Buhar

Buhar

Son dakika buhar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan buhar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını buhar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Buhar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan buhar gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.164 buhar haberi bulunmuştur. Tüm buhar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Elektrik faturaları ile ilgili yeni gelişme! Hemen kontrol edin, zamlı fiyatlar...
Elektrik faturaları ile ilgili yeni gelişme! Hemen kontrol edin, zamlı fiyatlar...Elektrik faturaları ile ilgili harekete geçildi. Birçok abone faturalarda yanlışlık olduğu iddiası ile EPDK'ya başvuru yaptı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ise faturalar ile ilgili gelen şikayetler üzerine harekete geçti. Tüm aboneler faturalarını kolay bir şekilde kontrol edebiliyor. Kullanılan miktar ile gelen fatura arasında fark olması durumunda faturalar yeniden düzenleniyor. Birçok tüketici 'Elektrik faturası nasıl hesaplanır?' diye araştırma yapıyor. Fatura kontrolü internet üzerinden yapılabiliyor. İşte fatura hesaplama, elektrik tarifesinde yeni dönem ve faturaları düşürmek için tüketicilerin kendi alacakları önlemler ile ilgili tüm detaylar...
13.01.2022Ekonomi
Ekonominin çarkları dönüyor! TÜİK kritik veriyi açıkladı
Ekonominin çarkları dönüyor! TÜİK kritik veriyi açıkladıEkonominin büyümenin öncü göstergesi olan sanayi üretim verisini Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıkladı. Buna göre sanayi üretimi beklentilerin üzerinde aylık %3,3, yıllık bazda ise %11,4 artış kaydetti. Beklenti yüzde 8 düzeyinde artış olacağı yönündeydi.
13.01.2022Ekonomi
Kripto para vurgunu! 600 bin lirası buhar oldu
Kripto para vurgunu! 600 bin lirası buhar olduKripto parada yeni vurgun. Çok kazanç hayaliyle kredi çeken bazı vatandaşlar kripto para dünyasında paralarını kaybetti. Vurgunun son adresi ise Smart Trade Coin oldu. İddiaya göre vurgunun boyutu 2 milyar dolar. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CNN Türk İstihbarata Şefi Nihat Uludağ, "Mali müşavir olan bir hanımefendi 'Öyle bir anlattılar ki ikna oldum' diyor. 600 bin lira kredi çekip bu sisteme para yatırmış ve bütün parası buhar olmuş" dedi.
4.01.2022Yaşam
Kripto para piyasasında bir yılda 134 milyar TL buhar oldu: En büyük vurgun Türkiye'de...
Kripto para piyasasında bir yılda 134 milyar TL buhar oldu: En büyük vurgun Türkiye'de...Kripto para piyasasında 2021 yılı içinde 134 milyar liralık vurgun olayı yaşandı. Yatırımcı sayısı ve kullanım alanları hızla artan kripto paralar ve borsalar büyük mağduriyetlerin de kapısını aralıyor. Türkiye ise maalesef bu alanda başı çekiyor. Blok zinciri analiz platformu Chainalysis'in yaptığı bir araştırmaya kripto para piyasasında dolandırıcılık nedeniyle bir yıl içerisinde yaklaşık 134 milyar TL'lik kayıp ortaya çıkarken en büyük "rug pull" Türkiye'de yaşandı. Rapora göre kripto para borsası Thodex'te kullanıcılar yaklaşık 2 milyar dolar değerinde kripto para kaybederken, bu rakam, "rug pull" türü dolandırıcılıkla çalınan toplam paranın yaklaşık yüzde 90'ına denk geliyor.
20.12.2021Ekonomi
Sanayi üretim rakamları belli oldu! Çarklar dönüyor
Sanayi üretim rakamları belli oldu! Çarklar dönüyorSanayi üretimi yıllık %8,5 arttı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2021 yılı Ekim ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %9,2, imalat sanayi sektörü endeksi %9,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %3,5 arttı. Öte yandan cari işlemler hesabı ekimde 3,16 milyar dolar fazla verdi.
13.12.2021Ekonomi
Kripto para piyasasında rüzgar tersine döndü! Tarihi rekorun ardında gelen çöküş Bitcoin'i bırakmıyor! Ethereum, Binance Coin, Tether, Dogecoin....
