Yht

Yht

Son dakika YHT haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan YHT ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını YHT haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yht

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yht gelişmeleri de dahil olmak üzere 414 yht haberi bulunmuştur. Tüm yht haberleri aşağıda listelenmiştir.
Marmaray, YHT, tren hepsinde geçerli olacak! Artık ücretsiz
Marmaray, YHT, tren hepsinde geçerli olacak! Artık ücretsizTürkiye Bisiklet Federasyonu'nun talebi üzerine harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, uzunyol (YHT ve Anahat) ve kısayol (Bölgesel, Banliyö-Marmaray) trenlerinde bisiklet taşınmasına izin verecek. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu: 'Bisikletin yaygınlaşması ve kabul görmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü'ne müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.
23.06.2022Ekonomi
Vali Yerlikaya: Hızlı trenle 1 milyon 117 bin 317 yolcu geldi
Vali Yerlikaya: Hızlı trenle 1 milyon 117 bin 317 yolcu geldiİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 2022'nin ilk 5 ayında İstanbul'a gelen yolcu sayısının 1 milyon 117 bin 317, giden yolcu sayısının ise 1 milyon 110 bin 818 olduğunu açıkladı
6.06.2022Gündem
Gaziantep'te hızlı tren için test sürüşleri başladı!
Gaziantep'te hızlı tren için test sürüşleri başladı!Gaziantep'te Gaziray Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 25 kilometrelik hat üzerinde hareket edecek olan yüksek hızlı tren (YHT) uygulaması için test sürüşleri başladı.
23.05.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: 700 milyon kişi, Marmaray'la seyahat etti
Bakan Karaismailoğlu: 700 milyon kişi, Marmaray'la seyahat ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmaray'ın İstanbul kent içi yolcu taşımacılığının bel kemiği olduğunu belirterek, "700 milyon kişi, Marmaray ile seyahat etti. Açıldığı günden bu yana Marmaray, 28 milyon kilometre yol katederek, dünyanın çevresinde 700 tur atmış oldu" dedi.
22.05.2022Siyaset
Karaismailoğlu: Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı yüzde 78 tamamlandı
Karaismailoğlu: Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı yüzde 78 tamamlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Yeni Havalimanı’nı kent merkezine bağlayacak Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı metro hattında tünel sondaj makinesi ile yapılan tünel açma çalışmalarının sona erdiğini ve projede yüzde 78 ilerleme kaydedildiğini açıkladı.
16.05.2022Siyaset
YHT, 29 Nisan'da 29 bin 477 yolcu ile rekor kırdı
YHT, 29 Nisan'da 29 bin 477 yolcu ile rekor kırdıUlaştarıma ve Altyapı Bakanlığı, 29 Nisan’da Yüksek Hızlı Trenlerde (YHT) 29 bin 477 yolcu taşınarak, rekor kırıldığını bildirdi.
2.05.2022Gündem
Bayram tatilinde 210 bin polis ve jandarma yollarda görev yapacak
Bayram tatilinde 210 bin polis ve jandarma yollarda görev yapacakEmniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle yollarda alınan önlemlere ilişkin, "Bayram tatilinin de içerisinde olduğu bir haftalık süreçte 110 bin civarında ekibimiz, 210 bin civarında personelle sahada görev alacak" dedi.
29.04.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 2021'de yüzde 24 oranında arttı
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 2021'de yüzde 24 oranında arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale'de Ankara- Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattı T15 Tüneli'nin şantiyesinde işçilerle iftar yaptı. Karaismailoğlu, "2003'ten bugüne, ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 337 milyar 240 milyon liralık yatırım yaptık" dedi. Bakan Karaismailoğlu, "Biz de 2020 yılında 36 milyon ton olan yük taşımasını yüzde 10 artırarak 38,2 milyon tona çıkardık. Serbestleşme ile birlikte 2021'de demir yolu yük taşımacılığında özel sektör payı da yüzde 13'e ulaştı. Bu yolla yaptığımız uluslararası taşımalarımız da 2021'de yüzde 24 oranında arttı" ifadelerini kullandı.
