Üniversite Öğrencileri

Üniversite Öğrencileri

Son dakika üniversite öğrencileri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan üniversite öğrencileri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını üniversite öğrencileri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Üniversite Öğrencileri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan üniversite öğrencileri gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.446 üniversite öğrencileri haberi bulunmuştur. Tüm üniversite öğrencileri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Askıda Burs sonuçları! Askıda Burs Var başvuru sonuçları açıklandı mı? Askıda Burs sonuç sorgulama!
Askıda Burs sonuçları! Askıda Burs Var başvuru sonuçları açıklandı mı? Askıda Burs sonuç sorgulama!Depremden etkilenmiş, birinci dereceden yakınını kaybetmiş ya da evi zarar görmüş üniversite öğrencileri için Askıda Burs Var için başvuru yapanlar, Askıda Burs sonuçları araştırması başladı. Peki, Askıda Burs Var başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte Askıda Burs Var sonuç sorgulama sürecine dair merak edilenler…
16.03.2023Eğitim
Bekarlar günü ne zaman? 15 Şubat bekarlar (yalnızlar) günü mü, saplar günü hangi gün?
Bekarlar günü ne zaman? 15 Şubat bekarlar (yalnızlar) günü mü, saplar günü hangi gün? Yalnızlar günü ne zaman, bekarlar günü hangi gün, saplar günü 15 Şubat mı? Sevgililer Günü kutlanırken bekar günü için yapılan aramalar da arttı. Bekar ve yalnız insanlar, sevgililer tarafından kutlanan 14 Şubat’a karşı ironi olarak bugünü kutluyor. Peki, Bekarlar günü ne zaman? 15 Şubat bekarlar günü mü, saplar günü hangi gün? Yalnızlar günü ne zaman?
14.02.2023Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversiteler online mı oldu, deprem nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak 2023? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversiteler online mı oldu, deprem nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak 2023? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Milli Eğitim Bakanı Özer'in okulların 1 hafta daha tatil edildiğini duyurmasının ardından gözler üniversiteler online olur mu? Sorusunun yanıtına çevrildi. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde can kaybı 20 bini geçti, arama kurtarma çalışmaları devam ederken üniversite öğrencileri Üniversiteler online mı olacak? Üniversiteler uzaktan eğitime mi geçecek? Üniversitelerde son durum ne? Sorularına yanıt aramaya başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen konuya açıklık getirdi. Peki, Üniversiteler online mı oldu, üniversiteler açılacak mı? Deprem nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak 2023? Üniversiteler tatil mi?
11.02.2023Eğitim
Üniversite öğrencileri Gülistan ile Ayşe depremde hayatını kaybetti
Üniversite öğrencileri Gülistan ile Ayşe depremde hayatını kaybettiTekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) öğrencileri Gülistan Aktürk ile Ayşe Cinkılıç, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybetti.
11.02.2023Gündem
Ara tatil için memleketlerine giden 4 üniversiteli, depremde yaşamını yitirdi
Ara tatil için memleketlerine giden 4 üniversiteli, depremde yaşamını yitirdiMuğla'dan ara tatil için gittikleri memleketleri Adıyaman ve Hatay'da, depremde çöken binaların enkazı altında kalan üniversite öğrencileri Demet Koku, Abuzer Aydınlık, Furkan Çelik ile İsmail Cem Keremoğlu yaşamını yitirdi.
10.02.2023Gündem
Enkaz altında kalan üniversiteli Dila ve Hediye hayatını kaybetti
Enkaz altında kalan üniversiteli Dila ve Hediye hayatını kaybettiMuğla'dan ara tatilde memleketleri Hatay'a giden ve depremde enkaz altında kalan üniversite öğrencileri Dila Yabancı (22) ile Hediye Şerifoğlu (22), yaşamını yitirdi.
9.02.2023Gündem
Şentop: Bugün de başkanlık sistemi tartışılıyor,  sanki yeni bir konuymuş gibi
Şentop: Bugün de başkanlık sistemi tartışılıyor,  sanki yeni bir konuymuş gibiÜsküdar'da gençlerle bir araya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, "Bugün de başkanlık sistemi tartışılıyor ya, bu sanki yeni bir konuymuş gibi… 3-5 yılın konusuymuş gibi algılanıyor. Halbuki öyle değil. 1988 yılında biz bu konuyu kapak yapmışız. O tarihlerde bir partinin il başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, ondan da görüş almışız. O da diyor ki, Türkiye için en uygun hükümet sistemi, başkanlık sistemidir diyor" dedi
4.02.2023Gündem
Bakan Varank: İHA ve SİHA'larımızı satın alabilmek için ülkeler sırada
Bakan Varank: İHA ve SİHA'larımızı satın alabilmek için ülkeler sıradaSanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, "Türkiye, savunma sanayisi alanında önemli bir ivme yakaladı. İHA ve SİHA'larımızı satın alabilmek için ülkeler sıraya girmiş durumda. Doğru zamanda, doğru teknolojiye yatırım yapmaya başladık. Eğer doğru zamanda, doğru teknolojiye yatırım yaparsanız emin olun, başarısız olma şansınız yok" dedi.
