Yüksek Hızlı Tren

Yüksek Hızlı Tren

Son dakika Yüksek Hızlı Tren haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Yüksek Hızlı Tren ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Yüksek Hızlı Tren haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yüksek Hızlı Tren

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yüksek hızlı tren gelişmeleri de dahil olmak üzere 936 yüksek hızlı tren haberi bulunmuştur. Tüm yüksek hızlı tren haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Karaismailoğlu'dan flaş İstanbul Havalimanı açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'dan flaş İstanbul Havalimanı açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
11.08.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Bayramda 2 milyon 509 bin yolcu ücretsiz taşındı
Bakan Karaismailoğlu: Bayramda 2 milyon 509 bin yolcu ücretsiz taşındıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı tatilinde 408 bin kişinin trenlerle seyahat ettiğini söyledi. Marmaray, İZBAN ve Başkentray'da da 2 milyon 509 bin kişinin ücretsiz yolculuk yaptığını belirten Karaismailoğlu, "Yükselen değer olan demir yollarının yeniden canlanması için hükümetlerimiz döneminde seferberlik ilan ettik" dedi.
14.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Türkiye'de darbeler devri kapanmıştır
Bakan Bozdağ: Türkiye'de darbeler devri kapanmıştırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele, sadece FETÖ'cülere karşı değil, onları destekleyen, yularını elinde tutan ülkelere ve güçlere karşı bir mücadeledir. Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da muhtıra rüyası görenler veya böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye'de darbeler muhtıralar devri kapanmıştır" dedi.
13.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacak
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik girişi köprülü kavşağın açılışını yaptı. Karaismailoğlu, köprülü kavşak ile zamandan 7, akaryakıttan 1 milyon olmak üzere yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacağını söyledi.
4.07.2022Ekonomi
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak!
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıkladı.
2.07.2022Gündem
Marmaray, YHT, tren hepsinde geçerli olacak! Artık ücretsiz
Marmaray, YHT, tren hepsinde geçerli olacak! Artık ücretsizTürkiye Bisiklet Federasyonu'nun talebi üzerine harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, uzunyol (YHT ve Anahat) ve kısayol (Bölgesel, Banliyö-Marmaray) trenlerinde bisiklet taşınmasına izin verecek. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu: 'Bisikletin yaygınlaşması ve kabul görmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü'ne müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.
23.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Çevreci yatırımlarla ekonomiye yıllık 28,2 milyar dolar katkı sağlıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Çevreci yatırımlarla ekonomiye yıllık 28,2 milyar dolar katkı sağlıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak sürdürülebilir gelecek için çevreci yatırımlara devam edeceklerini belirterek, "Bütünsel kalkınma ile 2003-2021 yılları arasında gerçekleştirilen yatırımlar ile yıllık 28,2 milyar dolar tasarruf ettik. Ayrıca 9 milyon dolar değerinde kağıt, 36,7 milyon dolar değerinde de karbon salımı tasarrufu sağlandı" dedi.
5.06.2022Siyaset
Gaziantep'te hızlı tren için test sürüşleri başladı!
Gaziantep'te hızlı tren için test sürüşleri başladı!Gaziantep'te Gaziray Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 25 kilometrelik hat üzerinde hareket edecek olan yüksek hızlı tren (YHT) uygulaması için test sürüşleri başladı.
23.05.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 20 binden 88 milyona ulaştı
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 20 binden 88 milyona ulaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin siber alanda ciddi büyüme gerçekleştirdiğini belirterek, “Genişbant abone sayımızı 20 binden, 88 milyona ulaştırdık. Mobil abone sayımız da 28 milyondan, 87 milyona yükseldi. Ülkemizin ulaşım ve haberleşme yatırımları için son yirmi yılda, 1 trilyon 337 milyar 240 milyon liranın üzerinde harcama yaptık” dedi.
