Kurbanlık

Kurbanlık

Son dakika kurbanlık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kurbanlık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kurbanlık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kurbanlık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kurbanlık gelişmeleri de dahil olmak üzere 915 kurbanlık haberi bulunmuştur. Tüm kurbanlık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sahte kurban skandalında yeni gelişme! İfadeleri ortaya çıktı
Sahte kurban skandalında yeni gelişme! İfadeleri ortaya çıktıBursa'da kurban kesmek için 1800 kişiden, ortalama 7 bin 100 liradan vekalet alan et restoranı işleten Ali Açıkgöz (56) ile oğlu Enes Açıkgöz (31), vekalet aldıkları kişilere dini usullere uygun kesilmeyip, bozuk et verdikleri iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Daha önce 111 olan şikayetçi sayısı ise 235'e çıkarken, mağdurların zararının yaklaşık 1 milyon 700 bin TL olduğu belirtildi. Tutuklanan baba ile oğlunun ifadelerinde vekalet aldıkları kişilere kurban etlerini dağıttıklarını, bin kişiden daha talep gelince bir şarküteriden 22'şer kiloluk paketler halinde et istediklerini ve kimseyi dolandırmadıklarını söyledikleri öğrenildi.
3.07.2023Yaşam
Bakan Koca: Bayram tatilinde 17 bin 774 kaza meydana geldi
Bakan Koca: Bayram tatilinde 17 bin 774 kaza meydana geldiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı tatilinin ilk gününden itibaren 17 bin 774 kaza meydana geldiğini duyurdu.
2.07.2023Gündem
Sahte kurban hisse sahiplerini isyan ettirdi! Yüzlerce mağdur var
Sahte kurban hisse sahiplerini isyan ettirdi! Yüzlerce mağdur varBursa’da bir et restoranından kurbanlık için 7 bin 100 liraya hisse alan bin 700 kişi, kendilerine sosis gibi teslim edilen etin aylar önce kesildiğini ve bozuk olduğunu iddia etti. Restoranı basan vatandaşlar paralarının iadesini isterken, soluğu karakolda aldı. İş yeri sahibi gözaltına alınırken, Bursa İl Tarım Müdürlüğü tarafından yaklaşık 4,5 ton et imha edildi.
30.06.2023Yaşam
Bayramın ikinci gününde 'indirimli' kurbanlık umudu
Bayramın ikinci gününde 'indirimli' kurbanlık umuduSultangazi kurban pazarında bayramın ikinci gününde satışlar devam ediyor. Fiyatlarda düşüş bekleyenler kurbanlık almak için ikinci günü tercih etti. Kurbanlıklarını bitiren satıcıların ise çadırlarını boşalttığı görüldü.
29.06.2023Ekonomi
Kurbanlık et kararı! Bakan Yumaklı müjdeyi verdi
Kurbanlık et kararı! Bakan Yumaklı müjdeyi verdiTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı'ndan sonra üreticilerin satılmayan kurbanlıklarının Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağını duyurdu.
29.06.2023Ekonomi
Kesmeye çalıştığı boğa 71 yaşındaki adamı ağır yaraladı
Kesmeye çalıştığı boğa 71 yaşındaki adamı ağır yaraladıSamsun'un Ayvacık ilçesinde Nurettin Köroğlu (71), kesmek için yere yatırıp ayaklarını bağlamaya çalıştığı hayvanın darbesiyle ağır yaralandı.
28.06.2023Yaşam
Kurban kesim yerlerinde manzara bu yıl da değişmedi! Çocuklar korku ve şaşkınlıkla izledi
Kurban kesim yerlerinde manzara bu yıl da değişmedi! Çocuklar korku ve şaşkınlıkla izlediAntalya'da kurbanlık kesim yerlerinde her yıl görülen manzara bu yıl da değişmedi. Küçük yaştaki çocuklar kurbanlıkların kesilme anını hem korkarak hem de şaşırarak izledi.
