Tahıl Koridoru

Tahıl Koridoru

Son dakika tahıl koridoru haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tahıl koridoru ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tahıl koridoru haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tahıl Koridoru

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tahıl koridoru gelişmeleri de dahil olmak üzere 235 tahıl koridoru haberi bulunmuştur. Tüm tahıl koridoru haberleri aşağıda listelenmiştir.
Göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına Bakan Akar'dan yanıt
Göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına Bakan Akar'dan yanıtMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Gazeteci Zafer Şahin'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Akar göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına yanıt verdi. "Biz sadece teröristleri hedef alıyoruz" diyen Bakan Akar, "Türkler ve Kürtler kardeştir. Fitne ve fesatla aramızı bozmaya çalışmasınlar" dedi.
23.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN International'a konuştu: Bir milyon mülteciyi anavatanlarına döndürmeyi hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN International'a konuştu: Bir milyon mülteciyi anavatanlarına döndürmeyi hedefliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN International'dan Becky Anderson'a konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada Türkiye seçimlerinin ikinci turu ile ilgili kendinden emin olduğunu vurgulayarak "Milletimin güçlü bir Türkiye demokrasisi adına hareket edeceğinden eminim. Ve insanımızın bizi yüzüstü bırakmayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
19.05.2023Dünya
Tahıl koridoru anlaşması uzatıldı mı? Tahıl koridoru anlaşması nedir, ne zaman imzalandı?
Tahıl koridoru anlaşması uzatıldı mı? Tahıl koridoru anlaşması nedir, ne zaman imzalandı?BM ve Türkiye arabuluculuğunda imzalanan tahıl koridoru anlaşmasının süresi yarın dolarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama geldi. Peki, Tahıl koridoru anlaşması uzatıldı mı? Tahıl koridoru anlaşması nedir, ne zaman imzalandı?
17.05.2023Dünya
Erdoğan'dan 'depremzede' tepkisi: Meğer bunların insanlıkla irtibatları da kopmuş
Erdoğan'dan 'depremzede' tepkisi: Meğer bunların insanlıkla irtibatları da kopmuşCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen toplantıda, partisinin il başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları ve milletvekili adaylarına canlı bağlantıyla hitap etti. Erdoğan seçim sürecine ilişkin, 'Sağlam durmazsak sandığa çökerler. Geride bitirdikleri halde suyu bulandırıyorlar.' dedi. Erdoğan, Tekirdağ'da depremzedelerin konaklamasıyla ilgili yaşananlara tepki gösterirken, ‘Afetzedeleri otellerden çıkarıyorlar. Meğer bunların insanlıkla irtibatları da kopmuş.’ ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, Rusya, Ukrayna ve BM ile yapılan görüşmeler sonrası tahıl koridoru anlaşmasının 2 ay daha uzatıldığını açıkladı.
17.05.2023Gündem
Bakan Akar: Tahıl anlaşmasında mutabakata doğru gidiliyor
Bakan Akar: Tahıl anlaşmasında mutabakata doğru gidiliyorMİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Tahıl anlaşmasının süresinin uzatılması konusunda mutabakata doğru gidiliyor" dedi.
12.05.2023Gündem
MSB: Tahıl Girişimi’nin Türkiye ev sahipliğinde ve dörtlü formatta teknik düzeyde devamı hususunda taraflarca mutabık kalındı
MSB: Tahıl Girişimi’nin Türkiye ev sahipliğinde ve dörtlü formatta teknik düzeyde devamı hususunda taraflarca mutabık kalındıMilli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Tahıl Girişimi’nin etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesine yönelik olarak çalışmaların, Türkiye ev sahipliğinde ve dörtlü formatta teknik düzeyde devamı hususunda taraflarca mutabık kalındığı belirtildi.
11.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Saldırıları kim olursa olsun hangi parti olursa olsun kınıyoruz.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Saldırıları kim olursa olsun hangi parti olursa olsun kınıyoruz.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Kalın, "Bizim mitingimiz olduğu gün Erzurum mitinginde olan olayları biz kınadık ama bir takım usul hataları orada oldu. Saldırıların hiçbirisi tasvip edilir hadiseler değil tabi biz bunu kim olursa olsun hangi parti olursa olsun kınıyoruz." dedi.
