Milli Eğitim Bakanı

Milli Eğitim Bakanı

Son dakika milli eğitim bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan milli eğitim bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını milli eğitim bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan milli eğitim bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.365 milli eğitim bakanı haberi bulunmuştur. Tüm milli eğitim bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Siyasilerden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları
Siyasilerden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasiler peş peşe mesaj yayınladı.
15.07.2024Gündem
Demir yolu hatlarında iyileştirme çalışmaları: Erzurum'a yüksek hızlı tren geliyor
Demir yolu hatlarında iyileştirme çalışmaları: Erzurum'a yüksek hızlı tren geliyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ilk etapta Sivas'tan Kars'a kadar olan mevcut demir yolu hattını rehabilite ettiklerini ve Erzurum için hızlı tren çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.
13.07.2024Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin 15 Temmuz Sempozyumu'na katıldı
Milli Eğitim Bakanı Tekin 15 Temmuz Sempozyumu'na katıldı8. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'deki yerleşik vesayetçi geleneğin ürettiği darbe ve darbe girişimlerinden bütünüyle farklı bir seyir içinde gelişen ve halkın topyekûn direnişi karşısında akim kalan 15 Temmuz kalkışması ile Filistin'de süregelen işgal, zulüm ve soykırım politikaları arasında gerek aktörlerin benzerliği bakımından gerekse uygulama ve hedeflerin ortaklığı açısından büyük bir benzerlik olduğuna inanıyorum" dedi.
12.07.2024Gündem
Öğretmenlere müjde! İl içi ve iller arası yer değiştirmeler ikinci kez gerçekleştirilecek
Öğretmenlere müjde! İl içi ve iller arası yer değiştirmeler ikinci kez gerçekleştirilecekMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu yıl öğretmenler için ikinci kez gerçekleştirecekleri il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının 11 Temmuz'da başlayacağını bildirdi.
3.07.2024Gündem
Mahir Çoğaç kimdir? Okul müdür yardımcısı Mahir Çoğaç neden öldürüldü, katili yakalandı mı?
Mahir Çoğaç kimdir? Okul müdür yardımcısı Mahir Çoğaç neden öldürüldü, katili yakalandı mı?Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde okul müdür yardımcısı, 17 yaşında olduğu iddia edilen bir kişi tarafından silahla başından vurularak öldürüldü. Öte yandan saldırganın cinayetten önceki görüntüsü ortaya çıktı. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den de açıklama geldi.
26.06.2024Gündem
Engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Bu yıl engelli öğretmen ataması olacak mı?
Engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Bu yıl engelli öğretmen ataması olacak mı?Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında yapılacak engelli öğretmen atama takvimi için araştırmalar devam ediyor. Öğretmen adayları merakla gözlerini bakanlıktan gelecek duyuruya çevirdi. Peki, engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak?
21.06.2024Gündem
Bakan Yusuf Tekin, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
Bakan Yusuf Tekin, öğrencilerin karne heyecanına ortak olduMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.
14.06.2024Gündem
Mezuniyette kıyafet krizi! Bakan Tekin: Gerekli işlem yapılacak
Mezuniyette kıyafet krizi! Bakan Tekin: Gerekli işlem yapılacakMezuniyet töreninde kıyafet krizi ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin son dakika açıklamalarda bulundu.
14.06.2024Gündem
Bakan Tekin açıkladı! İşte 20 bin öğretmen atamasının tarihi
Bakan Tekin açıkladı! İşte 20 bin öğretmen atamasının tarihiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin yeni detaylar açıkladı. Bakan Tekin yeni müfredata dair de konuştu.
Mezun olmak için kaç gano lazım, lisenden mezun olmak için kaç kredi almak gerekiyor? Mezun olmak için ortalama kaç olmalı?
Mezun olmak için kaç gano lazım, lisenden mezun olmak için kaç kredi almak gerekiyor? Mezun olmak için ortalama kaç olmalı?Okulların bitmesine kısa bir süre kaldı. Öğrenciler yaz tatilli için gün sayarken lise son sınıf öğrencileri mezun olmak için ortalama hesaplamalarına başladı. Arama motorlarına yönelen öğrenciler “mezun olmak için kaç kredi lazım, mezun olmak için ortalama kaç olmalı?” gibi sorulara yanıt arıyor. İşte sizin için derlediğimiz haber…
6.06.2024Gündem
Okulun son haftası devamsızlık yazılır mı, son hafta yoklama alınır mı? Okulun son haftasında ders işlenecek mi, okullarda yoklama ne zaman bitiyor 2024?
