Besin

Besin

Son dakika besin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan besin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını besin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Besin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan besin gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.796 besin haberi bulunmuştur. Tüm besin haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cuma mesajları resimli 2022 yeni 2 Aralık cuma sözleri!
Cuma mesajları resimli 2022 yeni 2 Aralık cuma sözleri!2 Aralık Cuma mesajları 2022 resimli, yeni, ayetli, dualı, yazılı seçenekleriyle araştırılmaya başlandı. “Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkmıştır. Kıyamet de Cuma günü kopacaktır” (Müslim, “Cum‘a”, 18) hadisiyle anlatılan, Cuma günü kudreti bu hafta da geldi. Namazlarla, dualarla eda edilecekler Cuma günü cemaati namaza çağırmak için biz de Cuma mesajları ve sözleri derledik. SMS göndermek ve sosyal medya platformlarından Cuma mesajları ve sözleri paylaşacaklara işte Peygamberimizin Cuma sözleri ve 2 Aralık Cuma mesajları…
2.12.2022Gündem
Endonezya 100’den fazla tropikal takımadanın geliştirme haklarını müzayede satacak
Endonezya 100’den fazla tropikal takımadanın geliştirme haklarını müzayede satacakABD’li müzayede firması Sotheby’s, Endonezya’ya ait 100’den fazla tropikal adanın ‘geliştirme haklarının’ 8 ila 14 Aralık’ta açık arttırmada satılacağını açıkladı.
30.11.2022Dünya
Karadeniz'i 10 farklı toksik tehdit ediyor! Hepsi canlılar için çok tehlikeli
Karadeniz'i 10 farklı toksik tehdit ediyor! Hepsi canlılar için çok tehlikeliKaradeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nce Karadeniz'de 1100 kilometrelik alandan toplanan tortu örneklerindeki analizlerde, 10 farklı toksik metal izine rastlanıldı. Deniz tabanında en fazla kirlilik yükü oluşturan ağır metallerin ise bakır, kurşun, arsenik ve çinko olduğu tespit edildi. En fazla kurşun ve bakır oranı Trabzon'un Sürmene ilçesinde, en fazla arsenik oranı da Ordu kıyılarında belirlendi.
29.11.2022Gündem
Boğaz ağrısına iyi geliyor, yüz binlerce kişi tüketiyor! Pastil kullandıktan sonra sakın bunu yapmayın
Boğaz ağrısına iyi geliyor, yüz binlerce kişi tüketiyor! Pastil kullandıktan sonra sakın bunu yapmayınÇok sayıda vatandaş, çoğunlukla kışın çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan boğaz ağrısından muzdarip. İlaç kullanan da var kullanmak istemeyen de... Boğaz ağrısı yaşayan kişilerde bu dönemde pastil kullanımı da oldukça yaygınlaşıyor. Ağrıyı yatıştırmak ve semptomları hafifletmek için pastil kullanımı etkili oluyor. Peki her pastil aynı etkiyi gösterir mi? İçeriğinde hangi maddeler olan pastiller daha etkili? İşte kış ayına girdiğimiz şu aylarda uzman isimden size yardımcı olacak detaylı pastil rehberi…
27.11.2022Sağlık
Resimli, yeni, yazılı, kısa, hayırlı cumalar mesajları indirmek isteyenlere farklı seçenekler! İşte 25 Kasım Cuma mesajları ve Cuma sözleri!
Resimli, yeni, yazılı, kısa, hayırlı cumalar mesajları indirmek isteyenlere farklı seçenekler! İşte 25 Kasım Cuma mesajları ve Cuma sözleri!25 Kasım Cuma mesajları 2022 resimli, yeni, ayetli, dualı, yazılı seçenekleriyle araştırılmaya başlandı. “Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkmıştır. Kıyamet de Cuma günü kopacaktır” (Müslim, “Cum‘a”, 18) hadisiyle anlatılan, Cuma gününü namazlarla, dualarla eda edilecekler aynı zamanda cemaati namaza çağırmak için Cuma mesajları ve sözleri paylaşıyor. SMS göndermek ve sosyal medya platformlarından Cuma mesajları ve sözleri paylaşmak isteyenlere biz de Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözlerini bir araya getirdik. İşte 25 Kasım Cuma mesajları ile peygamber efendimizin Cuma sözleri…
25.11.2022Gündem
Hızla kalorileri yakıyor, sağlıklı kilo verdiriyor! Yüzde 30 artırıyor...
