Büyükelçiler

Büyükelçiler

Son dakika büyükelçiler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan büyükelçiler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını büyükelçiler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Büyükelçiler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan büyükelçiler gelişmeleri de dahil olmak üzere 501 büyükelçiler haberi bulunmuştur. Tüm büyükelçiler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emine Erdoğan: Hedefimiz, tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak
Emine Erdoğan: Hedefimiz, tekstilde bir Türkiye markası oluşturmakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Dokuma Atlası Projesi ile yok olmaya yüz tutan zengin dokuma kültürünü yeniden ihya etmeyi amaçladıklarını belirterek "Yerelde teşvikler vererek, dokumalarımızın yeniden canlanmasını arzu ediyoruz. Türkiye tekstil ihracatında çok güçlü bir ülke. Hedefimiz, bu ihracat başarımızı yerel dokumalarımızla daha da zenginleştirmek, tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak" dedi.
12.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan ile ilk toplantı Moskova'da yapılacak
Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan ile ilk toplantı Moskova'da yapılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan ve Türkiye'nin özel temsilcileri arasında yapılması öngörülen görüşmelere ilişkin, "Her iki taraf özel temsilcilerini atadı. Edindiğimiz izlenime göre ilk toplantı, Ermenistan'ın bu yönde bir arzusu var, Moskova'da gerçekleşecek. Biz ilk toplantıdan önce temasların doğrudan olmasını istiyoruz. Karşılıklı ziyaretler dahil doğrudan temasa geçip yol haritası belirlenmesi gerekiyor" dedi.
27.12.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya ve BAE büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya ve BAE büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.
15.12.2021Siyaset
Doğu Akdeniz'de Türkiye'den Mısır'a yeni teklif!
Doğu Akdeniz'de Türkiye'den Mısır'a yeni teklif!Doğu Akdeniz'de yeni dönem başlıyor. Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile peş peşe askeri anlaşmalar imzaladığı bir dönemde Türkiye'nin dış politikasında hareketli günler yaşanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkilerde normalleşme sürecini başlatan Türkiye, İsrail'le de benzer adımlar atılmasına sıcak bakıyor. Normalleşme görüşmelerinin aylardır yapıldığı Mısır'a da Doğu Akdeniz'de kazan-kazan anlaşması sunuluyor.
1.12.2021Dünya
Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na büyükelçilere mektup tepkisi: Tarihe 5 Kasım skandalı olarak geçecektir
Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na büyükelçilere mektup tepkisi: Tarihe 5 Kasım skandalı olarak geçecektirMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Türkiye'de görev yapan 10 ülkenin büyükelçisi tarafından açıklanan muhtıranın külleri soğumadan, şimdi de Kılıçdaroğlu karşımıza çıkmıştır. CHP Genel Başkanı, Türkiye'de görev yapan yabancı devlet büyükelçilerine bir mektup yollamıştır. Bu mektup 5 Kasım skandalı olarak tarihe geçecektir." dedi.
9.11.2021Siyaset
Türkiye'den son dakika S-400 açıklaması!
Türkiye'den son dakika S-400 açıklaması!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu S-400 meselesiyle ilgili konuşarak, "ABD’nin PKK / YPG ile iş birliği FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve S-400’lere ilişkin tutumu müttefiiklik ruhu ile bağdaşmıyor. ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer bu teklif ABD tarafından Biden tarafından geldi." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Gündem
Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu
Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya ve Katar büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.
3.11.2021Siyaset
Ekrem İmamoğlu CHP'de bomba etkisi yarattı! En çok Kılıçdaroğlu rahatsız
Ekrem İmamoğlu CHP'de bomba etkisi yarattı! En çok Kılıçdaroğlu rahatsızCumhurbaşkanlığı seçimlerinin tarihi yaklaştıkça Millet İttifakı'nda adaylık krizi büyüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı için hamleleri CHP'de rahatsızlık yarattı. En çok rahatsız olanların başında ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğu ifade ediliyor.