20.04.2022Siyaset
Ramazan Bayramı için flaş karar! Bakanlık açıkladı, satışlar başladı, ek sefer ve...
Ramazan Bayramı için flaş karar! Bakanlık açıkladı, satışlar başladı, ek sefer ve...Ramazan Bayramı için flaş karar verildi. Resmen başladı. Seyahat edecek vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Ramazan Bayramı yaklaşırken Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı harekete geçti. Demir yollarına artan yolcu talebini karşılamak için ek tren seferleri düzenlendi. Böylece 10 günde 45 bin 528 yolcu daha trenlerden yararlanabilecek. İşte son dakika haberinin detayları...
15.04.2022Ekonomi
Yüksek Hızlı Tren ile ilgili flaş geliş! Yarın başlıyor...
Yüksek Hızlı Tren ile ilgili flaş geliş! Yarın başlıyor...Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ramazan Bayramı için Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri ile ilgili son dakika duyurusunda bulundu. Bakanlık, Ramazan Bayramı biletlerinin yarından itibaren satışa çıkarılacağını duyurdu.
14.04.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas YHT hattını hizmete açacağız
Bakan Karaismailoğlu: Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas YHT hattını hizmete açacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı yatırım programını uygulayacaklarını belirterek, "Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattını hizmete açacağız. Karaman- Ulukışla, Aksaray- Ulukışla, Mersin- Adana- Gaziantep için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Ankara- İzmir hattında çalışmalarımız hızlı bir şekilde tekrar başladı" dedi.
14.04.2022Siyaset
Marmaray, bir günde 580 binden fazla yolcu taşıyarak rekor tazeledi
Marmaray, bir günde 580 binden fazla yolcu taşıyarak rekor tazelediMarmaray bir günde 580 bin 560 yolcu taşıyarak rekor kırdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, açıldığı günden bu yana Marmaray'da toplam 670 milyon yolcunun seyahat ettiğine de dikkat çekildi.
27.03.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Pandemi sürecinde demiryoluna rağbet arttı
Bakan Karaismailoğlu: Pandemi sürecinde demiryoluna rağbet arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demiryollarına 271 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, “Pandemi sürecinde, demiryolu taşımacılığının öneminin bir kez daha ortaya çıktığına, demiryoluna rağbetin arttığına şahit oluyoruz” dedi.
22.03.2022Ekonomi
YHT seferleriyle ilgili son dakika kararı! Resmen duyuruldu: Ankara-İstanbul, Ankara-Konya...
YHT seferleriyle ilgili son dakika kararı! Resmen duyuruldu: Ankara-İstanbul, Ankara-Konya...YHT seferleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Ülke genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Yüksek Hızlı Tren seferleri artırıldı.
10.03.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Karaman YHT hattında 1 ayda 110 bin kişi seyahat etti
Bakan Karaismailoğlu: Karaman YHT hattında 1 ayda 110 bin kişi seyahat ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karaman-İstanbul, Karaman-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında 1 ayda 110 bin kişinin seyahat ettiğini açıkladı.
9.02.2022Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 'ihale' açıklaması
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 'ihale' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisinin 2 milletvekilinin 'Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Hızlı Tren Hattı' ve 'Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Hızlı Tren Hattı' ihalelerine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı, konunun yargıya taşındığı belirtildi. Açıklamada, '7 yalan, 7 gerçek' başlığı ile iddialara cevap verildi.
2.02.2022Ekonomi
YHT'de PCR testi zorunluluğu kaldırıldı
YHT'de PCR testi zorunluluğu kaldırıldıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Hasan Pezük, YHT, anahat ve bölgesel trenlerde seyahat için negatif PCR test zorunluluğunun kaldırıldığını bildirdi.
