Buzağı

Buzağı

Son dakika buzağı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan buzağı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını buzağı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Buzağı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan buzağı gelişmeleri de dahil olmak üzere 281 buzağı haberi bulunmuştur. Tüm buzağı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Yumaklı'dan Yapay Zeka açıklaması!
Bakan Yumaklı'dan Yapay Zeka açıklaması! Ankara'da Yapay Zeka Politikaları Derneği'nce düzenlenen 'AI Tomorrrow Summit' etkinliğine katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, arım alanında teknolojik olarak hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirtti. Bakan Yumaklı, "Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı" dedi.
24.05.2024 Gündem
Buzağı desteği ne zaman yatacak 2024? 2. dönem buzağı desteklemeleri ne zaman verilecek, buzağı desteği ne kadar oldu?
Buzağı desteği ne zaman yatacak 2024? 2. dönem buzağı desteklemeleri ne zaman verilecek, buzağı desteği ne kadar oldu? 2. Dönem buzağı destek ödemeleri 2024 başvuruları devam ederken, hak sahipleri Buzağı desteği ödeme tarihleri ile ilgili aramalara devam ediyor. 2024/2 buzağı destekleme ödemeleri hayvan sahiplerine bu ay içerisinde yatırılacak. Yeni doğan buzağıların küpe takılması ve kayıt altına alınması, doğduğu işletmede 4 ay kalması şartıyla verilen buzağı destekleme ödemesi, besicilerin TC Kimlik numaralarının son hanesine göre yapılıyor. Peki, Buzağı desteği hesaplara ne zaman yatacak 2024? Buzağı desteği ne kadar oldu?
26.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı, tarımsal destek ödemelerinin başladığını açıkladı!
Bakan Yumaklı, tarımsal destek ödemelerinin başladığını açıkladı! Tarımsal desteklemeler kapsamında bu ay toplam 4 milyar 435 bin 821 lira tutarında ödemenin, çiftçilerin hesabına aktarılmaya başlandığını açıklayan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı,"Üreticilerimize ve çiftçilerimize desteklerimiz devam ediyor" dedi.
26.04.2024 Gündem
Buzağı destek ödemeleri ne zaman yatacak 2024? Buzagı destekleri yattı mı? buzağı destek ödemeleri sorgulama
Buzağı destek ödemeleri ne zaman yatacak 2024? Buzagı destekleri yattı mı? buzağı destek ödemeleri sorgulama Buzağı desteklerinin ödeneceği tarih sorgulanıyor. 1. Dönem başvuruların ocak ayında tamamlandı. Buzağı desteği 2. Dönem başvuruları ise 1 Nisan 2024 tarihinde başladı, 17 Haziran 2024 tarihlerinde sona erecek. Tarım ve Hayvancılığı desteklemek için verilen buzağı destekleme ödemeleri başvurularla birlikte gerçekleştiriliyor. En az 4 ay yaşamış, programlı aşıları tamamlanmış ve 2023 doğumlu buzağıların faydalandığı desteğin hesaplara yatacağı tarih araştırılıyor. Peki, Buzağı desteği ne zaman yatacak 2024? Buzağı desteği yattı mı?
20.04.2024 Ekonomi
Küpe desteği ne zaman ödenecek 2024? Küçükbaş küpe desteği ne kadar, küçükbaş hayvan küpe desteği ne zaman verilecek?
Küpe desteği ne zaman ödenecek 2024? Küçükbaş küpe desteği ne kadar, küçükbaş hayvan küpe desteği ne zaman verilecek? Yeni doğan buzağıların küpe takılması ve kayıt altına alınması, doğduğu işletmede 4 ay kalması şartıyla verilen buzağı destekleme ödemesine yönelik detaylar sorgulanmaya devam ediyor. Çiftçi destek ödemesinden yararlanan vatandaşlar “Küpe desteği ne zaman ödenecek 2024?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, buzağı desteği ne zaman yatacak 2024
19.03.2024 Ekonomi
Buzağı desteği ne zaman yatacak 2024? Buzağı desteği ne zaman verilecek 2024, buzağı destek ödemeleri yattı mı?
Buzağı desteği ne zaman yatacak 2024? Buzağı desteği ne zaman verilecek 2024, buzağı destek ödemeleri yattı mı? Buzağı desteklerinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Tarımsal destekleme ödemelerinden biri olan buzağı desteğini alan vatandaşlar ödemeleri, e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası bilgileri kullanılarak sorgulanabiliyor. Peki, Buzağı destek ödemeleri yattı mı, buzağı destekleri ne zaman ödenecek?