28.06.2023Gündem
Kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı
Kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattıBursa’da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı. Boğanın üzerine koştuğunu gören vatandaşlar panikle kaçışırken, uzman ekipler tarafından iğneyle sakinleştirilen boğa yakalandı.
28.06.2023Yaşam
Kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı
Kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattıBursa’da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı.
28.06.2023Haber
Kaçan kurbanlıklar vatandaşlara zor anlar yaşattı
Kaçan kurbanlıklar vatandaşlara zor anlar yaşattıKurban Bayramı sabahında ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurban kesim alanlarının yolunu tutarken, kaçan kurbanlıklar vatandaşlara zor anlar yaşattı.
28.06.2023Yaşam
Kurban Bayramı'nda bu sene de manzara değişmedi! Acemi kasaplar hastanelik oldu
Kurban Bayramı'nda bu sene de manzara değişmedi! Acemi kasaplar hastanelik olduHer sene olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da birçok acemi kasap kurbanlık hayvan keserken kendini yaraladı. Yaralanan acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu.
28.06.2023Yaşam
Kurban pazarında son gün yoğunluğu
Kurban pazarında son gün yoğunluğuKurban Bayramına 1 gün kala hayvan pazarlarında yoğunluk yaşandı. Kurbanlık alımını son güne bırakanlar kurban satış yerlerine akın etti. Bazı satıcılar son gün nedeniyle fiyatların düştüğünü belirtti.
27.06.2023Gündem
Kurbanlıklar elde kalınca fiyatlar maliyetine düşürüldü: Zararına bile veremiyoruz
Kurbanlıklar elde kalınca fiyatlar maliyetine düşürüldü: Zararına bile veremiyoruzKırıkkale'de bazı besiciler, kurbanlık için pazara getirdikleri küçük ve büyükbaş hayvanların fiyatlarını maliyetine düşürdü. Besicilik yapan Ali Karakaya, "Ben hep alıcıdan tarafıyım. Biz zararına da olsa kârına da olsa satmaya çalışıyoruz" dedi.
27.06.2023Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Kurban Bayramı mesajı
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Kurban Bayramı mesajıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Mübarek Kurban Bayramı’nı kıymetli vatandaşlarımızın sorunsuz yaşamaları için Tarım ve Orman Bakanlığı olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Gerek büyükbaş gerekse küçükbaş kurbanlık hayvan sayımız yeterli düzeyde olmuştur” dedi.
27.06.2023Gündem
Kurban pazarında arife yoğunluğu
Kurban pazarında arife yoğunluğuİzmir’in Gaziemir ilçesindeki kurban pazarında arife günü satışlar sürerken, hayvanlarını bitiremeyen satıcıların umutlu bekleyişi sürüyor.
27.06.2023Ekonomi
Kurbanlığı yatırmada pratik çözüm! 2 dakika sürüyor, fiyatı 400 lira
Kurbanlığı yatırmada pratik çözüm! 2 dakika sürüyor, fiyatı 400 liraKurban Bayramı'nda zaman zaman vatandaşların büyükbaş kurbanlığı yatırmada yaşadıkları zorluklara 'yıkmatik' çözüm olacak. Birçok vatandaş kurbanlığı yatırmak için uzun uğraşlar verirken, 'yıkmatik' ile 2 dakikada kurbanlık büyükbaş hayvan yatırılarak kesime hazır hale getiriliyor.
27.06.2023Yaşam
Eskişehir’de kurbanlık satıcısı çifte bayram yapıyor
Eskişehir’de kurbanlık satıcısı çifte bayram yapıyorEskişehir’de kurulan hayvan pazarında kurbanlık satışı yapan üreticiler talepten memnun kalırken, ellerindeki havanların nerdeyse tamamını bitirdiler.
