Ömer Fatih Sayan

Ömer Fatih Sayan

Son dakika ömer fatih sayan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ömer fatih sayan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ömer fatih sayan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ömer Fatih Sayan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ömer fatih sayan gelişmeleri de dahil olmak üzere 221 ömer fatih sayan haberi bulunmuştur. Tüm ömer fatih sayan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Whatsapp dünya genelinde çöktü! Sorun kısa sürede çözüldü
Whatsapp dünya genelinde çöktü! Sorun kısa sürede çözüldüMesajlaşma uygulaması Whatsapp, dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar 23.20'den beri mesaj gönderemiyor. Konuyla ilgili Bakan Yardımcısı Sayan açıklama yaptı. Whatsapp erişim sorunu çözüldü.
19.07.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Bakan yardımcıları belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Bakan yardımcıları belli olduBakan yardımcılıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, Hazine ve Maliye Bakan yardımcılıklarına Abdullah Erdem Cantimur, İsmail İlhan Hatipoğlu, Osman Çelik ve Zekeriya Kaya atandı. Öte yandan diğer bakan yardımcılığı görevinde de atamalar yapıldı.
21.06.2023Ekonomi
Twitter, Türkiye’ye dezenformasyonla mücadele taahhüdü verdi
Twitter, Türkiye’ye dezenformasyonla mücadele taahhüdü verdiUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın Twitter yöneticileriyle yaptığı toplantıda, Twitter’ın dezenformasyonla mücadele konusunda Türkiye ile daha fazla iş birliği içerisinde olma taahhüdü verildi.
9.02.2023Gündem
Bakan Yardımcısı Sayan: Talimat verildi, deprem bölgesindeki vatandaşlara ücretsiz konuşma ve internet
Bakan Yardımcısı Sayan: Talimat verildi, deprem bölgesindeki vatandaşlara ücretsiz konuşma ve internetUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, deprem bölgesindeki vatandaşların kesintisiz iletişim sağlaması için operatörlere talimat verildiğini ve bölgedeki tüm vatandaşlara ücretsiz konuşma ve internet yüklendiğini, borcundan dolayı kapalı olan hatların hepsinin açıldığını, ankesörlü telefonlardan ücretsiz görüşme sağlanabileceğini söyledi.
6.02.2023Gündem
TÜBİTAK destekli Ar-Ge projesi ile tersine beyin göçüne katkı hedefi
TÜBİTAK destekli Ar-Ge projesi ile tersine beyin göçüne katkı hedefiTÜBİTAK 1515 kodlu Öncül Ar-Ge Laboratuvarları Destekleme Programı desteğine hak kazanan ‘Turkcell 6GEN LAB’ projesi, geleceğe yönelik 6G şebekelerin yapay zeka tabanlı otonom yetenekler ile geliştirilmesine odaklanacak. Ayrıca proje sayesinde şirket, yerli teknolojiler alanında nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine ve tersine beyin göçüne katkı sağlamayı hedefliyor.
22.12.2022Ekonomi
Whatsapp çöktü mü? Mesajlar gönderilmiyordu, bakanlıktan açıklama geldi
Whatsapp çöktü mü? Mesajlar gönderilmiyordu, bakanlıktan açıklama geldiMilyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp'ta bu sabah itibariyle erişim engeli yaşandı. Uygulamada mesajların gitmediği görülürken sorun hakkında sosyal medyada kullanıcılar sıklıkla Whatsapp çöktü mü, mesajlar neden gitmiyor araması gerçekleştirdi. Şikayetler ve açıklamalar peş peşe gelirken uygulama saat 11:52 itibari ile kademeli olarak düzelmeye başladı. Peki, Whatsapp çöktü mü? Whatsapp’ta sorun mu var? Whatsapp mesajları neden gitmiyor? İşte Whatsapp'ta erişim sorununun nedeni…
Instagram çöktü mü, hata veriyor! Instagram hesabıma giremiyorum neden? Akış yenilenemedi hatası nedir, hata devam ediyor mu 23 Eylül?
Instagram çöktü mü, hata veriyor! Instagram hesabıma giremiyorum neden? Akış yenilenemedi hatası nedir, hata devam ediyor mu 23 Eylül?Instagram çöktü mü, akış yenilenmedi hatası nedir? Sosyal medya platformlarından instagram çöktü iddiaları gündem oldu. Akış hatası sorunu yaşadıklarını söyleyen kullanıcılar Twitter üzerinden yaşadıkları sorunları paylaştı. Zam zaman akış yenilenemedi hatası ile karşılaşan kullanıcılar İnstagram akış yenilenemedi hatası ne zaman düzelir, hata devam ediyor mu?
