Yaş Kararları

Yaş Kararları

Son dakika yaş kararları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yaş kararları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yaş kararları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yaş Kararları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yaş kararları gelişmeleri de dahil olmak üzere 717 yaş kararları haberi bulunmuştur. Tüm yaş kararları haberleri aşağıda listelenmiştir.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyizAK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıyla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Son günlerde cemevlerine yapılan saldırılara değinen Ömer Çelik, "Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz. Alevi canlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." dedi.
8.08.2022Siyaset
Ömer Çelik’ten CHP’nin ‘YAŞ’ kararları eleştirisine tepki
Ömer Çelik’ten CHP’nin ‘YAŞ’ kararları eleştirisine tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Yüksek Askeri Şura kararlarını eleştirmesine yönelik, “Bu açıklamalar tamamen bir nifak siyasetinin neticesidir. Terörle mücadele bağlamında bir operasyon hazırlığı yapılırken bu açıklamaları yapmak sorumsuzluktan başka bir şey değildir. Bunlar, sürekli askeri ve yargı vesayeti üzerinden hesaplaşmaya çalışmayı bir gelenek haline getirmişler. Bunun dozu ve aralığı azalsa da bu huy değişmiyor” dedi.
6.08.2022Siyaset
Bordo bereli tuğgeneral! YAŞ'ta dikkat çeken ayrıntı
Bordo bereli tuğgeneral! YAŞ'ta dikkat çeken ayrıntıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. YAŞ’ta terfi edenler arasında yurt içi ve yurt dışı terörle mücadele operasyonlarında görev alanların sayısı dikkat çekerken, FETÖ kumpasıyla 3 yıl cezaevinde kaldıktan sonra beraat edip TSK’ya geri dönen Bahtiyar Ersay, korgeneralliğe yükselen iki isimden birisi oldu.
6.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YAŞ kararları sonrası teşekkür mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YAŞ kararları sonrası teşekkür mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının hayırlı olmasını dileyerek, emekliliğe ayrılan komutanlara teşekkür etti.
4.08.2022Siyaset
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?Yüksek Askeri Şura Toplantısı'nın (YAŞ) kararına göre görev süresi 4 yılı dolduran Adnan Özbal'ın yerine Ercüment Tatlıoğlu yeni Deniz Kuvvetleri Komutanı oldu. Peki, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?
4.08.2022Gündem
Yaş kararları 2022 atama ve terfi listesi! YAŞ kararları ile emekli edilen albaylar, terfi alanlar ve görev süresi uzatılanlar kimler? TSK YAŞ kararları atama ve terfi listesi!
Yaş kararları 2022 atama ve terfi listesi! YAŞ kararları ile emekli edilen albaylar, terfi alanlar ve görev süresi uzatılanlar kimler? TSK YAŞ kararları atama ve terfi listesi!2022 Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Yaklaşık 1 saat süren YAŞ toplantısının sona ermesinin ardından atama ve terfi listesi gündem oldu. Peki, YAŞ kararları ile TSK emekliye sevk edilenler, terfi alanlar ve görev süresi uzatılanlar kimler? İşte YAŞ kararları 2022 listesi...
4.08.2022Gündem
Hava Kuvvetleri Komutanı Atilla Gülan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ın biyografisi…
Hava Kuvvetleri Komutanı Atilla Gülan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ın biyografisi…Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'nda 4 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Atilla Gülan atandı. Peki, Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan kimdir, nereli, kaç yaşında? Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan hakkında merak edilenler…
4.08.2022Gündem
Orgeneral Yaşar Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresi uzatıldı mı?
Orgeneral Yaşar Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresi uzatıldı mı?Yüksek Askeri Şura toplantısında albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemleri ile generallerin terfi ve atama dosyaları ele alındı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresinin uzayıp uzamadığı merak konusu oldu. Peki, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresi uzatıldı mı? Orgeneral Yaşar Güler kimdir, nereli, kaç yaşında?
4.08.2022Gündem
YAŞ kararları son dakika açıklandı!
YAŞ kararları son dakika açıklandı!Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) terfi, emeklilik ve atamalar karara bağlandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatıldı. 38 general ve amiral emekli edildi.
4.08.2022Gündem
Yüksek Askeri Şura yarın toplanacak
Yüksek Askeri Şura yarın toplanacakCumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak toplantıda komutanların terfi ve atamaları ele alınacak. Yaş haddi düzenlemesinin ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresinin uzatılması gündemde.
3.08.2022Siyaset
General atamaları 2021 listesi! TSK general ve amirale atama kararı Resmi Gazete'de!
General atamaları 2021 listesi! TSK general ve amirale atama kararı Resmi Gazete'de!Türk Silahlı Kuvvetlerinde 141 general ve amirale yeni görev verildi. Yüksek Askeri Şura'nın ardından kuvvet komutanlıklarında görev dağılımı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan atama kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, 141 general ve amiral yeni görev yerlerine atandı. İşte YAŞ kararları ve General ve Amiral atama kararnamesi!
25.08.2021Gündem
YAŞ kararlarında bir ilk yaşandı! Astsubaylıktan tümgeneralliğe...