Okulun son haftası devamsızlık yazılır mı, son hafta yoklama alınır mı? Okulun son haftasında ders işlenecek mi, okullarda yoklama ne zaman bitiyor 2024?Okulların kapanacağı tarih için heyecanlı bekleyiş başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 20 milyondan fazla öğrenci yat tatiline girecek.  MEB takvimine göre 2023-2024 eğitim öğretim dönemi 14 Haziran Cuma günü alınacak karnelerin ardından sona erecek. Tatilin başlamasına az bir süre kala okullarda yoklama alınıp alınmayacağı sorgulanıyor. Peki, Okulun son haftası devamsızlık yazılır mı, son hafta yoklama alınır mı? Okulun son haftasında ders işlenecek mi, okullarda yoklama ne zaman bitiyor 2024?
5.06.2024Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den 'mezuniyet balosu' açıklaması: Yasaklamadık
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den 'mezuniyet balosu' açıklaması: YasaklamadıkMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredata yönelik eleştirilere yanıt verdi. Bakan Tekin, müfredata ilişkin 67 bin görüş alındığını belirterek "Saygı sınırının dışında eleştiriler yapılıyor." ifadelerini kullandı. Bakan Tekin, "Liselerde mezuniyet baloları yasaklandı mı?" sorusuna da yanıt verdi.
3.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Mesleki eğitimi özel bir gündem haline getirdik
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Mesleki eğitimi özel bir gündem haline getirdikCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Nüfusumuz maalesef hızla yaşlanırken, çocuklarımızın yeteneklerinin erken yaşlarda tespit edilmesi ve doğru metotlarla çalışma hayatına hazırlanmaları çok kıymetli. Bizim yaşlanmadan zenginleşmemiz lazım. Demografi çok önemli. Hem yaşlı hem yoksulsanız bu tam bir felaket senaryosu. Yaşlanmadan zenginleşirseniz, bu süreçleri daha kolay yönetebilirsiniz" dedi.
30.05.2024Ekonomi
Veli ve yardıma çağırdığı yakını sınıfı basmıştı! Cezaları belli oldu
Veli ve yardıma çağırdığı yakını sınıfı basmıştı! Cezaları belli olduKocaeli’nin Darıca ilçesinde, kızı ile kavga eden öğrenciyi göstermediği için öğretmen Burak Laçin’in üzerine yürüyen, araya giren öğretmen Mehmet Demir’i de darbettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen M.A. (32) ve yakını S.A. (28), 300’er bin TL kefaletle serbest bırakıldı.
29.05.2024Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den özel okul öğretmenlerine ilişkin açıklama!
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den özel okul öğretmenlerine ilişkin açıklama!Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel sektörde görev yapan öğretmenlerin sorunlarına ilişkin özel okul temsilcileriyle görüşmelere başlandığını açıkladı.
29.05.2024Gündem
MEB, 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı
MEB, 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı.
28.05.2024Gündem
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatı onayladı
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatı onayladıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onay sürecinden geçen "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"ni onayladı. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden erişime açılan müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak.
27.05.2024Gündem
ÖMK neden Meclis'e gelmedi, ÖMK ne zaman Meclis'e gelecek? Öğretmen Meslek Kanunu ne zaman çıkacak, ÖMK Meclis'ten geçti mi?
ÖMK neden Meclis'e gelmedi, ÖMK ne zaman Meclis'e gelecek? Öğretmen Meslek Kanunu ne zaman çıkacak, ÖMK Meclis'ten geçti mi? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere karşı uygulanan şiddetin cezasını artırmaya yönelik maddelerin de yer aldığı Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağının yakında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) geleceğini söyledi. Peki, ÖMK (Öğretmenlik Meslek Kanunu) ne zaman Meclis’e gelecek, ÖMK Meclis’e neden gelmedi? Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman çıkacak?
24.05.2024Gündem
Uzman öğretmenlik süresi 8 yıl mı olacak, uzman öğretmenlik süresi düşecek mi? Uzman öğretmenler ne zaman başöğretmen olacak?
