Hastalık

Hastalık

Son dakika hastalık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hastalık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hastalık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hastalık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hastalık gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.933 hastalık haberi bulunmuştur. Tüm hastalık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Niğde'de kuduz karantinası! Valilikten açıklama geldi
Niğde'de kuduz karantinası! Valilikten açıklama geldi Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesi, bir kişiyi ısıran sokak köpeğinin kuduz olduğu şüphesiyle karantinaya alındı. Köpeğin ısırdığı vatandaşın tedavisi devam ederken, ölü bulunan köpekten incelenmek üzere numune alındı.
20.06.2024 Gündem
Adanalı albino anne sıcaklara karşı yaşam mücadelesi veriyor
Adanalı albino anne sıcaklara karşı yaşam mücadelesi veriyor Adana'da ‘Albino' genç kadın 3 kız çocuğuyla birlikte kavurucu sıcaklarda çadırda kalarak yaşam mücadelesi veriyor.
19.06.2024 Adana
Bayrama yakışmayan görüntüler: Gaziantep'te yol kenarlarına atılan hayvan atıkları tepki topladı
Bayrama yakışmayan görüntüler: Gaziantep'te yol kenarlarına atılan hayvan atıkları tepki topladı Kurban Bayramı'nın ikinci gününde kurban kesimlerinin ardından, yol kenarlarına atılan hayvan artıkları büyük tepki topladı.
18.06.2024 Gaziantep
Tanyeli'den yürek burkan sözler: Hep veren eldim, ilk defa alan el oldum
Tanyeli'den yürek burkan sözler: Hep veren eldim, ilk defa alan el oldum Bir süredir pankreas kanseri tedavisi gören Tanyeli katıldığı programda samimi açıklamalarda bulundu. Hastalık sürecinde yakın çevresinden maddi manevi destek gördüğünü dile getiren Tanyeli, "yıllarca ben bakarım, ben yaparım, ben yardım ederim dedim. Şimdi bu durum ağrıma gidiyor. Fakat şunu gördüm ki böyle yaparak alma verme dengesini bozmuşum. Veren el iken alan el olmak, çok fedakarlık çok iyilik çok verici olmak ve her şeyi yapabileceğine inanmak sonunda beni hasta etti. Hep veren eldim, ilk defa alan el oldum, bu benim için çok zor." diye konuştu.
13.06.2024 Magazin
Bir yıldır akciğer kanseriyle mücadele eden Neşe Aksoy'dan haber var
Bir yıldır akciğer kanseriyle mücadele eden Neşe Aksoy'dan haber var Neşe Aksoy hakkında geçtiğimiz günlerde hayatını kaybettiğine dair haberler çıktı.
13.06.2024 Magazin
Cem Yılmaz'dan hayranlarını üzen haber
Cem Yılmaz'dan hayranlarını üzen haber Cem Yılmaz, geçen gün gerçekleştirdiği stand up gösterisinde ciddi bir sağlık problemi yaşadığını açıkladı.
10.06.2024 Magazin
Gaziantep'te skolyoz hastalığı olan kız çocuğu sağlığına kavuştu
Gaziantep'te skolyoz hastalığı olan kız çocuğu sağlığına kavuştu Üç yıl önce skolyoz hastalığı tanısı konulan kız çocuğu, Gaziantep Şehir Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.
11.06.2024 Gaziantep
Tanyeli'nin sağlık durumu nasıl? Yeni açıklama geldi: İki gündür hastanedeyim
Tanyeli'nin sağlık durumu nasıl? Yeni açıklama geldi: İki gündür hastanedeyim Bir süredir pankreas kanseri tedavisi gören Tanyeli, Nişantaşı'nda modacısıyla birlikte objektiflere yansıdı. Zayıfladığı görülen oryantal, hastalık süreci ve yeni planları hakkında bilgi verdi.
7.06.2024 Magazin
Kadınları en genç gösteren saç tipi ve rengi belirlendi! Arttıkça daha çekici oluyorlar: Beklenen araştırma sonuçlandı!
Kadınları en genç gösteren saç tipi ve rengi belirlendi! Arttıkça daha çekici oluyorlar: Beklenen araştırma sonuçlandı! Fiziksel görünüm ve güzellik sosyal açıdan oldukça önemlidir. Ciltte yapılan değişiklikler bir kişinin yaş, sağlık ve çekicilik algısını değiştirdiği biliniyor. Ancak saçın algı üzerindeki etkisi uzun süredir bilinmiyordu. Yapılan bir araştırma kadınların en genç ve çekici gösteren saç tipi ve rengini belirledi.
4.06.2024 Yaşam
Kurban Bayramı öncesi gıdalarda 'salmonella' bakterisi uyarısı: mikroskopta bile görnümüyor!
