Kanser

Kanser

Son dakika kanser haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kanser ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kanser haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kanser

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kanser gelişmeleri de dahil olmak üzere 9.184 kanser haberi bulunmuştur. Tüm kanser haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ünlü Türk doktor Serhat Gümrükçü ABD'de tutuklandı! Koronayı araştırıyordu...
Ünlü Türk doktor Serhat Gümrükçü ABD'de tutuklandı! Koronayı araştırıyordu...Türk doktor Serhat Gümrükçü ABD'de tutuklandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs tedavisine yönelik çalışmalar yürüten Dr. Serhat Gümrükçü, 2018 yılında kiralık katil tutarak cinayete karışmak suçlamasıyla tutuklandı.
28.05.2022Dünya
HPV tedavisi nasıl yapılır? HPV'den korunma yolları!
HPV tedavisi nasıl yapılır? HPV'den korunma yolları!İnsan papilloma virüsü (HPV), ciltten cilde temas yoluyla insanlar arasında geçen viral bir enfeksiyondur. 100'den fazla HPV çeşidi vardır, 40'tan fazla çeşiti de cinsel temas yoluyla bulaşır. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Esra Demir Yüzer konu hakkında önemli bilgiler verdi.
27.05.2022Sağlık
Pakize Suda'nın sağlık durumu nasıl? Yeni açıklama geldi
Pakize Suda'nın sağlık durumu nasıl? Yeni açıklama geldiDemans (bellek ve benzeri zihinsel yeteneklerin bozukluğu) teşhisi konulan ve geçtiğimiz yıl mahkeme kararıyla yeğeni Dilara Elagözlü'nün vasi olarak atanmasına karar verilen Pakize Suda hakkında sosyal medyada çıkan asılsız iddialar sonrası açıklama geldi. Elagözlü, teyzesinin sağlık duurmu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
27.05.2022Magazin
Boyunda şişlik ve kalınlaşma guatr belirtisi olabilir! Guatr hastaları nasıl beslenmeli?
Boyunda şişlik ve kalınlaşma guatr belirtisi olabilir! Guatr hastaları nasıl beslenmeli?Alınan gıdalardaki iyot eksikliğinin veya emilimin bozulmasının guatra yol açabileceğini ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, guatrın önlenmesinde beslenmede iyotun dengeli alınması gerektiğini vurguladı. İyot eksikliği olan kişilerin karalahana, lahana, soya, karnabahar gibi gıdalardan kaçınması gerektiğini kaydeden Koca, “İyot eksikliğine iyi gelen deniz ürünleri, yoğurt, yumurta, patates ve muz gibi gıdaları da tüketmelidir.” tavsiyesinde bulundu. Koca, guatrın belirtilerini boyunda şişlik ve boyunda kalınlaşma, baskı hissi ve hassasiyet, yutmada zorlanma ve takılma hissi, nefes almada güçlük ve öksürme, hırıltı sesi ve kolları yukarı kaldırınca başın dönmesi şeklinde sıraladı.
27.05.2022Sağlık
Tansiyonu ve kolesterolü zıplatıyor, insülin direnci ile tip 2 diyabeti tetikliyor! En fazla Türkiye’de görülüyor, uykusuzluk, yorgunluk, umutsuzluk ve intihar...
Tansiyonu ve kolesterolü zıplatıyor, insülin direnci ile tip 2 diyabeti tetikliyor! En fazla Türkiye’de görülüyor, uykusuzluk, yorgunluk, umutsuzluk ve intihar...Açlık hissi veriyor, sürekli sinirli olmaya ve uyku haline neden oluyor, insülin direncini bozuyor, tip 2 diyabeti tetikliyor. Aşırı uyku hali ve halsizlik şikayetleri artıyor, tansiyonu zıplatıyor. Kalp damar hastalıklarına ve kalp krizine yol açabilen uyku apnesine neden oluyor, total kolesterol ve kötü huylu kolesterol LDL düzeyleri yükseliyor, iyi huylu kolesterol HDL düzeyi ise düşüyor. Kanser riskini yüzde 10 oranında arttırıyor, safra kesesi taşı görülme sıklığını yükseltiyor. Karaciğerde yağlanmaya neden oluyor, reflüyü tetikliyor. Deride kalınlaşma, kabarma, tüylenme, çatlaklar, lenfödem, selülit, ter bezleri iltihabı ve sedef gibi cilt hastalıklarının daha sık görülmesine neden oluyor. Bu kişilerde depresif ruh hali, uyku bozuklukları, yorgunluk, değersizlik hissi, umutsuzluk ve intihar düşüncesi daha yaygın görülüyor. İşte çağımızın en büyük sorunlarından birinin insan sağlığında yol açtığı hasarlar...
