor?
7.07.2022Sağlık
Doktorlar neden grevde (7-8 Temmuz), bugün hastaneler de grev mi var? 7-8 Temmuz doktorlar çalışıyor mu, Grev Kaç Gün Sürecek?
Doktorlar neden grevde (7-8 Temmuz), bugün hastaneler de grev mi var? 7-8 Temmuz doktorlar çalışıyor mu, Grev Kaç Gün Sürecek?7-8 Temmuz doktorlar grevde mi, doktorlar neden grevde? Sorularına yanıt aranıyor.  Konya Şehir Hastanesi'nde görevi sırasında katledilen Dr. Ekrem Karakaya'nın hayatını kaybetmesi sonucu sağlık meslek örgütleri greve çıktı. Peki, Doktorlar 7-8 Temmuz'da görev yapacak mı, hastaneler açık mı, grev kaç gün sürecek?
7.07.2022Gündem
Sağlık sektöründe çalışanları ilgilendiriyor! 1 Temmuz itibarıyla başlıyor, yüzde 87...
Sağlık sektöründe çalışanları ilgilendiriyor! 1 Temmuz itibarıyla başlıyor, yüzde 87...Sağlık sektöründe çalışan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren gelişme! Sağlık sigortası hizmeti veren şirketlere kötü haber! 1 Temmuz itibarıyla başlıyor. TTB-HUV katsayı listesi ve işyeri hekimliği asgari sözleşme ücretleri, sigorta sektörünün gündemine oturdu. Türk Tabipler Birliği’nin açıkladığı yeni tarife sağlık sigortası sektörüne ciddi yükler getirecek. Sektör, artan maliyetleri her ne kadar yeni poliçelere yansıtacak olsa da, geçmiş dönem poliçe yüklerini taşımak zorunda kalacak. Yeni fiyatların öngörülmeyen bir ek maliyet yaratacağını dile getiren sektör temsilcileri, şirketlerin sermaye anlamında zorlanabileceğini vurguluyor. Sigortada ikinci trafik vakası yaşatacak gelişmenin detayları...
29.06.2022Ekonomi
NATO Liderler Zirvesi toplanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak
NATO Liderler Zirvesi toplanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacakNATO Liderler Zirvesi Brüksel'de toplanıyor. Liderler Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili son durumu değerlendirilecek. NATO'nun Rusya-Ukrayna krizindeki tutumunun belirlenmesinde gözler Türkiye'de olacak.
22.03.2022Siyaset
Okulda şok eden görüntüler! Veli ile öğretmenin okulda birbirine girdi
Okulda şok eden görüntüler! Veli ile öğretmenin okulda birbirine girdiDiyarbakır'da çocuğuyla okula gelen veli A.K., öğretmen H.Ş.'yi koridorda yumrukladı. Öğretmenin de karşılık verdiği kavga, kameraya yansıdı.
22.03.2022Yaşam
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: Mutlaka kapatılmalıdır
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: Mutlaka kapatılmalıdırMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Açık açık sesleniyorum. Türk Tabipler Birliği mutlak suretle kapatılmalıdır. İsminin başındaki Türk'ü hak etmeyen bu birliğin hiçbir hekimimizi temsil edemeyeceği açıkça bilinmelidir." dedi.
22.03.2022Siyaset
Şebnem Korur Fincancı hakkında suç duyurusu
Şebnem Korur Fincancı hakkında suç duyurusuEmniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanlığı, 15 Mart'ta, firari FETÖ şüphelisi Erkam Tufan Aytav'ın internetten yaptığı yayına katılan Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
17.03.2022Gündem
Emniyet'ten 14 Mart'taki görüntülere ilişkin açıklama: Herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır
Emniyet'ten 14 Mart'taki görüntülere ilişkin açıklama: Herhangi bir müdahalede bulunulmamıştırİstanbul Emniyet Müdürlüğü, 14 Mart etkinliği sırasında yaşanan arbedeyle ilgili açıklama yaptı.
15.03.2022Gündem
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Tarihimize kirli demek namertliktir, nankörlüktür
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Tarihimize kirli demek namertliktir, nankörlüktürMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu Bahçeli, "CHP Genel Başkanı, Diyarbakır gezisi esnasında tarihimiz kirli, yüzleşmemiz gerekir diye konuşmuş. Tarihimize kirli demek namertliktir, nankörlüktür."
