Ramazan 2023

Ramazan 2023

Son dakika ramazan 2023 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ramazan 2023 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ramazan 2023 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ramazan 2023

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ramazan 2023 gelişmeleri de dahil olmak üzere 364 ramazan 2023 haberi bulunmuştur. Tüm ramazan 2023 haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fitre hangi akrabalara verilmez? Toruna, dayıya, halaya fitre verilir mi? Dede ve nine torununa fitre verebilir mi?
Fitre hangi akrabalara verilmez? Toruna, dayıya, halaya fitre verilir mi? Dede ve nine torununa fitre verebilir mi?Fitre hangi akrabalara verilmez sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan ayı içerisinde müslümanların verdiği fitre konusunda vatandaşlar araştırmaları başladı. Fitre dayıya verilir mi, fitre halaya verilir mi soruları da gündem oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu da fitrenin kimlere hangi akrabalara verileceğini bir fetvayla açıkladı. Akrabalara fitre vermek isteyenler için "fitre verilecek akrabaları" araştırdık.
3.04.2023Gündem
Ramazan'ın ilk haftasını bu tatlıyla kapatın! Üşengeç baklava tarifi böreklik yufkayla bile oluyor!
Ramazan'ın ilk haftasını bu tatlıyla kapatın! Üşengeç baklava tarifi böreklik yufkayla bile oluyor!Ramazan ayının 7. günü için basit bir tatlı tarifi hazırladık. İftar menüsünden tatlıya fırsayt bulamayanlar için üşengeç baklava tarifi tam bir kurtarıcı. Üstelik böreklik yufkayla bile bu eşsiz lezzeti misafirlere, ev halkında ikram edebilirsiniz. Peki üşengeç baklava nasıl yapılır? Üşengeç baklava malzemeleri nelerdir?
29.03.2023Gündem
Sahurun zahmetsiz tarifi: Su içip yatanları bile ayıltıyor! Patatesli kek dilim dilim yenip, susatmıyor!
Sahurun zahmetsiz tarifi: Su içip yatanları bile ayıltıyor! Patatesli kek dilim dilim yenip, susatmıyor!Sahurun kolay ve zahmetsiz menüleri ev hanımları için kurtarıcıdırı. Sahurda uzun süre tok tutacak ve gün boyu susatmayacak yiyecekler Ramazan boyunca mutfağımızda olsun isteriz. Hep aynı yiyeceklerden sıkılanlar için sahur menüsüne farklı bir lezzet getirdik. İşte sahurda susatmayacak ve dilim dilim yenilecek patatesli kek tarifi! Peki patatesli kek nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?
25.03.2023Gündem
Sahabelerin meslekleri! Hangi sahabe ne iş yapardı? Peygamber efendimiz üç kişiyi işaret etti!
Sahabelerin meslekleri! Hangi sahabe ne iş yapardı? Peygamber efendimiz üç kişiyi işaret etti!Sahabelerin meslekleri merak ediliyor. Ramazan ayının gelişiyle birlikte başta Peygamber efendimiz olmak üzere Asr-ı Saadet'te yaşayan sahabelerin hayatları da araştırılıyor. İslam'ın yayılmaya başladığı ilk dönemlerde ismi ön plana çıkmış Hz. Ömer, Hz. Ebubekir, Hz. Osman ve Hz. Ali halifelerimiz olmak üzere sahabelerin ne iş yaptığı müslümanların bilmesi gereken konuların başında geliyor. Peki hangi sahabe ne iş yapardı?
24.03.2023Gündem
Peygamber efendimiz o sahabe yüzünden Allah tarafından uyarılmış!
Peygamber efendimiz o sahabe yüzünden Allah tarafından uyarılmış!Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s) İslam'ın yayılmaya başladığı dönemlerde Mekke'nin ileri gelenlerine dini davette bulunuyordu. Oldukça hassas bir görüşme esnasında Peygamber efendimiz İslam nuruyla şereflenmesini istediği bu zenginlere önem veriyordu. Ancak görüşme esnasında yanına engelli bir sahabe geldi ve ondan Kur'an okumasını istedi. Ancak İslam peygamberi ona kaşlarını çattı ve sırtını döndü. Her mimik ve hareketi vahiy denetiminde olan Hz. Muhammed bu olay sonrası bir sureyle uyarıldı. Peki gözleri görmeyen ve Peygamber efendimizin Allah tarafından şiddetli bir uyarısına sebep olan sahabe kimdir?
24.03.2023Gündem
İftar tatlınız çayla birlikte geliyor! Üç malzemeli bulut tatlısı hem şerbetli hem 10 dakikada hazır!
