Toyota

Toyota

Son dakika Toyota haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Toyota ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Toyota haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Toyota

haberleri sayfasında son dakika yaşanan toyota gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.555 toyota haberi bulunmuştur. Tüm toyota haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yeni ÖTV düzenlemesi 2022 neler getiriyor? Yeni ÖTV düzenlemesiyle 2. el araçlarda indirim olacak mı? ÖTV indirimi olan araçlar 2022!
Yeni ÖTV düzenlemesi 2022 neler getiriyor? Yeni ÖTV düzenlemesiyle 2. el araçlarda indirim olacak mı? ÖTV indirimi olan araçlar 2022!Otomotivde ÖTV düzenlemesini içeren Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazetede yayımlandı. 2022 yılında sıfır araç alımında uygulanacak matrah limitleri değiştirildi. 1600 silindire kadar olan araçlarda vergi dilimi Cumhurbaşkanı Kararı ile 3'ten 5'e çıkarıldı. Peki, Yeni ÖTV düzenlemesi 2022 neler getiriyor? Yeni ÖTV düzenlemesiyle 2. el araçlarda indirim olacak mı? ÖTV indirimi olan araçlar 2022!
17.01.2022Ekonomi
ÖTV vergi matrahı! ÖTV düzenlemesi 2022 araç fiyatları ne oldu?
ÖTV vergi matrahı! ÖTV düzenlemesi 2022 araç fiyatları ne oldu?ÖTV düzenlemesi 2022 araç fiyatları merak ediliyor. 2022 yılında sıfır araç alımında uygulanacak matrah limitleri değiştirildi. 1600 silindire kadar olan araçlarda vergi dilimi 3'ten 5'e çıkarıldı. İşte ÖTV düzenlemesi sonrası 2022 araç fiyatları...
13.01.2022Gündem
Hyundai fiyat listesi 2022! ÖTV indirimi sonrası araç fiyatları 2022 ne kadar oldu, ÖTV indirimi 2022 hangi araçlar için geçerli?
Hyundai fiyat listesi 2022! ÖTV indirimi sonrası araç fiyatları 2022 ne kadar oldu, ÖTV indirimi 2022 hangi araçlar için geçerli?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Motor 1600 santimetre küp (cm3) geçmeyenler için yüzde 45, 50, 80 şeklinde üç farklı dilimde uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarına ara kademeler eklendi. ÖTV matrahı 120 bin lirayı aşmayan otomobiller yüzde 45'lik vergi oranı diliminde yer alacak. Peki, ÖTV indirimi 2022 hangi araçlar için geçerli? ÖTV sonrası Hyundai fiyat listesi 2022 nedir?
13.01.2022Ekonomi
Faizsiz kredi fırsatı! Sıfır araba alacaklara güzel haber, 100 bin TL'ye kadar...
Faizsiz kredi fırsatı! Sıfır araba alacaklara güzel haber, 100 bin TL'ye kadar...Araba alacak milyonları ilgilendiriyor. Güzel haber geldi. Otomobil piyasasını hareketlendirecek adım. Faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. 100 bin TL'ye kadar limit, 15 aya kadar da vade seçeneği sunuluyor. Yeni yıl ile birlikte otomotiv sektöründe yeni kampanyalar devreye alındı. Birçok marka ve modelde otomobil uygun koşullarla satışta. Uzun süredir küresel düzeyde piyasayı etkisi altına alan çip krizi üretimi durma noktasına getirmişti. Fiyatlara da olumsuz olarak yansıyan çip krizinin etkileri kampanyalar ile giderilmeye çalışılıyor. Ocak ayı itibarıyla otomotiv markaları kampanyaları açıklamaya başladı. İşte Honda, Toyota, Citroen, Kia ve çok sayıda marka ve modelde yeni yıl kampanyaları ile ilgili detaylar...
12.01.2022Otomobil
Toyota'nın minik elektriklisi satışta!
Toyota'nın minik elektriklisi satışta!Toyota 2 kişilik C+pod aracının satışlarına başlıyor...
7.01.2022Otomobil
TEM’de arıza yapan cip zincirleme kazaya sebep oldu: 1 yaralı
TEM’de arıza yapan cip zincirleme kazaya sebep oldu: 1 yaralıBolu’da, TEM Otoyolu’nda sol şeritte arıza yapan cipin sebep olduğu ve 1 otomobil ile 2 tırın da karıştığı zincirleme kazada 1 kişi yaralandı.
7.01.2022Yaşam
Otomotivin 2021 karnesi belli oldu!
Otomotivin 2021 karnesi belli oldu!Otomobil ve Hafif Ticari araç pazarı 2021’de %4,6 oranında azaldı. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2021 yılında, bir önceki yıla göre %4,6 oranında azalarak 737.350 adet olarak gerçekleşti.
6.01.2022Otomobil
Araba alacaklara müjde! Yeni modeller yollara çıkıyor! Hibrit ve elektrikli...