Kurban Bayramı öncesi gıdalarda 'salmonella' bakterisi uyarısı: mikroskopta bile görnümüyor! Yaz aylarının gelmesiyle, gıdalardan ve içme suyundan bulaşan 'salmonella' bakterisi, çeşitli enfeksiyonlara ve salgınlara neden oluyor. Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Kurban Bayramı da geliyor, en büyük önerim aldığınız kurbanda 'salmonella' varmış gibi düşünün. Kestikten sonra mutlaka el temizliğine dikkat etmek lazım. Kullanılan aletleri hemen temizlemek lazım" dedi.
31.05.2024 Gündem
Bakan Koca'dan BM oturumunda Gazze mesajı: Trajedilerin en büyüklerinden bir tanesi
Bakan Koca'dan BM oturumunda Gazze mesajı: Trajedilerin en büyüklerinden bir tanesi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Birleşmiş Milletler 77. Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Gazze'deki sağlık sisteminin çöküşüne ve yaşanan insani trajediye dikkat çekerek, "İnsanlık onurumuz, Gazze'deki trajedinin son bulmasına bağlıdır" dedi.
29.05.2024 Gündem
Çalışan binlerce kişi aynı sorunu yaşıyor! 'Saat başı mutlaka ara verilmesi gerekiyor'
Çalışan binlerce kişi aynı sorunu yaşıyor! 'Saat başı mutlaka ara verilmesi gerekiyor' Günlük yaşamda hareketsiz kalan ve işi gereği bilgisayar başındaysa uzun saatler geçirmek zorunda olan kişiler bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalıyor. Bu da duruş bozukluğuna ve bunun sonucunda da boyun düzleşmesi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Peki boyun düzleşmesi beraberinde hangi hastalıkları getiriyor? Tedavi süreci nasıl ilerliyor? İşte özellikle masa maşı çalışanların merak ettiği konun detayları...
28.05.2024 Gündem
Susuz yetişiyor, litresi 1500 lira! Vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor
Susuz yetişiyor, litresi 1500 lira! Vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor Doğal şifa kaynaklarından biri olan ve ilk baharın gelmesiyle birlikte şahlanan adaçayları çiçek açmaya başladı. Burdur’da Lavanta Deresi’ne dikilen adaçaylarının çiçek açmasıyla birlikte tarlalar mora büründü. Litresi 1000 ile 1500 TL arasında satışa sürülen adaçaylarına ise ilgi büyük.
26.05.2024 Ekonomi
Küçük Yasin engel tanımadı! SMA ve skolyoz hastası 6. sınıf öğrencisinden büyük başarı
Küçük Yasin engel tanımadı! SMA ve skolyoz hastası 6. sınıf öğrencisinden büyük başarı Adana'nın Kozan ilçesinde SMA ve skolyoz hastası Yasin Arda Boz, kalem tutamadığı halde girdiği bursluluk sınavında 490 puan ile ilçenin gururu oldu.
22.05.2024 Adana
GAÜN Hastanesi’nde ameliyatsız tedavi yöntemi başarıyla uygulanıyor! Sayılı merkezde yapılıyor
GAÜN Hastanesi’nde ameliyatsız tedavi yöntemi başarıyla uygulanıyor! Sayılı merkezde yapılıyor Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi’nde uygulanan anjiyo yöntemiyle prostat, rahim miyomları, hemoroid gibi birçok hastalık başarıyla tedavi ediliyor.
22.05.2024 Gaziantep
Tükenmişlik Sendromu nedir? Oyuncu Müjde Uzman’ın hastalığı tükenmişlik sendromu nasıl ortaya çıkar, belirtileri neler, tedavi nasıl yapılır?
Tükenmişlik Sendromu nedir? Oyuncu Müjde Uzman’ın hastalığı tükenmişlik sendromu nasıl ortaya çıkar, belirtileri neler, tedavi nasıl yapılır? Kızılcık Şerbeti'nin 'Alev'i Müjde Uzman, 'tükenmişlik sendromuna' yakalandığını açıkladı. Uzman "Son zamanlarda tükenmişlik sendromu ile mücadele ediyorum. Her şeyden daha değerli, duyduğum an her şeyi elimin tersiyle itip yanında olmak için anında gidemesem de hemen arayacağım can dostlarımı bile arayamıyorum. Ya mahçubiyetten, ya anlaşılamamaktan kırıldığım için içime içime kaçıyorum. Bari siz yapmayın çünkü.. :( ve yine çünkü, buraya sığmayacak yüzlerce şeyi "TEK BAŞIMA" yapmaya çalışıyorum. Size belki 'amaan bunlar da dert mi' şeklinde gelen o şeyler gerçekten dert olmasalardı, inanın ben de dert etmezdim." Dedi.
21.05.2024 Gündem
Geçmeyen öksürüğünüz varsa dikkat! Viral enfeksiyonlar devam ediyor
Geçmeyen öksürüğünüz varsa dikkat! Viral enfeksiyonlar devam ediyor Hastanelerde son dönemde ‘geçmeyen öksürük’ şikâyetleri giderek arttığını belirten Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Balık, viral enfeksiyonların devam ettiğini söyledi. Balık, "Üç haftadan fazla süren öksürüğünüz varsa mutlaka doktora gidin” dedi.