YAŞ kararlarında bir ilk yaşandı! Astsubaylıktan tümgeneralliğe...Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında tugay komutanlığı görevini yürüten ve terörle mücadele operasyonlarında görev alan albaylar, generalliğe terfi ettirilen isimler arasında yer aldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığında terfi eden Orhan Gürdal'ın, TSK'da tümgeneralliğe yükseltilen astsubay kökenli ilk isim olduğu belirtildi.
5.08.2021Gündem
2021 YAŞ kararları! Emekli olan albaylar ve terfi eden albaylar tam liste!
2021 YAŞ kararları! Emekli olan albaylar ve terfi eden albaylar tam liste!YAŞ kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 29 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilirken, 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 56 albay ise general ve amiralliğe terfi ettirildi. İşte 2021 yaş kararları ile emekli olan albaylar ve terfi eden albaylar tam liste!
5.08.2021Gündem
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'de
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'deYüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 29 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilirken, 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 56 albay ise general ve amiralliğe terfi ettirildi.
5.08.2021Gündem
Sarıklı amiral emekli oldu mu? Tuğamiral Mehmet Sarı kimdir?
Sarıklı amiral emekli oldu mu? Tuğamiral Mehmet Sarı kimdir?Sarıklı amiral olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı’nın akıbeti merak ediliyor. Üniformanın üzerine giydiği sarık ve cübbe ile fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra hakkında soruşturma açılan ve kamuoyunda ‘sarıklı amiral’ olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı, MSB Yüksek Disiplin Kurulu’nda soruşturma başlatıldıktan sonra görevden alınmıştı. Peki, Sarıklı amirale ne oldu, emekli oldu mu? Sarıklı amiral Tuğamiral Mehmet Sarı kimdir?
4.08.2021Gündem
YAŞ kararı terfi listesi! YAŞ terfi eden ve emekli olan albaylar kim? İşte YAŞ kararı tam liste 2021...
YAŞ kararı terfi listesi! YAŞ terfi eden ve emekli olan albaylar kim? İşte YAŞ kararı tam liste 2021...YAŞ terfi listesi hakkındaki araştırmalar başladı. Cumhurbaşkanlığı başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi ve terfi alan subaylar belli oldu. Peki, YAŞ terfi listesi açıklandı mı? YAŞ terfi alan komutanlar kimler? İşte 2021 YAŞ toplantısı detayları…
4.08.2021Gündem
YAŞ kararları açıklandı! Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Avsever oldu
YAŞ kararları açıklandı! Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Avsever olduYüksek Askeri Şura kararları açıklandı. Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Avsever oldu.
4.08.2021Gündem
MSB'den son dakika YAŞ kararları açıklaması
MSB'den son dakika YAŞ kararları açıklamasıMilli Savunma Bakanlığı'ndan Yüksek Askeri Şûra kararlarına ilişkin son dakika açıklaması yapıldı.
19.08.2020Gündem
Ercüment Tatlıoğlu kimdir? Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu nereli? Ercüment Tatlıoğlu biyografisi…
Ercüment Tatlıoğlu kimdir? Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu nereli? Ercüment Tatlıoğlu biyografisi…Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında 17 general ve amiral terfi aldı, 51 albay ve general amiralliğe yükseldi. YAŞ kararlarıyla Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu oramiralliğe terfi etti. Peki, Ercüment Tatlıoğlu kimdir?
24.07.2020Gündem
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'de
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.07.2020Gündem
Zekai Aksakallı kimdir? Zekai Aksakallı emekli oldu!
Zekai Aksakallı kimdir? Zekai Aksakallı emekli oldu!Yüksek Askeri Şûra’da 30 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi. Emekliye sevk edilen paşalar arasında 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı da var. Peki, Zekai Aksakallı kimdir? Zekai Aksakallı'nın askeri kariyeri...
23.07.2020Gündem
Aydın Şirin kimdir? Eski Tümamiral yeni Koramiral Aydın Şirin darbe gecesi rehin alınmıştı!
Aydın Şirin kimdir? Eski Tümamiral yeni Koramiral Aydın Şirin darbe gecesi rehin alınmıştı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlık ettiği YAŞ toplantısı 45 dakika sürdü. Kritik toplantıda alınan kararlarla 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi. 30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Tümamiral Aydın Şirin koramiralliğe terfi ettirildi. Tümamiral Aydın Şirin kimdir?
23.07.2020Gündem
Yaş kararları listesi 2020: 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe terfi etti (Askeri Şura YAŞ kararları 2020)
Yaş kararları listesi 2020: 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe terfi etti (Askeri Şura YAŞ kararları 2020)Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ardından alınan kararları imzaladı. İşte 2020 yaş kararları ve askeri şura terfi listesi…
23.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı. Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi.
23.07.2020Siyaset
Gözler Yüksek Askeri Şura toplantısına çevrildi... Değişiklik olmayacak
Gözler Yüksek Askeri Şura toplantısına çevrildi... Değişiklik olmayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının bu ay sonunda gerçekleşmesi planlanıyor. Görevdeki süreleri dolan üç Kuvvet Komutanının da Şura'da temdit edilmesi beklenirken Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesinde değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
16.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yaş Kararları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yaş kararları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.