İftar tatlınız çayla birlikte geliyor! Üç malzemeli bulut tatlısı hem şerbetli hem 10 dakikada hazır!İftarı açtıktan sonra çayın yanında tatlısız olmaz. Hamurunda sadece 3 malzeme bulunan bulut tatlısı o kadar pratik ve kolay yapılıyor ki şerbetli tatlı sevenler için ideal. Hem kolay yapılışı hem de enfes tadıyla doyulmaz bir lezzet sunuyor. Peki bulut tatlısı nasıl yapılır? Bulut tatlısı için hangi malzemeler gerekir? İşte detaylar...
24.03.2023Gündem
2028, 2031 Ramazan başlangıcı hangi tarihte? Her yıl 10 gün geriye gidiyor!
2028, 2031 Ramazan başlangıcı hangi tarihte? Her yıl 10 gün geriye gidiyor!2028 Ramazan başlangıç tarihi merak ediliyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilerleyen yıllarda mübarek ayın hangi aya denk geleceği de araştırılmaya başlandı. Bu yıl 23 Mart 2023'te başlayan on bir ayın sultanı Ramazan 2031 yılı başlangıcı hangi tarihe denk geliyor?
23.03.2023Gündem
İftar daveti verenlere mutlu son garanti! İkinci menüsünde çorbayla doymayanlara ana yemek de var salata da!
İftar daveti verenlere mutlu son garanti! İkinci menüsünde çorbayla doymayanlara ana yemek de var salata da!İftara ne pişirsem sorusunu duyar gibiyiz. Ramazan ayı başladı. Sahurlar yapıldı, gün boyu dillerde zikir eksik olmadı. Şimdi terbiye edilen nefislerin ödüllendirileceği zaman geldi. İftar daveti verenler için iftar menüsü olmazsa olmaz. Çorbasız eksik kalacak iftar menüsünde ana yemek ve salata da yer almalı. İşte Orucun ikinci gününe özel iftar menüsü...
23.03.2023Gündem
Orucun ilk günü baş ağrısı çekmemek için 3 altın öneri! Her sahurda bunları mutlaka yapın!
Orucun ilk günü baş ağrısı çekmemek için 3 altın öneri! Her sahurda bunları mutlaka yapın!Orucun ilk günü baş ağrısı her Ramazan ayı öncesi vatandaşların şikayet ettiğin konuların başında gelmektedir. Mübarek on bir ayın sultanı Ramazan 23 Mart Perşembe günü başlıyor. Yarın gece kalkacağımız ilk sahurla birlikte mukaddes günler başlıyor. Oruç ibadetini yerine getirecek müslümanlar ise ilk gün baş ağrısı çekmemenin yollarını araştırmaya başladı.
23.03.2023Gündem
Nihat Hatipoğlu 2023 Ramazan programı nerede? ATV Nihat Hatipoğlu bu sene program yapacak mı?
Nihat Hatipoğlu 2023 Ramazan programı nerede? ATV Nihat Hatipoğlu bu sene program yapacak mı?Nihat Hatipoğlu 2023 Ramazan programı nerede yapılıyor sorusunun yanıtı merak ediliyor. Her yıl Ramazan ayında ATV ekranlarında iftar ve sahur programı yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 23 Mart'ta başlayacan on bir ayın sultanı Ramazan ayında yine izleyicisi ile buluşacak. Peki Nihat Hatipoğlu iftar ve sahur programı saat kaçta?
23.03.2023Gündem
12 yaşında oruç tutulur mu? Çocukları oruca hangi yaşta alıştırmalıyız?
12 yaşında oruç tutulur mu? Çocukları oruca hangi yaşta alıştırmalıyız?12 yaşında oruç tutulur mu sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan'ın ilk orucu bugün tutuldu. Türkiye'nin 81 ili iftar heyecanı yaşadı. Anne ve babalar çocuklarının oruçla tanıştırmanın en uygun yolunu araştırmaya devam ediyro. Çocuğun bünyesini ve zihnini oruç ibadetine alıştırmak isteyen ebeynler, "Çocukları oruca hangi yaşta alıştırmalıyım?" sorusuna yanıt aramaya başladı.
23.03.2023Gündem
İftarda kalan pideler sahurda börek oluyor! Tava böreği tarifinde yufka yok, hamur yok!
İftarda kalan pideler sahurda börek oluyor! Tava böreği tarifinde yufka yok, hamur yok!Sahurda yapılacak kolay tarifler, ilk sahur için saat sayan vatandaşların araştırma konusu oldu. 2023 Ramazan'ın ilk sahurunda yufkayla, hamurla uğraştırmayan tava böreği tarifi gün boyu hiç acıktırmıyor. İftardan kalan bayat pideleri değerlendireceğiniz tava böreğinin lezzetine doyum olmuyor. Sahurda tok tutan tariflerin başında gelen ve Ramazan orucunu tutarken hiç acıktırmayan tava böreği tarifi ve yapılışı...