27.05.2022Sağlık
Okul katliamında eşini kaybetti acısına iki gün dayanabildi! İki gün sonra üzüntüden öldü...
Okul katliamında eşini kaybetti acısına iki gün dayanabildi! İki gün sonra üzüntüden öldü...ABD'yi dünyayı şok eden okul saldırısında öğretmen eşini kaybeden koca üzüntüden hayatını kaybetti. Lise hayatı boyunca sınıf arkadaşları tarafından konuşması ve giyinişiyle alay edilen 18 yaşındaki gencin yaptığı katliamın yarattığı şok dalgaları dünyayı sarsıyor. Saldırganın babası şoke eden bir açıklamada bulundu.
27.05.2022Dünya
Billur Kalkavan kansere yakalanmıştı! Sağlık durumu...
Billur Kalkavan kansere yakalanmıştı! Sağlık durumu... Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği öğrenilen Billur Kalkavan'ın son hali oyuncu dostu Hamdi Alkan tarafından sosyal medyada paylaşıldı. 59 yaşında kansere yakalanan Billur Kalkavan'ın hali sevenlerini üzdü. Kemoterapi tedavisine başlayan Billur Kalkavan, sağlık durumu hakkında bilgi verirken, "Sadece bir ricam var" sözleriyle sevenlerine seslendi.
26.05.2022Magazin
Doktorlar grevde mi, bugün hastanelerde grev mi var, 26 Mayıs doktorlar çalışıyor mu? Hastaneler açık mı, ilaç yazılıyor, muayene yapılıyor mu?
Doktorlar grevde mi, bugün hastanelerde grev mi var, 26 Mayıs doktorlar çalışıyor mu? Hastaneler açık mı, ilaç yazılıyor, muayene yapılıyor mu?Bugün doktorlar grevde mi, 26 Mayıs hastaneler açık mı? sorularına yanıt aranırken doktorların grev tarihleri araştırılıyor. Nisan ayı ve mayıs ayının başında greve giden sağlık çalışanları yeniden greve gidiyor. Sağlıkta şiddet, düşük ücretler, malpraktis (tıbbi yanlış uygulama), kısa randevu süreleri gibi konular üzerine taleplerinin yerine getirilmesini isteyen doktorlar iş bırakacak. Peki, Doktorlar grevde mi, bugün doktorlar çalışıyor mu? 26 Mayıs 2022 hastaneler açık mı, ilaç yazılıyor mu, muayene yapılıyor mu?
26.05.2022Gündem
Özkan Uğur’un sağlık durumu nasıl? Özkan Uğur’un hastalığı ne?
Özkan Uğur’un sağlık durumu nasıl? Özkan Uğur’un hastalığı ne? Özkan Uğur’dan yeni paylaşım! MFÖ grubu solisti Özkan Uğur geçtiğimiz aylarda sahnelere ara vermiş, hastalığının yeniden nüksettiğini açıklamıştı. Başarılı sanatçı Özkan Uğur’un sosyal medya paylaşımı sevenlerini performans sergiledi. Özkan Uğur son paylaşımında gitar çaldığı anları takipçilerine sundu. Peki, Özkan Uğur’un sağlık durumu nasıl? Özkan Uğur’un hastalığı ne? İşte detaylar…
25.05.2022Magazin
Ukrayna'da acılar dinmiyor, dehşete düşüren gerçek! 200 ceset çıkarıldı!
Ukrayna'da acılar dinmiyor, dehşete düşüren gerçek! 200 ceset çıkarıldı!Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı savaşın 3 ayı geride kalırken, Ukraynalı yetkililer, liman kenti Mariupol'deki bir apartmanın enkazını kazan işçilerin bodrum katında 200 ceset bulduğunu ve savaşın en kötü acılarından bazılarının yaşandığı harap şehirde daha fazla dehşetin gün yüzüne çıktığını duyurdu. Diğer taraftan, Rusya'nın ayrılıkçıların elindeki Donbas'ta saldırılarını yoğunlaştırdığı belirtildi.
