Marmara Denizi

Marmara Denizi

Son dakika marmara denizi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan marmara denizi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını marmara denizi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Marmara Denizi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan marmara denizi gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.042 marmara denizi haberi bulunmuştur. Tüm marmara denizi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Marmara Denizi'nde korkutan sessizlik! Prof. Dr. Oruç: Yıkıcı bir depremin olma olasılığını artık çok yüksek görüyoruz...
Marmara Denizi'nde korkutan sessizlik! Prof. Dr. Oruç: Yıkıcı bir depremin olma olasılığını artık çok yüksek görüyoruz...  Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Oruç, kuzey kollarının uzunca bir süredir yıkıcı bir deprem üretmediğini söyleyerek, "Marmara Denizi içerisinde 6.9'dan büyük bir yıkıcı depremin olma olasılığını artık çok yüksek görüyoruz. Dolayısıyla bu sessizlik bizi korkutuyor" dedi.
30.07.2022Gündem
MİT'ten Suriye'de nokta operasyonu! Güngören bombacısı Nüsret Tebiş öldürüldü
MİT'ten Suriye'de nokta operasyonu! Güngören bombacısı Nüsret Tebiş öldürüldüMilli İstihbarat Teşkilatı, 2008 yılındaki Güngören saldırısının faillerinden PKK terör örgütü mensubu Nüsret Tebiş'i Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.
30.07.2022Gündem
İBB Başkanı İmamoğlu: Kalıcı çözümler üretiyoruz
İBB Başkanı İmamoğlu: Kalıcı çözümler üretiyoruzİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kartal ve Maltepe Atık Su Hattı ve Dere Islahı açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Biz geçici değil, kalıcı çözümler üretme konusunda kararlı olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu vizyonumuz için gece gündüz çalışıyoruz ve onun için 150 günde 150 projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunma noktasındaki bir maratonu ara vermeden devam ettiriyoruz." dedi.
25.07.2022Siyaset
Balıkesir'de deprem! İstanbul dahil birçok ilde de hissedildi
Balıkesir'de deprem! İstanbul dahil birçok ilde de hissedildiBalıkesir'in Gönen ilçesinde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında göre, Balıkesir'in Gönen ilçesinde 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Bursa, İstanbul, Çanakkale, Manisa, İzmir gibi illerden de hissedildi.
21.07.2022Gündem
Kanal İstanbul'un ihalesiyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama
Kanal İstanbul'un ihalesiyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklamaUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul’un ana ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dünyanın bu işte tecrübeli en büyük altyapıları, deniz yapıları yapmış firmalarla da görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.
20.07.2022Ekonomi
Van Gölü'ndeki çekilme, balıkçı barınaklarını tehdit ediyor
Van Gölü'ndeki çekilme, balıkçı barınaklarını tehdit ediyorVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Akkuş, Van Gölü'nün çekilmesi ile birlikte özellikle balıkçı limanlarında sorun yaşandığını belirterek, "Özellikle Adır Adası'nın hemen karşısındaki balıkçı limanı, gölün 15-20 santimetre daha çekilmesiyle birlikte karaya çıkacak dolayısıyla en büyük sorun balıkçı limanlarında yaşanıyor. Buraların balıkçılıkla para kazanmasının devam ettirilmesini istiyorsak ivedilikle bu limanları kullanılabilir hale getirmemiz gerekiyor" dedi.
14.07.2022Yaşam
Büyük Marmara depremi kapıda! 7'nin üzerinde deprem bekleniyor, alarm verildi! Bu detay ilk kez ortaya çıktı, ilçeler sıralandı! Büyükçekmece, Alibeyköy ve...
Büyük Marmara depremi kapıda! 7'nin üzerinde deprem bekleniyor, alarm verildi! Bu detay ilk kez ortaya çıktı, ilçeler sıralandı! Büyükçekmece, Alibeyköy ve...Büyük Marmara depremi ile ilgili son dakika açıklaması! Alarm verildi. Uzmanlar yakın bir gelecekte Marmara denizinin içerisinde 7'nin üzerine bir deprem olmasını bekliyor. Depreme karşı hazırlıklar yapılıyor, binalar sağlamlaştırılıyor. Beklenen büyük Marmara depremi nedeniyle İstanbullular oldukça tedirgin. Evlerin riskinin yanı sıra barajlara da özellikle dikkat çekildi. Fay hatları barajların çok yakınında olduğu ya da direk kenarından geçtiği için olası bir deprem durumunda kentte yaşayanlar için oldukça zor bir dönem ortaya çıkabilir. Peki İstanbul barajları büyük depreme hazır mı? Hangi barajlarda zeminde sıvılaşma tehlikesi var? Uzmanlar tek tek açıkladı...
