Medine

Medine

Son dakika Medine haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Medine ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Medine haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Medine

haberleri sayfasında son dakika yaşanan medine gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.097 medine haberi bulunmuştur. Tüm medine haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yusuf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Ramazan ayında Yusuf Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Yusuf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Ramazan ayında Yusuf Suresi okumanın yararları ve faziletleriYusuf Suresi genel olarak Hz. Yusuf'un hayatını konu alan Kuran'ın 12'inci suresidir. 111 ayetten oluşan bu surenin ilk 3 ayeti Medine'de ve geri kalanı ise Mekke'de indirilmiştir. Sure adını o zamanlar peygamber olan Yusuf'tan almıştır. Onun hayatı boyunca karşı karşıya kaldığı sıkıntılar ve bunlara ne denli sabrettiği asıl anlatılmak istenen konu, alınması gereken bir öğüt niteliğindedir. Mekke döneminde inmiştir. 111 âyettir. Bu sûrede Yûsuf Peygamberin hayatta karşılaştığı sıkıntılar ve bunlara sabrederek nasıl başarıya ulaştığı anlatılmakta ve inananlar için faydalı öğütler, önemli mesajlar verilmektedir. Kur’an’da baştan sona kadar bir tek konuyu anlatan tek sûre budur. Peki, Ramazan ayında Yusuf Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? Yusuf Suresi kaç ayet, kaç sayfa? Yusuf Suresi meali nedir? İşte Yusuf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
22.01.2023Ramazan
Ramazan'da Rahman Suresi okumanın fazileti nedir? Rahman Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Ramazan'da Rahman Suresi okumanın fazileti nedir? Rahman Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriRahman Suresi Mekke’de indirilmiş olan surelerden biridir. Rahman Suresi 78 ayetten oluşmaktadır ve surenin ismi ilk ayette geçmekte olan Allah’ın isimlerinden Rahman ismi şeriflerinden almaktadır. Rahman ismi surenin içeriği ile alakalıdır. Sure baştan sona kadar Allah’ın rahmetini ve Allah’ın rahmetinin tezahürlerini anlatmaktadır. Kuran-ı Kerimde 55. Olan suredir fakat iniş sırasına göre bakıldığında Rahman Suresi 97. Suredir. Rahman merhamet eden, acıyan, müşfik gibi anlamlara gelmektedir. Peki, Ramazan'da Rahman Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? Rahman Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
22.01.2023Ramazan
Ramazanda Fetih Suresi okumanın fazileti nedir? Fetih Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve Fetih Suresi Türkçe anlamı
Ramazanda Fetih Suresi okumanın fazileti nedir? Fetih Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve Fetih Suresi Türkçe anlamıRamazanın ilk gecesi Fetih Suresi okumanın fazileti araştırılıyor. Fetih suresi Medine döneminde inmiştir. 28 âyettir. Sure adını 1, 18 ve 27. âyetlerde geçen “fetih” kelimesinden almıştır.Fetih suresi oku ve dinle sayfamızda Fetih suresi'nin anlamı, fazileti, Diyanet meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile yazılışı ve diğer detaylar yer almaktadır. Peki, Ramazanda Fetih Suresi okumanın fazileti nedir? Fetih Suresinin anlamı ve önemi ne? Fetih Suresi hangi cüzde? Fetih Suresi kaçıncı sayfada? İşte Fetih Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve Fetih Suresi Türkçe anlamı...
20.01.2023Ramazan
Kazada ölen Tolga Güleryüz'ün adı yaşatılacak!
Kazada ölen Tolga Güleryüz'ün adı yaşatılacak!Çiğli Belediyesinin, geçtiğimiz aylarda “Baş Belası” oyununun turne dönüşü meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Çiğlili tiyatro oyuncusu Tolga Güleryüz anısına düzenlediği tiyatro festivalinin açılışı duayen oyuncu Tamer Levent’in katılımıyla gerçekleştirildi.
19.01.2023Magazin
Mersin TOKİ kura çekimi sonuçları 2023 isim listesi! Silifke, Tarsus, Anamur, Aydıncık, Mut, Toroslar, Merkez kura çekilişi sonuçları nasıl sorgulanır?
