Lgs Son Dakika

Lgs Son Dakika

Son dakika LGS son dakika haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan LGS son dakika ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını LGS son dakika haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lgs Son Dakika

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lgs son dakika gelişmeleri de dahil olmak üzere 123 lgs son dakika haberi bulunmuştur. Tüm lgs son dakika haberleri aşağıda listelenmiştir.
LGS ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve başladı!
LGS ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve başladı!LGS giren öğrencilerle ilgili son dakika gelişmesi. Yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonuçlarına göre öğrenci alan devlet okullarına tercihler bugün başladı. Öğrenciler, 20 Temmuz günü saat 17.00’ye kadar tercih yapabilecekler. Yerleştirme sonuçları ise 25 Temmuz’da açıklanacak. LGS sınav puanlarıyla Anadolu, fen, sosyal bilimler başta olmak üzere, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ile özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci alınacak. Öğrenciler, LGS kapsamında devlet okulları arasında merkezi sınav puanı, yerel yerleştirme ve pansiyonlu okullar olmak üzere 3 grupta tercih yapacaklar.
4.07.2022Eğitim
LGS ve YKS ile ilgili son dakika açıklaması! Tek tek belli oldu
LGS ve YKS ile ilgili son dakika açıklaması! Tek tek belli olduLGS ve YKS giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. LGS ve YKS'ye giren öğrenciler için açıklamalar peş peşe geldi. LGS ve YKS’ye giren milyonlarca aday tercihlerini yapabilmek için sonuçların açıklanmasını bekliyor. Yaptıkları netlere göre hangi üniversitenin hangi bölümüne gireceğini olasılıklara dayanarak tahmin etmeye çalışan adaylara doğru tercihin sırlarını vermek için eğitim uzmanı Salim Ünsal önemli ipuçları verdi. İşte LGS ve YKS'ye giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren tüm detaylar...
25.06.2022Eğitim
LGS ile ilgili flaş açıklama! 2 gün kala...
LGS ile ilgili flaş açıklama! 2 gün kala...LGS'ye girecek adaylar dikkat! Sınava 2 gün kala son dakika açıklamaları geldi. Uzmanlar, LGS adaylarına yapmaları gerekenlerin tüyolarını verdi: “Ders çalışmayı bırakın, yürüyüş yapın, sosyal aktivitelere katılın ve sınavda rahat edeceğiniz kıyafetler giyin.”
3.06.2022Eğitim
LGS ile ilgili son dakika açıklaması! MEB'den flaş sınav açıklaması! Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor
LGS ile ilgili son dakika açıklaması! MEB'den flaş sınav açıklaması! Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyorLGS ile ilgili flaş gelişme! MEB'den son dakika açıklaması geldi. Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor. 5 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi sınavına ilişkin detaylar belli oldu. Öğrenciler kendi okullarında sınava girecek. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, “Asıl sınavın yarısı kadar örnek soru yayımlıyoruz. Bugüne kadar yayımladığımız tüm örnek soruları aralık ve nisanda öğrencilerimize ücretsiz gönderdik” dedi.
24.05.2022Eğitim
LGS ve YKS ile ilgili flaş açıklama! Resmen duyuruldu
LGS ve YKS ile ilgili flaş açıklama! Resmen duyurulduLGS ve YKS ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık harekete geçti. Tamamen ücretsiz. Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS’ye katılacakların sınava hazırlıklarına destek amacıyla öğrencilere bugüne kadar 15 milyon yardımcı kaynak ulaştırdı.
23.05.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Milyonlar bekliyordu, tarihler, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımları...
MEB resmen duyurdu! Milyonlar bekliyordu, tarihler, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımları...Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi açıklama yapıldı. Tarihler belli oldu. Milyonlarca öğrenci bekliyordu. Hem öğrenciler hem de veliler değişiklik yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. MEB tarafından detaylı açıklama yapıldı. Bakan Özer konunun ayrıntılarını paylaştı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “LGS kapsamında 5 Haziran 2022'de uygulanacak merkezî sınavın başvuruları, 4-14 Nisan 2022 tarihleri arasında Bakanlık tarafından merkezî olarak gerçekleştirilecek. Sınavda oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı." diye konuştu.
29.03.2022Eğitim
LGS ile ilgili son dakika açıklaması! Resmen duyuruldu, sınav süreleri ve soru dağılımında değişiklik...
