Vedat Bilgin

Vedat Bilgin

Son dakika Vedat bilgin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Vedat bilgin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Vedat bilgin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vedat Bilgin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vedat bilgin gelişmeleri de dahil olmak üzere 850 vedat bilgin haberi bulunmuştur. Tüm vedat bilgin haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret için 'fark' formülü! 2023 asgari ücret ara zammını açıkladı, işte net ve brüt maaşlar
Asgari ücret için 'fark' formülü! 2023 asgari ücret ara zammını açıkladı, işte net ve brüt maaşlarMilyonlarca çalışan merakla bekliyor. Asgari ücrete ara zam ile ilgili son dakika haberleri gündemdeki sıcaklığını koruyor. Milyonların gelirini belirlemek üzere Asgari Ücret Tespit Komisyonu Haziran ayında yeniden toplanacak ve asgari ücret 2023 için ara zam rakamı belli olacak. . Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli zammı sonrası Temmuz ayında maaşların arttırılması için talimat verirken milyonların aklında ‘Brüt-Net asgari ücret 2023 ne kadar olacak?” sorusu şimdiden merak edilmeye başlandı. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "asgari ücretliyi koruyacak düzenlemeyi Temmuz'da yaparız" dedi ve açıkladı. İşte yeni asgari ücret için öne çıkan o rakam ve zam kriteri…
Asgari ücrete ara zam, EYT'liere ilk maaş ve ikramiye! Bakan Bilgin açıkladı...
Asgari ücrete ara zam, EYT'liere ilk maaş ve ikramiye! Bakan Bilgin açıkladı...EYT'lilere ilk maaş, ikramiye ve asgari ücrete ara zam. Çalışan milyonların merak ettiği soruları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında açıkladı. Bakan Bilgin, mart ayı içinde EYT'ye başvuran ve hak kazanan herkesin nisan ayı içinde maaşını alacağını belirtti.
31.03.2023Emekli
Bakan Bilgin: Güvenlik korucularımızın emekli aylığı 7 bin 500 liradan az olmayacak
Bakan Bilgin: Güvenlik korucularımızın emekli aylığı 7 bin 500 liradan az olmayacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Güvenlik korucularımızın emekli aylıklarını yükseltiyoruz. Kahraman güvenlik korucularımızın emekli aylığı 7 bin 500 liradan az olmayacak” dedi.
29.03.2023Ekonomi
Güvenlik korucularının emekli aylığına zam
Güvenlik korucularının emekli aylığına zamÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Güvenlik korucularımızın emekli aylıklarını yükseltiyoruz. Kahraman güvenlik korucularımızın emekli aylığı 7 bin 500 liradan az olmayacak” dedi.
29.03.2023Emekli
Asgari ücrete ara zam olacak mı? Bakan Bilgin açıkladı
Asgari ücrete ara zam olacak mı? Bakan Bilgin açıkladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Temmuz ayında enflasyondaki düşüş eğilimi devam ederse asgari ücrette yeniden bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmaz. Temmuzda yeniden değerlendiririz, o günkü şartlarda bakarız. Ama günümüzde öyle bir şey yok" dedi.
29.03.2023Ekonomi
Bakan Bilgin, asgari ücrete zam için tarih verdi
Bakan Bilgin, asgari ücrete zam için tarih verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü. Toplantı öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Asgari ücrete zam Temmuz’da” dedi.
28.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bilgin'i kabul edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bilgin'i kabul edecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşecek.
28.03.2023Ekonomi
Gazi maaşları ne kadar oldu 2023, arttı mı? Gazi maaşlarına zam geldi mi, 15 Temmuz, malul, Kıbrıs gazi maaşlarına zam var mı, ne kadar zam geldi 2023?
Gazi maaşları ne kadar oldu 2023, arttı mı? Gazi maaşlarına zam geldi mi, 15 Temmuz, malul, Kıbrıs gazi maaşlarına zam var mı, ne kadar zam geldi 2023?Gazi maaşı zammı 2023 için yapılan aramalar arttı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gazi maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılacağını açıkladı. Peki, Gazi maaşları asgari ücret seviyesine çıkarıldı mı, gazi maaşlarına zam geldi mi 2023? Gazi maaşı ne kadar 2023?
