Gökçeada

Gökçeada

Son dakika gökçeada haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gökçeada ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gökçeada haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gökçeada

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gökçeada gelişmeleri de dahil olmak üzere 686 gökçeada haberi bulunmuştur. Tüm gökçeada haberleri aşağıda listelenmiştir.
AK Parti'li Turan: Aynı saygıyı Yunan makamlarından da bekliyoruz
AK Parti'li Turan: Aynı saygıyı Yunan makamlarından da bekliyoruzAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Gökçeada Metropolithanesi'ne yaptığı ziyarette, "Lozan Antlaşması gereği tüm vatandaşlarımızın, Rum vatandaşlarımızın tüm haklarına saygı duyuyoruz ama aynı saygıyı Yunan makamlarından da bekliyoruz. Nasıl ki Rum vatandaşlarımız için Gökçeada'mızda kilisemiz var, okulumuz var. Gönül ister ki Atina'da da camimiz olsun. Bunlar her halkın, her milletin, her dinin talepleridir diye düşünüyorum" dedi.
29.07.2022Siyaset
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?İsviçre'nin Lozan şehrinde 99 yıl önce imzalanan Lozan antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu belgesi kabul ediliyor. Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması'nın imzalanmasının üzerinden 99 yıl geçti. Etkilerini bugüne dek devam ettiren Lozan Antlaşması’nın yıldönümü nedeniyle pek çok kişi maddelerini ve anlaşmanın öndemini araştırıyor. Peki, Lozan antlaşması nedir? Lozan nerede, kim tarafından imzalandı? Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması süresi ne? Lozan anlaşması tarihi ne? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne? İşte bilmeniz gerekenler…
24.07.2022Gündem
Gökçeada tarihinde ilk kez 4 gemiyle birden sefer gerçekleştirildi
Gökçeada tarihinde ilk kez 4 gemiyle birden sefer gerçekleştirildiTürkiye'nin en büyük adası Gökçeada, Kurban Bayramı'nda vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş, Kabatepe-Gökçeada Hattı'nda ilk kez 4 gemiyle feribot seferleri gerçekleştirdi.
13.07.2022Ekonomi
Türkiye'de ortaya çıktı, çok nadir görülüyor, tam 1 ton ağırlığında...
Türkiye'de ortaya çıktı, çok nadir görülüyor, tam 1 ton ağırlığında...Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizindeki Gökçeada ilçesi açıklarında kılıç balığı avcılığı yapan balıkçılar, derin sularda yaşayan ve çok sık görülmeyen balinalardan ay balığına kadar popülasyon içerisinde yer alan birçok canlıyı görüntüledi.
29.05.2022Yaşam
Doğum sırasında bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı iddiası! 'Çocuğu boynundan tutup hırpalıyor'
Doğum sırasında bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı iddiası! 'Çocuğu boynundan tutup hırpalıyor'Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde eşinin 3’üncü çocuklarını dünyaya getirdiği Erhan Özdemir (32), doğum sırasında bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı iddiasıyla hastane ve doktor hakkında savcılığı suç duyurusunda bulundu.
23.05.2022Yaşam
Türkiye'den Yunanistan'a sert uyarı: Kuvvetle kınıyoruz
Türkiye'den Yunanistan'a sert uyarı: Kuvvetle kınıyoruzDışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'ın devam eden hava sahası ihlalleri ile ilgili açıklama geldi.
20.05.2022Gündem
İstanbul'da beklenen kuvvetli yağış başladı! ‘Sarı kodlu’ uyarı sonrası trafik yüzde 80'e ulaştı
İstanbul'da beklenen kuvvetli yağış başladı! ‘Sarı kodlu’ uyarı sonrası trafik yüzde 80'e ulaştıİstanbul'da beklenen kuvvetli yağış saat 17.00 sıralarında başladı. "Sarı kodlu" uyarının yapıldığı kentte yağış etkisini sürdürürken trafik adeta durma noktasına geldi. Öte yandan fırtınanın etkisiyle Beylikdüzü'nde bir binanın balkonu çöktü.
18.05.2022Gündem
Çanakkale'de, adalara bazı feribot seferleri iptal edildi
Çanakkale'de, adalara bazı feribot seferleri iptal edildiÇanakkale'de, Gökçeada ve Bozcaada'ya bugünkü bazı feribot seferleri, fırtına nedeniyle iptal edildi.
18.05.2022Gündem
Aylık 775.62 lira ödeniyor! Büyük destek! Asgari ücretli çalışan, öğrenci, işsiz...
