Bakan Kurum

Bakan Kurum

Son dakika bakan kurum haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bakan kurum ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bakan kurum haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Kurum

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan kurum gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.667 bakan kurum haberi bulunmuştur. Tüm bakan kurum haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama: Cumhurbaşkanımız derhal duruma müdahale etti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama: Cumhurbaşkanımız derhal duruma müdahale ettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) soruların sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmesine ilişkin, “Herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan birinin ‘hükümet şunu da yapmalıydı’ diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı” dedi.
7.08.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan flamingolara 4 kilometrelik can suyu talimatı
Bakan Kurum'dan flamingolara 4 kilometrelik can suyu talimatıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Tuz Gölü’ndeki flamingo yavrularını su ile buluşturma projesiyle ilgili, ‘’Kuraklığın etkisindeki Tuz Gölü’nde bulunan flamingolara tankerlerle su taşıyoruz. Bu hassasiyetimizin devamı olarak kalıcı bir çözüm için yeni bir adım daha attık. Gölyazı Mahallesi’nden, 4 kilometrelik bir boru hattı döşeyerek kuşların kreş alanına kesintisiz su aktarımına başladık" dedi.
7.08.2022Siyaset
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Artık Kocaeli’nin, Dilovası’nın havasını kirletmeyecek
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Artık Kocaeli’nin, Dilovası’nın havasını kirletmeyecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kocaeli Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Kocaeli’de toplam yatırım bedeli 8 milyar 550 milyon lira olan 245 eserin açılışlarını yaparak Kocaeli’deki vatandaşlara kazandıracaklarını ifade eden Bakan Kurum, yıl sonu itibariyle Cedit Mahallesi’ne 800 tane konut kazandırılacağını, Körfezdeki dip çamuru temizliğinin bu yıl içerisinde başlatılacağını ve Kömürcüler OSB’nin kapatılarak Dilovası’nın havasını kirletmeyeceğini müjdeledi.
6.08.2022Gündem
Sosyal konut projesinde bir müjde daha! TOKİ 81 ilde yapacak, ucuz ve uygun ödeme...
Sosyal konut projesinde bir müjde daha! TOKİ 81 ilde yapacak, ucuz ve uygun ödeme...Sosyal konut projesinde bir müjde daha. 81 ilde resmen başlayacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinde esnaf da unutulmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı dev sosyal konut projesinde sosyal konut ve arsanın yanı sıra işyeri de kapsama alındı. Ülkenin birçok noktasında küçük ve orta ölçekli işletmeler için sanayi tesisleri inşa edilecek. Bunlar da vatandaşa uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla satılacak. İşte son dakika haberinin detayları...
6.08.2022Ekonomi
Bakan Kurum: 81 ilimizde olduğu gibi; İstanbul’umuza da yeni on binlerce konut kazandıracağız
Bakan Kurum: 81 ilimizde olduğu gibi; İstanbul’umuza da yeni on binlerce konut kazandıracağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fikir ve yatırımlarını kendileri yapmış gibi gösterdiğini belirterek, "’Silivri’ye sadece fidan dikim töreni için gelmedik. Biliyorsunuz; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin en büyük, en kapsamlı sosyal konut hamlesini başlattık. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız eylül ayında bu projemizi tüm detaylarını açıklayacak. ‘’81 ilimizde olduğu gibi; İstanbul’umuza da yeni on binlerce konut kazandıracağız. Vatandaşımız büyük bir heyecan içerisinde bekliyor. İnşallah Cumhurbaşkanımız müjdeyi verecek; biz de tüm ekibimizle gece gündüz gayret edip; Silivri’mizin de emeklilerini, engelli kardeşlerimizi, özellikle de gençlerimizi ve yeni evli kardeşlerimizi bu kampanyadan en güzel şekilde faydalandıracağız.’’ dedi.