2.02.2023Gündem
Yatay geçiş yapmak isteyen öğrencileri ilgilendiren gelişme! Üniversite öğrencileri dikkat
Yatay geçiş yapmak isteyen öğrencileri ilgilendiren gelişme! Üniversite öğrencileri dikkatYatay geçiş online başvurularının 3 Şubat 2023 Cuma günü son bulacağını hatırlatan Eğitim Koordinatörü Celalettin Macun, “Gerekli şartları sağlayan öğrenciler yatay geçiş fırsatını değerlendirerek istediği bölüm ve üniversitede farklı avantajlarla eğitimlerine devam edebilir” dedi.
31.01.2023Eğitim
Üniversite öğrencilerine 2 bin TL'lik destek
Üniversite öğrencilerine 2 bin TL'lik destekKörfez Belediyesi'nin üniversite öğrencileri için yapacağı 2 bin TL eğitim desteği başvuruları devam ediyor.
30.01.2023Ekonomi
Rami Kütüphanesi açılışı saat kaçta, ne zaman? Rami Kışlası Kütüphanesi nerede? Adresi ve yol tarifi!
Rami Kütüphanesi açılışı saat kaçta, ne zaman? Rami Kışlası Kütüphanesi nerede? Adresi ve yol tarifi!İstanbul'un tarihi ve 250 yıllık yapılarından biri olan Rami Kışlası kütüphaneye dönüştürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak Rami Kışlası Kütüphanesi Türkiye'nin en büyük ve Avrupa'nın sayılı kütüphaneleri arasına da girecek. Peki, Rami Kütüphanesi açılışı saat kaçta, ne zaman? Rami Kütüphanesi nerede? Rami Kışlası Kütüphanesi’nin adresi ne, yol tarifi nasıldır?
13.01.2023Kültür Sanat
Harçlık avans nedir, nasıl çekilir? KYK harçlık avans nasıl kullanılır?
Harçlık avans nedir, nasıl çekilir? KYK harçlık avans nasıl kullanılır?KYK burs ve kredi alan üniversite öğrencileri, harçlık avansı nasıl kullanacaklarını nasıl para çekeceklerini araştırıyor. Peki, Harçlık avans nedir, nasıl çekilir ve harçlık avans ne kadar?
12.01.2023Ekonomi
Lise üniversite 5500 TL yardım başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Öğrenci başarı teşviğini kimler alabilir? e devlet 5500 TL başvuru ekranı açıldı mı?
Lise üniversite 5500 TL yardım başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Öğrenci başarı teşviğini kimler alabilir? e devlet 5500 TL başvuru ekranı açıldı mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lise üniversite 5500 TL yardım başvurusu müjdesini verdi. İlkokul, lise ve üniversite öğrencileri 5500 TL yardım başvurusunda bulunabilecek. Peki, Lise üniversite 5500 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? İşte Öğrenci teşvik programı başvurusu hakkında merak edilenler…
14.12.2022Eğitim
KYK burs sonuçları açıklandı mı? Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır? KYK burs sonuçları için gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda!
KYK burs sonuçları açıklandı mı? Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır? KYK burs sonuçları için gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda!KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? Yüz binlerce öğrencinin gözü kulağı Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açıklamasına çevrilirken, üniversite öğrencileri sonuçların ne zaman açıklanacağı ve KYK burslarına yapılan yeni zammı merak ediyor. Son Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere yeni müjdeyi vermiş, burslara yapılan zammı duyurdu. Peki, KYK burs sonuçları açıklandı mı? Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır? KYK bursu ne kadar 2023? İşte detaylar…
13.12.2022Eğitim
KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK bursuna zam gelecek mi? KYK burs sonuç tarihi!
KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK bursuna zam gelecek mi? KYK burs sonuç tarihi!Üniversite öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen KYK bursu başvuruları 17 Kasım’da sona ermişti. Yıl sonuna yaklaşılırken milyonlarca öğrencinin gözü Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanacak KYK burs sonuçlarına çevrildi. Peki, KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK bursuna zam gelecek mi? KYK burs sonuç tarihi ie ilgili merak edilenler…
11.12.2022Eğitim
Bakan Çavuşoğlu: Teröristleri bu bölgelerden temizlememiz lazım
Bakan Çavuşoğlu: Teröristleri bu bölgelerden temizlememiz lazımDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Irak'tan ülkemize saldırılar oluyor, PKK tarafından. YPG, PKK'nın Suriye'den de topraklarımıza terör saldırılarını devam ettirdiğini görüyoruz. Teröristleri bu bölgelerden temizlememiz lazım. Bu Suriyelilerin geri dönmesi bakımından da bölgenin huzuru bakımından da önemli. Suriye'nin de sınır bütünlüğü, toprak bütünlüğü bakımından da önemli. Çünkü bu teröristlerin en önemli gündem maddesi bölücülük." dedi.