9.07.2022Gündem
Depremle ilgili dikkat çeken açıklama! 'Çok yıkıcı olabilir' diyerek vurguladı: Marmara'da 7.7 büyüklüğünde...
Depremle ilgili dikkat çeken açıklama! 'Çok yıkıcı olabilir' diyerek vurguladı: Marmara'da 7.7 büyüklüğünde...Deprem ile ilgili kritik bir açıklama geldi. Depreme ilişkin önlemlerin alınmadığını vurgulayan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Marmara'da meydana gelebilecek sarsıntının çok yıkıcı olabileceğini belirterek 7.7 büyüklüğüne dikkat çekti. Deprem ve tsunami konulu panelde konuşan Prof. Dr. Ersoy, "Türkiye sınırları içerisinde 8'den büyük deprem olmaz, imkansız. Sadece Güneybatı Anadolu'da, Yunan Adaları, Girit ve Rodos'un oralarda 9'dan büyük ya da yakın deprem olabilir. Bu da bizi etkileyebilir" dedi.
22.06.2022Gündem
Naci Görür: Haliç'ten Silivri'ye kadar olan bölge cehennemin içidir
Naci Görür: Haliç'ten Silivri'ye kadar olan bölge cehennemin içidirProf. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi'nde kıyıdan 8-9 kilometre uzaklıktaki fayın, 20 kilometre kuzey ve güney kesiminde çok büyük etkisi olacağını belirterek, Haliç'ten Silivri'ye kadar olan bölgeyi 'cehennemin içi' olarak tanımladı.
21.06.2022Haber
Tsunami ve deprem ile ilgili son dakika gelişmesi! Marmara'da ve Ege'de alarm verildi...
Tsunami ve deprem ile ilgili son dakika gelişmesi! Marmara'da ve Ege'de alarm verildi...Deprem ve tsunami ile ilgili son dakika uyarısı! Marmara'da ve Ege'de harekete geçildi. Tsunami felaketine karşı testler başladı. Korkutan açıklama geldi, depremde su ve kanalizasyon, doğal gaz şebekeleri büyük zarar görecek, yangınlar çıkacak, binlerce insan hayatını kaybedecek. Bilim insanları da kayıpları ve hasarı en aza indirmek için çalışma başlattı. Yaklaşık üç yıldır üzerinde çalışılan hidrodinamik araştırma laboratuvarı devreye alındı, uzmanlar, buradaki testler ile olası bir tsunami felaketindeki kuvveti ve vereceği zararı önceden tespit edecek. Deprem ve tsunami ile ilgili daha önce de uyarılarda ve Marmara Denizi'nde kıyıdan 8-9 kilometre uzaklıktaki fayın, 20 kilometre kuzey ve güney kesiminde çok büyük etkisi olacağını belirten Prof. Dr. Naci Görür, Haliç'ten Silivri'ye kadar olan bölgeyi 'cehennemin içi' olarak tanımladı. Ayrıca depreme karşı en dayanıklı ve dayanıksız bölgeler de açıklandı. İşte depremle ilgili son dakika gelişmeleri....
21.06.2022Gündem
Bakan Kurum: “Haliç’i kaderine terk etmeyeceğiz”
Bakan Kurum: “Haliç’i kaderine terk etmeyeceğiz”Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Haliç’i gözümüz gibi koruyoruz ve koruyacağız. Haliç'i kaderine terk etmeyeceğiz ve kaderine terk edilmesine de hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz” dedi.