Kodlama Maratonu’nda başarılı gençler ipi göğüsledi
Kodlama Maratonu’nda başarılı gençler ipi göğüslediBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) ve Huawei Türkiye’nin, bilişim alanında yetenekli yazılımcıların eğitimine yönelik birlikte yürüttüğü bir proje olan Huawei Türkiye Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun ikincisi bugün tamamlandı. İki kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye giren 16 başarılı gence ödülleri Ankara'daki BTK Başkanlığı’nda düzenlenen törende takdim edildi.
AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gala gecesine özel performans
AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gala gecesine özel performansTürk Telekom, ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) dijital dönüşüm ve teknoloji deneyimini kültür sanat alanına da taşıdı. AKM’nin ‘kalbi’ Türk Telekom Opera Salonu’nda düzenlenen gala gecesi, çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahnelediği Türk Telekom Özel Performansı katılımcıların beğenisine sunuldu.
18.05.2022Kültür Sanat
Türk Telekom'da yeni dönem yönetim kurulu üyeleri belirlendi
Türk Telekom'da yeni dönem yönetim kurulu üyeleri belirlendiTürk Telekom'un 31 Martta yapılan Olağan Genel Kurulunda yeni dönem yönetim kurulu üyeleri belirlenirken, 4 milyar 954 milyon 565 bin TL temettü dağıtılacağı açıklandı.
31.03.2022Ekonomi
Instagram çöktü mü, neden açılmıyor? Instagram çöktü mü 2022? Instagram girilmiyor!
Instagram çöktü mü, neden açılmıyor? Instagram çöktü mü 2022? Instagram girilmiyor!Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram ve Facebook sosyal medya platformları üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcıların bazılarında akış yenilenemedi hatası alınıyor. Bu son dakika gelişmesinin ardından soruna ilişkin nedenleri merak edenler "Instagram ve Facebook çöktü mü, neden açılmıyor, akış yenilenemedi sorunu neden olur, ne zaman düzelir?" şeklindeki araştırmalarına devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan açıklama geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde imzalar atıldı; Türk Telekom ve Huawei’den 5G’de dev iş birliği
GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde imzalar atıldı; Türk Telekom ve Huawei’den 5G’de dev iş birliğiİspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi kapsamında Türk Telekom ve Huawei, 5G çalışmalarını içeren TurkTech 2.0 İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladı. İki şirket, 5G’ye hazır şebekelerin geliştirilmesi ve kaliteli şebeke uygulamaları için stratejik vizyon paylaşımının yanı sıra endüstriyel 5G uygulamalarını gerçekleştirmek ve ekosistemi geliştirmek için çalışacak. İmza töreni sonrasında TARNET ile Türkiye’de gerçekleştirilen Tarım 4.0 uygulamalarından Akıllı Traktör ve geleceğin sporlarından artırılmış gerçeklik oyunu HADO’nun 5G denemeleri tanıtıldı.
İsmail Demir: Donanımsal anlamda önemli adımlar atılması gerek
İsmail Demir: Donanımsal anlamda önemli adımlar atılması gerekCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Biz meselelere yazılımsal olarak yaklaşırken donanımsal anlamda da ülkemizde önemli adımlar atılması gerekiyor. Bundan sonra olacak girişimlerde eğer donanım anlamında geri kalırsak belki de yazılım anlamında alacağımız tedbirlerin etkisiz kalma ihtimali çok büyük" dedi.
İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak?
İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak?Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) duyurdu! Elektronik haberleşme sektörüne yönetmelik yayınlandı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre, internet hızından, aboneliğe, kampanya ve tarifelerin duyurulmasından, taahhütname süresine kadar pek çok konuda değişiklik yapıldı. Peki, İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Kampanya ve tarifelerde üyelik nasıl olacak? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak? İşte detaylar...
18.01.2022Gündem
Ev alacak, araba kiralayacak, abonelik hizmetinden yararlanacak, taksitli alışveriş yapacak milyonları kapsıyor! Yeni dönem
Ev alacak, araba kiralayacak, abonelik hizmetinden yararlanacak, taksitli alışveriş yapacak milyonları kapsıyor! Yeni dönemTaksitli alışverişten abonelik hizmetine, konut alımından devre tatil satışına kadar Tüketici aleyhine olan birçok başlık için teklif hazırlanıyor. Taslak üzerindeki çalışmalar başladı. Edinilen bilgiye göre, Ticaret Bakanlığı, bu alandaki eksik ve hatalı uygulamaları saptadı. Tüketiciden gelen şikâyetler ve dava konusu olan alanlarda yapılması planlanan yasal değişiklikler, AK Parti kurmaylarıyla masaya yatırıldı. Öte yandan Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 'Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ile; elektronik haberleşme abonelikleri e-imza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı bilgileri ile e-Devlet kapısı üzerinden başlatılabilecek.