Kripto para piyasasında rüzgar tersine döndü! Tarihi rekorun ardında gelen çöküş Bitcoin'i bırakmıyor! Ethereum, Binance Coin, Tether, Dogecoin....Kirpto parada birbiri ardına sert hareketler...Tarihi rekorla yatırımcısını sevindiren Bitcoin'de başlayan düşüş devam ediyor. Uyarı üstüne uyarı yapıldı. Kripto para piyasasının en büyük oyuncusu olan Bitcoin çöküşe geçti. Bitcoin neden düşüyor? Ethereum'da son durum ne? Binance Coin, Tether, Solana, Cardano , XRP ve diğe kripto para birimleri ile ilgili son dakika gelişmeleri...
28.11.2021Ekonomi
‘Black Friday’ öncesi siber dolandırıcılık uyarısı
‘Black Friday’ öncesi siber dolandırıcılık uyarısı  Black Friday (Kara Cuma) öncesi vatandaşları siber dolandırıcılığa karşı uyaran ekonomist Rahmi İncekara, “Koronavirüs nedeniyle Black Friday indirimlerinden yararlanmak isteyen tüketiciler, fiziksel mağazalar yerine online alışveriş sitelerini daha fazla ziyaret edecektir. Siber dolandırıcılık konusunda dikkatli olun, tedbiri elden bırakmayın. Alışverişlerde sanal kart kullanımı, maillerin doğruluk kontrollerinin yapılması, güvensiz ağlar ve sahte linklerden uzak durun” dedi.
25.11.2021Ekonomi
Paranız saniyeler içerisinde buhar oluyor! İnternet bankacılığı kullananlar hemen...
Paranız saniyeler içerisinde buhar oluyor! İnternet bankacılığı kullananlar hemen...İnternet bankacılığını kullananlar her geçen gün artıyor. Birçok işlem artık internet üzerinden yapılabiliyor. Hesap açmaktan, kredi kullanımına, para transferinden online alışverişe pek çok işlem birkaç talimat ile tamamlanabiliyor. Ancak internet bankacılığı kullananlar için önemli bir uyarı yapıldı. 1.4 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Yapılan son araştırma ise tehlikenin boyutunu ortaya koydu. Siber korsanlar kişisel verilerimizi ele geçirebilmek için her gün yeni yöntemler buluyor. Özellikle sosyal medya ve internet bankacılığı işlemlerinde kullanılan şifreler oldukça büyük öneme sahip. İşte detaylar...
25.11.2021Ekonomi
He coin nedir, He coin vurgunu iddiası ne? Kripto para şirketinin uygulaması erişime kapandı!
He coin nedir, He coin vurgunu iddiası ne? Kripto para şirketinin uygulaması erişime kapandı!Türkiye’de Thodex vurgunundan sonra yeni bir vurgun ortaya çıktı. Coin borsasında bu kez Hecoin vurgunu iddiaları dolaşıyor. İddiaya göre sosyal medyada faaliyet gösteren coin fenomenlerine reklâm yaptırdı. Fenomenler aracılığıyla binlerce kullanıcıya ulaşan Hecoin şirketi, ön satışında 20 bin aktif üyeye hizmet sağladı. Şirket hesabına binlerce Dolar para gönderildi. Yoğun ilgi nedeniyle coin’lerin tane fiyatı 400 dolara kadar yükseldi. Hecoin’in tüm reklamlarında şirket yabancı bir firmaymış gibi gösterildi. Kripto alış ve satışlarının yapıldığı Hecoin uygulamasında önceki hafta sorunlar yaşanmaya başlandı. para çekme işlemleri yavaşladı, dün gece de Hecoin hisseleri sıfırı gördü. Peki, Hecoin vurgusu nedir? He coin nedir?
24.11.2021Gündem
Kripto parada yeni vurgun! Thodex'ten sonra Hecoin şoku
Kripto parada yeni vurgun! Thodex'ten sonra Hecoin şokuKripto para kullanıcılarını endişelendiren kritik gelişme! Thodex ile sarsılan yatırımcılar, yeni bir vurgun haberiyle güne başladı. Kripto para yatırımcılarının parası bu kez de Hecoin’le buhar oldu. Sosyal medya fenomenleri aracılığıyla binlerce kişiye ulaşan Hecoin’de önce para çekme işlemleri yavaşladı sonra hisseleri sıfırı gördü.