25.05.2022Dünya
Güçlü bir probiyotik kaynağı, şeker hastalarında insülin direncini dengeliyor! Doğal iksir, kalsiyum ve potasyum deposu...
Güçlü bir probiyotik kaynağı, şeker hastalarında insülin direncini dengeliyor! Doğal iksir, kalsiyum ve potasyum deposu...Anti kanserojen etkiye sahip, suyu kanser hastalıklarının önlenmesine yardımcı oluyor. İçerisindeki kalsiyum ve potasyum sayesinde dişlerin ve kemiklerin oluşumuna olumlu etki ediyor, gösterdiği probiyotik etkisi ile kötü huylu tümörlerin gelişiminin önlenmesine yardımcı oluyor. Diyabet hastalarında şekeri düşürüyor, içeriğindeki kalsiyum ve B vitaminleri ile yağ yakıcı özelliği bulunuyor. Kabızlık sorununa iyi geliyor, halsizlik problemlerinin önüne geçerek vücuda zindelik ve enerji veriyor. Şeker hastalarında insülin direncini dengeliyor, vücut direncini arttırarak kişileri pek çok hastalığa karşı koruyor. Rahatlama sağlayarak sinirleri yatıştırıyor, kasları çalıştırarak daha fit ve güçlü bir vücuda sahip olunmasına imkân veriyor. İdrar yolları enfeksiyonlarını tedavi ediyor, kötü kolesterolü düşürüyor. Antioksidan etkisi gösteriyor, vücuttaki sıvı dengesinin olması gereken miktarlarda kalmasını sağlıyor. İstenmeyen tüylerden kurtulabilmek için doğal bir iksir olarak kullanılıyor, sağlıklı bir cilde sahip olunmasına olanak sağlıyor. İşte eklem burkulmalarında, kırık ve çıkıklarda kişilerin çok daha hızlı bir şekilde kendilerini toparlamalarını sağlayan bu besinin saymakla bitmeyen faydaları...
25.05.2022Sağlık
Doktorlar ne zaman grevde? Doktorların grev günleri-tarihleri! 26, 27 Mayıs doktorlar grevde mi, hastaneler açık mı?
Doktorlar ne zaman grevde? Doktorların grev günleri-tarihleri! 26, 27 Mayıs doktorlar grevde mi, hastaneler açık mı?Sağlık çalışanları yaşadıkları sorunlar bir kez daha dile getirmek için greve gidiyor. Sağlıkta şiddet yasası, ücret ve nöbetler, kısa randevu süreleri gibi taleplerle geçtiğimiz ay ve mayıs ayının başında grev yapan doktorlar çareyi yine iş bırakma eyleminde arıyor. Peki, Doktorlar ne zaman grevde? 26, 27 Mayıs doktorlar grevde mi, hastaneler açık mı? İşte Doktorların grev günleri…
25.05.2022Sağlık
Hem hazır melatonin kaynağı hem de kanserden koruyor! Sofradan eksik etmeyin!
Hem hazır melatonin kaynağı hem de kanserden koruyor! Sofradan eksik etmeyin!İleri yaştaki bireylerin beslenmelerinde dikkat etmesi gereken noktalara işaret eden Diyetisyen Özden Örkcü, kas kütlesinin kaybedilmesi, aktivite seviyesinin düşmesi eğilimi nedeniyle alınması gereken kalorilerin azalması gerektiğini söyledi. Özellikle 70 yaş üzerindeki bireylerin kemik sağlığını korumaları için daha fazla kalsiyum ve D vitaminine ihtiyaç duyduğunu belirten Örkcü, B12 vitamini kaynağı olan güçlendirilmiş tahıl, yağsız et, balık ve deniz ürünleri tüketilmesini tavsiye ediyor. Beyin tarafından salgılanan melatonin aynı zamanda çok kuvvetli bir antioksidan özelliği gösterdiğini kaydeden Örkcü, “Ceviz melatoninin insan vücudunun kullanıma hazır formunu içermektedir.” dedi.