18.01.2022Ekonomi
Türkiye resmen harekete geçti! Türksat 5B'de geri sayım başladı: Kapasite 15 kat artacak
Türkiye resmen harekete geçti! Türksat 5B'de geri sayım başladı: Kapasite 15 kat artacakTasarım, üretim ve test aşamaları başarıyla tamamlanan Türksat 5B uydusu, Fransa'da Airbus D&S tesislerinde düzenlenen törenle Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ile Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok tarafından teslim alındı. SpaceX firması tarafından uzaya gönderilecek Türksat 5B uydusunun fırlatma hazırlıkları başlarken, gelecek ay uzaya gönderilecek Türksat 5B ile Türkiye'nin uydu veri iletişimi kapasitesi olan KA band kapasitesi 15 kat artacak.
21.11.2021Ekonomi
Türksat AŞ, üretim ve testleri tamamlanan Türksat 5B'yi teslim aldı
Türksat AŞ, üretim ve testleri tamamlanan Türksat 5B'yi teslim aldıTürksat AŞ, Fransa'daki Airbus Defence and Space (Airbus D&S) Tesisleri'nde düzenlenen törenle üretim ve test süreçleri tamamlanan Türksat 5B uydusunu teslim aldı.
Kimliklerde yeni dönem! Resmen değişti, artık…
Kimliklerde yeni dönem! Resmen değişti, artık…Türkiye’de yaşayan herkesi çok yakından ilgilendiren düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Kimliklerde yeni dönem başladı. ESHS, kimlik kartına uzaktan nitelikli elektronik sertifika ve benzer altyapıyı kullanan farklı elektronik sertifikalar yükleyebilir. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, kimlik kartlarının elektronik imza atabilmek için kullanılabileceğini duyurdu.
16.10.2021Gündem
Kimliklerde yeni dönem! Resmen değişti ve başladı, tüm Türkiye'de artık...
Kimliklerde yeni dönem! Resmen değişti ve başladı, tüm Türkiye'de artık...Kimliklerde yeni dönem başladı. Resmen değişti. Tüm Türkiye'de yapılacak. Herkesi ilgilendiriyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini, böylece kimlik kartlarının güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabileceğini bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
Ulusal Siber Kalkan 2021 Tatbikatı başladı
Ulusal Siber Kalkan 2021 Tatbikatı başladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ulusal Siber Kalkan Tatbikatı 2021 kapsamında 36 kurum ve kuruluştan siber güvenlik takımları ve 135 siber güvenlik uzmanının bilgi ve yeteneklerini sınama imkanı bulacağını bildirdi.
Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü Mark Zuckerberg’in serveti eridi! Üç saatte 6.7 milyar dolar uçtu...
Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü Mark Zuckerberg’in serveti eridi! Üç saatte 6.7 milyar dolar uçtu...Facebook, Instagram ve WhatsApp'taki kesinti bir kez daha bu mecralara bağımlılığı gündeme getirdi. 7 saatlik kesinti insanlarda endişe yarattı. Facebook, Instagram ve WhatsApp çalışmayınca iletişim, eğlence ve işler de kesintiye uğradı.
Instagram, Facebook ve WhatsApp neden çalışmıyor? Son dakika açıklaması
Instagram, Facebook ve WhatsApp neden çalışmıyor? Son dakika açıklamasıWhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü mü? Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a erişim sağlanamıyor. Milyonlarca uygulama kullanıcısı WhatsApp, Instagram ve Facebook'un neden çalışmadığını araştırıyor. WhatsApp'a girmeye çalışan kullanıcılar "500 Server Error" hatası ile karşılaşıyor. Konuyla ilgili açıklama geldi.
Bilişim 500 için geri sayım başladı
Bilişim 500 için geri sayım başladıTürkiye bilişim sektörünün referans noktası “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması Bilişim 500”e sayılı günler kaldı. Bir hafta boyunca sürecek etkinlik programı içinde sektör rakamlarının açıklanacağı ve sektör liderlerinin ödüllendirileceği tören, 4 Ağustos Çarşamba akşamı fijital (fiziksel ve dijital) olarak gerçekleştirilecek.
Yerli ve milli 5G ürünler tanıtıldı
Yerli ve milli 5G ürünler tanıtıldıUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, gerek ULAK baz istasyonu gerek GTENT çatısı altında ve tüm yerli ve milli ürünlerle beraber olunduğu sürece 5G'ye kavuşmanın an meselesi olduğunu belirterek, "İnşallah 5G'ye yerli ve milli imkanlarla geçen ilk ülkelerden olacağız." dedi.
'Dijital Mahremiyet Rehberleri' yayımlandı
'Dijital Mahremiyet Rehberleri' yayımlandıUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, güvenli internete ilişkin hem ebeveynler hem de çocuklar için tavsiyeler içeren "Dijital Mahremiyet Rehberleri"nin yayımlandığını bildirdi.

Benzer Haber Etiketleri

Ömer Fatih Sayan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ömer fatih sayan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.