15.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya-Karaman YHT hattını açacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya-Karaman YHT hattını açacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın 102 kilometrelik Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının açılışını gerçekleştirecek. YHT ile Konya ile Karaman arasındaki 1 saat 15 dakika olan seyahat süresi, 40 dakikaya düşecek.
7.01.2022Siyaset
Yılbaşı ile ilgili flaş karar! Yasak geldi, kapatılıyor, resmen açıklandı
Yılbaşı ile ilgili flaş karar! Yasak geldi, kapatılıyor, resmen açıklandıYılbaşı ile ilgili flaş karar verildi. Resmen açıklandı. Detaylar belli oldu. Yasak geldi. Ankara Valiliği, başkentte yapılacak yeni yıl kutlamaları nedeniyle, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla trafiğe kapatılacak yolların listesini paylaştı. Öte yandan İstanbul Valiliği, yılbaşı gecesi ve günü için trafik tedbirler aldı. Tedbirler kapsamında bazı ilçelere 31 Aralık 2021 Cuma günü saat 08.00’den 1 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 08.00’e kadar ağır tonajlı araçların girişi yasaklandı.
30.12.2021Gündem
Ankara’da kapalı yollar 31 Aralık 2021! Yılbaşında Ankara’da hangi yollar trafiğe kapalı?
Ankara’da kapalı yollar 31 Aralık 2021! Yılbaşında Ankara’da hangi yollar trafiğe kapalı?Ankara’da kapalı yollar Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Ankara Valiliği, yılbaşı kutlamaları nedeniyle bazı yolları trafiğe kapatılacak. İşte 31 Aralık Ankara’da kapalı yollar….
23.12.2021Yaşam
Yılbaşı ile ilgili flaş karar! Yasak geldi, resmen açıklandı
Yılbaşı ile ilgili flaş karar! Yasak geldi, resmen açıklandıYılbaşı ile ilgili flaş karar verildi. Valilik resmen açıkladı. Ankara Valiliği, yılbaşı kutlamaları nedeniyle araç trafiğine yasaklanacak yolları tek tek açıkladı.
22.12.2021 Gündem
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Dünyada YHT hattı üzerine ilk ekolojik köprüyü inşa ettik
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Dünyada YHT hattı üzerine ilk ekolojik köprüyü inşa ettikUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Yaban hayvan popülasyonuna destek olmak için Yüksek Hızlı Tren hattına dünyada ilk demiryolu ekolojik köprüsünü inşa ettik. Köprüye kurulan fotokapanlar sayesinde yabani hayvanların ortama uyum sağladıklarını da tespit ettik” dedi.
22.12.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: 2022 yılında milli elektrikli tren raylarda olacak
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: 2022 yılında milli elektrikli tren raylarda olacakUlaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 2022 bütçesi ile ilgili olarak milletvekillerine bilgi verdi. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, Yap-İşlet-Devret modeliyle otoyol projelerine devam edeceklerini belirterek, "2023 yılına kadar 6 proje ile toplam 579 kilometre, 2035 yılına kadar 13 proje ile toplam 3.767 kilometre daha otoyol yapımını hayata geçirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı
12.12.2021Ekonomi
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklama
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, kumanda merkezinin "trenlerin seyir güvenliğini etkileyen" yüksek hızlı tren (YHT) trafiğinin yönetildiği sinyalizasyon sistemi olmadığı bildirildi.
20.11.2021Gündem
Yerli haberleşme uydusuyla ilgili flaş açıklama! Tarih belli oldu
Yerli haberleşme uydusuyla ilgili flaş açıklama! Tarih belli olduYerli haberleşme uydusuyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan resmen duyurdu, tarih belli oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türksat 5B’nin de üretimini tamamladık, 2021 yılı sonunda uzaya göndereceğiz. Türkiye’nin en büyük Ar-Ge projelerinden biri Yerli Haberleşme Uydusu Türksat 6A’yı da 2023 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz" dedi.

Benzer Haber Etiketleri

Yht ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yht haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.