29.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Bölünmüş kara yolu uzunluğunu 4,5 kat artırdık
Bakan Karaismailoğlu: Bölünmüş kara yolu uzunluğunu 4,5 kat artırdıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanı’mız önderliğindeki hükümetlerimiz döneminde ülkemizin bölünmüş kara yolu uzunluğunu 4,5 kat artırarak 28 bin 650 kilometreye çıkardık" dedi.
28.04.2022Siyaset
Avrasya Tüneli ile ilgili flaş açıklama! Bakan Karaismailoğlu duyurdu
Avrasya Tüneli ile ilgili flaş açıklama! Bakan Karaismailoğlu duyurduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Avrasya Tünelini, Ramazan Bayramı öncesinde, 1 Mayıs itibarıyla motosiklet trafiğine açıyoruz" dedi.
21.04.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 2021'de yüzde 24 oranında arttı
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 2021'de yüzde 24 oranında arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale'de Ankara- Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattı T15 Tüneli'nin şantiyesinde işçilerle iftar yaptı. Karaismailoğlu, "2003'ten bugüne, ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 337 milyar 240 milyon liralık yatırım yaptık" dedi. Bakan Karaismailoğlu, "Biz de 2020 yılında 36 milyon ton olan yük taşımasını yüzde 10 artırarak 38,2 milyon tona çıkardık. Serbestleşme ile birlikte 2021'de demir yolu yük taşımacılığında özel sektör payı da yüzde 13'e ulaştı. Bu yolla yaptığımız uluslararası taşımalarımız da 2021'de yüzde 24 oranında arttı" ifadelerini kullandı.
20.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay metro şantiyesi işçileriyle sahur yaptı
Bakan Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay metro şantiyesi işçileriyle sahur yaptıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay metro şantiyesi çalışanları ile birlikte sahur yaptı.
20.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Demir yolunun yük taşımacılığındaki payı 7 kat artacak
Bakan Karaismailoğlu: Demir yolunun yük taşımacılığındaki payı 7 kat artacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Demir yolu ağımızı 2053 yılına kadar 13 bin 22 kilometreden 28 bin 590 kilometreye çıkaracağız. Demir yolunun taşımacılıktaki oranının 2029 yılında yüzde 11'in üzerine yükselmesini, 2053'teyse yaklaşık yüzde 22 olarak gerçekleşmesini öngörüyoruz. Böylece demir yolunun yük taşımacılığındaki payı 2019'dan 2053'e kadar 7 kat artacak" dedi.
18.04.2022Ekonomi
Ramazan Bayramı için flaş karar! Bakanlık açıkladı, satışlar başladı, ek sefer ve...
Ramazan Bayramı için flaş karar! Bakanlık açıkladı, satışlar başladı, ek sefer ve...Ramazan Bayramı için flaş karar verildi. Resmen başladı. Seyahat edecek vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Ramazan Bayramı yaklaşırken Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı harekete geçti. Demir yollarına artan yolcu talebini karşılamak için ek tren seferleri düzenlendi. Böylece 10 günde 45 bin 528 yolcu daha trenlerden yararlanabilecek. İşte son dakika haberinin detayları...
15.04.2022Ekonomi
Yüksek Hızlı Tren ile ilgili flaş geliş! Yarın başlıyor...
Yüksek Hızlı Tren ile ilgili flaş geliş! Yarın başlıyor...Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ramazan Bayramı için Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri ile ilgili son dakika duyurusunda bulundu. Bakanlık, Ramazan Bayramı biletlerinin yarından itibaren satışa çıkarılacağını duyurdu.
14.04.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas YHT hattını hizmete açacağız
Bakan Karaismailoğlu: Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas YHT hattını hizmete açacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı yatırım programını uygulayacaklarını belirterek, "Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattını hizmete açacağız. Karaman- Ulukışla, Aksaray- Ulukışla, Mersin- Adana- Gaziantep için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Ankara- İzmir hattında çalışmalarımız hızlı bir şekilde tekrar başladı" dedi.
