Büyükelçi

Büyükelçi

Son dakika BÜYÜKELÇİ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan BÜYÜKELÇİ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını BÜYÜKELÇİ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Büyükelçi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan büyükelçi gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.983 büyükelçi haberi bulunmuştur. Tüm büyükelçi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'e net NATO mesajı
Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'e net NATO mesajı11 yıl aradan sonra Mısır'a giden ilk dışişleri bakanı olan Çavuşoğlu, Mısır'la karşılıklı büyükelçi atanması hakkında görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Çavuşoğlu, ''Cumhurbaşkanları bir araya gelirse onlar açıklasınlar diye planlıyorduk. Şimdi seçim zamanında bu bir araya gelme gecikirse, o zaman tekrar Cumhurbaşkanlarına arz edeceğiz, belki bir sonraki ziyarete hazırlanırız' dedi. Çavuşoğlu, İsveç'e de NATO mesajı verdi
20.03.2023Gündem
Dışişleri'nden, Avrupa Parlamentosu'nun 'AB- Ermenistan ilişkileri' raporuna tepki
Dışişleri'nden, Avrupa Parlamentosu'nun 'AB- Ermenistan ilişkileri' raporuna tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Avrupa Parlamentosu tarafından yayınlanan 'AB- Ermenistan ilişkileri' başlıklı rapora tepki gösterdi.
17.03.2023Gündem
Karadeniz'de ABD-Rusya gerilimi! Bakan Akar: Olayı yakından takip ediyoruz
Karadeniz'de ABD-Rusya gerilimi! Bakan Akar: Olayı yakından takip ediyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar Karadeniz'de yaşanan ABD-Rusya gerilimine dair açıklamada bulundu. Bakan Akar, "Dün bildiğiniz gibi böyle bir hadise meydana geldi. Rusya federasyonuna ait uçaklar ile Amerikan kuvvetlerine ait bir ilişki çerçevesinde bir drone düştüğü bilgisini aldık. Olayı yakından takip ediyoruz. Çeşitli temaslarımız var." dedi.
15.03.2023Gündem
Dışişleri'nden Kerkük'teki terör saldırısına kınama
Dışişleri'nden Kerkük'teki terör saldırısına kınamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Irak Türkmen Cephesi'nin Güvenlik Dairesi eski sorumlularından Ahmet Tahir'in, Kerkük'te terör saldırısında öldürülmesini kınadı.
3.03.2023Gündem
Azerbaycan arama-kurtarma ekibi, ülkelerine uğurlandı
Azerbaycan arama-kurtarma ekibi, ülkelerine uğurlandıKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen arama-kurtarma ekibinden 231 kişilik kafile, Adana’dan uğurlandı. Havalimanında hediyelik eşya alan Azerbaycan askerlerinden iş yeri sahibi para almadı.
2.03.2023Gündem
Bakan Kurum, Dünya Bankası ve AB Türkiye Delegasyonu heyetlerini kabul etti
Bakan Kurum, Dünya Bankası ve AB Türkiye Delegasyonu heyetlerini kabul ettiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep’te Dünya Bankası Türkiye Direktörü Humberto Lopez ve Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile beraberlerindeki heyeti kabul etti. Ayrı saatlerde yapılan ikili görüşmelerde Türkiye’ye “yanınızdayız” vurgusu yapılan destek mesajları verildi. Büyükelçi Meyer-Landrut, 16 Martta Brüksel’de AB girişimiyle Türkiye’ye destek konferansının düzenleneceğini bildirildi. Landrut, konferansta AB Komisyonu tarafından Türkiye’ye yapılacak yardımın açıklanacağını ifade etti.
1.03.2023Gündem
Letonyalı politikacı Rus heyete küfür etti! Salon bir anda alkışlamaya başladı
Letonyalı politikacı Rus heyete küfür etti! Salon bir anda alkışlamaya başladıBirleşmiş Milletler toplantısında söz alan Letonyalı politikacı Rihards Kols, dünya gündemine oturdu. Rus işgalinin başında yaşananlara atıfta bulunan Kols küfür etti, salondakilerin tepkisi ise dünya basınına bomba gibi düştü.
28.02.2023Gündem
Palandöken Cup'ta Hagi, Popescu gibi efsaneler depremzedeler için sahaya çıkacak
Palandöken Cup'ta Hagi, Popescu gibi efsaneler depremzedeler için sahaya çıkacakUluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), 24 ülkeden takımların katılımı ile 25-31 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek olan UYAFA Uluslararası Palandöken Cup öncesinde özel maç düzenleyecek. UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek, Hagi ve Popescu’nun da aralarında olduğu eski yıldız futbolcuların forma giyeceği gösteri maçından elde edilecek tüm gelirin depremzedelere bağışlanacağını bildirdi.
23.02.2023Futbol
Büyükelçi atamaları 2023! Resmi Gazete'ye göre merkeze alınan ve atanan Büyükelçilerin listesi...
Büyükelçi atamaları 2023! Resmi Gazete'ye göre merkeze alınan ve atanan Büyükelçilerin listesi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazılarının da atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Büyükelçi atamaları 2023...
23.02.2023Gündem
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçilerin de atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
23.02.2023Gündem
Mehmet Kemal Bozay kimdir? Dışişleri bakan yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın biyografisi...
Mehmet Kemal Bozay kimdir? Dışişleri bakan yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın biyografisi... Dışişleri bakan yardımcılıklarına Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar ve Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay getirildi. Peki, Mehmet Kemal Bozay kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?
18.02.2023Gündem
Burak Akçapar kimdir? Dışişleri yeni bakan yardımcısı Burak Akçapar nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?
