Çilek

Çilek

Son dakika çilek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çilek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çilek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çilek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çilek gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.455 çilek haberi bulunmuştur. Tüm çilek haberleri aşağıda listelenmiştir.
6 ay sonra yürek yakan telefon! 'Size ne diyeceğimizi bilmiyoruz' deyip haberi verdi
6 ay sonra yürek yakan telefon! 'Size ne diyeceğimizi bilmiyoruz' deyip haberi verdiHatay'ın Antakya ilçesinde yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği, 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans'ta yaşayan öğretmen Biray Beşerikli (35) ile kızı Nazende Dila Açıkgöz’den (6) deprem gününden sonra haber alınamadı. 17 gün boyunca enkaz başında bekleyen ve kızı ile torununun bulunması için DNA testi veren Mehmet Beşerikli (63), depremden 180 gün sonra DNA eşleşmesi ile hayatını kaybeden kızı ve torununun mezar yerini öğrendi. Aldığı telefonun ardından heyecanlandığını belirten Beşerikli, "O an için dünyanın en mutlu insanıydım. Hem buruk sevinç hem üzüntü var. Hepsini bir arada yaşıyorum” dedi.
10.08.2023Yaşam
Yeni güzellik trendi: Çilek kız makyajı
Yeni güzellik trendi: Çilek kız makyajıSon dönemde güzellik trendlerinin doğmasında büyük bir rol oynayan TikTok, yeni bir makyaj trendi ile alışkanlıklarımızı değiştiriyor. İşte yeni güzellik akımı "çilek kız makyajı"na dair merak edilenler...
10.08.2023Yaşam
Ev yapımı çilekli limonatayla yaz sıcağını yenin! Yapması 10 dakika ferahlığı dünyalara değer!
Ev yapımı çilekli limonatayla yaz sıcağını yenin! Yapması 10 dakika ferahlığı dünyalara değer!Yaz sıcağını yenmek için evde çilekli limonata tarifini deneyin. Bunaltıcı sıcakların tüm Türkiye'yi etkisi altına almasıyla yaz içecekleri de gündeme gelmeye devam ediyor. Ev yapımı limonata ise herkesin keyifle içeceği serinletici yaz içeceklerinin başında geliyor. Biz ona nane ve çilek ferahlığı da ekledik. Haydi gelin çilekli limonata tarifi ve malzemelerine geçelim.
14.07.2023Yaşam
Hobi olarak başlamıştı büyük kazanç elde ediyor! Yeni hedefi yurtdışına satmak
Hobi olarak başlamıştı büyük kazanç elde ediyor! Yeni hedefi yurtdışına satmakHobi olarak çocukları için bir dönüm tarlada 50- 60 fide dikerek çilek yetiştirmeye başlayan Yalçın Nar, 5 yılda 40 dönüme çıkan arazisindeki fide sayısı 100 bin köke çıktı. Nar, arazisinde herkesin kendi çileğini toplamasına izin verirken, pazarda satacak çilek bulamıyor.
6.07.2023Ekonomi
Bayram kilolarıyla 3 günde vedalaşın! Küçük değişiklikler ile büyük fark yaratmak mümkün
Bayram kilolarıyla 3 günde vedalaşın! Küçük değişiklikler ile büyük fark yaratmak mümkünBayram nedeniyle diyetler değişti, tatlı ve et tüketimi arttı. Bu durumun da kilo artışı olarak geri dönmesi muhtemel. Peki bayram sonrası kilo almak, alınmış kilolardan kurtulmak için neler yapılabilir? İşte ilk etapta uygulanması gerekenler…
30.06.2023Sağlık
'Zamanı ve uzayı aştım' dedi, vahşice cinayetler işledi! Son sözleri sorulduğunda ortalık buz kesti
'Zamanı ve uzayı aştım' dedi, vahşice cinayetler işledi! Son sözleri sorulduğunda ortalık buz kestiABD’de erken yaşta uyuşturucu ve alkol batağına düşen Duane Owen’in kendisini sakinleştirecek bir eylem arayışı, şiddete kadar gitti. 2 masum kadını canice katledip cesetlerine tecavüz eden Owen, 15 Haziran’da idam edildi. Owen, kendisine oldukça mütevazi bir son yemek seçerken son sözleri sorulduğunda odada bulunanları şoke etti.
16.06.2023Dünya
Padişahların meyvesi ilk ürününü verdi! Taleplere zor yetişiyorlar
Padişahların meyvesi ilk ürününü verdi! Taleplere zor yetişiyorlarZonguldak’ın Ereğli ilçesinde yetişen, kokusu, aroması ve rengi ile diğer çilek türlerinden farklı olan Osmanlı Çileği, ilk ürününü verdi. Padişah sofralarının vazgeçilmez meyvelerinden olan Osmanlı Çileği az bulunması nedeniyle talepleri karşılayamıyor.