2.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden zirvesi İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşti. F-35 ve F-16 savaş uçaklarından Suriye'ye birçok başlığın masaya yatırıldığı görüşme, büyükelçilerin yol açtığı krizin hemen sonrasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Washington'la ortak mekanizma kurulması için mutabık kalındığını duyurdu. Beyaz Saray'dan "Yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" açıklaması geldi.
1.11.2021Dünya
Bakan Soylu’dan dikkat çeken oy oranı açıklaması: Puan farkı...
Bakan Soylu’dan dikkat çeken oy oranı açıklaması: Puan farkı...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muş'ta katıldığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda AK Parti ile CHP arasındaki puan farkının 15,5 olduğunu söyledi. Soylu, "2023'te Kılıçdaroğlu ve HDP'liler arkanızda Amerika da, Avrupa da olsa silineceksiniz. Türkiye'ye 2071 yolculuğuna hep birlikte devam edecek" dedi.
31.10.2021Siyaset
Erdoğan Biden görüşmesi ne zaman? İştre kritik Erdoğan Biden görüşmesinde öne çıkan başlıklar!
Erdoğan Biden görüşmesi ne zaman? İştre kritik Erdoğan Biden görüşmesinde öne çıkan başlıklar!G20 zirvesi kapsamında İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek. Görüşmede Türkiye'nin F-16 satın alma talebi ve ABD ile savunma ilişkisi ana gündem maddesi olacak. Peki, Erdoğan Biden görüşmesi ne zaman, saat kaçta? Erdoğan Biden görüşmesine ilişkin detaylar!
31.10.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalarAK Parti'de MYK sona erdi. 1 saat 20 dakika süren toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına 29 Ekim mesajıyla başlayan Ömer Çelik, Irak-Suriye tezkeresine HDP ile birlikte 'hayır' oyu veren CHP için, "Geçmişte PYD/PKK Türkiye'ye niye saldırsın ki diyenler bugün tezkereye hayır oyu vermiştir. Anlaşamadığımız pek çok nokta olsa da CHP geçmişte Türkiye'nin milli, sınır güvenliği konusunda çok yüksek hassasiyet gösterirdi." dedi.
28.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü çarpıcı mesajlar: Benim kitabımda geri adım atmak yok...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü çarpıcı mesajlar: Benim kitabımda geri adım atmak yok...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan büyükleçilerin skandal bildirisi ve geri adım atmalarına yönelik soruları cevapladı. Erdoğan, "Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok." dedi.
27.10.2021Siyaset
10 büyükelçinin geri adımı sonrası Bahçeli'den sert sözler: Kavala Soros'un kuryesi, Gezi Parkı olaylarının azmettiricisidir
10 büyükelçinin geri adımı sonrası Bahçeli'den sert sözler: Kavala Soros'un kuryesi, Gezi Parkı olaylarının azmettiricisidirMilliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, "10 büyükelçi Osman Kavala'nın serbest bırakılması için açıklama yapmıştır. Kılıçdaroğlu da aynısını seslendirmiş, İP Başkanı da yeşil ışık yakmıştır. Kavala Soros'un kuryesi, Gezi Parkı olaylarının azmettiricisidir." dedi.
26.10.2021Siyaset
Büyükelçilerin sınır dışı krizi nasıl aşıldı? Detaylar belli oldu
Büyükelçilerin sınır dışı krizi nasıl aşıldı? Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 büyükelçinin sınır dışı edilmesiyle ilgili çıkışı etkili oldu. Mesaj yerine ulaştı. Ama Türkiye, Batı dünyası ile ilişkilerin kopmasına yol açacak sınır dışı kararını almayarak, büyük bir krizin yaşanmasına fırsat vermedi.
