Düzce Depremi

Düzce Depremi

Son dakika düzce depremi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan düzce depremi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını düzce depremi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Düzce Depremi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan düzce depremi gelişmeleri de dahil olmak üzere 158 düzce depremi haberi bulunmuştur. Tüm düzce depremi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hayvan sahiplenmek isteyenleri ilgilendiriyor! Başvurular e-devlet üzerinden yapılıyor
Hayvan sahiplenmek isteyenleri ilgilendiriyor! Başvurular e-devlet üzerinden yapılıyorDijital değişim ve dönüşüm alanında ortaya koyduğu atılımla Türkiye’de e-devlet üzerinden en fazla hizmeti sunan kurum unvanına sahip İnegöl Belediyesi, e-devlet üzerinden hayvan sahiplenme hizmetini devreye aldı. İnegöl Belediyesi barınağındaki sahipsiz hayvanlar, e-devlet üzerinden sahiplenilebilecek.
12.12.2022Gündem
Düzce depremi sonrası 10 kat arttı
Düzce depremi sonrası 10 kat arttıDüzce'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Sakaryalılar sigortacıların yolunu tuttu. Meydana gelen deprem sonrasında evlerini sigortalatmak isteyenlerin sayısı ise bir günde yaklaşık 10 kat arttı.
12.12.2022Gündem
Avcılar'da hasarlı binalarda korku dolu yaşam
Avcılar'da hasarlı binalarda korku dolu yaşamAvcılar Denizköşkler Mahallesi'nde yaklaşık 2000 konut veya iş yeri 2008 yılında riskli bölge gerekçesiyle imara kapatıldı. Bu nedenle evlerin yenileme izinleri yok. Binalarda kolon ve kirişlerdeki derin çatlakların bulunmasına rağmen daireler dolu. Daire sahipleri ise her gün korku içinde yaşadıklarını anlattı. Mekiye Şimşek, "20 senedir burada yaşıyoruz gerçekten çok tedirginiz. Maalesef uyuyamıyoruz ve çocuklarımız da korkuyor. Düzce depremi gecesi ben ve çocuklar panikle uyandık. Şu an ben ve çocuklar her gece salonda bir arada uyuyoruz" dedi.
27.11.2022Yaşam
Bakan Kurum'dan Düzce depremi açıklaması: Ağır hasarlı 181 yapı yıkılacak
Bakan Kurum'dan Düzce depremi açıklaması: Ağır hasarlı 181 yapı yıkılacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "13 bin 185 binada 39 bin 822 bağımsız bölümü inceledik. 181 yapımız ağır hasarlı. Hepsini hızla yıkacağız. Yerlerine çok daha güvenli ve sağlıklı konutlarımızı inşa edip en kısa sürede vatandaşlarımıza teslim edeceğiz" dedi.
26.11.2022Gündem
Deprem anında ortaya çıkmıştı! Gizemli ışıkların sırrı çözüldü
Deprem anında ortaya çıkmıştı! Gizemli ışıkların sırrı çözüldüDüzce'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde ortaya çıkan gizemli görüntüler gündem olmuştu. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Pınar, gizemli ışıklarla ilgili olarak "Bunun kaynağı tamamen faylanmayla alakalı. Görülen o ışıklar yüzde 90’lık kısım dediğimiz sismik enerjinin ısıya dönüşme olayıdır" dedi.
25.11.2022Gündem
Bakan Soylu'dan düzce depremi açıklaması: Ağır hasarlı konutlara eşya yardımı yapılacak
Bakan Soylu'dan düzce depremi açıklaması: Ağır hasarlı konutlara eşya yardımı yapılacakDüzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından Düzce Valiliğinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla afet koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "90 bin liraya kadar eşya yardımı yapacağız. Aynı zamanda 30 bin liraya kira ve taşınma yardımı gerçekleştireceğiz. Ağır hasarlı binalarda kiracılar varsa bunlara da 15 bin lira kadar taşınma yardımı gerçekleştireceğiz" dedi.