5.08.2022Gündem
Bakan Kurum '8 müjdemizi sizlerle paylaşıyorum' deyip duyurdu: 2 bin 500 ağaç dikeceğiz
Bakan Kurum '8 müjdemizi sizlerle paylaşıyorum' deyip duyurdu: 2 bin 500 ağaç dikeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Bağcılarda vatandaşlarla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, “Bugün İstanbul emin ellerde değildir. İstanbul’da 25 yıldır hizmet üstüne hizmet, eser üstüne eser üreten bir anlayış vardı. Maalesef İstanbul’un 25 yıldaki tüm kazanımları hoyratça harcanmaktadır” dedi.
4.08.2022Ekonomi
Ucuz konut müjdesi! 81 ilde resmen başlıyor, kiralara etki edecek
Ucuz konut müjdesi! 81 ilde resmen başlıyor, kiralara etki edecekUcuz konut müjdesini verdi. Ev sahibi olmak isteyenleri sevindiren haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sonrası son dakika açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan heyecanla beklenen konut projesinin detaylarını paylaştı. Özellikle dar gelirlilerin ev sahibi olabilmesi önemli kararlar alındı. 81 ilde resmen başlıyor. Erdoğan, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere" ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...
1.08.2022Ekonomi
TOKİ 150 bin konut başvurusu ne zaman, konutlar hangi illere yapılacak? TOKİ sosyal konut başvuru şartları neler, il il konut sayısı ne?
TOKİ 150 bin konut başvurusu ne zaman, konutlar hangi illere yapılacak? TOKİ sosyal konut başvuru şartları neler, il il konut sayısı ne?81 ilde 150 bin sosyal konut yapılacak. Dar gelirlilere 15 yıla varan vade ile satılacak 81 ilde ucuz konut ve arsa projesi detayları merak ediliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilde başlatacaklarını belirtti. Bakan Kurum, yaptığı açıklamada, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibarıyla, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız.'' ifadelerini kullandı.
1.08.2022Ekonomi
Konut müjdesini verdi! Bakan Kurum açıkladı, tarih belli oldu
Konut müjdesini verdi! Bakan Kurum açıkladı, tarih belli olduSosyal konut müjdesini verdi. Tarih belli oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İnşallah önümüzdeki ay itibariyle Cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız. Bu çerçevede aslında konutlarımızı yaptığımız alanlarla yüzde 50’sini yeşil alanlara terk ediyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak dev sosyal konut projesinde, evlerin asgari ücretli bir çiftin erişebileceği fiyat ve koşullarda olacağına ilişkin detaylar Hürriyet'in haberinde yer almıştı.
31.07.2022Siyaset
Asgari ücretliye ucuz ev! 81 ilde başlıyor, konut sektöründe yeni dönem! Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi...
Asgari ücretliye ucuz ev! 81 ilde başlıyor, konut sektöründe yeni dönem! Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi...Milyonlarca dar gelirli vatandaşa güzel haber geldi. Ev fiyatlarının astronomik düzeye çıkması ile ücretli çalışanlar için ev sahibi olmak 'hayal' haline gelmişti. Özellikle gençler çalışarak ev ve araba sahibi olamayacaklarını düşünmeye başlamışken harekete geçildi. Asgari ücretli çalışanlar da ev sahibi olabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ilde başlatılacak sosyal konut projesinde hayata yeni atılan gençler için de kontenjan ayrılacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle dar gelirli aileler 20 yıl vadeyle kira öder gibi ev sahibi olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Projelerimizden hayata yeni atılan gençlerimiz de faydalanacaklar. Bununla ilgili kontenjanlarımız olacak” dedi.
31.07.2022Ekonomi
Sosyal konut müjdesi! Bakan Kurum açıkladı! Cumhuriyet tarihinin en büyüğü...
Sosyal konut müjdesi! Bakan Kurum açıkladı! Cumhuriyet tarihinin en büyüğü...Ucuz konut müjdesi geldi. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ordu’da toplu açılış töreninde konuştu. Bakan Kurum, 2023 seçimlerinin kritik öneme sahip olduğunu hatırlatarak, “Yeni bin yılın güçlü Türkiye’sini aziz milletimizle kuracağız” dedi. Seçimler için gece gündüz demeden çalışacaklarını vurgulayan Bakan Kurum, “Cumhurbaşkanımızın izinde yürümek, ona hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Çünkü O; güçlü, onurlu, vakur, büyük Türkiye’nin mimarı! Çünkü O; müjdelerin, güzelliğin, umudun habercisi. Çünkü O; bu cennet vatanı, bu aziz milleti yarınlara, istikbale taşıyacak lider!” ifadelerini kullandı.