16.06.2022Siyaset
Marmara'da köpek balığı alarmı! Büyük artış
Marmara'da köpek balığı alarmı! Büyük artışGeçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya atılan Marmara Denizi'nde köpek balığı popülasyonunda artış yaşandığı iddiası çok konuşuldu. "Artış yaşandığını biz de duyuyoruz" diyen Prof. Dr. Firdevs Saadet Karakulak ve Dr. Öğr. Üyesi Emre Yemişken dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
13.06.2022Yaşam
Silivri'de balık ölümlerine inceleme
Silivri'de balık ölümlerine incelemeSİLİVRİ'de bulunan Boğluca Deresi'nde toplu balık ölümleri yaşanıyor. Balıkların yanı sıra deredeki diğer canlıların da öldüğü belirtiliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekiplerinin sudan aldığı numunelerin incelemesi sürerken, bölge sakinleri balık ölümlerinin derenin uzun yıllardır temizlenmemesinden kaynaklandığını öne sürdü.
12.06.2022Gündem
Denizin altında hayrete düşüren malzemeler! Görenler şok oldu
Denizin altında hayrete düşüren malzemeler! Görenler şok olduKocaeli’nin Gebze ilçesinde denizin altında yapılan temizlik çalışmalarında kıyıya çıkarılan malzemeler hayrete düşürdü.
8.06.2022Yaşam
TBMM'de yoğun gündem! Yargı, müsilaj, stokçuluk, finans...
TBMM'de yoğun gündem! Yargı, müsilaj, stokçuluk, finans...TBMM bu hafta yargı, müsilaj, stokçuluk ve finans konularında yasal düzenleme için çalışmalarda bulunacak.
5.06.2022Gündem
Deprem ile ilgili art arda açıklamalar! O bölgeler için 'cehennemin içi' demişti, şimdi de 'deprem fırtınası' uyarısı geldi! 7.2 büyüklüğünde...
Deprem ile ilgili art arda açıklamalar! O bölgeler için 'cehennemin içi' demişti, şimdi de 'deprem fırtınası' uyarısı geldi! 7.2 büyüklüğünde...Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! O bölgeleri işaret ederek ‘cehennemin içi' demişti. Balıkesir depreminden sonra deprem fırtınası uyarısı geldi. Türkiye’de art arda yaşanan depremler, ülkede hangi bölgelerin risk taşıdığının merak edilmesine neden olurken, uzman isimlerden dikkat çeken açıklamalar geliyor. Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Balıkesir'in Karesi ilçesindeki depremlere ilişkin, bölgede 7.2 büyüklüğüne varan deprem üretecek fay parçaları bulunduğu söyledi. Daha önce açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür de İstanbul’da bazı bölgeleri 'cehennemin içi' olarak tanımlamıştı. İşte depremle ilgili son uyarılar...
4.06.2022Gündem
Marmara Denizi'ni kirleten gemiye rekor ceza
Marmara Denizi'ni kirleten gemiye rekor ceza2021 yılında 57 binin üzerinde çevre denetimi yaparak Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetim sayısına ulaşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı çevre denetim ekipleri, deniz kirliliği denetimleri konusunda yetkilendirilen kurumlarla birlikte Marmara Bölgesi'nde denetimlerini kesintisiz sürdürüyor. Söz konusu denetimler kapsamında Marmara Denizi’ne asetik asit tahliye ettiği tespit edilen tankere 19 milyon lira idari para cezası uygulandı.
2.06.2022Haber
Marmara Denizi’ne asit boşaltan gemiye rekor ceza
Marmara Denizi’ne asit boşaltan gemiye rekor ceza2021 yılında 57 binin üzerinde çevre denetimi yaparak Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetim sayısına ulaşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı çevre denetim ekipleri, deniz kirliliği denetimleri konusunda yetkilendirilen kurumlarla birlikte Marmara Bölgesi'nde denetimlerini kesintisiz sürdürüyor. Söz konusu denetimler kapsamında Marmara Denizi’ne asetik asit tahliye ettiği tespit edilen tankere 19 milyon lira idari para cezası uygulandı.