Mersin TOKİ kura çekimi sonuçları 2023 isim listesi! Silifke, Tarsus, Anamur, Aydıncık, Mut, Toroslar, Merkez kura çekilişi sonuçları nasıl sorgulanır?Mersin TOKİ kura çekimi sonuçları merakla sorgulanıyor. TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim sosyal konut projesi kapsamdaki kura çekiminin 6. etabı başladı. TOKİ kura takvimine göre bugün kuralar Mersin için çekildi. 14 Ocak 2023 tarihinde saat 10:00’da başlayan Mersin Silifke, Tarsus, Anamur, Aydıncık, Mut, Toroslar, merkez için 5.100 konutun kura çekimi 17 Ocak’a kadar sürecek. Mersin TOKİ kura çekiminin tamamlanmasıyla 5 bin 100 konut hak sahibini bulacak. Peki, Mersin TOKİ kura çekimi sonuçları açıklandı mı, Mersin TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte Mersin TOKİ kura çekimi sonuçları 2023 isim listesi…
14.01.2023Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2023 hac kaydı ve güncelleme işlemleri tarihini açıkladı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2023 hac kaydı ve güncelleme işlemleri tarihini açıkladıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2023 yılı hac kaydı ve güncelleme işlemlerinin 5 Ocak'ta başlayacağını açıkladı.
3.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan hac kontenjanları hakkında açıklama
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan hac kontenjanları hakkında açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “9 Ocak’ta Cidde’de düzenlenecek Hac Konferansı’nda, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın hac talepleri dahil, milletimizin kutsal topraklara teveccühünün kontenjanlara yansıması için gerekli irade ortaya konacaktır” dedi.
3.01.2023Gündem
1 Ocak Mekke'nin Fethi sözleri resimli mesajlarıi! Hadisli, resimli, dualı, ayetli, anlamlı, kısa uzun Mekke’nin fethi için farklı görseller, sözler, mesajlar, hadisler
1 Ocak Mekke'nin Fethi sözleri resimli mesajlarıi! Hadisli, resimli, dualı, ayetli, anlamlı, kısa uzun Mekke’nin fethi için farklı görseller, sözler, mesajlar, hadislerHz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) doğduğu şehir Mekke’yi, 10 bin kişilik ordu ile 20 Ramazan’da (11 Ocak 630) tarihinde fethetti. Mekke’nin Fethi olarak tarihe geçen bu olay 31 Aralık’ı 1 Ocak 2023’e bağlayan gece kutlanır. Mekke’nin Fethi Müslümanlar ile Kureyş kabilesi arasındaki sekiz yıl süren savaşların sonunu getirmiş ve Arap Yarımadası'nda İslam'ın yayılışını daha da hızlandırmıştır. Mekke’nin fethinin 1.393’üncü yıl dönümünü için biz de Hadisli, resimli, dualı, ayetli, anlamlı, kısa uzun Mekke’nin fethi mesajları ve sözleri derledik.
1.01.2023Gündem
Veliden öğretmene 'eşime mesaj attın' saldırısı
Veliden öğretmene 'eşime mesaj attın' saldırısıAnkara'nın Mamak ilçesindeki Oruç Reis İlkokulu'nda sınıf öğretmeni Zeynel Demirhan (53), öğrencisinin annesi Medine K.'ye çocuğunun alacağı kitapla ilgili mesaj attığı gerekçesiyle kocası Emrah K.'nin sınıfta yumruklu saldırısına uğradı. Emrah K, jandarma tarafından gözaltına alınıp, serbest bırakıldı.
31.12.2022Gündem
Mazhar Alanson Yandım şarkısını nerede yazdı? Yandım şarkısı ne anlatıyor? İşte Yandım şarkısı sözleri!
Mazhar Alanson Yandım şarkısını nerede yazdı? Yandım şarkısı ne anlatıyor? İşte Yandım şarkısı sözleri!Mazhar Alanson’un “Yandım” şarkısı sosyal medyanın gündeminde yer alıyor. Mazhar Alanson’un eç sevilen şarkılarından olan ve pek çok kişi tarafından aşk şarkısı olarak bilinen “Yandım” şarkısının nerede yazdığını daha önce açıklamıştı. Şarkının ne anlattığını da açıklayan ünlü şarkıcının bu açıklamaları Twitter’da yeniden üst sıralara taşındı. Peki, Mazhar Alanson ‘Yandım’ şarkısını nerede yazdı? Yandım şarkısı ne anlatıyor? İşte detaylar…
6.12.2022Magazin
Mevlana kimdir? Mevlana’nın 7 öğüdü ne? Mevlana’dan alıntılar, özlü ve kısa sözler!
