Bakan Ersoy

Bakan Ersoy

Son dakika bakan ersoy haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bakan ersoy ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bakan ersoy haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Ersoy

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan ersoy gelişmeleri de dahil olmak üzere 607 bakan ersoy haberi bulunmuştur. Tüm bakan ersoy haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye turizmde yeni rekorlara hazırlanıyor! 47 milyon turist, 37 milyar dolar gelir...
Türkiye turizmde yeni rekorlara hazırlanıyor! 47 milyon turist, 37 milyar dolar gelir...Türkiye turizmi pandemi süreci ve sonrasında büyük bir gelişim gösterdi. Rakip Turizm ülkelerine göre daha hızlı bir büyüme yakalayan Türkiye, 2022 için belirlenen turizm hedeflerini de yükseltti. Konu ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda (TGA) bir grup gazeteciye açıklamalar yaptı.
29.07.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: Bu sene turizm gelirinde Türkiye rekoru kırılacak
Bakan Ersoy: Bu sene turizm gelirinde Türkiye rekoru kırılacakKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, öngörülen rakamlara ulaşıldığında, bu sene turizm gelirinde Türkiye Cumhuriyeti rekoru kırılacağını ifade ederek "2019'da 34.5 milyar dolar olarak kırılmıştı, tekrar bir rekor kıracak Türkiye. 37 milyar dolar dedik; inşallah bunu yukarı da çekeceğiz" dedi.
28.07.2022Ekonomi
Bakan Ersoy İstanbul Arkeoloji Müzeleri Yeni Sergiler açılışına katıldı
Bakan Ersoy İstanbul Arkeoloji Müzeleri Yeni Sergiler açılışına katıldıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, saat 20.00'de düzenlenen İstanbul Arkeoloji Müzeleri Yeni Sergiler açılış programına katıldı.
22.07.2022Siyaset
Bakan Ersoy’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı
Bakan Ersoy’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Türkiye’nin dört bir yanında bağımsızlığı ve özgürlüğü karakterinin ayrılmaz bir parçası olarak gören kahramanlarımız meydanlara inerek darbecilere unutulmayacak bir cevap vermiştir” ifadelerine yer verdi.
14.07.2022Siyaset
Bakan Ersoy'dan flaş burs açıklaması!
Bakan Ersoy'dan flaş burs açıklaması!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Türkiye burslarına bu yıl 171 farklı ülkeden 165 bin 691 başvuru yapıldı” dedi.
5.07.2022Eğitim
Bakan Ersoy: Haziran sonu itibarıyla 19 milyonu yakalamış olacağız
Bakan Ersoy: Haziran sonu itibarıyla 19 milyonu yakalamış olacağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl beklenilen turist sayısıyla ilgili "Bu yıl hedefimiz minimum yüzde 40 büyüme. İlk 6 aylık gerçekleşmeler ve ileriye dönük rezervasyonlar da gayet sevindirici durumda. Haziran ayı sonu itibarıyla tahminen 19 milyon rakamını Türkiye olarak yakalamış olacağız" dedi.
17.06.2022Siyaset
Bakan Ersoy: 20 yılda 9 bin 31 eserimizin iadesini sağladık
Bakan Ersoy: 20 yılda 9 bin 31 eserimizin iadesini sağladıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Afyonkarahisar'da yeni müze inşaatında inceleme yaptı. Bakanlığının kentteki toplantısına da katılan Ersoy, "Kültürel mirasın korunması adına tarihin en büyük başarılarından birini gerçekleştirerek son 20 yılda bakanlığımız girişimleriyle yurt dışından ülkemize 9 bin 31 tarihi eserimizin iadesini sağladık" dedi.