24.11.2022Gündem
Düzce depremi, İstanbul depremini tetikler mi? Uzman isim açıkladı
Düzce depremi, İstanbul depremini tetikler mi? Uzman isim açıkladıZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Geomatik Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Düzce'deki depremin ana faydan farklı olarak 11 kilometrelik yan kol üzerinde meydana geldiğini belirterek, “10 kilometrelik bir faya baktığımız zaman bu fayın 6.0- 6.1 büyüklüğünde deprem üretebileceğini görüyoruz. Dolayısıyla meydana gelen deprem sonrası aynı yan kolda, bundan daha büyük bir deprem meydana gelmesi mümkün görünmüyor" dedi.
24.11.2022Gündem
Uzman isimden dikkat çeken açıklama: 7’den daha büyük bir deprem olacak!
Uzman isimden dikkat çeken açıklama: 7’den daha büyük bir deprem olacak!Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Bayrak, Düzce’de önceki gün yaşanan 5.9'luk depremde 1999 Düzce depreminde 5-6 kilometrelik kırılmayan kısmın kırıldığını ve enerji boşalımı yaşandığını belirterek "Kalan enerji ise artçı şoklarla boşalacak. Yani bu artçı şoklar büyüklüğü ve sayısı zamanla azalarak birkaç ay içerisinde fay dengeye oturacaktır. Bundan sonra bu bölgede Kuzey Anadolu fayının İzmit ile Düzce arasında çok yakın zamanda büyük bir deprem beklemek doğru değil" dedi.
24.11.2022Gündem
AFAD'dan Düzce depremi ile ilgili açıklama!
AFAD'dan Düzce depremi ile ilgili açıklama!AFAD'dan yapılan açıklamada, "Saat 17.05 itibarıyla bölgede an itibarıyla en büyüğü 4.3 olmak üzere, toplamda 143 artçı deprem meydana gelmiştir." denildi.
23.11.2022Gündem
Düzce depreminde ölen ve yaralanan var mı, 23 Kasım Düzce'de 5.9 büyüklüğünde depremde son durum nedir? Bakan Koca açıkladı!
Düzce depreminde ölen ve yaralanan var mı, 23 Kasım Düzce'de 5.9 büyüklüğünde depremde son durum nedir? Bakan Koca açıkladı!Düzce Gölyaka'da 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 23 Kasım saat 04:08'de meydana gelen Düzce depreminde son durum ise merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaralıların sayısını açıkladı. Peki, Düzce depreminde can kaybı var mı, kaç kişi öldü, kaç kişi yaralandı? İşte 5.9 büyüklüğünde depremde son durum…
23.11.2022Gündem
Celal Şengör deprem ile ilgili ne dedi? İstanbul depremi yaklaşıyor mu? Düzce depremi İstanbul depremini tetikler mi?
Celal Şengör deprem ile ilgili ne dedi? İstanbul depremi yaklaşıyor mu? Düzce depremi İstanbul depremini tetikler mi? Düzce'de meydana gelen 5,9'luk depreminin ardından uzmanlarda art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Düzce depremi ile ilgili uzmanlar beklenen İstanbul depremini tetiklemeyeceğini görüşünü savunurken en dikkat çekici açıklama ise Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör’den geldi. “Bu deprem Kuzey Anadolu fayının hareketinin tüm jeologlar tarafından tam olarak anlaşılamadığının göstergesidir.” diyen Prof. Dr. Celal Şengör, Düzce’nin gerilimini boşalttığını, uzunca bir süre deprem olmayacağı düşünenlerin yanıldığını söyledi. Peki, İstanbul depremi yaklaşıyor mu? Düzce depremi İstanbul depremini tetikler mi? Büyük İstanbul depremi ne zaman bekleniyor? Celal Şengör’ün Düzce depremi hakkındaki görüşleri!
23.11.2022Gündem
AFAD Düzce depreminin ön değerlendirme raporunu paylaştı!