15.03.2022Siyaset
Şule Çet cinayeti ile ilgili flaş gelişme! Skandal raporu hazırlayan doktor hakkında karar
Şule Çet cinayeti ile ilgili flaş gelişme! Skandal raporu hazırlayan doktor hakkında kararAnkara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili davada hazırladığı, 'Bir kadın bir erkekle tenha bir yerde içki içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiş sayılır' raporuyla tepki çeken adli tıp uzmanı Dr. Mehmet Nuri Aydın'a; Ankara Tabip Odası'nca verilen 6 ay meslekten men cezası, Türk Tabipler Birliği (TBB) Yüksek Onur Kurulu tarafından onanarak kesinleşti.
10.02.2022Gündem
Haritanın kırmızıya döndüğü ilde vakalar 5 kat arttı, flaş uyarı geldi! Yüzde 60...
Haritanın kırmızıya döndüğü ilde vakalar 5 kat arttı, flaş uyarı geldi! Yüzde 60...Koronavirüsle mücadele devam ediyor, Omicron varyantı ise tüm hızıyla yayılıyor. Yetkililerden flaş uyarılar art arda gelirken, Diyarbakır'da kritik bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs vaka haritasında artışın sürdüğü ilde, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki haritada kırmızıya döndü. İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, "Kentte 5 katlık artışla karşı karşıyayız. Test pozitiflik oranı yüzde 60’lara varmış, günlük hasta sayısı ise 3 binlere yaklaşmış durumda" uyarısında bulundu.
5.02.2022Gündem
Buzlanan yol ve kaldırımlarda düşen 222 kişi hastanelik oldu
Buzlanan yol ve kaldırımlarda düşen 222 kişi hastanelik olduDiyarbakır’da, 49 yılın en etkili kar yağışıyla 3 günde buz pistine dönen yol ve kaldırımlarda kayarak düşen 222 kişi, hastanelere başvurdu. Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi, İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, "Şu ana kadar kırıklar nedeniyle 200'ün üzerinde hastanelerin acillerine başvuru yapılmıştır" dedi.
22.01.2022Gündem
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında dosya savaşı
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında dosya savaşıBakan Soylu, telefonlarının dinlenildiğini iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Konuşmalarını kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık” diye karşılık vermişti. Kılıçdaroğlu hakkındaki iddiaya, CHP’ye yakın medyanın bir kısmının olağanüstü ilgi göstermesi. Neden acaba?
17.01.2022Siyaset
Diyarbakır’da Omicron varyantı görüldü
Diyarbakır’da Omicron varyantı görüldüOmicron varyantı olan Türkiye’de vakalar artış göstermeye devam ediyor. Diyarbakır’da 1 Omicron varyantı görülürken, İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzman Dr. Halis Yerlikaya, “Diyarbakır’da kötü durumdayız. Sadece Omicron’a üzgü bir PCR testi yapmıyoruz. Mevcut kullanmakta olduğumuz testlerin Omicron’u da tespit ettiğine dair veriler var” dedi.
28.12.2021Sağlık
Vaka sayısında ikinci! Kentte maske ve mesafe unutuldu
Vaka sayısında ikinci! Kentte maske ve mesafe unutulduSağlık Bakanlığı’nın koronavirüs risk haritasında 100 binde 627,55 vaka ile nüfusa oranla en fazla vakanın bulunduğu ikinci il olan Diyarbakır'da vatandaşların maske ve mesafe kurallarına uymadığı görüntülendi. Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70'lere çıktı, kliniklerde ise yatak doluluk oranı yüzde 60'lar civarında seyrediyor.
26.08.2021Gündem
'Pandemiyi kontrol altına alamazsak hastalanmaya devam ederiz'
'Pandemiyi kontrol altına alamazsak hastalanmaya devam ederiz'Diyarbakır, Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan haftalık tabloda aşılanma oranı düşük, vaka sayısı da en çok artan iller arasında yer aldı. Kentte esnaf, yeni kapanmalarla karşı karşıya kalmamak için herkesi aşı olmaya ve kurallara uymaya davet etti. Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Üyesi Dr. Halis Yerlikaya ise “Pandemiyi kontrol altına alamazsak bedel öderiz. Hem hastalanmaya hem ölmeye devam ederiz. Önümüzdeki süreçlerde olası kapanma ve benzeri tedbirler açısından da bunun toplumsal ve ekonomik etkileri olur” dedi.
14.08.2021Sağlık
Risk haritası kırmızıya dönen Diyarbakır için flaş uyarı
Risk haritası kırmızıya dönen Diyarbakır için flaş uyarıAşılama oranının düşük olması nedeniyle vaka sayılarının arttığı, maske ve sosyal mesafenin yeterince uygulanmadığı Diyarbakır'da, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kentin risk haritası kırmızıya döndü. Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi, İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, "Pandemiye karşı mücadelede en önemli aracımız, aşı. Aşı candır, hayat kurtarır. Aşı olmayanlar mutlaka aşılamalarını yapsınlar" dedi.