2.06.2022Gündem
Müsilaj ile ilgili hükümler içeren teklif komisyonda kabul edildi
Müsilaj ile ilgili hükümler içeren teklif komisyonda kabul edildiMüsilaj ile ilgili hükümler içeren teklif Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda kabul edildi
30.05.2022Gündem
Karadeniz'deki renk değişiminin sırrı çözüldü
Karadeniz'deki renk değişiminin sırrı çözüldüArnavutköy Karaburun Sahili'nde denizin, rengi turuncuya dönen noktalarından alınan numunelerin laboratuvar sonuçları açıklandı. Renk değişiminin sebebi "alg patlaması" çıktı. Araştırmayı değerlendiren İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yelda Aktan, "İlkbahar aylarında fitoplankton dediğimiz canlıların aşırı artışıyla bu durum görülebiliyor. Bu maddeler suda renk değişikliğine sebep olabiliyorlar. Müsilaja sebep olan türlerden bu örnek içerisinde göremedik" dedi.
27.05.2022Yaşam
Dünyanın en zehirli türlerinden biri! O ilde görüntülendi... Ölüsüne de dirisine de sakın dokunmayın!
Dünyanın en zehirli türlerinden biri! O ilde görüntülendi... Ölüsüne de dirisine de sakın dokunmayın!Anavatanı Akdeniz ve Ege Denizi olan zehirli denizanaları Tekirdağ kıyılarında görüldü. Kırmızı, kahverengi ve sarı renklerde olabilen, 1.5 metreyi bulan kollara sahip denizanaları vatandaşları tedirgin ediyor. Uzmanlar, denizanasının ne ölüsüne ne de dirisine dokunulmaması gerektiğini belirtti.
26.05.2022Yaşam
Son dakika deprem ve tsunami  uyarısı! İstanbul için harekete geçildi, riskli ilçeler tek tek açıklandı, deprem sonrası tsunami vuracak, sular altında kalacak...
Son dakika deprem ve tsunami uyarısı! İstanbul için harekete geçildi, riskli ilçeler tek tek açıklandı, deprem sonrası tsunami vuracak, sular altında kalacak...Deprem ve tsunami ile ilgili son dakika uyarısı! İstanbul için korkutan açıklama geldi. Risk altındaki ilçeler tek tek açıklandı, olası bir depremde o bölge komple sular altında kalacak. Marmara Denizi ile kıyısı olan ilçelerde harekete geçildi, 131 noktada güvenli bölge tedbirleri alındı. Uzmanlar Ege ve Akdeniz’e de kıyısı olan bölgeler için de uyarıda bulunurken, beklenen büyük bir depremde tsunami felaketinin ne kadar etkili olacağını da açıkladı. Peki tsunamiden etkilenecek en riskli alanlar nereler? Olası bir tsunami felaketine karşı nasıl önlemler alınmalı? İşte Türkiye’nin en riski yerleri ve deprem ile tsunamiyle ilgili son dakika uyarıları...
25.05.2022Gündem
Tatil sezonunun yaklaşmasıyla denizde büyük tehlike! İlk kez ortaya çıktı, giderek artıyor
Tatil sezonunun yaklaşmasıyla denizde büyük tehlike! İlk kez ortaya çıktı, giderek artıyorTatil ve deniz sezonun açılmasına az bir zaman kala büyük tehlike ortaya çıktı.  Yaklaşık 1 ay önce Çanakkale'de görülen ve zehirli olduğu iddia edilen "pusula denizanası", son günlerde İzmit Körfezi'nde de görülüyor. İşte son dakika haberinin detayları...
21.05.2022Yaşam
İzmit Körfezi’nde denizi kirleten gemiye 3 milyon 788 bin 628 lira ceza
İzmit Körfezi’nde denizi kirleten gemiye 3 milyon 788 bin 628 lira cezaİzmit Körfezi'nin Yalova açıklarında denizi kirlettiği tespit edilen Malta bandıralı ticari gemiye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının koordinasyonunda 3 milyon 788 bin 628 lira idari para cezası uygulanarak, olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.
18.05.2022Gündem
Fiyatlar arttı! Kilosu 60 TL'den satılıyor
Fiyatlar arttı! Kilosu 60 TL'den satılıyorFiyatlar arttı. Kilosu 50 liradan satılıyor. Balıkesir'in Erdek ve Marmara İlçeleri tarafında kıyı balıkçılarının ağlarına takılan hamsi balıkları Bandırma Balık halinde kilosu 60 Liradan satılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
15.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Marmara Denizi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki marmara denizi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.