26.10.2021Siyaset
Büyükelçilerin geri adım atmasının ardından ABD'den çok önemli Türkiye açıklaması
Büyükelçilerin geri adım atmasının ardından ABD'den çok önemli Türkiye açıklamasıSon dakika haberine göre; ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, büyükelçilerin Osman Kavala çıkışından geri adım atmalarının ardından yaptığı açıklamada, "Mevcut büyükelçi görev süresi boyunca Türkiye'de kalacak. Türkiye ile birçok konuda ortak çıkarlarımız olduğunu biliyoruz" ifadeleri kullanıldı
25.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan büyükelçilerin geri adımına ilk tepki: Saygı duymayan ülkemizde barınamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan büyükelçilerin geri adımına ilk tepki: Saygı duymayan ülkemizde barınamazCumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrası açıklama yaptı.Erdoğan 10 ülkenin büyükelçisinin geri adımı ile ilgili olarak, "Bu tavır ülkemizdeki yargı teşkilatını, savcılarımızı, avukatlarımız tüm yargı mensuplarına karşı yapılmış bir hakarettir. Türk yargısı kimseden talimat almaz, kimsenin emrine girmez. Bugün büyükelçiliklerden yapılan açıklamayla yanlışlıklarından geri dönülmüştür. Ülkemizin bağımsızlığına saygı duymayan hiç kimsenin sıfatı ne olursa olsun, bu ülkede barınamayacağını da ayrıca ifade etmek istiyorum." dedi.
25.10.2021Gündem
Büyükelçilerden peş peşe geri adım! Türkiye'den ilk tepki...
Büyükelçilerden peş peşe geri adım! Türkiye'den ilk tepki...ABD ve diğer bazı ülkelerin Ankara büyükelçilikleri, diplomatların bulunduğu ülkelerin kanun ve nizamlarına riayet etmesini öngören Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.
25.10.2021Gündem
Bakan Soylu'dan tepki: Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?
Bakan Soylu'dan tepki: Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da açılan Hafıza Odası sergisine tepki göstererek, "Hafıza Odası'ymış. Bedirhan bebek burada ölmedi mi? Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı? Bütün Diyarbakır'ın sevdiği Gaffar Okkan hafıza odanda var mı, Dürümlü köyünün katliamı var mı, Tanışlı köyünün katliamı var mı, henüz 3-4 aylık kundaktaki bebeklerin katliamları var mı, Hakkari'de karşı karşıya kalınan katliamlar hafıza odanda var mı?" diye sordu.
24.10.2021Gündem
CHP'de İmamoğlu krizi! Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu...
CHP'de İmamoğlu krizi! Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu...İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP krize sebebiyet verdi. Kulislere bomba gibi düşen iddiaya göre, İmamoğlu’ndan rahatsız olanlar kervanına Canan Kaftancıoğlu da eklenmiş durumda. Ankara’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede "Kimseyi dinlemiyor, tek başına hareket ediyor" dediği parti kulislerinde konuşuluyor.
22.10.2021Siyaset
10 büyükelçi Dışişleri Bakanlığı’na geldi
10 büyükelçi Dışişleri Bakanlığı’na geldiDışişleri Bakanlığı’na çağrılan 10 ülkenin diplomatik misyon şefi, Bakanlık yerleşkesine geldi.
19.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 ülkenin büyükelçilerini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 ülkenin büyükelçilerini kabul ettiBeştepe'de güven mektubu takdim töreni vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ve Avustralya'nın Ankara büyükelçilerini kabul etti.
14.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Taliban açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Taliban açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis'in Ahlat ilçesinde büyükelçiler ile akşam yemeği programında konuştu. Afganistan'daki son gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afganistan'da kapsayıcı bir yönetim kurulması gerekiyor. Taliban liderlerinden gelen mesajlara şimdilik ihtiyatlı bir iyimserlikle bakıyoruz." dedi.
25.08.2021Gündem
Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu
Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şili Büyükelçisi Rodrigo Arcos Castro ile Gine Bissau Büyükelçisi Malam Mane'nin güven mektuplarını kabul etti.
4.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya resmen duyurdu: Tanımıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya resmen duyurdu: TanımıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a gelen Ukrayna lideriyle Huber Köşkü'nde kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan yaptığı açıklamada, "Kırım'ın ilhakını tanımama kararımızı teyit ettik." dedi. Erdoğan, Karadeniz'de gerilim istemediklerini vurgulayarak, "Karadeniz'in bir barış, huzur ve iş birliği denizi olmaya devam etmesi temel hedefimizdir." ifadelerini kullandı. Zelenskiy ise, "Türkiye'nin egemenliğimize desteği önemli" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.
10.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanıCumhurbaşkanı Erdoğantürkiyechp

Büyükelçiler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki büyükelçiler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.