Hızla kalorileri yakıyor, sağlıklı kilo verdiriyor! Yüzde 30 artırıyor...Kış aylarında üşümenin kilo vermeyi hızlandırdığını belirten Diyetisyen Serenay Bender, “Kilo vermek için kış aylarının seçilmesinin nedenleri arasında ilk olarak soğuk havanın kalorilerin daha hızlı yakılmasını sağlaması yer alıyor. Kış aylarındaki meyve ve sebze liflerinin çok olması da kilo vermeyi kolaylaştırıyor” dedi. İşte o besinler...
24.11.2022Sağlık
Resmi izin çıktı! Artık yapay et üretimi yapılacak
Resmi izin çıktı! Artık yapay et üretimi yapılacakABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) hücre kültürlerinden üretilen tavuk etinin satışına ilk defa onay verdi. Kurum, sürecin “çok dikkatli değerlendirildiğini” açıkladı.
20.11.2022Dünya
Sofralardaki tehlike! Zehir miktarını yüzde 15 artırıyor, kansere neden oluyor
Sofralardaki tehlike! Zehir miktarını yüzde 15 artırıyor, kansere neden oluyorBaharat, kuruyemiş hatta süt ürünlerinde dahi görülebilen aflatoksin maddesinin kansere davetiye çıkardığını belirten Gıda Mühendisi Murat Doğan, bu maddenin görüldüğü sütlerin işlendiğinde zehir miktarının 15 kat arttığını kaydetti.
18.11.2022Sağlık
Hayırlı cumalar resimli cuma mesajları 18 Kasım ve sözleri! En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!
Hayırlı cumalar resimli cuma mesajları 18 Kasım ve sözleri! En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!18 Kasım Cuma mesajları 2022 resimli, yeni, ayetli, dualı, yazılı seçenekleriyle sorgulanıyor. “Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkmıştır. Kıyamet de Cuma günü kopacaktır” (Müslim, “Cum‘a”, 18) hadisiyle anlatılan, Cuma günü bu hafta da namazlarla, dualarla eda edilecek. Cuma günü kudretini camilerde cemaatle birlikte namaz kılarak, dua ederek geçirmek isteyenler SMS göndermek ve sosyal medya platformlarından Cuma mesajları ve sözleri paylaşıyor. Biz de haberimizde Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözlerini bir araya getirdik. İşte 18 Kasım Cuma mesajları ile peygamber efendimizin Cuma sözleri…
18.11.2022Gündem
Gripten ve enfeksiyondan koruyor! Kilosu 600 lira
Gripten ve enfeksiyondan koruyor! Kilosu 600 liraKış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması Aydın’daki aktarlarda yoğunluk yaşanmasına neden olurken, 41 yıllık aktarcı Vedat Kavruk gribal enfeksiyon hastalıklarından korunmak isteyen vatandaşlar için çeşitli bitkilerden oluşan bir kış çayı önerisinde bulundu.
18.11.2022Sağlık
Akciğer kanseri riskini azaltıyor, antioksidanlar bakımından çok zengin! İşte akciğer sağlığı için etkili 10 besin
Akciğer kanseri riskini azaltıyor, antioksidanlar bakımından çok zengin! İşte akciğer sağlığı için etkili 10 besinAkciğer sağlığını güçlü bir şekilde koruyor, akciğer kanseri riskini azaltıyor. Tam bir antioksidanlar zengini, vitamin-mineral, C,E ve B vitamini, magnezyum ile selenyum bakımından çok zengin. Mukus yapısının korunmasını sağlıyor. Diyetisyen Hande Güngör, akciğer sağlığı için tüketilmesi gerekli sebze ve meyveleri bir bir sıraladı.
17.11.2022Sağlık
Cuma mesajları 11 Kasım ve sözleri! En yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!
Cuma mesajları 11 Kasım ve sözleri! En yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!11 Kasım Cuma mesajları sorgulaması başladı. Resimli, yeni, ayetli, hadisli ve dualı, kısa ve uzun Cuma mesajları seçenekleri sorgulanıyor. Cuma günü nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden Cuma paylaşımı yapmak, sevdiklerine SMS göndermek isteyenler Cuma mesajları için sorgulama yapıyor. Facebook, WhatSapp, Twitter ve Instagram üzerinden ya da mesaj olarak mümin kardeşlerine, akrabalarına, ailesine gönderecekler resimli, yeni, ayetli, hadisli ve dualı, yazılı, kısa, uzun 11 Kasım 2022 Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri burada!
11.11.2022 Gündem
Endositoz Nedir, Nasıl Gerçekleşir? Endositoz Hangi Canlılarda Görülür, Özellikleri Nelerdir?
Endositoz Nedir, Nasıl Gerçekleşir? Endositoz Hangi Canlılarda Görülür, Özellikleri Nelerdir?Endositoz, hücre zarından geçemeyecek kadar büyük olan maddelerin içeri alınmasına verilen isimdir. Endositoz çeşitleri pinositoz ve fagositoz olmak üzere iki tanedir.