LGS ile ilgili son dakika açıklaması! Resmen duyuruldu, sınav süreleri ve soru dağılımında değişiklik...LGS ile ilgili son dakika açıklaması! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer resmen duyurdu! LGS'de değişiklik yapılacak mı? Öğrenci ve öğretmen milyonları yakından ilgilendiriyor. Bakan Özer katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Milli Eğitim Bakanı Özer, "2022'nin sonuna kadar 1 milyon genci mesleki eğitimle buluşturmayı hedefliyoruz ve mesleki eğitim merkezlerinin en büyük avantajı yaş sınırlamasının bulunmaması. Yüz yüze eğitimle 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayacağız. Yüz yüze eğitime devam etmeyle ilgili gündemi artık kaldırıyoruz, kapanma ihtimali yok." dedi ve yüz yüze eğitim, öğretmen atama takvimi, Mesleki Eğitim Kanunu, Liselere Geçiş Sistemi'nde sınav süreleri ve soru dağılımında değişiklik yapılıp yapılmayacağı ile ilgili soruları cevapladı. Bakan Özer'in son dakika açıklamaları...
11.03.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, bugünden itibaren...
MEB resmen duyurdu! 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, bugünden itibaren...Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencileri çok yakından ilgilendiriyor. Bugün başladı. Öğrencilerin beklediği haber MEB tarafından duyuruldu. Bakan Özer detayları paylaştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), her ay öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan yardımcı kaynak paketinin altıncısı, bugün paylaşıldı. Mart ayı yardımcı kaynak destek paketinde 8 bin soru yer alıyor. Uzaktan eğitim sürecinde oluşan öğrenme kayıplarının telafisi için hazırlanan destek paketi tüm öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor. Koronavirüs salgınında normalleşmenin başlamasının ardından okullarda da yeni dönem başladı. Maske zorunluluğu esnetilirken pozitif öğrencilerin bulunduğu sınıflarda eğitime ara verilmesi ile ilgili kriter de değiştirildi. Arık pozitif çıkan öğrenciler izole edilecek. Yeni süreç ile ilgili bilgi veren Bakan Özer, "Vaka sayısı 2 de olsa, 3 de olsa yüz yüze eğitime hiçbir sınıfta ara verilmeyecek. Testi pozitif çıkan öğretmen ve öğrencilerimiz kendilerini izole edecekler ve 7 gün sonra okula geri dönecekler. 5 gün sonra herhangi bir semptom da göstermiyorsa testi negatif çıkması durumunda okula dönecekler. Öğretmen ve öğrenciler, PCR testi yaptırdıktan sonra 6-7 saat bekliyorlar. Bu sürede negatif test sonucunu almadan okula dönmeyecekler. Onun kararını net olarak koymamız lazım." diye konuştu. Öte yandan LGS ile ilgili de önemli değerlendirmelerde bulunana Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "5 Haziran'da yapılacak LGS'de 2021 yılına göre hiçbir değişiklik olmayacak. Hem soru hem de süreyle ilgili değişiklik yok." ifadesini kullandı.
7.03.2022Eğitim
LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı
LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandıLGS kapsamında dün gerçekleştirilen merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı "https://www.meb.gov.tr" internet adresinden yayımlandı.
2.06.2019Eğitim
Son dakika... LGS tarihi belli oldu
Son dakika... LGS tarihi belli olduLGS'de sayısal alan oturumu süresi 20 dakika uzatıldı. 50 soruluk sözel alanın süresi 75 dakika; 40 soruluk sayısal alanın süresi 80 dakika oldu.
26.11.2018Gündem
MEB resmen duyurdu ve belli oldu! 1 Ağustos...
MEB resmen duyurdu ve belli oldu! 1 Ağustos...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! MEB resmen duyurdu. Yüz binlerce öğrenci bekliyordu. Tarihler belli oldu. LGS kapsamında yapılan merkezi ve yerel yerleştirme sonuçları internet sitesi üzerinden açıklandı. Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile ulaşabilecek. LGS'ye ilişkin merkezi yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimler tablosu ile boş kontenjanlar da belli oldu. İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek. Yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları başladı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde yapılan merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarına ilişkin raporları erişime açtı. İşte LGS ile ilgili son dakika gelişmeleri...
25.07.2022Eğitim
2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama ekranı! LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak?