Burak Akçapar kimdir? Dışişleri yeni bakan yardımcısı Burak Akçapar nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamaya göre; Dışişleri Bakan Yardımcılığına Burak Akçapar ve Mehmet Kemal Bozay atandı. Türk Büyükelçi, akademisyen ve köşe yazarı Burak Akçapar hakkında aramalar ise söz konusu atama kararı sonrası arttı. Peki, Burak Akçapar kimdir? Dışişleri yeni bakan yardımcısı Burak Akçapar nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?
18.02.2023Gündem
ABD’nin 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana’ya indi
ABD’nin 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana’ya indiABD’nin deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderdiği 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana Şakirpaşa Havalimanına indi.
17.02.2023Gündem
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Türkiye'nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Türkiye'nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yokturDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, "Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur. Fransa Senatosu, başkalarına tarih dersi vermek yerine, kendi tarihine bakmalıdır" dedi.
8.02.2023Gündem
9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı
9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldıKonsolosluklarını kapatan ülkelerin de aralarında olduğu 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı.
2.02.2023Gündem
Norveç Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı
Norveç Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldıNorveç’te yarın Kur’an-ı Kerim’e karşı saldırı içeren bir eylem gerçekleştirileceğinin öğrenilmesi üzerine Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağırıldı.
2.02.2023Gündem
Rusya, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nden ülkeyi terk etmesini istedi
Rusya, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nden ülkeyi terk etmesini istediEstonya Dışişleri Bakanlığı'nın Rusya'nın Tallinn Büyükelçisi Lipayev'i çağırarak elçilikteki diplomat sayısının Şubat ayına kadar 8'e indirilmesini talep etmesine karşı Rusya'dan misilleme geldi. Rusya Dışişleri yetkilileri, Rusya karşıtı eylemleri yüzünden Estonya ile ilişkileri maslahatgüzar seviyesine indirme kararı aldıklarını belirtti. Moskova'daki Estonya Büyükelçisi’nden ise ülkeyi 7 Şubat’a kadar terk etmesi istendi.
23.01.2023Dünya
Avrupa bu Türk'ü konuşuyor! Kadın polislerin hayatını böyle kurtardı
Avrupa bu Türk'ü konuşuyor! Kadın polislerin hayatını böyle kurtardıAvusturya Viyana'da geçtiğimiz ay iki kadın polisi saldırgandan kurtaran Güven Dağ'a, Viyana Polis Departmanı'ndan ödül verildi. Viyana Büyülelçiliği ve Viyana Polisi'nin Facebook hesabından yayınlanan videoda Dağ'a teşekkür edildi.
20.01.2023Dünya
Prof. Dr. Ahmet Kavas'a Senegal Devlet Nişanı verildi
Prof. Dr. Ahmet Kavas'a Senegal Devlet Nişanı verildiSenagal Cumhurbaşkanı Macky Sall, Dakar Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas'a görev süresi boyunca Türkiye-Senagal ilişkilerine katkılarından dolayı Senegal’in en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı verdi.
20.01.2023Gündem
Ürdün ve ABD arasında F16 anlaşması
Ürdün ve ABD arasında F16 anlaşmasıÜrdün, ilk etapta 12 adet olmak üzere ABD ile F16 satın alım anlaşması imzaladı.
19.01.2023Dünya
ABD'li Büyükelçi Flake'ten flaş F-16 açıklaması
ABD'li Büyükelçi Flake'ten flaş F-16 açıklamasıABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, F-16 satışı ile ilgili yaptığı açıklamada " F-16 satışının İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği süreciyle bağlantısı yok. ABD yönetimi satış ile ilgili Kongre ile beraber çalışacak" ifadelerini kullandı
19.01.2023Dünya
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Esir değişimi Türkiye üzerinden olabilir
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Esir değişimi Türkiye üzerinden olabilirUkrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Türkiye'nin ara buluculuğunda Ukrayna ve Rusya arasında insani koridor oluşturulacağına inandığını söyleyerek, "Ukrayna'da Ruslardan 200 kişi bulunuyor, Rusya’da ise 800 Ukraynalı esir tutuluyor. Türkiye'nin ara buluculuğuyla bu listeler iki ülke arasında verildi. İnanıyoruz ki bu durum yeni bir insani koridora yol açacaktır. İhtiyaç duyulduğu halde Türkiye üzerinden bu değişimler gerçekleştirilecektir" dedi.
19.01.2023Gündem
Türkiye'ye F-16 satışı olacak mı? Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD yönetimine net mesaj
Türkiye'ye F-16 satışı olacak mı? Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD yönetimine net mesajDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "F-16 modernizasyonu ve yeni F-16 alınması da gündemimizin önemli maddeleriydi. ABD yönetimi güçlü duruş sergilerse F-16 konusu çözümlenir.' dedi.
19.01.2023Gündem
Türkiye – ABD Stratejik Mekanizması Hakkında Ortak Açıklama
Türkiye – ABD Stratejik Mekanizması Hakkında Ortak AçıklamaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Antony J. Blinken, Türkiye – ABD Stratejik Mekanizması’nın dördüncü toplantısı sonrasında ortak açıklama metni yayınladı.
18.01.2023Gündem
Bakan Akar’dan TSK aleyhindeki söylemlere ‘sert’ tepki
Bakan Akar’dan TSK aleyhindeki söylemlere ‘sert’ tepkiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Yurt içinden bazılarının ülkemizin savunma sanayii alanında ulaştığı seviyeden rahatsız olmaları ve bunu açıkça dile getirmeleri kabul edilemez, büyük bir talihsizlik, yerli ve milli emek ve başarıya saygısızlıktır” dedi.
17.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Büyükelçi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki büyükelçi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.