2.03.2024 Ekonomi
Veterinere götürdüğü buzağısının tedavisi bitene kadar başından ayrılmadı
Veterinere götürdüğü buzağısının tedavisi bitene kadar başından ayrılmadı Yozgat’ta besici Ali Kunduz, hastalanan 20 günlük buzağısını arabasının bagajında veteriner hekime götürdü. İshal teşhisi konulan buzağıya araba bagajında serum takıldı. Hayvan sahibi de serum bitene kadar buzağının başında bekledi.
25.02.2024 Gündem
Erdoğan'dan İsrail'in Gazze'deki katliamlarına sert tepki: Sonunuz hüsran olacak
Erdoğan'dan İsrail'in Gazze'deki katliamlarına sert tepki: Sonunuz hüsran olacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. "Siyaseti ile ekonomisi ile askeri gücü ile her alanda güçlü olmazsak bizi bu topraklarda yaşatmazlar." diyen Erdoğan, "Yıllarca Ermenistan topraklarımızda ham hayaller peşinde koştu ve Karabağ savaşında dersini alıp yerine oturdu. Şimdi de İsrail benzer hezeyanları dile getiriyor. Bunların da sonu hüsran olacak." ifadelerini kullandı.
15.11.2023 Gündem
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali Kuran-ı Kerimde yer alan oruç ayetleri farklı farklı sureler içinde geçer. Oruç ayetlerinden bazıları da Bakara Suresinde bulunur. Kuran-ı Kerimde yer alan en uzun sure olan Bakara Suresinin bazı ayetlerini okumak çok faziletlidir. Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri ile Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali…
4.05.2023 Sureler
Tarihin en dehşet verici seri katili 49 kadını katledip domuzlara yedirdi! Cinayetlerin ayrıntıları şok etti...
Tarihin en dehşet verici seri katili 49 kadını katledip domuzlara yedirdi! Cinayetlerin ayrıntıları şok etti... Seri katil Robert Pickton'ın cinayetleri Kanada'yı dehşete düşürmüş olayın ayrıntıları şok etmişti. Ülke tarihinin en dehşet verici seri katillerinden biri haline nasıl dönüştüğüne dair şok edici gerçekler böyle ortaya çıktı. Robert Pickton'un sapkın zihni ve çiftliğinde 49 kadını katlettiğini itiraf ettiği gizli katliam serisi herkesi şoke etti.
7.04.2023 Dünya
Çiftçi destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor
Çiftçi destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Diyarbakır Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde bakanlığın afet bölgesindeki çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişçi, çiftçilere yapılacak olan 11 kalemde destekleme ödemesinin bugün gerçekleşeceğini duyurdu.
24.02.2023 Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarım ülkesi olma vasfımızı daha ileriye götürmek mecburiyetindeyiz
Bakan Kirişci: Tarım ülkesi olma vasfımızı daha ileriye götürmek mecburiyetindeyiz Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde tarım ülkesi olma vasfımızı daha ileriye götürmek mecburiyetinde olduğumuzun da farkındayız” dedi.
5.12.2022 Siyaset
Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı? Mavi dil hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi var mı?
Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı? Mavi dil hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? Mavi dil hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, insanlara bulaşır mı, tedavisi var mı? Adana, Iğdır, Kars ve Ardahan’dan sonra mavi dil hastalığı bu kez Aydın'da görüldü. Hayvanlarda görülen "mavi dil hastalığı" nedeniyle 28 mahalle karantina altına alındı. Bölge halkı panik yaşarken hastalık hakkında araştırmalarını hızlandırdı. Peki, Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı? Mavi dil hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi var mı?
3.11.2022 Sağlık
Vali Öner: Depremde Ardahan’da 69 bina, 44 ahır, 13 ticarethane ve depoda ağır hasar var
Vali Öner: Depremde Ardahan’da 69 bina, 44 ahır, 13 ticarethane ve depoda ağır hasar var Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle'de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde 69 bina, 44 ahır, 13 ticarethane ve deponun ağır hasar gördüğünü söyledi.
29.09.2022 Gündem
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladık
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladık Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 47 binin üzerinde gazi, gazi ve şehit yakınının kamuda istihdamını sağladıklarını, 210 binden fazla gazi ve yakınına ücretsiz seyahat kartı verdiklerini söyledi. Bakan Kirişci, "Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Vatan toprağında özgürce aldığımız her nefeste onlara borçlanıyoruz" dedi.
19.09.2022 Ekonomi
Buzağıyı otomobilin arka koltuğunda taşıdı
Buzağıyı otomobilin arka koltuğunda taşıdı Adana’da, otomobilinin arka koltuğunda buzağı taşıyan kişi, trafikteki başka yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
22.08.2022 Yaşam
Mersin'de orman yangını 3'üncü gününde
Mersin'de orman yangını 3'üncü gününde  Mersin'de çıkan orman yangınına karadan ve havadan müdahale, 3'üncü gününde de sürüyor.