17.06.2022Kültür Sanat
Bakan Ersoy: Son 20 yılda yurtdışından ülkemize 9 bin 31 tarihi eserimizin iadesini sağladık
Bakan Ersoy: Son 20 yılda yurtdışından ülkemize 9 bin 31 tarihi eserimizin iadesini sağladıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin müzecilik alanında da dünyaya hedef gösteren öncü ülkelerden biri haline geldiğini kaydederek, “Müzelerimizin envanterinde bulunan toplam 130 bin 693 eserimizin konservasyonunu tamamladık. Kültürel mirasın korunması adına tarihin en büyük başarılarından birini gerçekleştirerek son 20 yılda bakanlığımız girişimleri ile yurtdışından ülkemize 9 bin 31 tarihi eserimizin iadesini sağladık” dedi.
17.06.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: Dünya halkları Türk dizileri sayesinde Türk kültürünü merak ediyor
Bakan Ersoy: Dünya halkları Türk dizileri sayesinde Türk kültürünü merak ediyorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Uzun yıllar boyunca Hollywood yapımları sayesinde farklı coğrafyalarda ilgi duyulan kültür Amerikan kültürüyken, bugün dünya halkları Türk dizileri sayesinde Türk kültürünü merak etmeye başlıyor" dedi.
Meslek liselerinde eğitim görecekler! İmzalar atıldı
Meslek liselerinde eğitim görecekler! İmzalar atıldıMilli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında, yabancı öğrencilerin mesleki ve teknik Anadolu liselerinde eğitim görmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. İlk etapta 6 Balkan ülkesinden 60 yabancı öğrenci, Türkiye'de 7 meslek okulunda eğitim görecek. Bakan Mahmut Özer, "Katsayı uygulamasının mesleki eğitimde yol açtığı hasar tedavi edildiği gibi artık dimdik ayakta, mesleki eğitim ülkenin geleceğine umut veren bir eğitim türüne dönüşmüştür" dedi.
2.06.2022Eğitim
Bakan Ersoy, 'Başkent Kültür Yolu Festivali' sergilerini gezdi
Bakan Ersoy, 'Başkent Kültür Yolu Festivali' sergilerini gezdiKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Başkent Kültür Yolu Festivali' kapsamında Ankara'nın Altındağ ilçesinde düzenlenen sergileri ziyaret edip sanatçılarla bir araya geldi.
Bakan Ersoy, 'Başkent Kültür Yolu Festivali' sergilerini gezdi
Bakan Ersoy, 'Başkent Kültür Yolu Festivali' sergilerini gezdiKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Başkent Kültür Yolu Festivali' kapsamında Ankara'nın Altındağ ilçesinde düzenlenen sergileri ziyaret edip sanatçılarla bir araya geldi.
Bakan Ersoy: Mayıs itibariyle İstanbul yüzde 35’in üzerinde turist almaya başladı
Bakan Ersoy: Mayıs itibariyle İstanbul yüzde 35’in üzerinde turist almaya başladıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Son bir aydır İstanbul’da 2019 biliyorsunuz en çok turist aldığımız yıldı. Bu sene mayıs itibariyle 2019’un çok çok üzerinde, yüzde 30-35 üzerinde turist almaya başladı.” dedi.
27.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.
26.05.2022Siyaset
Bakan Ersoy Midyat'ta: Bu alanı turizme kazandırmayı amaçlıyoruz
Bakan Ersoy Midyat'ta: Bu alanı turizme kazandırmayı amaçlıyoruzKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, esnaf ziyaretinin ardından çalışmaların sürdüğü ‘Matiate Yeraltı Şehri Altunkaynak Kazı Alanı’na geçti. Bakan Ersoy, burada yaptığı incelemenin ardından, ibadethane, silo, su kuyuları bulunan ve dehlizlerle geçişlerin olduğu yer altı şehri ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.