30.07.2022Gündem
Başkan Yavaş: Ankapark için Adalet Bakanlığı'na dava açacağız
Başkan Yavaş: Ankapark için Adalet Bakanlığı'na dava açacağızAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankapark için açtıkları tahliye davasında mahkemelerin sürekli görevsizlik kararı vererek dosyayı sürüncemede bıraktıklarını söyledi. Yavaş, "Adalet Bakanlığı hakkında tazminat davası açacağız" dedi.
30.07.2022Siyaset
Faiz ve kredi kararı! Bakan resmen duyurdu, 81 ilde uygulanacak...
Faiz ve kredi kararı! Bakan resmen duyurdu, 81 ilde uygulanacak...Hükümet harekete geçti, 81 ilde uygulanacak. Kredi ve faiz kararını Bakan Kurum resmen duyurdu. Kentsel dönüşümü hızlandıracak hamle geliyor. Kentsel dönüşümün hızlanması ve belediyelerin daha aktif rol alması için önemli bir adım atıldı. Bakan Murat Kurum, “Şimdi kentsel dönüşümde yeni bir döneme giriyor; belediyelerimizin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz” dedi. İşte yeni kararın ayrıntıları...
30.07.2022Ekonomi
Bakan Kurum: 2023 seçimleri kritik bir kavşak noktası
Bakan Kurum: 2023 seçimleri kritik bir kavşak noktasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 seçimlerinin kritik bir kavşak noktası olduğunu belirterek, "Bu aziz millet, liderimizin çabalarıyla son 20 yılda kazandıklarının üstüne çok daha fazlasını koymak için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yanında saf duracaktır" dedi.
29.07.2022Siyaset
Bakan Kurum açıkladı! 100 milyon liralık proje tamamlandı
Bakan Kurum açıkladı! 100 milyon liralık proje tamamlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Bugüne kadar Çamlıdere’mizde yaklaşık 100 milyon liralık 5 projemizi tamamladık. Belediyeye yaklaşık 10 milyon liralık destek sağladık. 55 sosyal konutu hak sahiplerine teslim ediyoruz. Termal tesisi ise yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla tamamladık" dedi.
27.07.2022Ekonomi
Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, sosyal konut...
Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, sosyal konut...Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, konut seferberliği resmen başlıyor. Bakan Kurum, “İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatacağız” dedi.
27.07.2022Ekonomi
Bakan Kurum: “Van Gölü’ne arıtılmamış bir gram su bırakmayacağız”
Bakan Kurum: “Van Gölü’ne arıtılmamış bir gram su bırakmayacağız”Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,  Van Gölü'nün Tatvan ilçe sahilinde incelemelerde bulunarak, "Van Gölü’ne arıtılmamış bir gram su bırakmayacağız” dedi.
22.07.2022Siyaset
Bakan Kurum: Adeta siyasi buhrana yakalandılar, tabiri caizse raydan çıktılar
Bakan Kurum: Adeta siyasi buhrana yakalandılar, tabiri caizse raydan çıktılarBitlis'te yatırım değeri 1 milyar 232 milyon lira olan 21 ayrı yatırımın toplu açılış töreninde konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefeti eleştirerek, "Muhalefet, bir türlü iktidara gelemeyince son 20 yıldır da milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza iktidarı verince adeta siyasi bir buhrana yakalandılar. Tabiri caizse raydan çıktılar, zaten bozuk olan ayarları, sinirleri, dengeleri daha da bozuldu" dedi.