9.11.2022Eğitim
4 Kasım CUMA mesajları ve sözleri! En yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!
4 Kasım CUMA mesajları ve sözleri! En yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!4 Kasım Cuma mesajları sorgulaması başladı. Resimli, yeni, ayetli, hadisli ve dualı, kısa ve uzun Cuma mesajları seçenekleri sorgulanıyor. Cuma günü nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden Cuma paylaşımı yapmak, sevdiklerine SMS göndermek isteyenler Cuma mesajları için sorgulama yapıyor. Facebook, WhatSapp, Twitter ve Instagram üzerinden ya da mesaj olarak mümin kardeşlerine, akrabalarına, ailesine gönderecekler resimli, yeni, ayetli, hadisli ve dualı, yazılı, kısa, uzun 4 Kasım 2022 Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri burada!
4.11.2022Gündem
Kış mevsiminde D vitamini eksikliğine dikkat
Kış mevsiminde D vitamini eksikliğine dikkatKansere ve kemik erimesine karşı koruyuculuğunun yanı sıra bağışıklığı da arttıran D vitamininin vücut için önemini anlatan Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Burcu Çakmak Sancar, pek çok kişide özellikle kış mevsiminde D vitamini eksikliği görüldüğünü söyleyerek, vitaminin vücutta depolanmasıyla ilgili bilgiler paylaştı.
4.11.2022Sağlık
Çok sayıda ilaç kullanan hastaları sevindirecek haber! Resmen başladı
Çok sayıda ilaç kullanan hastaları sevindirecek haber! Resmen başladıHastaların doğru şekilde ilaç kullanımını sağlayacak 'Akılcı İlaç Polikliniği' Manisa'da ilk kez bölge hastanesi konumundaki Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde açıldı. Akılcı İlaç Polikliniği sayesinde çok sayıda ilaç kullanan hastaların hem kafasındaki karışıklıklar sona erecek hem de ilaç tedavisinde maksimum faydaya ulaşılacak.
3.11.2022Sağlık
28 Ekim Cuma mesajları ve Peygamberimizin Cuma sözleri! En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli, dualı hayırlı cumalar mesajları 2022!
28 Ekim Cuma mesajları ve Peygamberimizin Cuma sözleri! En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli, dualı hayırlı cumalar mesajları 2022!28 Ekim Cuma mesajları aramaları arttı. “Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkmıştır. Kıyamet de Cuma günü kopacaktır” (Müslim, “Cum‘a”, 18) hadisiyle anlatılan Cuma günü kudreti camilerde namaz kılarak ve dua ederek geçirilecek. Yakınlarını Cuma namazına çağırmak, arkadaşlarının Cuma gününü kutlamak isteyenler Cuma mesajları araştırmasına başladı. Biz de En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli, dualı hayırlı cumalar mesajları 2022 derledik. İşte 28 Ekim Cuma mesajları ve Peygamberimizin Cuma sözleri…
28.10.2022Gündem
Palamudun fiyatı düştü, vatandaşlar soluğu balık tezgahlarında aldı
Palamudun fiyatı düştü, vatandaşlar soluğu balık tezgahlarında aldıGeçtiğimiz hafta sonu tane fiyatı 70 TL’ye kadar çıkan palamut, bu hafta sonu 35 ile 50 TL arasında tezgahta alıcı buldu. Palamut, fiyatı ve besin değeri açısından vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken balıkçılar 1970’lerden bu yana en iri ve yağlı palamudun çıktığını belirtti.
23.10.2022Ekonomi
İstilacı türler, yerli balıkların yerini alıyor
İstilacı türler, yerli balıkların yerini alıyorAkdeniz'e Kızıldeniz üzerinden gelen istilacı türler arasında yer alan, halk arasında 'gırt gırt' veya çizgili gargur balığı olarak bilinen 'Pomadasys Stridens', Antalya Körfezi'nde kilometrekarede 600 kilo ile 3 ton arasında bulunuyor. İstilacı türlerin, yerli türlerin yerini almaya başladığını söyleyen Akdeniz Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, “Eti lezzetli ve fiyatının düşük olması nedeniyle herkesin tüketebileceği bir balık. Tüketimi teşvik edilmeli" dedi.