10.05.2023Gündem
Çavuşoğlu: Tahıl anlaşmasında 2 ay uzatma olabilir
Çavuşoğlu: Tahıl anlaşmasında 2 ay uzatma olabilirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya’daki 4’lü Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la İstanbul Tahıl Anlaşması konusunda görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın yine son noktada Sayın Putin’le de görüşerek, en az 2 ay daha uzatılması konusunda netice alabileceğimizi düşünüyorum” dedi.
10.05.2023Gündem
Tahıl koridorundaki aksaklığı Türkiye giderdi
Tahıl koridorundaki aksaklığı Türkiye giderdiMilli Savunma Bakanlığı kaynakları, Türkiye’nin girişimleri sonucu ‘tahıl koridoru’nun yeniden işler hale geldiğini açıkladı.
9.05.2023Gündem
Dünyanın gözü Türkiye'de: En kritik seçim, yakından izleyecek ülkeyi yazdılar
Dünyanın gözü Türkiye'de: En kritik seçim, yakından izleyecek ülkeyi yazdılarDünyanın dört bir yanından pek çok gazete ve televizyon bu süreçte gözünü Türkiye'ye çevirmiş durumda. Seçim için geri sayım sürerken Yunan basını 'Türkiye'deki en kritik seçim' değerlendirmesinde bulundu. Alman basını ise ülkedeki Türk vatandaşlarının tercihini mercek altına aldı. Seçim sonuçlarının bütün Ortadoğu ve dünyanın dört bir yanında izleneceğini kaydeden Amerikan gazetesi, ABD'ye hiç değinmeyip 'Seçim Avrupa ve NATO için ne anlama geliyor?' sorusunu sordu.
9.05.2023Dünya
Avrupa'da skandal manşetler! Erdoğan: Millî iradeye parmak sallanmasına izin vermeyeceğiz
Avrupa'da skandal manşetler! Erdoğan: Millî iradeye parmak sallanmasına izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel güçlerin operasyon aygıtı olan dergilerin kapaklarıyla iç siyasetimizin yönlendirilmesine, millî iradeye parmak sallanmasına izin vermeyeceğiz." dedi.
5.05.2023Gündem
İbrahim Kalın: Olumlu katkı yapılmaz ise tahıl sevkiyatı durabilir
İbrahim Kalın: Olumlu katkı yapılmaz ise tahıl sevkiyatı durabilirCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tahıl koridoru anlaşmasının uzatılmasıyla ilgli, "5 Mayıs’ta yapılacak toplantı son derece önemli. Çünkü eğer bir olumlu katkı yapılmaz ise 18 Mayıs’ta tahıl sevkiyatı durabilir" dedi.
3.05.2023Gündem
Bakan Akar'dan CNN TÜRK'te önemli açıklamalar
Bakan Akar'dan CNN TÜRK'te önemli açıklamalarMilli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hulusi Akar, CNN TÜRK'te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
3.05.2023Gündem
Bakan Akar: Türkiye, Ukrayna ve Rusya savunma bakanları İstanbul'da bir araya gelecek
Bakan Akar: Türkiye, Ukrayna ve Rusya savunma bakanları İstanbul'da bir araya gelecekMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl girişiminin süresinin uzatılmasına yönelik, "5 Mayıs Cuma günü Türkiye, Ukrayna ve Rusya Savunma Bakan yardımcılarının İstanbul'da bir araya gelmesi planlanıyor. Toplantıda tahıl girişimi başta olmak üzere bazı konular görüşülecek. Umudumuz, tahıl anlaşmasının herhangi bir aksaklığa uğramadan devamı yönünde" dedi.
3.05.2023Gündem
Çavuşoğlu: Karşımızda yerli ve milli bir muhalefet yok
Çavuşoğlu: Karşımızda yerli ve milli bir muhalefet yokDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz daha güçlü Türkiye hedefi için çalışırken karşımızda yerli ve milli şuurla hareket eden bir muhalefeti görememenin de üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizler milletin refah seviyesini arttıracak atılımları konuşurken, onlar milletine düşman odaklara özgürlük vaatleri veriyor" dedi.