28.03.2023Ekonomi
Emekliye büyük destek! En düşük emekli aylığına 7,5 kat zam
Emekliye büyük destek! En düşük emekli aylığına 7,5 kat zamEmekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Emekli aylığına zam geldi. En düşük emekli aylığının 7.500 liraya çıkarılmasının bütçeye maliyeti 120.8 milyar TL olarak hesaplandı. Bakan Vedat Bilgin, nisandan itibaren zamlı maaşların alınacağını belirtirken, “8.8 milyon emeklimiz yararlanacak” dedi. Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılmasıyla birlikte 15.6 milyon emekliye yapılacak yıllık ödeme 24.9 milyar lira olacak.
28.03.2023Emekli
Bakanlıktan asgari ücret açıklaması: Gerçeği yansıtmamaktadır
Bakanlıktan asgari ücret açıklaması: Gerçeği yansıtmamaktadırÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bakanımızın asgari ücretle ilgili bir açıklaması olmamıştır. Yazılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.
27.03.2023Ekonomi
Bakan Bilgin açıkladı: Gazilerin aylıkları asgari ücret düzeyine çıkarıldı
Bakan Bilgin açıkladı: Gazilerin aylıkları asgari ücret düzeyine çıkarıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gazilere ödenen aylıkların asgari ücret düzeyine çıkarıldığını duyurdu.
26.03.2023Ekonomi
EYT staj çıraklık mağduriyetinde milyonların gözü torba yasada!
EYT staj çıraklık mağduriyetinde milyonların gözü torba yasada!EYT yasası 3 Mart 2023 tarihinde yasalaştıktan sonra geride EYT staj çıraklık mağduriyeti kaldı. 1999 öncesi staj sigortası başlangıç sayılacak mı? Sosyal Güvenlik Müşaviri Onur Ünal, “Mağdur değiliz kandırıldık. Çoğumuz emekli olmak için başvurduğumuzda öğrendik” dedi.
Bakan Bilgin: Bayram ikramiyesine yapılan zamdan 15,6 milyon emeklimiz yararlanacak
Bakan Bilgin: Bayram ikramiyesine yapılan zamdan 15,6 milyon emeklimiz yararlanacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyesine yapılan zamdan 15,6 milyon emeklinin yararlanacağını duyurdu.
25.03.2023Emekli
Emekli maaşları ve ikramiyelerine 'zam' mesajı! Müjdeyi verdi, yeni düzenleme geliyor
Emekli maaşları ve ikramiyelerine 'zam' mesajı! Müjdeyi verdi, yeni düzenleme geliyorMilyonlarca emekli ve EYT ile emekli olmak için gün sayanlar her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile TÜED Başkanı Kazım Ergün konuyu görüşmek için bir araya geldi. Görüşme sonrası Bakan Bilgin, "En düşük emekli maaşını ve bayram ikramiyesini yükseltecek çalışmalarımız var" diyerek yeni düzenlemeyi duyurdu. İşte haberin detayları...
22.03.2023Emekli
Emekli bayram ikramiyelerine zam gelecek mi? Yeni gelişme
Emekli bayram ikramiyelerine zam gelecek mi? Yeni gelişmeRamazan ayının gelmesiyle birlikte milyonlarca emekli bayram ikramiyesi için yapılacak açıklamayı ve belirtilen rakamı zamlı olarak duymayı bekliyor. Bayramda verilecek emekli ikramiyesi için Bakan Vedat Bilgin ve Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, bir görüşme gerçekleştirecek. Peki 1100 lira ödenen bayram ikramiyesine bu yıl zam gelir mi? İşte merak edilenler ve yeni gelişmeler...
22.03.2023Emekli
SGK'dan 'gözlük cam ve çerçeve' kararı! Yüzde 200 arttırıldı
SGK'dan 'gözlük cam ve çerçeve' kararı! Yüzde 200 arttırıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarların yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldığını duyurdu.
17.03.2023Ekonomi
Staj ve çıraklık mağdurlarının borçlanma talebi karşılık bulacak mı?