AFAD Düzce depreminin ön değerlendirme raporunu paylaştı!Düzce ilinin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki bir çok ilde hissedildi. AFAD depreme ilişkin ön değerlendirme raporunu resmi sitesinden yayımladı.
23.11.2022Gündem
Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!
Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!Deprem, Türkiye’nin gerçeği olarak karşımızda duruyor. Türkiye’de yaşanan depremler her seferinde hazır olmanın önemini bir kez daha hatırlatırken uzmanlar yaşanan depremlerin bir uyarı olduğunu belirtiyor. Depreme için evde güvenlik ile ilgili bir takım önlemler almak ve hayat kurtaran bilgileri öğrenerek hazırlıklı olmak için pek çok sebep var. Bunların başında da deprem çantası hazırlamak geliyor. Peki, Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!
23.11.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan operasyon mesajı: Karadan da tepelerine bineceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan operasyon mesajı: Karadan da tepelerine bineceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasının başında Düzce depremi ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Deprem Gölyaka'da çok sayıda binada hasara yol açmakla birlikte hamdolsun vahim bir yıkım ve kayıpla karşılaşmadık" dedi. Suriye'nin kuzeyine düzenlenen hava harekatının sadece başlangıç olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En uygun zamanda karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı sonrasında 'Esad ile görüşme olabilir mi?' sorusuna "Olabilir, siyasette küslük ve dargınlık olmaz" yanıtını verdi.
23.11.2022Siyaset
Düzce depreminin yer altındaki ürkütücü sesi kaydedildi!
Düzce depreminin yer altındaki ürkütücü sesi kaydedildi!Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bölgedeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler depremin etkisini gözler önüne serdi.
23.11.2022Vatan TV
Fay hattı nedir? Fay hattı kırılması ne demek, fay hattı haritası sorgulama e devlet ile nasıl yapılır?
Fay hattı nedir? Fay hattı kırılması ne demek, fay hattı haritası sorgulama e devlet ile nasıl yapılır?Düzce'de saat 04.08'de 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Gölyaka ilçesi olan depremde panik nedeniyle 1'i ağır 50 kişi yaralandı. Söz konusu depremin ardından “Fay hattı nedir? Fay hattı kırılması ne demek?” sorularına yanıt aranıyor. İşte fay hattı hakkında merak edilenler…
23.11.2022Gündem
Düzce 5,9 şiddetinde sarsıldı! Deprem anının en net görüntüsü ortaya çıktı
Düzce 5,9 şiddetinde sarsıldı! Deprem anının en net görüntüsü ortaya çıktıMerkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 04.08'de meydana gelen deprem başta İstanbul olmak üzere Bolu, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Kocaeli, Edirne, Çankırı, Zonguldak, Sakarya illeri ve ilçelerinde hissedildi. Deprem anı ve o anlarda yaşanan büyük panik de kaydedildi. Düzce'de bir iş yerinde kaydedilen deprem anı görüntüsü dehşeti gözler önüne serdi.Görüntüde depremin şiddetiyle market rafları yere devriliyor.
23.11.2022Gündem
Deprem nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi? Bugün okullar tatil mi? Düzce depremi sonrası okulların tatil olduğu iller!
Deprem nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi? Bugün okullar tatil mi? Düzce depremi sonrası okulların tatil olduğu iller!Düzce'nin Gölyaka ilçesindeki 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrasında bazı illerde okullara ara verildi. Valilik ve kaymakamlıklar tek tek açıkladı. Önce Düzce Valiliği duyurdu. Kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıklandı. Ardından depremin hissedildiği Bolu ve Sakarya'da da okullar tatil edildi. Ayrıca, Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı’da tedbir amaçlı okulların 1 gün ara verildiğini duyurdu. Peki, Deprem nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi? Bugün okullar tatil mi? İşte Düzce depremi sonrası okulların tatil olduğu iller!
23.11.2022Eğitim
Deprem neden birçok şehirde hissedildi? İşte sebebi
Deprem neden birçok şehirde hissedildi? İşte sebebiDüzce Gölyaka'da sabaha karşı 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Zonguldak gibi birçok çevre illerde de hissedildi. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fadime Sertçelik depremin neden birçok ilde hissedildiğini açıkladı.