23.03.2023Gündem
2023 Diyanet Ramazan imsakiyesi: İlk sahur kaçta bitiyor? İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde iftar ve sahur vakitleri
2023 Diyanet Ramazan imsakiyesi: İlk sahur kaçta bitiyor? İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde iftar ve sahur vakitleriRamazan 2023 bu akşam ilk sahurla başlıyor. Bu gece kalkılacak sahur sonrası yarın ilk iftar açılacak. Diyanet Ramazan İmsakiyesi ile il il iftar ve sahur vakitleri de takvim de yer aldı. Oruç ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar ilk sahur kaçta bitiyor sorusuna yanıt aramaya başladı. İlk imsaki 22 Mart Çarşamba gecesini 23 Mart Perşembe'ye bağlayan gece 04:33'te Türkiye'nin en doğusunda Iğdır'da kapatılacak. Yine Türkiye'de ilk iftar 18:25 Iğdır'da açılacak. Ramazan ayında son imsaki Çanakkale'de 05:43'te kapatılacak. Türkiye'de en son iftar açan şehir Çanakkale ve Edirne olacak. Türkiye'de ilk orucu en uzun şehir Sinop olurken en kısa oruç Şanlıurfa, Adana, Hatay, Kilis ve Mersin'de tutulacak.
22.03.2023Gündem
Ramazan'da helalleşme mesajları... Orucun kabul olması için helalleşmek mi gerekir?
Ramazan'da helalleşme mesajları... Orucun kabul olması için helalleşmek mi gerekir?Ramazan 2023'e sayılı saatler kaldı. Bu akşam ilk sahura kalkıyoruz. 23 Mart Perşembe günü ilk oruç tutulacak. Mübarek on bir ayın sultanı Ramazan'da oruç ibadetini yerine getirecek olan müslümanlar bu farz ibadeti eksiksiz, kusursuz yerine getirmek için orucu bozan durumlar dahil pek çok konuyu araştırmaya başladı. Bunlardan birisi de Ramazan-ı Şerif öncesi helalleşme mesajlarının gönderilmesidir. Orucun kabul olması için helalleşmek mi gerekir?
22.03.2023Gündem
Ramazan başlıyor! İlk orucu hangi peygamber tuttu? Hangi peygamber kaç gün oruç tuttu?
Ramazan başlıyor! İlk orucu hangi peygamber tuttu? Hangi peygamber kaç gün oruç tuttu?İlk orucu hangi peygamber tuttu sorusunun yanıtı merak ediliyor. Mübarek Ramazan-ı Şerif bu gece ilk sahurla başlıyor. Diyanet Ramazan imsakiyesi ile il il sahur ve iftar vakitleri yayınlandı. Farz olan oruç ibadetini yerine getirecek olan müslümanlar hangi peygamberin kaç gün oruç tuttuğunu araştırmaya başladı.
22.03.2023Gündem
Oruç tutmak isteyen anne adayları dikkat! Düşük veya erken doğuma sebep olabilir
Oruç tutmak isteyen anne adayları dikkat! Düşük veya erken doğuma sebep olabilirHamilelik her kadında farklı fiziksel ve hormonal etkilere neden olan özel bir dönemdir. Bu süreçte oruç tutmak isteyen anne adaylarının ortak endişesi ise uzun süreli yaşanacak açlığın bebeğin sağlığı üzerinde olumsuz bir durum oluşturmamasıdır. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Betül Dündar, “Anne adayının kronik bir rahatsızlığı varsa, zor bir gebelik geçiriyorsa, düzenli olarak ilaç kullanması gerekiyorsa, erken doğum riski görülüyorsa, oruç tutulması önerilmemektedir” dedi.
22.03.2023Ramazan
Ramazan şiirleri... 2023 Ramazan ayı en güzel, en anlamlı Ramazan şiirleri ve Ramazan mesajları
Ramazan şiirleri... 2023 Ramazan ayı en güzel, en anlamlı Ramazan şiirleri ve Ramazan mesajlarıRamazan şiirleri merak ediliyor. 23 Mart Perşembe günü tutulacak ilk oruçla birlikte müslümanlar oruç ibadetini yerine getirmeye hazırlanıyor. Mübarek on bir ayın sultanı Ramazan'ın gelişiyle birlikte bu heyecanı sevdikleriyle paylaşmak isteyenler Ramazan mesajları ve şiirlerini araştırmaya başladı. İşte en yeni Ramazan şiirleri...
21.03.2023Gündem
19 Mayıs borsa kapalı mı, Borsa İstanbul bugün açık mı? Borsa 19 Mayıs tatil mi?
19 Mayıs borsa kapalı mı, Borsa İstanbul bugün açık mı? Borsa 19 Mayıs tatil mi? 19 Mayıs bora açık mı, borsa İstanbul 19 Mayıs kapalı mı? sorularının yanıtı yatırımcılar tarafından sorgulanmaya başlandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle tüm kamu kurumları kapalı olacağından borsa İstanbul 19 Mayıs’ta tatil mi, 19 borsa kaplı mı, açık mı? soruları gündeme geldi.