24.11.2021Ekonomi
Hasan Dağı ne zaman patladı, Hasan Dağı patlarsa ne olur? Hasan Dağında volkanik hareketlilik!
Hasan Dağı ne zaman patladı, Hasan Dağı patlarsa ne olur? Hasan Dağında volkanik hareketlilik!En genç volkanik dağlardan biri olan Aksaray'daki Hasan Dağı'nın magma tabakasında hareketlilik yaşandığı haberlerinin ardından Aksaray Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada "Böyle gözlemsel değerler ile Hasan Dağı'nda hemen hareket olacak, demek; çok doğru bir yaklaşım değil" dedi. Peki, Hasan Dağı en son ne zaman patladı? Hasan Dağı patlarsa ne olur?
19.11.2021Gündem
Konya kağıt halka arz ne zaman, fiyatı? Konya Kağıt halka arz eşit mi, oransal mı, hisse kodu?
Konya kağıt halka arz ne zaman, fiyatı? Konya Kağıt halka arz eşit mi, oransal mı, hisse kodu?Konya kağıt halka arz oluyor. BERA Holding iştiraklerinden olan kağıt sektörü üreticilerinden Konya Kağıt A.Ş. yüzde 20'lik kısmı halka arz ediliyor. Peki, Konya kağıt halka arz ne zaman, fiyatı? Konya Kağıt halka arz eşit mi, oransal mı, hangi bankalar?
19.11.2021Ekonomi
İskoçya Ulusal Müzesi doğa, tarih ve bilimi tek çatı altında topluyor
İskoçya Ulusal Müzesi doğa, tarih ve bilimi tek çatı altında topluyorKoleksiyonunda yaklaşık 12 milyon obje ve canlı örneği bulunan İskoçya Ulusal Müzesi, doğa, tarih, sanat, bilim ve teknoloji dünyasını bir arada sunuyor.
Sanayi üretim endeksi rakamları açıklandı
Sanayi üretim endeksi rakamları açıklandıSanayi üretim endeksi, eylülde aylık bazda yüzde 1,5 azalırken yıllık bazda yüzde 8,9 artış gösterdi.
12.11.2021Ekonomi
SQUID token'den büyük vurgun! Milyonların parası buhar oldu!
SQUID token'den büyük vurgun! Milyonların parası buhar oldu!Netflix'in ünlü dizisi Squid Game'den esinlenerek oluşturulan SQUID token, yalnızca 5 dakika içinde binlerce kat yükselip bir anda dibe çakılarak tarihi bir vurgunun adresi oldu. Diziyle resmi bağı bulunmayan projenin internet sitesi ve sosyal medya hesapları kapatıldı. Milyonlarca kullanıcının parası ise dakikalar içinde buhar oldu.
Sanayi üretim rakamları açıklandı
Sanayi üretim rakamları açıklandıSanayi üretim endeksi ağustosta aylık bazda yüzde 5,4, yıllık bazda yüzde 13,8 arttı.
12.10.2021Ekonomi
Kentlerdeki herbisitler kanser yapıyor!
Kentlerdeki herbisitler kanser yapıyor!Oturduğunuz sitenin bahçesinde dinlenirken, yemyeşil çimle kaplı parkta piknik yaparken ya da çimenlerin üzerinde çocuğunuzla oynarken yavaş yavaş zehirleniyor olabilirsiniz. Çünkü yol kenarlarından okul ve site bahçelerine, parklardan piknik alanlarına kadar, kentlerdeki yeşil alanlarda kullanılan ot öldürücü (herbisit) kimyasallar ve diğer tarım zehirleri (pestisitler) insan sağlığını ve doğal varlıkları tehdit ediyor.