1.05.2023Gündem
Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov, yarın Türkiye'ye gelecek
Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov, yarın Türkiye'ye gelecekUkrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelecek.
17.04.2023Dünya
Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov, yarın Türkiye'ye gelecek
Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov, yarın Türkiye'ye gelecekUkrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelecek.
17.04.2023Gündem
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladı
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesini açıkladı. "Önümüzdeki dönemde ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği yere getireceğiz" diyen Erdoğan, "Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız. Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız." ifadelerini kullandı. Ankara-İstanbul arasına süper hızlı tren hattının kurulacağını belirten Erdoğan, 6-G teknolojisinin hazırlıklarına da başlanılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayata geçireceğimiz "gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle”, hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz." dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili ise şunları söyledi: Son 5 yıldaki uygulama tecrübesine ve değişen ihtiyaçlara göre restore ederek, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha fazla katkı verecek şekilde geliştireceğiz.
11.04.2023Gündem
Bakan Kirişci: Bu mevzuat ile tarımda adeta bir devrim başlayacak
Bakan Kirişci: Bu mevzuat ile tarımda adeta bir devrim başlayacakTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımda 9 kanun ve 40 maddelik mevzuat değişikliği yaptıklarını belirterek, "Bu mevzuat ile tarımda adeta yeni bir dönem başlayacak. 2023'te yeni bir yüzyıla başladık, işte bu yeni yüzyıla yakışacak şekilde planlı üretimin ve sözleşmeli üretimin yine ekilmeyen alanların boş kalmaması için bu üretimin gerçekleştirilmesi; elbette yeni yüzyıla yakışan davranış" dedi.
2.04.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Macaristan’a her türlü desteği vermeye hazırız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Macaristan’a her türlü desteği vermeye hazırızCumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Macaristan’a her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
29.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya duyurdu: Anlaşma süresi uzatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya duyurdu: Anlaşma süresi uzatıldıCumhurbaşkanımız Erdoğan, Seddülbahir Kalesi ve Gelibolu–Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, Tahıl Koridoru Anlaşması'nın süresinin de Türkiye'nin aracılığıyla yeniden uzatıldığını dünyaya duyurdu.
18.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  İstikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seddülbahir Kalesi ve Gelibolu-Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan 'Dünyanın yaşadığı krizlerin önümüze çıkardığı fırsatları değerlendirebilmemiz için ihtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmaktır. Bunu başarırsak Allah'ın izniyle hedeflerimize ulaşmamızı kimse engelleyemez' dedi. Öte yandan Erdoğan tahıl koridoru anlaşmasının süresinin uzatıldığını açıkladı.
18.03.2023Gündem
Bakan Akar: Tahıl koridorunda görüşmelerimiz sürüyor
Bakan Akar: Tahıl koridorunda görüşmelerimiz sürüyorMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl koridoru görüşmelerine ilişkin, "Başlangıç şartlarını içerecek şekilde ve devamı konusunda Rusya ve Ukrayna ile yazışmalarımız, görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.
17.03.2023Gündem
Rusya'dan tahıl koridorunun uzatılmasına şartlı destek
Rusya'dan tahıl koridorunun uzatılmasına şartlı destekMilli Savunma Bakanlığı'nca (MSB) Rusya Federasyonu'nun, Rus gıda ürünleri ve gübresinin uluslararası pazara ihracının kolaylaştırılması halinde, 'Karadeniz Tahıl Girişimi Belgesi' süresinin 60 gün daha uzatılmasına destek vereceğini açıkladığı belirtildi.
14.03.2023Gündem
Karadeniz Tahıl Koridoru anlaşması 2 ay daha uzatıldı
Karadeniz Tahıl Koridoru anlaşması 2 ay daha uzatıldıRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Karadeniz Tahıl Koridoru anlaşması 2 ay daha uzatıldı.
14.03.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Tahıl Koridoru ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tahıl koridoru haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.