Araba alacaklara müjde! Yeni modeller yollara çıkıyor! Hibrit ve elektrikli...Araba alacaklara müjde! 60’dan fazla yeni model satışa çıkıyor, hibrit ve elektrikli araba meraklılarına güzel haber geldi. Bu yıl yola çıkacak marka ve modeller belli oldu. 2022 yılında Türkiye’de toplam araç satışlarının 750 bin adetler civarında oluşması öngörülüyor. Globalde süren hammadde, parça, çip, lojistik problemleri araç üretimi ve ulaşımına sekte vuruyor. Tüm dünyada araç fiyatları nedeniyle araba bulunmazken, yeni modeller piyasaya can suyu olacak...
5.01.2022Otomobil
Araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bu ay yeni zam geliyor, artış kademeli olarak devam edecek
Araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bu ay yeni zam geliyor, artış kademeli olarak devam edecekAraba alacaklara kötü haber! Sıfır araba fiyatları bu ay değişiyor. Satışlar 2021'in altına düşecek. Sıfır arabada maliyet artışları kademeli olarak fiyatlara yansıyacak. Uzun süredir küresel düzeyde devam eden çip krizi nedeni ile üretimde aksamlar yaşanıyordu. Bu da fiyatların yükselmesine neden oldu. Sektör temsilcileri araba fiyatlarındaki artışın 2022 yılında da devam edeceğini açıkladı. Otomotiv sektörü dünyada artan hammadde, enerji ve nakliye maliyetleri ile kur farklarını bu aydan itibaren fiyatlara yansıtma hazırlığında.
3.01.2022Otomobil
İkinci el araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatlarında son durum ne?
İkinci el araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatlarında son durum ne? Dolar başta olmak üzere döviz kurlarında yaşayan düşüşün fiyatlara yansıyıp yansımayacağı merak ediliyor. Özellikle perakende, akaryakıt ve teknoloji ürünleri başta olmak üzere indirim beklenen sektörlerden biri de otomobil piyasası oldu. Peki, İkinci el araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatlarında son durum ne? İkinci el araçlar düşecek mi? İşte detaylar...
22.12.2021Ekonomi
Sıfır araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Yeni zam geldi, Toyota, Renault, Dacia, Kia ve...
Sıfır araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Yeni zam geldi, Toyota, Renault, Dacia, Kia ve...Araba piyasası uzun süredir hareketli. Pandeminin başlaması ile birlikte özel araçlara ilgi arttı. Talebin artışı ile birlikte yaşanan çip krizi nedeni ile üretimin aksaması fiyatlarda beklenenden fazla yükselişe sebep oldu. Birçok firma geçici olarak üretimi durdurma kararı verirken sıfır arabalarda yaşanan kriz, ikinci el piyasasına da zam olarak yansıdı. ÖTV kararı ile uygulanan indirim ise fiyatların düşmesini sağlamadı. Araba fiyatlarına her hafta zam gelmeye devam ediyor. Örneğin Kia Rio’nun manuel vitesli baz versiyonun 3 Kasım’da 191.900 TL olan fiyatı, 19 Aralık’ta 331 bin TL’ye yükseldi. Hyundai’nin İzmit’te ürettiği i10’nun fiyatı da aynı dönemde yüzde 70’ten fazla artarak 300 bin TL’yi geçti.
20.12.2021Otomobil
Toyota'dan kötü haber! Dev şirketten kritik karar, dünyaya duyurdular
Toyota'dan kötü haber! Dev şirketten kritik karar, dünyaya duyurdularToyota'dan flaş karar! Kötü haberi duyurdular. Süre uzatıldı. Otomobil piyasasını altüst eden çip sorunu devam ediyor. Birçok firma bu nedenle üretim yapamıyor. Üretim aksamaları ise hem sıfır hem de ikinci el araba piyasasına fiyat artışı olarak yansıyor. Çip krizi Toyota'yı da vurdu. Üretimde yaşanan aksaklıklar devam ediyor. Toyota, tedarik zinciri sorunlarının etkisini hissetmeye devam ettiği için Japonya'daki bazı fabrikalarda üretim durmalarını uzatacağını duyurdu.
14.12.2021Otomobil
Mazda'dan hibrit atağı
Mazda'dan hibrit atağıMazda ürün gamına ilk kez kendini şarj edebilen tam hibrit bir model dahil oldu.
13.12.2021Otomobil
Toyota’dan vergi avantajlı SUV
Toyota’dan vergi avantajlı SUVCorolla modelinin SUV’u 2022’de pazara giriyor. Dünya devi Toyota, Türkiye için vergi avantajlı 1.8 lt hibrit motorlu versiyon üretecek.
7.12.2021Otomobil
Toyota Türkiye’ye Türk Genel Müdür
Toyota Türkiye’ye Türk Genel MüdürToyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’den yapılan açıklamaya göre şirketin Genel Müdür ve CEO’luğu görevini 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Erdoğan Şahin üstlenecek.
En ucuz sıfır araba ne kadar? 2021 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller listesi!