23.11.2022Gündem
Düzce depremi İstanbul depremini tetikler mi? İstanbul'da kaç şiddetinde hissedildi? Kalafat ve Çakır açıklamalarda bulundu!
Düzce depremi İstanbul depremini tetikler mi? İstanbul'da kaç şiddetinde hissedildi? Kalafat ve Çakır açıklamalarda bulundu!Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem İstanbul’da da hissedildi. Düzce depreminin ardından “Düzce depremi İstanbul depremini tetikler mi?” sorusuna yanıt aranmaya başlandı.
23.11.2022Gündem
Kuzey Anadolu fay hattı illeri! Kuzey Anadolu Fay Hattı nereden geçiyor, hangi iller kapsar? Türkiye fay hattı haritası!
Kuzey Anadolu fay hattı illeri! Kuzey Anadolu Fay Hattı nereden geçiyor, hangi iller kapsar? Türkiye fay hattı haritası!Kuzey Anadolu Fay hattı illeri ve depremleri için yapılan aramalar Düzce bu sabah 04.08'de 5.9 büyüklüğünde şiddetli bir depremle sarsılınca arttı. AFAD depremin merkez üssünü Gölyaka, Sarıdere olarak belirledi. Düzce depremi İstanbul, Sakarya, Ankara, Eskişehir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Bolu, Zonguldak, Çankırı, Edirne’de de hissedildi. Peki, Kuzey Anadolu Fay Hattı nereden geçiyor, hangi iller kapsar? Türkiye fay hattı haritası…
23.11.2022Gündem
Düzce depremi sonrası gökyüzünde merak uyandıran görüntü
Düzce depremi sonrası gökyüzünde merak uyandıran görüntüDüzce'nin Gölyaka ilçesinde saat 04.08'de 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası oluşan görüntü dikkat çekti. Bursa’da sabah saatlerinde şehrin farklı yerlerinden gökyüzünü kaplayan bulutlar merak uyandırdı. İşte haberin detayları...
23.11.2022Gündem
Deprem kaç saniye sürdü? Deprem saat kaçta oldu? Düzce depreminin şiddeti kaç, hangi illerden hissedildi? Düzce’de kaç deprem oldu?
Deprem kaç saniye sürdü? Deprem saat kaçta oldu? Düzce depreminin şiddeti kaç, hangi illerden hissedildi? Düzce’de kaç deprem oldu? Türkiye sabaha Düzce depremiyle uyandı. Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre depremde can kaybı yok. Düzce ve depremin hissedildiği illerde vatandaşlar sokağa döküldü. Düzce depremi 9 ilde hissedilirken, depremin sarsıntısı geniş bir alanda hissedildi. Deprem sonrası artçı sarsıntılar da devam ediyor. Peki, Deprem kaç saniye sürdü? Deprem saat kaçta oldu? Düzce depreminin şiddeti kaç, hangi illerden hissedildi? Düzce’de kaç deprem oldu? İşte Düzce depremi ile ilgili gelen son bilgiler…
23.11.2022Gündem
Düzce depremini hisseden kedinin panik anları anbean kameraya yansıdı!
Düzce depremini hisseden kedinin panik anları anbean kameraya yansıdı!Düzce'nin Gölyaka ilçesine ilçesinde saat 04.08 sıralarında 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem anında evdeki kedinin panik yaşaması güvenlik kamerasına yansıdı.
23.11.2022Vatan TV
Depremi yaşayan vatandaş: 99 depremini de yaşadım bu denli korkmamıştım!
Depremi yaşayan vatandaş: 99 depremini de yaşadım bu denli korkmamıştım!Düzce'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar yaşadıkları panik anlarını anlattı. Depremi yaşayan vatandaş, "Kapıyı bulamadığım için camdan atlamak zorunda kaldım" dedi.
23.11.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Düzce Depremi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki düzce depremi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.