Aylık 775.62 lira ödeniyor! Büyük destek! Asgari ücretli çalışan, öğrenci, işsiz...Hesaba yatıyor. Devlet tarafından ödeniyor. Milyonlarca kişe güzel haber. Asgari ücretli çalışan, öğrenci işsiz birçok kişiyi kapsıyor. Asgari ücret üzerinden hesaplanacak sigorta primi işveren payının tamamını devlet karşılayacak. Buna göre işçi başına aylık 775.62 liralık prim desteği verilecek. Bu kapsamda, imalat sektöründe istihdam yaratan işletmeye işçi başına verilen destek 32 bin 576 lira, diğer sektörler için de 23 bin 268 liraya ulaşıyor. İşbaşı eğitim programına katılanlara aylık 4.908 lira, öğrencilere 3.681 lira, işsizlik ödeneği alanlara da 2.354 lira ödeniyor. Geleceğin mesleklerinde düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılanlara 5.399 lira veriliyor. Prim desteği imalat sektöründe 42 ay, diğer sektörlerde 30 ay devam edecek. işe alınan işçiler için asgari ücret üzerinden hesaplanacak sigorta primi işveren payının tamamı İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacak. Çalışan başına aylık 775.62 lira prim desteği verilecek.
Bakan Akar'dan son dakika sığınmacı açıklaması!
Bakan Akar'dan son dakika sığınmacı açıklaması!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, hudut güvenliği konusunda yalan haberler, sahte videolar ve dezenformasyonla farklı bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, “Yapılan tüm açıklamalara, bilgilendirmelere rağmen maalesef bazıları gerçekleri anlamamakta, dinlememekte, görmemekte, duymamakta ısrar ediyorlar. Hudutların korunması milli bir meseledir. Mehmetçik hudutlarda kendisine sağlanan imkanları en etkin şekilde kullanıyor, Yapılması gerekenleri başarılı bir şekilde icra ediyor” dedi.
7.05.2022Siyaset
Milyonlarca çalışana prim desteği! Devlet karşılıyor
Milyonlarca çalışana prim desteği! Devlet karşılıyorMilyonlarca çalışan ve işvereni ilgilendiriyor. Devletten 2 milyon işletmeye 50 milyar liradan fazla prim desteği verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, özel sektör işyerlerine 17 farklı sigorta prim teşvik, destek ve indiriminden yararlanma imkânı sağlandığını ifade etti. Sigorta prim teşvikleri milyonlarca işletmeye büyük avantajlar sunuyor. Sosyal güvenlik sistemi kapsamında hem işçi hem işverenden sigorta primi kesiliyor. SSK'lı olanlara ait prim kesintisini yapmak ve bunları ödemek işverenin yükümlülüğünde bulunuyor. Ücretten sosyal sigortalar ve işsizlik primi, gelir vergisi, damga vergisi olmak üzere 4 yasal kesinti yapılıyor. Bu kesintiler işverenin işçilik maliyetini artırılıyor. Asgari ücretin vergi dışı bırakılması bu yükü kısmen hafifletirken prim teşvikleri mevcut çalışanları korumaya aldığı gibi, yeni iş imkânları da yaratıyor.
Çanakkale'de adalara yarınki feribot seferleri iptal
Çanakkale'de adalara yarınki feribot seferleri iptalKuzey Ege Denizi'ndeki lodos nedeniyle Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yarınki bütün feribot seferleri iptal edildi.
31.03.2022Gündem
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine lodos engeli
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine lodos engeliÇanakkale'de Gökçeada ve Bozcaada'ya yapılması planlanan feribot seferlerinin bazıları şiddetli lodos nedeniyle iptal edildi.
31.03.2022Gündem
Çanakkale'de feribot seferlerine 'fırtına' engeli
Çanakkale'de feribot seferlerine 'fırtına' engeliÇanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan feribot seferleri, beklenen lodos nedeniyle iptal edildi. Yarınki seferlerin bazıları, cuma günü olanların ise hepsinin iptal edildiği duyuruldu.
30.03.2022Yaşam
Çanakkale'de deniz ulaşımına fırtına engeli
Çanakkale'de deniz ulaşımına fırtına engeliÇanakkale boğaz hattında, bugün yapılması planlanan bazı seferler olumsuz hava şartlarından dolayı iptal edildi.
23.03.2022Gündem
İçişleri duyurdu! 81 ilde eş zamanlı başladı, çok sayıda gözaltı var
İçişleri duyurdu! 81 ilde eş zamanlı başladı, çok sayıda gözaltı varİçişleri Bakanlığı, ülke genelinde eş zamanlı yapılan 'Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması'nda çeşitli suçlardan aranan 1126 kişinin yakalandığını, 57 kişinin gözaltına alındığını, 370 kişiye de adli ve idari işlem yapıldığını açıkladı.