14.04.2022Siyaset
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Bu projede ilkleri yaşayacağız
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Bu projede ilkleri yaşayacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 'İstanbul’umuzu raylı sistem hatları ile örerken bu hatlardaki araçların da yerli üretim olması için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu projede ilkleri yaşayacağız. İlk defa bu projede motorları yerli olarak üretilmiş metro trenleri kullanılacak. Tren sinyalizasyon ve ara yüz çalışmaları yerli imkanlar ile hayata geçirilecek.' dedi.
4.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Pandemi sürecinde demiryoluna rağbet arttı
Bakan Karaismailoğlu: Pandemi sürecinde demiryoluna rağbet arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demiryollarına 271 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, “Pandemi sürecinde, demiryolu taşımacılığının öneminin bir kez daha ortaya çıktığına, demiryoluna rağbetin arttığına şahit oluyoruz” dedi.
22.03.2022Ekonomi
YHT seferleriyle ilgili son dakika kararı! Resmen duyuruldu: Ankara-İstanbul, Ankara-Konya...
YHT seferleriyle ilgili son dakika kararı! Resmen duyuruldu: Ankara-İstanbul, Ankara-Konya...YHT seferleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Ülke genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Yüksek Hızlı Tren seferleri artırıldı.
10.03.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en çok uçuş yapılan havalimanı
Bakan Karaismailoğlu: İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en çok uçuş yapılan havalimanıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Halkımız suyu getirenle testiyi kıranları çok iyi biliyor. İki zihniyet arasındaki farkı da gayet iyi görüyor. Bir yanda halkımızdan aldığımız destek ve irade ile Türkiye’yi geleceğe taşıyan, hedeflerine ulaştıracak projeler üreten bizler, diğer tarafta, bu başarılı projelere imza atanları ve yatırımcıları tehdit edenler, iftira atanlar” dedi.
12.02.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Yatırım düşmanı zihniyet, millet vicdanında mahkum olacak
Bakan Karaismailoğlu: Yatırım düşmanı zihniyet, millet vicdanında mahkum olacak  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ana muhalefet partisi genel başkanı ve partisinin milletvekilleri tarafından Bursa hızlı tren hattı ihalesine ilişkin ısrarla tekrarlanan yalan ile muhatap olduk. Ülkemizin hayrına her işe karşı duran, yatırım düşmanı bu zihniyet, yargıda ve aziz milletimizin vicdanında mahkum olacak" dedi.
12.02.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Karaman YHT hattında 1 ayda 110 bin kişi seyahat etti
Bakan Karaismailoğlu: Karaman YHT hattında 1 ayda 110 bin kişi seyahat ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karaman-İstanbul, Karaman-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında 1 ayda 110 bin kişinin seyahat ettiğini açıkladı.
9.02.2022Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 'ihale' açıklaması
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 'ihale' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisinin 2 milletvekilinin 'Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Hızlı Tren Hattı' ve 'Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Hızlı Tren Hattı' ihalelerine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı, konunun yargıya taşındığı belirtildi. Açıklamada, '7 yalan, 7 gerçek' başlığı ile iddialara cevap verildi.
2.02.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tabipler Birliği'ne TURKOVAC tepkisi: Yahu Siz ne sahtekar, ne yalancısınız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tabipler Birliği'ne TURKOVAC tepkisi: Yahu Siz ne sahtekar, ne yalancısınızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da Karaman-Konya hızlı tren hattı açılışının ardından Karaman'a geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki toplu açılış töreninde Tabipler Birliği'ne TURKOVAC tepkisinde bulundu ve "Böyle bir muhalefet ve siyaset anlayışı hala var. Yalansa yalan dolansa dolan hepsi bunlarda. Bunların Tabipler Birliği var. Bunlar ne kadar yalancı, ne kadar cambazsınız. Erciyes Üniversitesi büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor icat ediyor. Adamlar diyor ki böyle bir şey yok. Ya siz ne sahtekarsınız ne yalancısınız" dedi.
8.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yüksek Hızlı Tren ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yüksek hızlı tren haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.