2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama ekranı! LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? Milyonlarca aday bekliyor! Nefesler tutuldu. Heyecanlı bekleyiş sona eriyor. İyi bir lisede eğitim görmek için yıl boyu çalışan adaylar için tercih süreci başlayacak. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 5 Haziran’da yapılmıştı. Adaylar LGS sonuçlarının açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak tercih sürecini merak ediyor. MEB son dakika açıklamaları takip ediliyorken LGS sınav sonuçlarının nasıl öğrenileceği merak ediliyor. Peki, LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? ? LGS sonuçları nereden öğrenilir? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama…
30.06.2022Eğitim
MEB'den flaş karar! Yeni uygulama geliyor, ilkokul, ortaokul ve liselerde...
MEB'den flaş karar! Yeni uygulama geliyor, ilkokul, ortaokul ve liselerde...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Milyonlarca öğrenciyi kapsıyor. İlk kez olacak. Yeni uygulama geliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk'te Hakan Çelik'in konuğu oldu. Bakan Özer, 'Yabancı dille ilgili bizim ülkemizin bir sıkıntısı var. Artık bunu kırmak istiyoruz.' dedi ve yeni modelin detaylarını paylaştı. Özer ayrıca merakla beklenen atama sürecinden de bahsetti. İşte son dakika haberinin detayları...
25.06.2022Eğitim
YKS öncesi akın ettiler! 'Derece yapmayı düşünüyorum'
YKS öncesi akın ettiler! 'Derece yapmayı düşünüyorum'Hafta sonu yapılacak YKS öncesi lise son sınıf öğrencileri, aileleriyle Zuhuratbaba türbesine gelerek dua etti. Yarın üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencisi Enes Pehlivan "Burayı annem tavsiye etti. Son olarak yapmam gereken şeylerden biridir herhalde diye düşündüm. O yüzden geldik. İnşallah tabii ettiğimiz dualar kabul olur" dedi.
17.06.2022Yaşam
Ödemeler ağustosta yapılacak, devlet karşılıyor! Yeni destek programının detayları belli oldu...
Ödemeler ağustosta yapılacak, devlet karşılıyor! Yeni destek programının detayları belli oldu...Yeni destek kararı resmen duyuruldu. Ödemeler ağustos ayında yapılacak. İlk kez uygulanacak. Bakanlık tarafından karşılanacak desteğin detayları da belli oldu. Destek programı için yılda 500 milyon TL kaynak ayrılacak. İhtiyaç sahibi ailelerdeki yüz binlerce çocuğun anaokuluna gitmesi hedeflenen programa ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün kabine toplantısının ardından açıklamada bulundu. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında herhangi bir başvuruya gerek kalmadan aileler çocuklarını okullara kaydettirebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı anaokulu/anasınıfına çocuklarını kaydettiren vatandaşlar adına ödemeler aylık olarak doğrudan bakanlığa yapılacak. Destek programı 3-5 yaş aralığındaki çocukları kapsıyor. İşte yeni destek ile ilgili detaylar...
7.06.2022Ekonomi
LGS soru iptali ile ilgili son dakika açıklaması! Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu
LGS soru iptali ile ilgili son dakika açıklaması! Milli Eğitim Bakanı Özer duyurduLGS ile ilgili son dakika açıklaması! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS'de bugün itibarıyla iptal edilen hiçbir sorunun olmadığını açıkladı. Öte yandan 12. sınıf öğrencileri, öğretmenler ve atama takvimi ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Özer; devamsızlıktan öğrencilerin sınıfta bırakılmayacağını, 3600'den 470 bin öğretmenin yararlanacağını, hazırlıklar bittiğinde öğretmen atama takviminin de duyurulacağını belirtti.
7.06.2022Eğitim
Son dakika.. LGS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı
Son dakika.. LGS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenmekte olan LGS soruları, karşısında bu yıl da binlerce öğrenci ter döktü. İstediği liseyi kazanmanın hayalini kuran binlerce öğrenci uzun bir çalışma döneminin ardından maraton resmen sona erdi. Zorlu sınavın ardından ise LGS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabı merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığ tarafından yapılan açıklamada soru-cepların yayınlandığı duyuruldu.
5.06.2022Eğitim
1 kuruştan 10 bin lira kazanabilirsiniz! Ödemeyen yandı...