21.05.2024 Gündem
Çevik Bir kimdir? 28 Şubat davasında kimler affedildi, Çevik Bir öldü mü yaşıyor mu?
Çevik Bir kimdir? 28 Şubat davasında kimler affedildi, Çevik Bir öldü mü yaşıyor mu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre; 28 Şubat davasında hüküm giyen Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri ve Aydan Erol gibi isimlerin de yer aldığı tutukluların, 'sürekli hastalık ve kocama hali' nedeniyle cezaları affedildi. Peki, Çevik Bir öldü mü yaşıyor mu, 28 Şubat davası sanığı Çevik Bir kimdir? Şu an Çevik Bir kaç yaşında ve nerede?
17.05.2024 Gündem
Emekli Orgeneral Çetin Doğan, tahliye oldu!
Emekli Orgeneral Çetin Doğan, tahliye oldu! Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karar ile 28 Şubat davasında ceza alan emekli orgeneraller arasında bulunan emekli Orgeneral Çetin Doğan, tahliye oldu. Doğan, "Televizyonlarda bir aftan bahsediliyor. Af söz konusu değil. Doğrudan doğruya anayasal bir görevin Cumhurbaşkanı tarafından geç olarak yerine getirilmesidir" dedi.
17.05.2024 Gündem
28 Şubat davası nedir, 28 Şubat sanıkları kim? 28 Şubat olayı hangi yılda oldu, 28 Şubat olayları nedir?
28 Şubat davası nedir, 28 Şubat sanıkları kim? 28 Şubat olayı hangi yılda oldu, 28 Şubat olayları nedir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; 28 Şubat davası sanıkları sağlık sorunları nedeniyle affedildi. Kararda, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme suçlarından hapis yatan Haci Sülük, Aliefter Aslan, Sevda Yüksel, silahlı terör örgütüne üye olmaktan tutuklu olan Avni Yılmaz ve Gülbey Sarıoğlu, kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklu olan Süleyman Tuna, kan gütme ve saiki öldürme suçundan tutuklu olan Abdulhekim Yılmaz da sürekli hastalık ve kocama hali dolayısıyla affedildi. Söz konusu kararın ardından 28 Şubat davası nedir, 28 Şubat sanıkları kim? 28 Şubat olayı hangi yılda oldu, 28 Şubat olayları nedir? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
17.05.2024 Gündem
'Beni hasta ettiler' Pankreas kanserine yakalanan Tanyeli'den itiraflar
'Beni hasta ettiler' Pankreas kanserine yakalanan Tanyeli'den itiraflar Tanyeli Pınar Kerimoğlu’nun YouTube kanalına konuk oldu. Uzun zamandır kanser hastalığı ile mücadele eden başarılı oryantal, samimi itiraflarda bulundu. Hastalık sürecine yönelik bilgi veren Tanyeli, gençlerin oryantal yapmamasını istedi.
17.05.2024 Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 28 Şubat Davası sanıkları Çevik Bir, Fevzi Türkeri, Erol Özkasnak, Yıldırım Türker, Çetin Doğan, Avni Yılmaz, Hacı Sülük ve Sevda Yüksel'in cezalarına Cumhurbaşkanı tarafından af getirildi.
16.05.2024 Gündem
Gaziantep’te Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı! "10 katı zararı olur"
Gaziantep’te Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı! "10 katı zararı olur" Gaziantep’te Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda çelenk bırakma töreni düzenlendi.
16.05.2024 Gaziantep
Aslı Gökçer kimdir? Ayten Gökçer'in kızı Aslı Gökçer Oba kaç yaşında, ne iş yapıyor?
Aslı Gökçer kimdir? Ayten Gökçer'in kızı Aslı Gökçer Oba kaç yaşında, ne iş yapıyor? Tiyatro ve sinemanın usta isimlerinden Ayten Gökçer, 84 yaşında hayatını kaybetti. Gökçer'in cenazesi yarın Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Gökçer, bir süredir sağlık problemi yaşıyordu.  Cüneyt Gökçer ile dünyaevine giren Ayten Gökçer'in Aslı Gökçer Oba adında kızı var. Peki, Aslı Gökçer kimdir? Ayten Gökçer'in kızı Aslı Gökçer Oba kaç yaşında, ne iş yapıyor?
14.05.2024 Magazin
Lassa ateşi belirtileri neler, Lassa hastalığı nedir? Lassa salgını nasıl bulaşır?
Lassa ateşi belirtileri neler, Lassa hastalığı nedir? Lassa salgını nasıl bulaşır? Nijerya'da hayvandan insana bulaşan ve ölümcül olabilen Lassa ateşi nedeniyle 4 ayda 156 kişi yaşamını yitirdi. Şubat 2023'te Nijerya hükümeti, Lassa ateşi salgını nedeniyle "acil durum" ilan etmişti. Peki, Lassa ateşi nedir, belirtileri neler? Lassa salgını nasıl bulaşır?
10.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hastalık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hastalık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.