24.05.2022Sağlık
Tiroid hastaları dikkat! Halsizlik, yorgunluk, saçlarda dökülme...
Tiroid hastaları dikkat! Halsizlik, yorgunluk, saçlarda dökülme...İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Aktaş, tiroid hastalıklarının görülme sıklığının ülkemizde oluşan farkındalık sonucu gün geçtikçe arttığını belirterek, bu organın ürettiği hormonların eksikliği ya da fazlalığının bireylerde ciddi rahatsızlıklara neden olabileceğini bildirdi.
24.05.2022Sağlık
Putin hakkında 'çok gizli bilgiler' ifşa oldu! 'En az bir kaç yılı daha var' deyip açıkladı: Suikast, kanser, ameliyat...
Putin hakkında 'çok gizli bilgiler' ifşa oldu! 'En az bir kaç yılı daha var' deyip açıkladı: Suikast, kanser, ameliyat...Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken, gizli bilgiler art arda ifşa oldu. Ukrayna'dan üst düzey bir istihbarat yetkilisi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 2 ay önce suikast düzenlendiğini ve başarısız olduğunu iddia etti. Batı medyasının iddiasına göre ise Putin, kanser dolayısıyla gizli bir operasyon geçirdi.
24.05.2022Dünya
Doktorlar ne zaman greve gidiyor? Doktorlar kaç gün grev yapacak? Beyaz miting ne zaman? İşte doktorların grev günleri!
Doktorlar ne zaman greve gidiyor? Doktorlar kaç gün grev yapacak? Beyaz miting ne zaman? İşte doktorların grev günleri!Doktorlar yeniden greve gidiyor. Geçtiğimiz ay ve mayıs ayının başında grev yapan doktorlar, taleplerini dile getirmek için greve gidecek. Sağlıkta şiddet, düşük ücretler, malpraktis (tıbbi yanlış uygulama), kısa randevu süreleri gibi konularda grev yapacak doktorlar iş bırakacak. Peki, Doktorlar ne zaman greve gidiyor? Doktorlar kaç gün grev yapacak? İşte doktorların grev günleri!
Rahim ağzı kanseri erkekler için de tehdit yaratıyor
Rahim ağzı kanseri erkekler için de tehdit yaratıyorErkeklerde genital bölgede siğil olarak kendini gösterebilen HPV virüsü ile kadınlar arasında en sık görülen 4. kanser türü olan rahim ağzı kanseri arasında doğrudan bir ilişki bulunuyor. Yapılan araştırmalar eşleri rahim ağzı kanseri olan erkeklerin yüzde 75’inde HPV virüsü görüldüğünü gösteriyor. Uzmanlar HPV virüsünün sosyal ve psikolojik etkilerinin kanser kadar tehlikeli olduğuna dikkat çekiyor.
24.05.2022Sağlık
Kılıçdaroğlu, gazeteci Ali Ekber Ertürk'ün cenazesine katıldı
Kılıçdaroğlu, gazeteci Ali Ekber Ertürk'ün cenazesine katıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanser nedeniyle yaşamını yitiren gazeteci Ali Ekber Ertürk için çalıştığı gazetede düzenlenen törene katıldı.
24.05.2022Siyaset
Billur Kalkavan'dan hastalığıyla ilgili ilk açıklama geldi! 'Duyunca Buğra ile çok ağladık'
Billur Kalkavan'dan hastalığıyla ilgili ilk açıklama geldi! 'Duyunca Buğra ile çok ağladık'Billur Kalkavan bir süredir ekranlardan uzaktaydı. Hamdi Alkan dün paylaştığı fotoğrafla Kalkavan'ın 2 aydır kanser tedavisi gördüğü ortaya çıktı. Haberi duyan sanat camiasından dostları Billur Kalkavan'a destek mesajları yağdırdı. Sevgilisi Buğra Bahadırlı’nın en büyük desteği olduğunu söyleyen Billur Kalkavan, hastalık sürecini anlattı.
24.05.2022Magazin
MHP'li başkanın evlat acısı! Elif Su hayatını kaybetti
MHP'li başkanın evlat acısı! Elif Su hayatını kaybettiAdana'da MHP'li Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın kansere yakalanan kızı 11 yaşındaki Elif Su, hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.