23.10.2022Yaşam
Bağışıklığı güçlendiriyor, bakterileri öldürüyor! Grip ve soğuk algınlığına karşı doğal savaşçı
Bağışıklığı güçlendiriyor, bakterileri öldürüyor! Grip ve soğuk algınlığına karşı doğal savaşçıDaha önce yararlarını hiç duymadığınız, hastalıklara karşı etkisi azımsanamayacak kadar güçlü besinler bulunuyor. Kış aylarında bunları tüketerek hastalıklardan ilaçla değil doğal yollarla korunmanız mümkün. Grip ve soğuk algınlığına karşı savaşıyor, bağışıklığı güçlendirip bakterileri öldürüyor. Aynı zamanda doğrudan antiviral etkiye sahip olup doğal ağrı kesici görevi görüyor. Detaylarıyla uzman isim tek tek açıkladı…
23.10.2022Sağlık
21 Ekim 2022 Resimli Cuma mesajları ve sözleri! En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!
21 Ekim 2022 Resimli Cuma mesajları ve sözleri! En güzel, resimli, yeni, resimli, kısa-uzun, ayetli, hadisli ve dualı 2022 hayırlı Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözleri!21 Ekim Cuma mesajları 2022 resimli, yeni, ayetli, dualı, yazılı seçenekleriyle sorgulanıyor. “Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkmıştır. Kıyamet de Cuma günü kopacaktır” (Müslim, “Cum‘a”, 18) hadisiyle anlatılan, Cuma günü bu hafta da namazlarla, dualarla eda edilecek. Cuma günü kudretini camilerde cemaatle birlikte namaz kılarak, dua ederek geçirmek isteyenler SMS göndermek ve sosyal medya platformlarından Cuma mesajları ve sözleri paylaşıyor. Biz de haberimizde Cuma mesajları ile Peygamberimizin Cuma sözlerini bir araya getirdik. İşte 21 Ekim Cuma mesajları ile peygamber efendimizin Cuma sözleri…
21.10.2022Gündem
Masterchef Miso nedir, miso nasıl bir yemek? Kırmızı miso hangi ülkeye ait?
Masterchef Miso nedir, miso nasıl bir yemek? Kırmızı miso hangi ülkeye ait?Masterchef’in yayınlanan son bölümünde takım dokunulmazlık oyununda Miso ile bir yemek yaptı. Dokunulmazlıkta yapılacak ürün Miso olurken, vatandaşlar Masterchef Miso nedir, miso nasıl yapılır, miso hangi ülkeye ait? sorularına yanıt aramaya başladı.
21.10.2022Televizyon
Kansere neden oluyor! Kuru öksürük, göğüs ve sırt ağrısı ile ortaya çıkıyor
Kansere neden oluyor! Kuru öksürük, göğüs ve sırt ağrısı ile ortaya çıkıyorKanser vakaları hızla artıyor. Birçok hastalıkta olduğu gibi, kanserde de erken tanı hayat kurtarıyor. Akciğer kanseri yıllarca belirti vermeden ilerleyebiliyor. Genetik faktörler, çevresel etkenler, beslenme ve yaşam şekli kanser riski üzerinde etkili olurken, bu riski azaltmak da mümkün. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğçe Hürkal akciğer kanserinin belirtileri, teşhis ve tedavi süreci ile ilgili yaptığı açıklamada ‘sigara’ vurgusu yaparak, beslenme ve yaşam şeklinin akciğer kanserine etkisini anlattı.
23.10.2022Sağlık
Kansere karşı çok etkili, antioksidan etkisi gösteriyor! En az 20 damla yetiyor
Kansere karşı çok etkili, antioksidan etkisi gösteriyor! En az 20 damla yetiyorKanseri yenmede yardımcı oluyor, yetişkinler için en az 20 damla, çocuklar için ise günde en az 10 damla kullanılması tavsiye ediliyor. Antioksidan etkisi gösteriyor. Protein, A, C, E gibi vitaminleri, selenyum, çinko bakımından yönünden çok zengin. Kadınlarda en sık görülen meme kanserinin beslenmeyle yakından ilişkisi olduğunu belirten uzmanlar önemli uyarılarda bulundu. İçeriğinde 15 farklı fenolik ve flavonoid bulunan besin ile ilgili açıklama yapan Dr. Ender Saraç, “Bu değerli bileşenler sayesinde, kanser hücrelerinin sayısını azaltıcı yönde etki gösterirken, sağlıklı dokuya hiçbir şekilde zarar vermez” dedi.
15.10.2022Sağlık
Tanesi 25 liradan tezgahlarda! Ucuz balık için son günler
Tanesi 25 liradan tezgahlarda! Ucuz balık için son günlerPalamut tanesi 25 liradan tezgahlardaki yerini aldı. Kırmızı etten ve tavuktan da ucuz olan palamut, besin değeri açısından da zengin. Balıkçılar ucuz balık için sayılı günler kaldığına dikkat çekiyor. Şimdiden bol bol alıp derin dondurucunuzda 5-6 ay boyunca saklayıp yiyebilirsiniz.
14.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Besin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki besin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.