12.06.2023Ekonomi
Devletten 1 milyon lira hibe alarak başladılar, siyah poşetlerin içinden para fışkırıyor! 'Evimizin geçimini buradan sağlıyoruz'
Devletten 1 milyon lira hibe alarak başladılar, siyah poşetlerin içinden para fışkırıyor! 'Evimizin geçimini buradan sağlıyoruz'Yozgat’ın Çandır ilçesinde devlet desteğiyle bin 200 metrekare alana kurulan tesiste, günlük yaklaşık 500 kilogram istiridye mantarı üretiliyor.
11.06.2023Ekonomi
İstanbul'da mayıs ayının en fazla pahalanan ürünü patates oldu
İstanbul'da mayıs ayının en fazla pahalanan ürünü patates olduİstanbul'da Mayıs ayında en fazla patates pahalanırken, sivri biber en çok ucuzlayan ürün olarak gerçekleşti.
2.06.2023Ekonomi
Üreticide yüzde 50, markette yüzde 24 düştü! Kuru soğan fiyatı ile ilgili yeni açıklama
Üreticide yüzde 50, markette yüzde 24 düştü! Kuru soğan fiyatı ile ilgili yeni açıklamaKuru soğan arzındaki artışla birlikte fiyatlar üreticide yüzde 50,8, markette yüzde 24,3 düştü. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla son günlerde yaşanan doğal afetleri, beklenen buğday alım fiyatını, mayıs ayında üretici ile market arasındaki fiyat farklılıklarını ve girdi fiyatlarında yaşanan değişimleri değerlendirdi. Artan nüfus karşısında üretimin sürdürülebilirliği için gerekli tedbirler alınarak süt üretiminin artarak devam etmesinin sağlanması gerektiğine dikkati çeken Bayraktar, “Bunun için süt fiyatlarını baskılamak yerine yem fiyatları kontrol altına alınmalı, yetiştiriciye makul fiyatlardan kaba ve kesif yem temin etmenin yolu bulunmalıdır” dedi.
1.06.2023Ekonomi
Türkiye'de bir ilk! Limon, çilek ve kividen sonra lavantalı üretim başladı
Türkiye'de bir ilk! Limon, çilek ve kividen sonra lavantalı üretim başladıAdana’nın Kozan ilçesinde dalından taze taze dalından toplanan limon, çilek ve kividen sonra lavanta ile de organik dondurma yapıldı, yoğun talep almaya başladı.
18.05.2023Yaşam
Uzman isim uyardı: Kahvaltılarınızı düzene sokun
Uzman isim uyardı: Kahvaltılarınızı düzene sokunBahar yorgunluğu kış ayından bahar ayına geçilirken havaların birden ısınması sonrası görülüyor. Soğuk havaya alışan insanlar havanın bir anda ısınmasıyla kendini halsiz ve yorgun hissediyor. Yorgunluğun geçmemesi durumunda bir hekime başvurmamız gerekiyor. Peki bu yorgunluğu üstümüzden nasıl atabiliriz? Bu dönemde beslenmemiz nasıl olmalı? Hayatımızdan çıkarmamız gereken besinler neler? İşte yanıtları...
14.05.2023Sağlık
Çileğin satış fiyatını şehrin plakasına göre ayarladılar
Çileğin satış fiyatını şehrin plakasına göre ayarladılarEskişehir’de bahar mevsiminin lezzetli meyvelerinden olan çilekler tezgâhlardaki yerini almaya başlarken, bir manavda görevli satıcı, 'Tezgâhın gelini' adını verdiği çileği şehrin plaka kodu olan 26 liradan satıyor.
27.04.2023Ekonomi
Kapadokya çileği ekonomiye 700 bin dolar katkı sağlıyor
Kapadokya çileği ekonomiye 700 bin dolar katkı sağlıyorNevşehir’in Derinkuyu ilçesinde üretimi yapılan Kapadokya çileği fideleri, dünyanın dört bir yanına gönderilmeye başlandı.
15.04.2023Gündem
Çağla tezgahlara düştü! Kilo fiyatı belli oldu
Çağla tezgahlara düştü! Kilo fiyatı belli olduTürkiye’nin önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da 2023 yılının çilek ve çağla bademleri tezgahları süslemeye başladı.
10.04.2023Ekonomi
Bakan Vahit Kirişci: Örtü altı üretim alanı 811 bin dekara çıktı
Bakan Vahit Kirişci: Örtü altı üretim alanı 811 bin dekara çıktıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 2002 yılında iktidara geldiklerinde Türkiye'de toplam 540 bin dekar sera ve örtü altı üretim alanı olduğunu belirterek, "Bu son 20 yılda yüzde 50 arttı. 811 bin dekara çıktı" dedi.