5.08.2022 Gündem
Yıldırım isabet eden ağacın altındaki 16 büyükbaş öldü
Yıldırım isabet eden ağacın altındaki 16 büyükbaş öldü Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yıldırım isabet eden ağacın altında toplanan 5'i buzağı, 16 büyükbaş öldü.
5.06.2022 Yaşam
Antalya'da sır ölüm! 34 yaşındaki genç araç içerisinde bulundu!
Antalya'da sır ölüm! 34 yaşındaki genç araç içerisinde bulundu! Antalya'nın Aksu ilçesi Serik Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir araçta 34 yaşındaki bir gencin cansız bedeni bulundu.
18.05.2022 Yaşam
Tek geçim kaynağı olan ineği ölmüştü! Bakan Kirişci talimat verdi, vali inek ve buzağı hibe etti
Tek geçim kaynağı olan ineği ölmüştü! Bakan Kirişci talimat verdi, vali inek ve buzağı hibe etti Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, tek geçim kaynağı olan ineği merada otlarken ölen Nesibe Durna’ya (60), Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin talimatıyla inek ve buzağı hibe etti.
18.05.2022 Yaşam
Tek geçim kaynağı ineği öldü, büyük üzüntü yaşadı
Tek geçim kaynağı ineği öldü, büyük üzüntü yaşadı Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Nesibe Durna'nın (60) tek geçim kaynağı ineği, merada otladığı sırada aniden fenalaşarak öldü. Durna, ineğinin yediği ottan zehirlendiğini düşündüğünü belirterek yetkililerden yardım istedi. 
10.05.2022 Yaşam
Paralar hesaplara yatırılıyor! 5 ödeme birden yapılıyor
Paralar hesaplara yatırılıyor! 5 ödeme birden yapılıyor Yüz binlerce kişi bekliyordu. Destek ödemeleri vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaya başladı. 5 ödeme birden yapılıyor. Güzel haberi Bakan Kirişci duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci yaptığı açıklamada, "1 milyar 602 milyon 683 bin 221 liralık destekleme ödemesini bugünden itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz. Üreten, alın ve akıl teri döken çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
22.04.2022 Ekonomi
Buzağı destekleri ne zaman yatacak? 2021 2. dönem buzağı desteklemeleri ne zaman ödenecek?
Buzağı destekleri ne zaman yatacak? 2021 2. dönem buzağı desteklemeleri ne zaman ödenecek? Buzağı destekleri ne zaman yatacak? 2022 buzağı destek ödemeleri için yapılan aramalar yoğunlaştı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvancılıkla uğraşanlara verilen buzağı desteği ödemeleri .C kimlik noya göre yapılıyor.
15.04.2022 Çalışan Hakları
Ziraat Bankası'ndan 2 yıl geri ödemesiz kredi! Hibe desteği de veriliyor, başvurular...
Ziraat Bankası'ndan 2 yıl geri ödemesiz kredi! Hibe desteği de veriliyor, başvurular... Kredi ve hibe desteği açıklaması! Ziraat Bankası 2 yıl ödemesiz kredi veriyor. Devlet de hibe desteği veriyor, tutar 400 bin liraya kadar çıkıyor. Hayvancılık yapmak isteyenler için devlet hibe desteği sunuyor. Tutarın yüzde 40'ı karşılanıyor. Geri kalan parayı ödeyemeyenler için ise Ziraat Bankası devreye girerek 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor. 2 yılın ardından ise geri ödemeler 5 yıl içinde uygun taksitlerle yapılıyor. Hibeden yararlanmak için bazı şartlar bulunuyor. En önemlisi ise en az 1 yıllık hayvancılıkla uğraşan bir işletme olunması gerekli. Hibe desteği için başvurular nereye yapılıyor? Gebe düve hibesi için şartlar neler? Gebe düve hibesinden kimler yararlanabiliyor? İşte hibe desteği ve kredi ile ilgili detaylar...
23.02.2022 Ekonomi
İ harfi ile hayvan isimleri nelerdir?
İ harfi ile hayvan isimleri nelerdir? İ harfi ile başlayan pek çok duyulan duyulmayan hayvan isimleri bulunuyor. Kimi zaman kelime oyunlarında kimi zaman da hayvanlar alemini yakından tanımada insanların merak ettikleri i harfli hayvan isimleri bulunuyor. Peki, İ harfi ile hayvan isimleri nelerdir? İ ile başlayan hayvanlar ne? İşte detaylar…
21.02.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Buzağı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki buzağı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.