1 kuruştan 10 bin lira kazanabilirsiniz! Ödemeyen yandı... Alışveriş yapan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. 1 kuruştan 10 bin lira kazanabilirsiniz. Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, alışverişte 1, 5, 10 kuruş para üstünü 'Bozuk para yok' gerekçesiyle ödemeyen firmalara dava açılabileceğini söyledi. Gündüz, bu firmaların 10 bin liraya varan tazminatlar ödemek zorunda kalabileceğini belirtti. Para üstü ödenmeyen 1 kuruşların ülke ekonomisine de zararı olduğuna dikkati çeken Gündüz, tüketicilere ürünün etiket fiyatı ile alışveriş fişindeki miktarı karşılaştırmaları çağrısı yaptı.
4.06.2022Yaşam
LGS'ye girecek öğrencilere kritik uyarı! Bu hataya düşmeyin
LGS'ye girecek öğrencilere kritik uyarı! Bu hataya düşmeyinLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1.2 milyon 8. sınıf öğrencisinin gireceği merkezi sınav yarın yapılacak. Sınava hazırlık kadar sınav anında dikkatli olmak da çok önemli. Öyle ki pek çok öğrenci zamanla yarıştığı için soruları hızlı çözme zorunluluğu hissederek dikkatsiz okuma yapabiliyor, bir kelimeyi gözden kaçırabiliyor, grafikleri yanlış yorumlayarak basit işlem hataları yüzünden istediği okula girme şansını kaybedebiliyor. Çünkü LGS bir sıralama sınavı ve 1 soru ile binlerce kişinin önüne geçilebiliyor. İşte LGS'ye girecek yüz binlerce öğrenciye sınav ile ilgili püf noktalar...
4.06.2022Eğitim
LGS'ye girecekler dikkat! Yeni kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması...
LGS'ye girecekler dikkat! Yeni kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması...Kimliğini değiştirmeyenleri çok yakından ilgilendiriyor. Yeni kimlik kartları ile ilgili açıklama geldi. LGS'ye girecek adaylar için harekete geçildi. Valilik tarafından açıklama yapıldı. Bursa Valiliği, LGS adaylarının kimlik kartı başvuru işlemleri için hafta sonu açık olacak nüfus müdürlüklerini duyurdu.
2.06.2022Gündem
ÖSYM duyurdu! YKS'ye giriş belgeleri erişime açıldı, Saat belli oldu...
ÖSYM duyurdu! YKS'ye giriş belgeleri erişime açıldı, Saat belli oldu...ÖSYM resmen duyurdu. 2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) sınava giriş belgeleri erişime açıldı. ÖSYM'den yapılan açıklamada 2022-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. 2022-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.
1.06.2022Eğitim
LGS'ye girecek adaylar dikkat! MEB tek tek açıkladı
LGS'ye girecek adaylar dikkat! MEB tek tek açıkladıLGS ile ilgili son dakika açıklaması! Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu. Yüz binlerce adayı ilgilendiriyor. Bakanlık harekete geçti. Sayılı günler kala LGS ile ilgili art arda uyarılar geldi. Öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olabilimesi için yapmları gereknler sıralandı. Uzmanlar önerilerini açıkladı.
31.05.2022Eğitim
LGS sınavı ne zaman? LGS puanı hesaplama nasıl yapılır? MEB LGS giriş belgesi alma ekranı!
LGS sınavı ne zaman? LGS puanı hesaplama nasıl yapılır? MEB LGS giriş belgesi alma ekranı!LGS’ye sayılı günler kaldı. Öğrencilerde heyecan dorukta. Adaylar istedikleri lisede eğitim görmek için LGS’de ter dökecek. Uzmanlardan art arda LGS için tüyolar gelmeye devam ederken adaylar ve veliler de LGS için son hazırlıklarını tamamlıyor. Uzun bir yıl LGS’ye hazırlık yapan öğrenciler için önce sınav ve sonrasında tercih maratonu başlayacak. Peki, LGS’ye kaç gün kaldı? LGS sınavı ne zaman? LGS sınavı saat kaçta başlayıp, kaçta bitecek? MEB LGS giriş belgesi nasıl alınır? LGS puanı hesaplama nasıl yapılır? İşte LGS ile ilgili merak edilenler…
31.05.2022Eğitim
Bakan Özer: 2 ayda 16 bin 361 okula kütüphane yaptık
Bakan Özer: 2 ayda 16 bin 361 okula kütüphane yaptıkBeyoğlu’nda İstiklal Millet Kütüphanesi’nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gerçekleştirdikleri ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesi ile 2 ayda 16 bin 361 okulu kütüphane sahibi yaptıklarını söyledi.
27.05.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Lgs Son Dakika ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lgs son dakika haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.