27.06.2023Ekonomi
Hem alıcılar hem de satıcılar tehlikede! Kurban sürecinde bu iki sahteciliğe dikkat
Hem alıcılar hem de satıcılar tehlikede! Kurban sürecinde bu iki sahteciliğe dikkatKurban Bayramı sürecinde kimi vatandaşlar önceden kurbanlarını alırken, kimileri de son güne bırakıyor. Bu da büyük mağduriyetlere yol açabiliyor. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da fırsatçılar kol geziyor. Alınan bazı hayvanların kurbanlık sayılmama ihtimaline karşı uyarı gelirken, iki sahtecilik olayına karşı tedbir çağrısı yapıldı.
27.06.2023Yaşam
Kurban Bayramı için döviz bozdurmak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturdu
Kurban Bayramı için döviz bozdurmak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturduKurban Bayramı öncesinde vatandaşların kimi kurbanlık alımı ve tatil planları için döviz bozdururken kimi de kurların yükseleceğini düşündüğü için döviz bürolarına akın etti.
26.06.2023Gündem
Kırşehir'de otomobil fiyatına kurbanlık
Kırşehir'de otomobil fiyatına kurbanlıkKurban Bayramına sayılı günler kala Kırşehir'de, otomobil fiyatına satılan kurbanlık pazar yerinin gözdesi oldu.
26.06.2023Ekonomi
Kurban pazarlarında hareketlilik devam ediyor! "Son günü bekleyen hüsrana uğrar"
Kurban pazarlarında hareketlilik devam ediyor! "Son günü bekleyen hüsrana uğrar"Kurban Bayramı'na 4 gün kala hayvan pazarlarında satış işlemleri devam ediyor. Kurbanlık satışının sürdüğü noktalardan Bahçelievler'de Çobançeşme Mahallesi'ne kurulan pazarda da hafta sonu hareketliliği başladı. Hayvan satıcıları son günlerde, satışlarda yoğunluk beklediklerini ifade etti.
24.06.2023Ekonomi
Kurban etlerini uzun süre poşetlerde bekletmeyin, direkt buzluğa atmayın
Kurban etlerini uzun süre poşetlerde bekletmeyin, direkt buzluğa atmayınKurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlara yönelik tavsiyeler veren kasap esnafı, etlerin uzun süre poşette bekletilmemesinin önemine dikkat çekti.
24.06.2023Yaşam
Kurban bağışında 'sahte dernek' uyarısı: Bu paraya ancak hindi alıp kesebilirsiniz
Kurban bağışında 'sahte dernek' uyarısı: Bu paraya ancak hindi alıp kesebilirsinizTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, kurban bağışı toplama bahanesiyle, sahte dernekler kurulduğunu belirterek, "Dini vazifelerini yerine getirmek için para biriktirip kurban kesecek insanların emeğini kimse çalmasın" dedi.
22.06.2023Yaşam
'Kurbanlık alımını son güne bırakmayın' uyarısı
'Kurbanlık alımını son güne bırakmayın' uyarısıKocaeli'de Kurban Bayramı'na az bir süre kala hayvan pazarlarında hareketlilik arttı. Sıkı pazarlıkların yapıldığı pazarlarda satıcılar, vatandaşların kurbanlık alımını son güne bırakmamaları gerektiği uyarısında bulundu.
22.06.2023Yaşam
Kurbanlık hayvanın stresi etin kalitesini etkiliyor
Kurbanlık hayvanın stresi etin kalitesini etkiliyorKurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Kaliteli bir et elde edebilmek adına kurbanlık hayvanın strese girmemesi gerektiğini söyleyen Gıda Yüksek Mühendisi Öğr. Gör. Eda Şensu Demir, “Strese giren hayvan, vücudunda biriken glikojeni kullanır ve daha sonrasında aroma ve lezzet oluşum reaksiyonları için ortamda kullanılabilecek besin ögesi kalmaz. Hayvanın kesimden 1-2 gün öncesinde, kesim noktasına getirilerek dinlendirilmesi gerekir” uyarısında bulundu.
22.06.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Kurbanlık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kurbanlık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.