19.05.2023Ekonomi
19 Mayıs bankalar açık mı, tatil mi? 19 Mayıs’ta bankaların çalışma saati nedir, EFT havale yapılır mı?
19 Mayıs bankalar açık mı, tatil mi? 19 Mayıs’ta bankaların çalışma saati nedir, EFT havale yapılır mı?19 Mayıs bankalar çalışıyor mu, 19 Mayıs bankalar açık mı, tatil mi? sorularının yanıtı bankada işlem yapacaklar tarafından sorgulanıyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle tüm kamu kurumları kapalı olacak. Peki, bankalar 19 Mayıs’ta çalışıyor mu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda bankalar tatil mi, EFT ve havale yapılır mı?
17.05.2023Gündem
Bizim Toptan ve Kerevitaş net satış gelirlerini açıkladı
Bizim Toptan ve Kerevitaş net satış gelirlerini açıkladıBizim Toptan, 2023 yılının ilk çeyreğinde kurumsal müşterilere hizmet verdiği Ev Dışı Tüketim (EDT) kanalındaki başarılı performansının da katkısıyla, net satış gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 91,5 artırarak büyümesini sürdürdü. Öte yandan Kerevitaş inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımıyla büyümeye devam ediyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde şirketin konsolide cirosu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 oranında artarak 3,2 milyar TL oldu.
12.05.2023Ekonomi
EYT bayram ikramiyesi yatmadı, ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi ne kadar, 9 Mayıs’ta bayram ikramiyesi yatacak mı? EYT emekli ramazan bayramı ikramiyesi 2023!
EYT bayram ikramiyesi yatmadı, ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi ne kadar, 9 Mayıs’ta bayram ikramiyesi yatacak mı? EYT emekli ramazan bayramı ikramiyesi 2023!9 Mayıs’ta bayram ikramiyesi yatacak mı, EYT bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Nisan ayında aylık ve gelir bağlama işlemleri tamamlanan ancak Ramazan Bayramı ikramiyesi alamayan EYT’lilere yönelik SGK’dan açıklama geldi. SGK, emekli maaşı bağlama işlemi nisan ayında bitenlerin bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu. Emekli maaşı bağlama işlemlerini Nisan ayında tamamlanan ve Ramazan Bayramı ikramiyesi alamayanların ikramiyeleri mayıs ayın içerisinde ödenecek.
8.05.2023Emekli
EYT emekli maaşı bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? EYT emekli bayram ikramiyesi neden yatmadı, mayıs ayında yatacak mı?
EYT emekli maaşı bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? EYT emekli bayram ikramiyesi neden yatmadı, mayıs ayında yatacak mı?Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2023? Sosyal Güvenlik Kurumu Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyelerine yönelik tarihi paylaştı. İşte EYT emekli maaşı ödeme tarihi…
7.05.2023Emekli
EYT ile emekli olanlarla ilgili SGK'dan bayram ikramiyesi açıklaması! Ödeme tarihleri belli oldu
EYT ile emekli olanlarla ilgili SGK'dan bayram ikramiyesi açıklaması! Ödeme tarihleri belli olduEYT ile emekli olan milyonlara müjdeli haber geldi. Emeklilerin aldığı ikramiye tutarı Ramazan Bayramı itibarıyla 1100 liradan yüzde 82 oranında artışla 2000 liraya çıkarılmıştı. İkramiye ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. SGK’dan EYT kapsamında emekli olanlarla ilgili Ramazan Bayramı ikramiyeleri ile ilgili tarih verdi.
7.05.2023Ekonomi
Ticaret Bakanlığı: İhracat yüzde 17,2 ithalat yüzde 4,5 azaldı
Ticaret Bakanlığı: İhracat yüzde 17,2 ithalat yüzde 4,5 azaldıTicaret Bakanlığı, nisan ayında ihracatın yüzde 17,2, ithalatın yüzde 4,5 oranında azaldığını açıkladı.
2.05.2023Ekonomi
"Hatayspor'u Zümrüdüanka Kuşu gibi hayata döndüreceğiz"
"Hatayspor'u Zümrüdüanka Kuşu gibi hayata döndüreceğiz"Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel 2.5 ay aradan sonra ilk kez konuştu. Depreme bizzat şahit olan, Hatay'daki çalışmalarıyla gönüllere taht kuran Volkan Demirel yaşadıklarını anlattı.
27.04.2023Süper Lig

Benzer Haber Etiketleri

Ramazan 2023 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ramazan 2023 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.