En ucuz sıfır araba ne kadar? 2021 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller listesi!Araç sahibi olmak isteyenler, 2021’in sonuna yaklaşırken güncel araba fiyatlarını araştırmaya başladı. Yeni yılla birlikte otomobillerde fiyat artışı beklentisi nedeniyle pek çok kişi 2022 öncesinde araç fiyatlarını merak ediyor. Otomobil firmalarından da 2022 yılı için özel araç satış kampanyaları gelmeye başladı. Peki, En ucuz sıfır araba ne kadar? Araba fiyatları düştü mü, yükseldi mi? İşte 2021 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller listesi!
2.12.2021Ekonomi
Araba almak isteyenler dikkat! Çip krizi ve ÖTV uyarısı... Otomobil firmasının CEO'su açıkladı
Araba almak isteyenler dikkat! Çip krizi ve ÖTV uyarısı... Otomobil firmasının CEO'su açıkladıAraç alacaklar dikkat! Çip krizi ve ÖTV uyarısı geldi. Ağustos ayından beri araç bulmakta sorun yaşanıyor. Önümüzdeki dönemde de bu sorun devam edecek. Çip krizinin iyi yönetilmesi durumunda ne zaman sona ereceğini söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, şu an önümüzdeki dönem için sipariş planlaması ile ilgili sıkıntıların da yaşandığını belirtti. Çip krizinde iki senaryo üzerine konuşulduğunu açıklayan Bozkurt, sıfır otomobil almak isteyenlere de tavsiyede bulunmuş ve 'Bugün araç bulan alsın' ifadelerini kullanmıştı.
25.11.2021Ekonomi
Subaru'nun ilk elektriklisi SOLTERRA olacak!
Subaru'nun ilk elektriklisi SOLTERRA olacak!Subaru SUV ailesine batarya beslemeli elektrikli araç (BEV) sınıfında yeni bir üye katılıyor. Otomobil 2022’de pazara çıkıyor.
16.11.2021Otomobil
Toyota'dan 450 km menzilli elektrikli geliyor!
Toyota'dan 450 km menzilli elektrikli geliyor!Toyota, tamamen yeni elektriklisi bZ4X’in tanıttı. Araç markanın bataryalı elektrikli araçları olan bu ürün gamının ilk modeli olarak öne çıkıyor.
2.11.2021Otomobil
3.4 milyar dolarlık batarya yatırımı!
3.4 milyar dolarlık batarya yatırımı!Toyota, 2030 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde otomotiv bataryaları için yaklaşık 3.4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.
27.10.2021Otomobil
Toyota'dan ABD'de 3,4 milyar dolarlık batarya yatırımı
Toyota'dan ABD'de 3,4 milyar dolarlık batarya yatırımıToyota, 2030 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde otomotiv bataryaları için yaklaşık 3,4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.
Araba alacaklar için kritik tarih belli oldu! Zam geliyor...
Araba alacaklar için kritik tarih belli oldu! Zam geliyor...Araba alacakları yakından ilgilendiren kritik açıklama! Tarih verildi, sıfır arabalarda fiyatlar en az yüzde 12 artacak. Pandemiyle birlikte patlak veren çip krizi nedeniyle tedarik sorunu hala etkisini devam ettiriyor. ÖTV düzenlemesiyle yaşanan satış artışı sonrası Türkiye’deki stoklar eridi, araba almak daha da zorlaştı. Yaşanacak fiyat artışlarının arabalara olumsuz yansıyacağını belirten sektör temsilcileri, yeni bir ÖTV düzenlemesi çağrısında bulundu. Krizden yakın zamanda çıkış olmadığını dile getiren uzmanlar, “Bu sebeple ikinci el araç almanın tam zamanı diyebiliriz” çağrısında bulundu.
19.10.2021Otomobil
Otomotivde talep artışı çip sorununa takıldı
Otomotivde talep artışı çip sorununa takıldıToyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründe geçen yıldan daha fazla bir talep olduğunu ancak çip sorunu nedeniyle stoklarda yeterli araç bulunmadığı için karşılanamadığını belirtti.
Toyota "C+walk" ile mobilitesini genişletiyor
Toyota "C+walk" ile mobilitesini genişletiyorToyota, herkes için hareket özgürlüğü sağlama felsefesi ile 4 tekerlekli taşıtlar haricinde de üretime girme kararı aldı.
12.10.2021Otomobil
400 beygirlik Lotus Elmira’lar yola çıkıyor
400 beygirlik Lotus Elmira’lar yola çıkıyorGeçtiğimiz temmuz ayında tanıtılan Lotus Emira için ön satışlar başlıyor. Aracın vergisiz fiyatı 75 bin Euro civarında olaçak
8.10.2021Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

Toyotaarabasıfıraraba fiyatlarısıfır araba

Toyota ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki toyota haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.