6.04.2023Gündem
Sahur ile ilgili uyku uyarısı! Reflü yakınmasını artırıyor
Sahur ile ilgili uyku uyarısı! Reflü yakınmasını artırıyorSahurda yapılan yanlış gıda tercihlerinin mide ve bağırsak şikayetlerine neden olabileceğini belirten Prof. Dr. Esin Korkut, “Ramazan ayında tutulan orucun en önemli öğünü sahurdur. Uyku bölünecek endişesiyle sahur atlanmamalı ya da sadece su içip yatılmamalıdır. Sahurda proteinden, liften, kalsiyumdan ve vitaminden zengin gıdalar tüketilmelidir. Sahurdan hemen sonra yatmak asit reflü yakınmasını arttıracağından sahurdan sonra yarım saat beklenmelidir” dedi.
24.03.2023Sağlık
Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı
Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldıTarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Türkiye'de 2022 yılındaki bitkisel üretim miktarının 128,6 milyon tona ulaştığını ve böylece Cumhuriyet tarihinin üretim rekorunun kırıldığını duyurdu.
8.03.2023Ekonomi
45 gün beklenip 6 ay hasat yapılıyor! ‘Piyasası günlük değişiyor’
45 gün beklenip 6 ay hasat yapılıyor! ‘Piyasası günlük değişiyor’Türkiye’nin sebze ve meyve deposu Antalya’nın Aksu ilçesinde çilek hasadı devam ediyor. İlçe genelinde yaklaşık 3 bin 306 dekarda üretilen topraklı çileğin yıllık rekoltesi, 10 bin 800 ton oldu.
4.03.2023Gündem
Fay hattı üzerine kurulan köyde evler ikiye bölündü! 'Kıyameti yaşadık'
Fay hattı üzerine kurulan köyde evler ikiye bölündü! 'Kıyameti yaşadık'Hatay’daki Demirköprü köyünde çiftçilikle yaşamını idare eden Şahan Ailesi’nin evi deprem gecesi ikiye bölündü. Fay hattının üzerine kurulmuş olan köyün ortasında dev bir yarık oluştu. Köyün tamamındaki evler yıkılırken büyük şans eseri can kaybı yaşanmadı.
19.02.2023Gündem
Semt pazarlarında kış meyveleri bolluğu
Semt pazarlarında kış meyveleri bolluğuSemt pazarlarında kış meyvelerinde bolluk yaşanıyor. Vatandaş en çok elma, portakal ve muz satın alıyor.
3.02.2023Ekonomi
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttı
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttıTürkiye’nin geçtiğimiz dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne (AKPM) sunduğu ve vize başvurularının haksız nedenlerle reddedilmemesini öngören karar tasarısı kabul edildi. AKPM nezdinde Türkiye temsilciliğini yürüten Ziya Altunyaldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Schengen vizelerine ret oranının 4 kat arttığı, son 8 yılda en fazla başvuruyu yapan 5 ülke arasında olan Türkiye’nin ret oranı en çok artan ülke olduğu dikkat çekti. Konsoloslukların sürekli olarak yeni bir vize türü ürettiğini ve yeni belgeler talep ettiğini belirten Çilek Vize ise başvurularda yapılması gerekenleri açıkladı.
19.01.2023Gündem
Antalya'da fırtına ve sağanak yağmur etkili oldu! İşyerlerinin camları patladı
Antalya'da fırtına ve sağanak yağmur etkili oldu! İşyerlerinin camları patladıAntalya'da saatteki hızı 122 kilometreye ulaşan fırtına ve sağanak yağmur, Aksu ilçesinde de etkili oldu. Çıkan hortumda domates ve çilek seraları zarar gördü. Sağanak yağmurda ilçedeki çok sayıda dere taştı, ekili alanlar sular altında kaldı. Turizm bölgesi Kundu'da bulunan 5 yıldızlı bir otelin çatısının dış kaplaması uçtu. Kimsenin zarar görmediği olayda etrafa dağılan çatı kaplamaları, otel çalışanları tarafından sabahın erken saatlerinde toplandı.
12.01.2023Vatan TV
Soğuk havalarda hastalıklardan koruyan 7 besin önerisi
Soğuk havalarda hastalıklardan koruyan 7 besin önerisiSoğuk havaların insan sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kış aylarında doğru beslenmeye daha fazla dikkat etmek gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Gözdenur Çavuş Uka, “Güçlü bir savunma mekanizmasının temelinde et, süt, yoğurt, peynir, meyve, sebze ve ekmek gruplarını içeren yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme ile birlikte antioksidanlardan zengin besinlerin tüketilmesi yer alır. Zencefil, zerdeçal, sarımsak-soğan, fermente gıdalar, yağlı tohumlar, keten tohumu ve sebze-meyve hastalıklardan korunmada etkili gıdalardır” dedi.
15.12.2022Sağlık
Nursel Ergin'in kızını gören inanamadı! 'Annesinin kopyası'
Nursel Ergin'in kızını gören inanamadı! 'Annesinin kopyası'Ünlü sunucu Nursel Ergin kızının yeni yaşını kutladı. Anne-kızı görenler gözlerine inanamadı.
14.12.2022Televizyon

Benzer Haber Etiketleri

Çilek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çilek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.