9.10.2021Sağlık
Kredi kullanımı ile ilgili flaş gelişme! 6 katına çıktı
Kredi kullanımı ile ilgili flaş gelişme! 6 katına çıktıBanka kredileri ile ilgili önemli gelişme! 6 katına çıktı. Türkiye'de faaliyet gösteren firmaların kullandığı krediler 2011-2020 döneminde 6 katına yükselerek 12,7 trilyon liraya ulaşırken, en fazla krediyi 3,6 trilyon lirayla imalat sektörü firmaları kullandı.
1.10.2021Ekonomi
Nazi toplama kampı komutanının 96 yaşındaki sekreteri buhar oldu uçtu!
Nazi toplama kampı komutanının 96 yaşındaki sekreteri buhar oldu uçtu!Bugün mahkemede yargılanması gereken 96 yaşındaki Nazi sekreterinin ortadan kaybolması tüm ülkeyi şoka uğrattı. Bir Nazi toplama kampında sekreter olarak görev yapan 96 yaşındaki Irmgard Furchner'in yargılanacağı dava bugün görülecekti. Ancak mahkeme yargılayacağı mahkumu bir türlü bulamadı. Irmgard Furchner adeta buhar olur uçtu ve kayıplara karıştı...
30.09.2021Dünya
Zincir marketlerde fahiş fiyat ve gramaj oyunu
Zincir marketlerde fahiş fiyat ve gramaj oyunuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 büyük zincir marketle ilgili yaptığı açıklama sonrası, bu marketlere yönelik fahiş fiyat incelemesi başlatılırken, Ticaret Bakanlığı bir süre önce de vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bu marketlere gramaj denetimi gerçekleştirdi. Bakanlık Türkiye genelindeki yaygın olan marketlerden birinde satılan cevizin gramajının etikette yazdığından düşük olduğunu, bir diğerinde de satılan ambalaj erikte gramaj oyunu olduğunu tespit etti.
26.09.2021Gündem
Sanayi üretim rakamları açıklandı
Sanayi üretim rakamları açıklandıSanayi üretim endeksi temmuzda aylık bazda yüzde 4,2 azalırken yıllık bazda yüzde 8,7 arttı
13.09.2021Ekonomi
Zamana meydan okumak isteyenlere yaşlanma karşıtı bakım önerileri!
Zamana meydan okumak isteyenlere yaşlanma karşıtı bakım önerileri!Doğum, çocukluk ve genç erişkin dönem kadar yaşlanma da doğal bir süreçtir. Ebeveynlerimizden aldığımız genetik mirasın özellikleri ile maruz kaldığımız güneş ışığı, sigara kullanımı, hava kirliliği, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, uykusuzluk, vitamin, mineral eksiklikleri gibi türlü stres yaratan faktörler sonucu cilt yaşımız ortaya çıkar. Yaşlanma belirtileri genel olarak 25 yaşından sonra göz kenarlarında ince çizgiler ile başlar ve yaş ilerledikçe boyunda, ellerde de ince kırışıklık ve lekelenmeler halinde kendini gösterir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi. Emre Araz yaşlanma karşıtı bakım önerilerini anlattı
12.09.2021Sağlık
Binance Türkiye'de haciz şoku! 240 bin dolar buhar oldu
Binance Türkiye'de haciz şoku! 240 bin dolar buhar olduBinance Türkiye’deki hesabına aktardığı 240 bin dolarının dakikalar içinde çalındığını öne süren Beşir Baran şirkete yönelik ihtiyati haciz kararı aldı. Karar sonrası icra müdürlüğü görevlileri şirketin merkezinde haciz işlemi yaptı. Şirketten yapılan açıklamada ise, “Müşterinin ifade ettikleri iddiadan ibaret” denildi.
9.09.2021Gündem
Binance'de şok eden olay! 4 dakika içinde buhar oldu
Binance'de şok eden olay! 4 dakika içinde buhar olduKripto para borsalarına ilişkin yasal düzenleme beklenirken şikâyetler de giderek artıyor. Son olay, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin Türkiye biriminde yaşandı. Dış ticaret işi yapan Beşir B.’nin, hesabına yatırdığı 240 bin dolar 4 dakika içinde buharlaştı. Şirketten “Hırsızı bulmak imkânsız” yanıtı geldi. Beşir B., soluğu savcılıkta aldı.
6.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kripto parasanayisanayi üretim endeksielektrik faturasıvurgun

Buhar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki buhar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.