Staj ve çıraklık mağdurlarının borçlanma talebi karşılık bulacak mı?Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Böylece prim günü ve sigorta süresi şartlarını taşıyanlar emeklilik hakkı elde ediyor. Bu noktada staj mağdurları, staj ve çıraklık sigortasının EYT'de başlangıç kapsamına dahil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Uzmanlar konuyu değerlendirerek sürecin nasıl ilerleyeceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bakan Bilgin: SGK tarafından, implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL'ye çıkarıldı
Bakan Bilgin: SGK tarafından, implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL'ye çıkarıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen tutarının 750 TL’ye çıkarıldığını açıkladı.
16.03.2023Gündem
EYT staj ve çıraklık sigortası sayılacak mı? Bakan Bilgin'den net açıklama
EYT staj ve çıraklık sigortası sayılacak mı? Bakan Bilgin'den net açıklamaEYT staj ve çıraklık sigortası son dakika gelişmeleri gündemdeki yerini koruyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Böylece prim günü ve sigortalılık süresi şartlarını taşıyanlar. emeklilik hakkı elde edecek. Bu noktada staj mağdurları, staj ve çıraklık sigortasının EYT'de başlangıç kapsamına alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi. Peki, EYT staj sigortası başlangıç sayılacak mı, staj yapanlar EYT kapsamına alınacak mı? İşte, EYT staj ve çıraklık sigortası son durum ve gelişmeler…
Bakan Varank'ın babası son yolculuğuna uğurlandı
Bakan Varank'ın babası son yolculuğuna uğurlandıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın babası Ali Haydar Varank, Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlandı.
13.03.2023Gündem
700 bin işçinin kamu sözleşmesi ile ilgili flaş açıklama!
700 bin işçinin kamu sözleşmesi ile ilgili flaş açıklama!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Başkanı Ergün Atalay'ı kabul etti.
9.03.2023Ekonomi
Geçici işçiler kimler, kimleri kapsıyor? Geçici işçiler kadroya geçti mi, ne zaman kadroya geçecek, 12 ay çalışacak mı? Geçici işçi nedir, hangi statüde, hangi kurumları kapsıyor?
Geçici işçiler kimler, kimleri kapsıyor? Geçici işçiler kadroya geçti mi, ne zaman kadroya geçecek, 12 ay çalışacak mı? Geçici işçi nedir, hangi statüde, hangi kurumları kapsıyor?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçici işçiler ile ilgili düzenlemenin yarın (bugün) Meclis'e sevk edileceğini açıkladı. Peki, Geçici işçiler kimler, geçici işçi nedir? İşte geçici işçilere kadro hakkında merak edilenler…
Taşerona kadro ne zaman belli olacak? 90 bin taşerona kadro verilecek mi, Meclis’e gelecek mi? Taşerona kadro müjdesi geldi mi, kimleri kapsıyor, ertelendi mi?
Taşerona kadro ne zaman belli olacak? 90 bin taşerona kadro verilecek mi, Meclis’e gelecek mi? Taşerona kadro müjdesi geldi mi, kimleri kapsıyor, ertelendi mi?Geçici işçilere kadro düzenlemesi bugün Meclis'e geliyor. EYT düzenlemesinin Meclis'ten geçmesinin ardından gözler geçici işçilerle ilgili düzenlemeye çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçici işçiler ile ilgili düzenlemenin bugün Meclis'e sevk edileceğini açıkladı. Peki, taşerona kadro ne zaman belli olacak, 90 bin taşerona kadro ne zaman verilecek, Meclis’e gelecek, ertelendi mi? Taşerona kadro şartları neler? İşte taşerona kadro son dakika haberleri…
EYT'de zorunlu emeklilikle ilgili flaş detay! Bakan Bilgin açıkladı
EYT'de zorunlu emeklilikle ilgili flaş detay! Bakan Bilgin açıkladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "Yarın geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclis'e sevk edeceğiz. Zorunlu emeklilik şartını hepsinde kaldıracağız" dedi.
6.03.2023Gündem
SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı için EYT uyarısı: 'Kod 8'e dikkat
SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı için EYT uyarısı: 'Kod 8'e dikkatEYT ile ilgili yasa teklifi Meclis’te kabul edildi. Prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduran 2 milyon 250 bin kişi, yaşa takılmadan resmen emekli olacak. Emeklilik için gün sayanlar ise sürecin nasıl işleyeceğini merak ederken, süreci adım adım anlatan uzmanlardan dikkat çeken uyarılar geldi.
3.03.2023Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Vedat Bilgin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vedat bilgin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.