25.05.2022Siyaset
CTE'den infaz ve koruma memurlarının tayinlerine ilişkin iddiaya yalanlama
CTE'den infaz ve koruma memurlarının tayinlerine ilişkin iddiaya yalanlamaAdalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), bazı medya kuruluşlarıyla sosyal medyadaki infaz ve koruma memurlarının tayinlerinin ödenek yetersizliği nedeniyle durdurulduğuna yönelik iddianın gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
20.05.2022Gündem
Bakan Ersoy: Ödüllü plaj sayısı 531'e yükseldi
Bakan Ersoy: Ödüllü plaj sayısı 531'e yükseldiKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden 'mavi bayrak'ta Türkiye'nin, 2022 yılında da zirvedeki yerini koruduğunu ve ödüllü plaj sayısının 531'e yükseldiğini duyurdu.
20.05.2022Gündem
Bakan Ersoy duyurdu! Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandı
Bakan Ersoy duyurdu! Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’yla bir planlama yapıldığı ve Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandığının belirterek, "Çok yakın bir gelecekte İstanbul dünyanın sayılı homeportlarından biri haline gelecek" dedi.
16.05.2022Siyaset
2 bakanlık arasında Güzel Sanatlar Liseleri için protokol imzalandı
2 bakanlık arasında Güzel Sanatlar Liseleri için protokol imzalandı Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında Güzel Sanatlar Liseleri Ortak Yönetim Modeli İş Birliği Protokolü imza töreni düzenlendi.
13.05.2022Eğitim
Kültür Bakanı Ersoy: 3 yılda 1200 proje destekledik
Kültür Bakanı Ersoy: 3 yılda 1200 proje destekledikKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 7'inci Altın Baklava Uluslararası Öğrenci Film Festivaline katıldı. Ersoy, bakanlık olarak son 3 yıl içerisinde bin 200 projeye destek verdiklerini söyledi.
12.05.2022Siyaset
Merkez Bankası'ndan dolar ve altın açıklaması
Merkez Bankası'ndan dolar ve altın açıklamasıMerkez Bankası toplam rezervleri 29 Nisan ile biten haftada 2 milyar 51 milyon dolar azaldı.
11.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati, sektör temsilcileriyle bir araya gelecek
Bakan Nebati, sektör temsilcileriyle bir araya gelecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadelede birlikten berekete" programı kapsamında önde gelen sektörlerin temsilcileri ile bir araya gelecek.
11.05.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Kazakistan ile transit geçiş belgesi kotası 7,5 kat artacak
Bakan Karaismailoğlu: Kazakistan ile transit geçiş belgesi kotası 7,5 kat artacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazakistan ile 2 bin olan transit geçiş belgesi kotasının 7,5 kat artırılarak 15 bin adede çıkarılması konusunda mutabakat sağlandığını duyurdu.
11.05.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldik
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldikKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kültür sanat fuarı Heritage İstanbul'un açılışında konuştu. Bakan Ersoy, "Kazılar sonucu ortaya çıkan eserler, çağdaş müzecilik anlayışıyla yapılan müzelerimizde sergileniyor. Son yıllarda attığımız adımlarla, müzecilik alanında da dünyaya yön veren, hedefler gösteren öncü ülkelerden biri haline geldik. Türkiye'miz 'kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele' konusunda da rol model olma yolunda ilerliyor" diye konuştu.
11.05.2022Kültür Sanat
Bakan Ersoy: Bu yılın hedeflerini 2023'te 2 katına çıkaracağımızı öngörüyoruz
Bakan Ersoy: Bu yılın hedeflerini 2023'te 2 katına çıkaracağımızı öngörüyoruz3. Global Gastroekonomi Zirvesi'nde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Galataport, Costa Venezia kruvaziyer gemisini ağırladı. Bu kruvaziyer turizmde İstanbul'un homeport olduğunun ilanıydı. Bu öyle kolay yakalanacak, dünya üzerinde her kentin erişebileceği bir ayrıcalık değildir. Bu yılın hedeflerini 2023'de iki katına çıkaracağımızı öngörüyoruz" dedi.
11.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Ersoy ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan ersoy haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.