Mevlana kimdir? Mevlana’nın 7 öğüdü ne? Mevlana’dan alıntılar, özlü ve kısa sözler!Mevlana anma törenleri Konya’da başlıyor. Asırlardır "düğün gecesi" anlamına gelen "Şeb-i Arus" adıyla anılan Mevlana’nın ölüm yıldönümü için etkinlikler düzenleniyor. Allah’a kavuşma olarak tanımlanan vuslat yıl dönümü, hem Türkiye’de hem de dünyada takip ediliyor. Türk-İslam düşünürü ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin tasavvufi öğretileri ve eserleriyle insanlığa yüzyıllardır yol gösteriyor. Pek çok kişi de, Hz. Mevlâna'nın Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arûs) için Konya’ya akın ediyor. Peki, Mevlana kimdir? Mevlana’nın 7 öğüdü ne? Mevlana Şems ilişkisi nasıldı? Mevlana’dan alıntılar, özlü ve kısa sözler!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Güvenlik şeridini tamamlayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Güvenlik şeridini tamamlayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Şanlıurfa'daki mitinge 110 bin kişinin katıldığını açıklayarak, "Bu bir rekor" dedi. Erdoğan, "Güvenlik şeridini mutlaka tamamlayacağız, terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
3.12.2022Siyaset
Hz. Zülkarneyn Kimdir? Hz. Zülkarneyn İle İlgili Ayetler...
Hz. Zülkarneyn Kimdir? Hz. Zülkarneyn İle İlgili Ayetler...Hz. Zülkarneyn, doğunun ve batının hakimi olan 4 kişiden biridir. Peygamber mi yoksa vekil mi olduğu günümüzde hala tam olarak bilinmemektedir.
1.12.2022Dini Bilgiler
Deprem duası nedir, deprem anında ve sonrasında hangi dualar okunur? Depremden korunmak için hangi sure okunur? Zilzal Deprem duası Arapça Türkçe okunuşu!
Deprem duası nedir, deprem anında ve sonrasında hangi dualar okunur? Depremden korunmak için hangi sure okunur? Zilzal Deprem duası Arapça Türkçe okunuşu!  Depremde okunacak dua… Kandilli Rasathanesi tarafından 6.0 şiddetinde olduğu belirtilen deprem birçok ilde korku saldı. Vatandaşlar panikleyince deprem duası ile ilgili aramalar yoğunlaştı. Peki, Deprem duası nedir, deprem anında ve sonrasında hangi dualar okunur? Depremden korunmak için hangi sure okunur? İşte Deprem duası
23.11.2022Gündem
Mantardan 23 kişi zehirlendi, kritik uyarı geldi! 'Ben bunları biliyorum demeyin'
Mantardan 23 kişi zehirlendi, kritik uyarı geldi! 'Ben bunları biliyorum demeyin'Düzce'de, son bir ayda ormandan topladıkları mantarları yiyen 23 kişi zehirlendi. İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz mantarlarda bulunan toksin maddelerin karaciğer hasarları ya da ölümcül sonuçlara neden olduğunu belirterek, "Doğada yetişen doğal mantarları ben bunları biliyorum diyerek toplayıp tüketmek oldukça tehlikeli. Kültür mantarlarını, pakette olan mantarları tüketmek gerekiyor. Az bir miktarda bile olsa zehirli mantar yiyeceğin içine karıştığında ölümcül sonuçlarla karşılaşabiliyoruz" dedi.
28.10.2022Yaşam
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, Mevlid Kandili 2022 orucu ne zaman? Diyanet’e göre Mevlid Kandili orucu var mı?
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, Mevlid Kandili 2022 orucu ne zaman? Diyanet’e göre Mevlid Kandili orucu var mı?Mevlid Kandili bu yıl 7 Ekim Cuma günü idrak edilecek. Rebiülevvel ayının 12. gecesine denk gelen kandil, Hz. Muhammed'in doğumu olarak da kabul edildiğinde İslam dünyasında ibadetlerle kutlanıyor. Mevlid Kandili için hazırlıklar devam ederken Peygamberimizin doğum günü de olan Mevlid Kandili’nde oruç tutulup tutulmayacağı araştırılıyor. Peki, Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, Mevlid Kandili 2022 orucu ne zaman? Diyanet’e göre Mevlid Kandili orucu var mı?
6.10.2022Dini Bilgiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, polisevi şehidinin eşi ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, polisevi şehidinin eşi ile telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de Tece Polisevi'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in eşi Medine Gezer ile cep telefonunda görüşerek baş sağlığı dileklerinde bulundu.
2.10.2022Siyaset
Polisevi saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer için tören düzenlendi
Polisevi saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer için tören düzenlendiMersin'in Mezitli ilçesinde PKKlı teröristlerin Tece Polisevine düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer (48) için İl Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.