25.11.2022Siyaset
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvuruları 17 Kasım’da sona ermişti. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, KYK başvurularını kaçıran öğrenciler için süreci uzattıklarını duyurdu. Daha önce başvuru yapan ve sonuçların açıklanmasını bekleyen KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…
25.11.2022Eğitim
İBB bursu ne zaman açıklanacak? İBB Genç Üniversiteli burs sonuçları açıklandı mı?
İBB bursu ne zaman açıklanacak? İBB Genç Üniversiteli burs sonuçları açıklandı mı? İBB Genç Üniversiteli burs başvuruları 16 Ekim’de sona erdi. Öğrencilerin gözü kulağı sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Lisans ve önlisans programlarında örgün olarak eğitim gören öğrencilerin alabileceği İBB bursu sonuçlarının açıklanacağı tarihler merak konusu oldu. Peki, İBB bursu ne zaman açıklanacak? İBB Genç Üniversiteli burs başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar…
17.11.2022Eğitim
KYK burs ödemeleri ne zaman başlıyor? KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak, ilk ödeme tarihi belli mi, hangi ay?
KYK burs ödemeleri ne zaman başlıyor? KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak, ilk ödeme tarihi belli mi, hangi ay?KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak, KYK burs ödemeleri ne zaman? KYK burs ve kredi ödemeleri her ay belirlenen tarihler arasında yapılıyor. KYK’dan ilk kez burs ve kredi alacak öğrenciler ise ödeme tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, KYK bursu ilk ödeme ne zaman başlıyor, burs ve krediler ne zaman yatacak?
16.11.2022Eğitim
KYK burs ve kredi başvuruları 2022! KYK burs başvuruları ne zaman bitecek? KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır?
KYK burs ve kredi başvuruları 2022! KYK burs başvuruları ne zaman bitecek? KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır? 2022 KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığını sosyal medya hesabından duyurdu. Üniversite öğrencileri burs başvurularını gerçekleştirirken, başvurusunu tamamlayanların gözü sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, KYK başvuru başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman bitecek? KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır? İşte detaylar…
16.11.2022Eğitim
KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KYK burs başvuru şartları ne? 2022-23 e-Devlet KYK burs ve kredi başvuru ekranı
KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KYK burs başvuru şartları ne? 2022-23 e-Devlet KYK burs ve kredi başvuru ekranıKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu duyurdu! Üniversite öğrencileri e-Devlet üzerinden KYK burs başvurularını gerçekleştirebilecek. Peki, KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KYK burs başvuru şartları ne? 2022-23 e-Devlet KYK burs ve kredi başvuru ekranı
15.11.2022Eğitim
YÖK Başkanı'ndan KPSS soruşturması açıklaması
YÖK Başkanı'ndan KPSS soruşturması açıklamasıYükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar, iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) ilişkin soruşturmada ön incelemeyi tamamlayıp, savcılığa teslim ettiklerini hatırlatarak, "Sınavın kendisinden ziyade idari süreçlerle alakalı sıkıntılar olduğunu gördük" dedi.
27.10.2022Gündem
BES'te yeni dönem! Yüksek katkı sağlanacak
BES'te yeni dönem! Yüksek katkı sağlanacakBireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni dönem başlıyor. BES'te yüksek katkı sağlanacak. Üniversite öğrencileri için de yeni düzenleme yapılıyor. Öte yandan BES ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hakkında açıklama yaptı.
24.10.2022Emekli
Kiralık evde yeni dönem! Tercihler değişti, ilanlar arttı
Kiralık evde yeni dönem! Tercihler değişti, ilanlar arttıSon dönemde artan kira fiyatları nedeniyle masraflarını azaltmak isteyenler, 'ev arkadaşlığı'nı tercih ediyor. Ev arkadaşı arayanların ilanlarındaki artış, online emlak platformlarına da yansıdı.
20.10.2022Ekonomi
Yetenek Kapısı nedir, nasıl üye olunur? Yetenek Kapısı staj ve iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? İşte Yetenek Kapısı iş ve staj ilanları!
Yetenek Kapısı nedir, nasıl üye olunur? Yetenek Kapısı staj ve iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? İşte Yetenek Kapısı iş ve staj ilanları!Üniversite öğrencisi ve mezunlarının kariyerleri için yeni iş imkanlarından hemen haberdar olduğu, kamuda staj olanağı da sağlayan Yetenek Kapısı iş ve staj ilanlarının yanı sıra, kariyer danışmanlığı, kariyer fuarları, etkinlikler ve çok daha fazlasına sahip platformlardan biri. İş ve staj anlamında pek çok hizmeti gibi çok sayıda fırsatlar içeren Yetenek Kapısı büyük ilgi görüyor. Peki, Yetenek Kapısı nedir, nasıl üye olunur? Yetenek Kapısı staj ve iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? İşte Yetenek Kapısı iş ve staj ilanları!

Benzer Haber Etiketleri

Üniversite Öğrencileri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki üniversite öğrencileri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.