23.07.2021Gündem
Deniz salyası zararlı mı? Deniz salyası hangi denizlerde var, deniz salyası Ege Denizinde var mı?
Deniz salyası zararlı mı? Deniz salyası hangi denizlerde var, deniz salyası Ege Denizinde var mı?Marmara Denizinde görülen deniz salyası hakkın yapılan araştırmalar devam ediliyor. Havaların ısınıp, tatil sezonun başlamasıyla deniz salyası konusu gündemden düşmüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Marmara Denizi Eylem Planı çerçevesinde başlatılan "Müsilaj Temizleme Seferberliği" kapsamında iki günde yaklaşık 392 metreküp müsilaj toplandığını belirtti. Peki, Deniz salyası zararlı mı? Deniz salyası hangi denilerde var, deniz salyası Ege Denizinde var mı? Müsilaj olan yerlerde denize girilir mi?
13.06.2021Gündem
Marmara'da alarm! Denize girmeyin
Marmara'da alarm! Denize girmeyinMarmara Denizi sahillerinde etkisini gösteren deniz müsilajı ya da halk arasındaki ismiyle deniz salyasının yoğun bulunduğu bölgelerde denize girenlere uzmanlardan ‘denize girmeyin’ uyarısı geldi. O bölgelerde, kokuşma ve çürümenin sağlığı tehdit ettiğini söyleyen uzmanlar, denize girenlerde cilt hastalıkları ya da ishalli hastalıklar meydana gelebileceğini vurguladı. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise balık ve midye tüketimi.
6.06.2021Gündem
Canan Karatay kararı! Kabul edilmedi
Canan Karatay kararı! Kabul edilmediAnayasa Mahkemesi, 2014'te bir televizyon programında hamilelere yapılan şeker yükleme testiyle ilgili kullandığı ifadeler üzerine idari para cezasına çarptırılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın bireysel başvurusunu kabul edilemez buldu. Yüksek Mahkeme, hamilelere yapılan şeker yükleme testiyle ilgili kullandığı ifadeler üzerine 720 lira idari para cezasına çarptırılan Prof. Dr. Canan Karatay'ın bireysel başvurusunun, açıkça dayanaktan yoksun olduğuna hükmetti. Kararda, Karatay'ın, ileri sürdüğü ihlal iddialarını temellendiremediği vurgulandı. Karatay'ın “Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor” şeklindeki sözleri çok tartışılmıştı.
20.05.2021Gündem
Dr. Tiyekli: Türk Tabipler Birliği, Türk hekimlerine ihanet ediyor
Dr. Tiyekli: Türk Tabipler Birliği, Türk hekimlerine ihanet ediyorKahramanmaraş'ın Tabipler Odası Başkanı Dr. Lütfi Tiyekli, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi'nin Gara operasyonuyla ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşıma sert tepki gösterdi. Açıklamanın sadece konseyi bağladığını, Türk hekimlerinin her zaman devletinin ve ordusunun yanında olduğunu belirten Tiyekli; "Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyeleri gerçekten Türk hekimine ihanet etme sürecine gelmiştir" dedi.
16.02.2021Gündem
"Online iletişimi asla kesmeyin”
"Online iletişimi asla kesmeyin”Pandemi sürecinde obsesif kompulsif bozukluğu olan kişiler için önemli tavsiyelerde bulunan Uzman Psikiyatrist Dr. Ali Dayi, “Kişiler arası iletişimin asla aksatılmaması gerekiyor. Akraba ve arkadaşlarla telefon ya da online görüntülü görüşme ile iletişime devam edin’’ dedi.
3.12.2020Sağlık
Türk Tabipler Birliği ile ilgili yeni düzenleme! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi...
Türk Tabipler Birliği ile ilgili yeni düzenleme! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi...Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere diğer meslek kuruşlarındaki sorunlar da artık tahammül edilmez seviyeye ulaşmıştır. Çoklu baro sisteminde yaptığımız gibi, Türk Tabipler Birliği ve diğer meslek odalarında yapmak durumundayız ve bu konudaki çalışmayı başarılı bir şekilde sürdüreceğimize inanıyorum" dedi.
14.10.2020Siyaset
MHP lideri Devlet Bahçeli çağrısını yineledi: Türk Tabipler Birliği kapatılsın
MHP lideri Devlet Bahçeli çağrısını yineledi: Türk Tabipler Birliği kapatılsınMHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunarak, "Bakanlık verilerinde şüphe uyandırmaya çalışanlar bize göre yalan makineleridir. Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi'ndeki bir avuç Türkiye düşmanıdır. TTB kapatılsın diyorum bu nedenle." ifadelerini kullandı.
6.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türk Tabipler Birliği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türk tabipler birliği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.