23.05.2022Gündem
Meme kanserinde umut veren çalışma
Meme kanserinde umut veren çalışmaKadınlarda sık görülen meme kanserinde umut veren bir çalışmaya imza atıldı. Ürgüp Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kayhan Özdemir ve ekibi meme kanserleri üzerinde yaptıkları çalışmada, risk faktörüne veya yakınmalara sahip hastalarda, daha erken taramalar yaparak takip aralıkları kısaltılabiliyor.
23.05.2022Sağlık
Billur Kalkavan hastalığı nedir, ne kanseri? Oyuncu Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında, nereli, sevgilisi Buğra Bahadırlı kim?
Billur Kalkavan hastalığı nedir, ne kanseri? Oyuncu Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında, nereli, sevgilisi Buğra Bahadırlı kim?Billur Kalkavan kanser mi? 59 yaşındaki başarılı oyuncu Billur Kalkavan'dan üzücü haber geldi. Billur Kalkavan, sessizliğini korurken usta oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan, arkadaşını yalnız bırakmadı. Peki, Billur Kalkavan hastalığı nedir, ne kanseri? Oyuncu Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında ve nereli? Billur Kalkavan’ın sevgilisi Buğra Bahadırlı kimdir?
23.05.2022Magazin
Billur Kalkavan akciğer kanserine yakalandı! Son görüntüsü ortaya çıktı, sağlık durumu...
Billur Kalkavan akciğer kanserine yakalandı! Son görüntüsü ortaya çıktı, sağlık durumu...Ünlü oyuncu Billur Kalkavan'dan üzen haber geldi. Hamdi Alkan sevenlerine duyurdu. Billur Kalkavan akciğer kanserine yakalandı. Pek çok dizi ve filmde rol alan Billur Kalkavan'ın son görüntüsü ortaya çıktı.
23.05.2022Yaşam
Dondurma yerken bu tadı alıyorsanız hemen bırakın! İshal, ateş, kusma, halsizlik belirtisi gösterip zehirliyor...
Dondurma yerken bu tadı alıyorsanız hemen bırakın! İshal, ateş, kusma, halsizlik belirtisi gösterip zehirliyor...Dondurmadaki tehlike! Protein, A, B, C, D, E vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum ve daha birçok yönden zengin ve herkesin tükettiği gıda maddesi olan dondurma, bazı tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor. Görüntüsüne ve yenirken dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin açıklamada bulunan Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, önemli uyarılarda bulundu. Dondurma ishal, ateş kusma, halsizlik belirtisi göstererek, gıda zehirlenmesine yol açabiliyor. Eğer dondurma yerken böyle tatlar alıyorsanız, eriyip yeniden donduğunun kanıtı; kesinlikle tüketmeye devam etmeyin.
23.05.2022Sağlık
Antibiyotik etkisi var, kan şekerini dengeliyor, mide sorunlarına doğal şifa! Protein, demir, kalsiyum, fosfor, B ve C vitamini yönünden zengin...
Antibiyotik etkisi var, kan şekerini dengeliyor, mide sorunlarına doğal şifa! Protein, demir, kalsiyum, fosfor, B ve C vitamini yönünden zengin...Kandaki tüm mikrobu söküp atıyor, kan şekerini dengeliyor, mide problemlerine iyi geliyor. Protein, demir, kalsiyum, fosfor, B ve C vitamini içeriyor. Adeta doğal şifa. Bu meyve yüzyıllar boyunca özellikle mide hastalıkları tedavisinde kullanılmış. Mide ve bağırsak sorunu olanlar için günde bir kaşık yenmesi tavsiye ediliyor. Faydasının uzun sürmesi için ise en az bir ay boyunca devam edilmesi gerekiyor. Araştırmalar kansere karşı da çok faydalı bir besin olduğunu ortaya koyuyor; kanser hücrelerinin yayılması, gelişmesini ve büyümesini önlüyor. Yanık ve yaraların tedavisinde de iyileştirici etkiye sahip. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu meyvenin aynı zamanda antibiyotik etkisi de bulunuyor. Peki nasıl tüketilmeli?
23.05.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Kanser ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kanser haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.