27.09.2022Gündem
Hz. Said Bin Zeyd kimdir? Said Bin Zeyd'in hayatı ve ölümü
Hz. Said Bin Zeyd kimdir? Said Bin Zeyd'in hayatı ve ölümüSaid Bin Zeyd İslam Peygamberi Muhammed'in sahabelerinden biridir. 600 yılında doğmuştur ve Ebu Aver olarak da bilinmektedir. Peki, Hz. Said Bin Zeyd kimdir? Said Bin Zeyd ne zaman müslüman oldu? Said bin Zeyd nasıl öldü? Said bin Zeyd cennetle müjdelendi mi? İşte Said Bin Zeyd'in hayatı ve ölümü
14.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Osman kimdir? Hz. Osman'ın özellikleri ve hayatı
Hz. Osman kimdir? Hz. Osman'ın özellikleri ve hayatıHz. Osman İslam'ın dört halifesinden birisidir. Peygamber Efendimize ilk inanan insanlardan birisi olan Hz. Osman örnek ahlakı ile bilinmektedir. Pek çok sözü de kişiler üzerinde tesir bırakmıştır. İslam Halifesi olan Hz. Osman peygamber efendimize ilk inanlardan olduğu için ilk Müslümanlardan birisidir. Peki, Hz. Osman kimdir? İşte Hz. Osman'ın özellikleri ve hayatı
14.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Ömer kimdir? Hz. Ömer'in özellikleri ve hayatı
Hz. Ömer kimdir? Hz. Ömer'in özellikleri ve hayatıHz. Ömer 581 yılında Mekke'de dünyaya gelmiştir. Hz. Ömer peygamber efendimizin (sav) ölümünden sonra İslam'ın başına geçmiştir. Peki, Hz. Ömer kimdir? Hz Ömer Hz Muhammedin neyidir? Hz Ömer nasıl bir insandı? Hz Ömer hangi özelliği ile bilinir? Hz. Ömer'in özellikleri ve hayatı ile ilgili detaylar…
14.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Muhammed'in çocuklarının isimleri nelerdir? Hz. Muhammed'in kaç çocuğu var?
Hz. Muhammed'in çocuklarının isimleri nelerdir? Hz. Muhammed'in kaç çocuğu var?Hz. Muhammed; Allah tarafından dünyaya gönderilen son elçidir. Müslüman olan herkesin örnek aldığı ve sünnetlerini eksiksiz şekilde yerine getirdiği Hz. Muhammed'in çocuklarının adı çok sık bir şekilde araştırılıyor. Peki, Hz. Muhammed'in çocuklarının isimleri nelerdir? Hz. Muhammed'in kaç çocuğu var? İşte detaylar...
13.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Ebubekir kimdir? Hz Ebubekir'in hayatı ve sözleri
Hz. Ebubekir kimdir? Hz Ebubekir'in hayatı ve sözleriHz. Ebubekir 573 yılında Mekke'de doğmuştur. Hz. Muhammed'e (S.A.V) ilk iman edenler arasında bulunmuş ve sahabesi olmuştur. Peki, Hz. Ebubekir kimdir? Hz Ebû Bekir nasıl vefat etti? Hz Ebû Bekir'in halifeliği döneminde gerçekleşen olaylar nelerdir?İşte Hz Ebubekir'in hayatı ve sözleri…
12.09.2022Dini Bilgiler
Bakan Kurum: CHP’nin tehdit dili masanın 6 yanını da sarmış
Bakan Kurum: CHP’nin tehdit dili masanın 6 yanını da sarmışAksaray’da 500 milyon liraya mal olan 24 eserin açılışına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CHP’yi eleştirerek, “CHP’nin tehdit dili masanın 6 yanını da sarmış” dedi.
9.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşme öncesi açıkladı: Özellikle isteyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşme öncesi açıkladı: Özellikle isteyeceğizBalkanlar turunu tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet ederek açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası rezervlerinin yükselmeye başladığının altını çizdi. Avrupa'da yaşanan doğal gaz kriziyle ilgili Erdoğan 'Avrupa için bu kış öyle kolay geçmeyecek, çok sorunlu bir kış olacak, mali noktadan faturası çok ağır bir kış olacak' dedi. Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki tacizlerine sert tepki gösteren Erdoğan, 'Ege’de ve Doğu Akdeniz’de bize dayatmaya çalıştıkları maksimalist tezler var. Bunun da yenilir yutulur bir yanı yok. Türkiye ile doğrudan konuşmak yerine Birleşmiş Milletler’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Avrupa Birliği’nde ve hatta en güçlü üyelerinden olduğumuz NATO’da bizi sürekli şikayet suretiyle adeta tehdit mekanizmaları çalıştırıyorlar. Bunu tabii kabullenmek mümkün değil. Onların anlayacağı dil neyse biz parantez açarak o dille konuşuyoruz' ifadelerini kullandı. Sosyal konut projesi ve yüksek kira sorununa da değinen Erdoğan, 'Gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak. Vatandaşlarımıza böylece ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz. Bunlarla birlikte inanıyoruz ki yüksek kira bedeli almak suretiyle korsanlık yapanlar da burada en büyük darbeyi yiyecekler" açıklamasında bulundu.
9.09.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Medine ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki medine haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.