Uzman öğretmenlik süresi 8 yıl mı olacak, uzman öğretmenlik süresi düşecek mi? Uzman öğretmenler ne zaman başöğretmen olacak?2023 Ocak ayında uygulamaya alınan uzman öğretmenlik 10 yıl olan bekleme süresi 8 yıla düşeceği iddiaları öğretmenler arasında yayıldı. Yasal uygulamaya göre, ataması yapılan bir öğretmen 10 yıl görev yaptıktan sonra, uzman öğretmenlik eğitimlerini alıp, MEB tarafından yapılan sınava giriyor. Uzman öğretmenlik sınavında en az 70 puan alan öğretmenler uzmanlık kariyer basamağına geçiyor. Peki, Uzman öğretmenlik süresi 8 yıl mı olacak, uzman öğretmenlik süresi düşecek mi?
21.05.2024Gündem
Bakan Tekin duyurdu! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyor
Bakan Tekin duyurdu! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyorMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere karşı uygulanan şiddetin cezasını artırmaya yönelik maddelerin de yer aldığı Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağının, haftaya Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) geleceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Önceliğimiz güven ortamını sağlamak"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Önceliğimiz güven ortamını sağlamak"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde önceliğimiz ülkemizde yatırımcıların öncelik verdiği güven ortamını sağlamak, finansal istikrarı pekiştirmek, sürdürülebilir büyüme ve istihdam artışını sağlamaktır" dedi.
10.05.2024Ekonomi
Öğretmenler için yeni kanun geliyor! Bakan Tekin CNN TÜRK'te açıkladı
Öğretmenler için yeni kanun geliyor! Bakan Tekin CNN TÜRK'te açıkladıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, 17 yaşındaki Iraklı lise öğrencisi Y.K.'nın silahlı saldırısıyla hayatını kaybetmesinin ardından atılacak adımlara ilişkin konuştu.
10.05.2024Gündem
Okullar 10 Mayıs Cuma günü tatil mi, 10 Mayıs öğretmen grevinde okul var mı? Öğretmenler cuma günü iş mi bırakıyor, 10 Mayıs ders işlenecek mi, dersler boş mu?
Okullar 10 Mayıs Cuma günü tatil mi, 10 Mayıs öğretmen grevinde okul var mı? Öğretmenler cuma günü iş mi bırakıyor, 10 Mayıs ders işlenecek mi, dersler boş mu?10 Mayıs okullar tatil mi, 10 Mayıs Cuma okul var mı yok mu? Eyüpsultan'daki özel okul müdürü İbrahim Oktugan'ın eski bir öğrencisi tarafından silahla vurularak öldürülmesi tüm öğretmenleri harekete geçirdi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından ''Tüm meslektaşlarımı ve öğretmen adaylarımızı destek olmaya davet ediyorum.'' mesajı verdi. Öğretmenlerin ve sendika üyelerinin 10 Mayıs Cuma günü iş bırakma eylemi yapacağı gündeme gelirken “Öğretmenler cuma günü iş mi bırakıyor, 10 Mayıs cuma günü grev mi var?” sorularının yanıtı gündem oldu. İşte 10 Mayıs okullar tatil mi 2024, sorusunun yanıtı…
9.05.2024Yaşam
MEB'den yeni açıklama! Öğretmenler mülakatta sadece ders anlatacak
MEB'den yeni açıklama! Öğretmenler mülakatta sadece ders anlatacakMilli Eğitim Bakanlığı mülakatta sisteminde bir değişiklik yapacak. MEB, yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayınlamaya hazırlanıyor.
9.05.2024Gündem
Ek atama olacak mı 2024? 20 bin öğretmen ataması sonrası öğretmenlere ek atama gelir mi?
Ek atama olacak mı 2024? 20 bin öğretmen ataması sonrası öğretmenlere ek atama gelir mi?Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Öğretmen atamalarında yüzde 50 KPSS puanı, yüzde 50 mülakat puanı belirleyici olacak. Ön başvurular 20 Mayıs’tan itibaren alınacak, sözlü sınavlar ise 1 Temmuz itibarıyla yapılmaya başlanacak. Atama sayısının bu yıl adaylar tarafından az olması nedeniyle ek atama olup olmayacağı sorusu gündeme geldi. Öğretmen adayları “Ek atama olacak mı, ek öğretmen ataması olur mu?” sorusuna yanıt arıyor.

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki milli eğitim bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.