20.03.2022Gündem
Metaverse ile ilgili harekete geçildi! AK Parti'den flaş hamle
Metaverse ile ilgili harekete geçildi! AK Parti'den flaş hamleAK Parti, yarın Ankara'da Metaverse Çalıştayı düzenleyecek. Çalıştayda, dijital dünya, tüm yönleri ile ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı çalıştayda, davetlileri bekleyen sürprizler de olacak.
20.03.2022Siyaset
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerine 'fırtına' engeli
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerine 'fırtına' engeliÇanakkale'de, Kuzey Ege'deki poyraz nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine çok sayıda feribot seferi iptal edildi. 
20.03.2022Gündem
Ev ve arsa fiyatları artıyor! Yüzde 30...
Ev ve arsa fiyatları artıyor! Yüzde 30...Gayrimenkul fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Hem ev hem de arsa fiyatları arttı. O bölgede gayrimenkulü olan kazançlı çıkıyor. Çanakkale Köprüsü 18 Mart 2022’de açılıyor. Avrupa ve Asya arasında İstanbul hariç ilk defa bir köprü bağlantısı gerçekleşecek. Ulaşım açısından son derece önemli bu proje gayrimenkul piyasasını da etkiliyor.
1.03.2022Ekonomi
Deniz ulaşımına "fırtına" engeli: Bazı Deniz Otobüsü ve feribot seferleri iptal oldu
Deniz ulaşımına "fırtına" engeli: Bazı Deniz Otobüsü ve feribot seferleri iptal olduOlumsuz hava şartları nedeniyle, İstanbul Deniz Otobüsleri ile Gökçeada ve Bozcaada'ya yapılacak bazı feribot seferleri iptal edildi.
23.02.2022Yaşam
Gökçeada'ya feribot seferlerine 'fırtına' engeli! Hepsi iptal edildi
Gökçeada'ya feribot seferlerine 'fırtına' engeli! Hepsi iptal edildiÇanakkale'de, Kuzey Ege Denizi'nde yarın beklenen fırtına nedeniyle Gökçeada-Kabatepe hattında tüm feribot seferleri iptal edildi.
7.02.2022Gündem
Türk balıkçılar, Yunan Sahil Güvenliğinin tacizine boyun eğmedi!
Türk balıkçılar, Yunan Sahil Güvenliğinin tacizine boyun eğmedi!Çanakkale’nin Gökçeada açıklarında uluslararası sularda avlanan 3 Türk balıkçı, Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından taciz edildi. Balıkçılar direnince, Yunan Sahil Güvenlik ekibi geri döndü. O anlar, balıkçılar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
3.02.2022Gündem
Bozcaada ile Gökçeada hatlarında feribot seferlerine fırtına engeli
Bozcaada ile Gökçeada hatlarında feribot seferlerine fırtına engeliÇanakkale'de Bozcaada’ya tüm, Gökçeada'ya ise yapılması planlanan bazı feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.
2.02.2022Yaşam
Çanakkale'de feribot seferlerine 'fırtına' engeli!
Çanakkale'de feribot seferlerine 'fırtına' engeli!Çanakkale'de Kuzey Ege Denizi'nde yarın beklenen fırtına nedeniyle Gökçeada-Kabatepe hattında bazı, Bozcaada-Geyikli hattında ise tüm feribot seferleri iptal edildi.
2.02.2022Gündem
Çanakkale'nin neyi meşhur? Çanakkale'nin en meşhur yiyecekleri ve yerleri…
Çanakkale'nin neyi meşhur? Çanakkale'nin en meşhur yiyecekleri ve yerleri…Türkiye'de bulunan her şehrin kendine özgü bir özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Marmara bölgesinin içerisinde yer almakta olan Çanakkale ilinin aynı zamanda Türkiye'nin kuzeybatısında bulunduğunu ifade etmekte mümkündür. Çanakkale köklü bir tarihe sahip olan oldukça önemli bir ilimiz olarak bilinmektedir. Hem gezilecek meşhur yerleri hem de meşhur yiyecekleri ile Çanakkale mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer almaktadır. Çanakkale'nin hem meşhur yerlerini gezmek hem de meşhur yiyeceklerini tatmak isteyen kişiler öncesinde bilgi sahibi olmak isteyebilir.
1.02.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Gökçeada ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gökçeada haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.