22.07.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan 'asbest' açıklaması
Bakan Kurum'dan 'asbest' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Brezilya'dan İzmir Aliağa'daki gemi söküm tesislerine gelecek olan Brezilya donanmasına ait Nae Sao Paulo adlı gemiye ilişkin, "Gemide iddia edildiği gibi 900 ton değil, 9,6 ton asbest yükü bulunmaktadır. Ülkemizde gemi sökümünden çıkan asbest içeren atıklar uygun şekilde ambalajlanarak etiketlenmekte, havayla teması kesilmektedir. Bu şekilde ambalajlanan asbest içeren atıklar geçici depolanmakta, lisanslı araçlarla taşınmakta ve çevre lisanslı düzenli depolama tesislerinde gerekli önlemleri almak şartıyla bertaraf edilmektedir" dedi.
18.07.2022Gündem
Bakan Kurum'dan ithal atık açıklaması: Söz konusu değildir
Bakan Kurum'dan ithal atık açıklaması: Söz konusu değildirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ithal atık dökümü iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı. Kurum, "Eski görüntülerle, bayatlamış iddialarla ısıtıp ısıtıp aynı konuyu gündeme getiriyorlar. İddiaya konu olan, fotoğrafları paylaşılan yerlerde ithal atık dökümü söz konusu değildir, olamaz!" dedi.
13.07.2022Siyaset
Bakan Kurum: Güçlü Türkiye anlayışıyla hizmet götürüyoruz
Bakan Kurum: Güçlü Türkiye anlayışıyla hizmet götürüyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’ne katıldı. Bakan Kurum, çok yakın zamanda Akşehir’in tüm Türkiye’nin, bölgenin en önemli turistik destinasyonlarından bir tanesi olacağını belirterek, “Büyük Türkiye yolculuğunda, büyük Türkiye’de güçlü şehirler, güçlü Türkiye anlayışıyla hizmet götürüyoruz. Nerede bir afet olsa, nerede bir sel olsa, heyelan olsa, yangın olsa biz ilgili tüm arkadaşlarımızla iki saat içerisinde orada oluyoruz. Vatandaşlarımızın yarasını sarıyoruz” dedi.
9.07.2022Siyaset
Bakan Kurum: Sağlık camiamızla alakalı sürecin destekçisiyiz
Bakan Kurum: Sağlık camiamızla alakalı sürecin destekçisiyizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesiyle ilgili, "Bu menfur saldırıyı lanetliyoruz, kınıyoruz. Görevi başı esnasında hizmet eden, vatandaşımızın, milletimizin yardımına koşan ve bu kutlu görevi işleyen kardeşimize hunharca bir saldırı gerçekleştirildi. Sorumlularla alakalı, sorunlarla alakalı her türlü çalışmayı valiliğimiz, bakanlığımız bilfiil yakinen takip ediyor. Sağlık camiamızla alakalı da süreci gerek Sağlık Bakanlığımız, gerek meclisimiz, gerekse bu noktada bizler yakinen takip ediyoruz ve sürecin destekçiyiz" dedi.
9.07.2022Siyaset
Bakan Kurum: 16 Milyon İstanbullu için çalışmaya devam edeceğiz!
Bakan Kurum: 16 Milyon İstanbullu için çalışmaya devam edeceğiz!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Abdi İpekçi Spor Kompleksi tartışmalarına ilişkin, "16 Milyon İstanbullu için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz!" dedi.
7.07.2022Siyaset
Ümraniye zemin altı katlı otopark ve belediye meydanı açılış töreni!
Ümraniye zemin altı katlı otopark ve belediye meydanı açılış töreni!“Türkiye’deki Muhalefet ve İBB Hayırlı İşlere Takoz Koyan Bir Zihniyete Sahip; Biz Bunlara Pabuç Bırakacak Değiliz”
4.07.2022Yaşam
Bakan Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüm müjdesini verdi: En geç 2 ay içerisinde başlıyor
Bakan Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüm müjdesini verdi: En geç 2 ay içerisinde başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ümraniye'de 3 katlı zemin altı otopark projesi ve Belediye Meydanı’nın açılışına katıldı. Bakan Kurum, "Ümraniye'mizde Hekimbaşı, Kazımkarabekir ve Dumlupınar mahallelerimizde 628 kentsel dönüşüm konutumuzun temellerini en geç 2 ay içerisinde atıyoruz” dedi.
2.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Kurum ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan kurum haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.