Umre

Umre

Son dakika Umre haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Umre ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Umre haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Umre

haberleri sayfasında son dakika yaşanan umre gelişmeleri de dahil olmak üzere 785 umre haberi bulunmuştur. Tüm umre haberleri aşağıda listelenmiştir.
e-Devlet'te iki yeni hizmet resmen açıklandı: Askerlik ve miras işlemleri...
e-Devlet'te iki yeni hizmet resmen açıklandı: Askerlik ve miras işlemleri...e-Devlet ile ilgili son dakika açıklaması! Yeni kamu hizmetleri 'Askerliğim' ve 'Varis-Muris' devreye giriyor, detaylar belli oldu. “Amacımız; vatandaşımıza daha hızlı, konforlu ve kaliteli kamu hizmeti sunmaktır” diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “'Araçlarım', 'İkametgahım', 'Hac ve Umre İşlemleri' ve 'Çalışma Hayatım' ekranları gibi çok yakında askerlik işlemlerinin baştan sona takip edileceği 'Askerliğim' ve veraset işlemlerini çevrim içine taşıyan 'Varis-Muris' ekranı çok kısa bir sürede milletimizin hizmetine sunulmuş olacak” ifadelerini kullandı.
Diyanet açıkladı! Umre ile ilgili flaş karar, resmen kalktı
Diyanet açıkladı! Umre ile ilgili flaş karar, resmen kalktıDiyanet, umre turlarının 15 Ağustostan itibaren başlayacağını açıkladı. 7, 11, 15 ve 24 günlük turlar planlandı. Umre turlarına talebin yüzde 100'e yakın olduğu belirtilirken, katılımcılarda 65 yaş altı ve Kovid-19 aşısı şartı aranmayacak.
6.08.2022Gündem
Yüksek riskli ülkelere yapılan seyahatlere dikkat! Testleri ihmal etmeyin!
Yüksek riskli ülkelere yapılan seyahatlere dikkat! Testleri ihmal etmeyin!Ay aylarıyla birlikte yurt dışına seyahatler de arttı. Seyahat edeceklerin atlamaması gereken en dikkat çekici önlemlerin başında seyahat sağlığı geliyor. Özellikle başka ülkelere veya kıtalara yapılan seyahatlerde gerekli tedbirler alınmazsa büyük sağlık sorunları yaşanabilir. Peki, Seyahat öncesi testler ne zaman yapılmalı? Seyahate çıkmadan hangi önlemler alınmalı? Hangi aşılar yaptırılmalı? Dr. M. Zafer Ekinci seyahat öncesi alınması gereken sağlık önlemlerini anlattı.
31.07.2022Sağlık
Umre fiyatları 2022-2023! Diyanet birinci dönem umre fiyatları ne kadar, umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?
Umre fiyatları 2022-2023! Diyanet birinci dönem umre fiyatları ne kadar, umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 birinci dönem Hac ve Umre fiyatlarına ilişkin bir açıklama yaptı. Kutsal topraklara gitmek isteyen Müslümanlar Hac ve Umre için şimdiden araştırmalara başladı. Diyanet işleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2022-2023 birinci dönem için açıkladığı umre fiyatları belli oldu. Peki, umre fiyatları ne kadar 2022-2023, umre başvuruları ne zaman başlıyor, umre için başvurular nasıl yapılır? İşte Umre fiyatları 2022-2023
27.07.2022Gündem
Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Cidde'ye
Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Cidde'yeRize'nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy'de projelendirilen, Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2'nci, dünyanın ise 5'inci havalimanı Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı uçuşu, hacı adaylarından oluşan kafile ile Suudi Arabistan’ın Cidde kentine yapıldı.
27.06.2022Ekonomi
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Efendi kimdir, nerelidir, kaç yaşında öldü? Mahmut Ustaosmanoğlunun kaç çocuğu var?
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Efendi kimdir, nerelidir, kaç yaşında öldü? Mahmut Ustaosmanoğlunun kaç çocuğu var?İsmailağa Cemaati lideri 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu hayatını kaybetti. Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendi bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu. Peki, Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında öldü? Mahmut Ustaosmanoğlu yerine kim gelecek geçecek, belli mi?
24.06.2022Gündem
Mahmut Efendi’nin cenazesi ne zaman, hangi camide, saat kaçta? Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze töreni nerede, cenazesi nereye defnedilecek?
Mahmut Efendi’nin cenazesi ne zaman, hangi camide, saat kaçta? Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze töreni nerede, cenazesi nereye defnedilecek?Mahmut Efendi'nin cenaze namazı ne zaman kılınacak, Mahmut Efendi nereye defnedilecek? Nakşibendi tarikatının Halidiye kolunun İsmailağa şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu 93 yaşında vefat etti. Peki, Mahmut Efendinin cenazesi ne zaman, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze töreni nerede ve hangi camide?
24.06.2022Gündem
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat ettiNakşibendi Tarikatı’na bağlı İsmailağa Cemaati lideri 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
23.06.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri, anlaşma sağlandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri, anlaşma sağlandıSuudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, resmi ziyareti çerçevesinde Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhammed bin Selman resmi törenle karşıladı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens bir araya geldi. Baş başa yapılan görüşme yaklaşık 2 saat 10 dakika sürdü. Görüşme sonrası iki ülke ortak bildiri yayınladı. Bildiride "Resmi görüşmeler iki ülke arasındaki mükemmel ilişkilerin derinliğini bünyesinde barındıran samimiyet ve kardeşlik ortamında gerçekleşti. Taraflar, iki ülke arasındaki karşılıklı ticaretin kolaylaştırılmasını ve yatırım fırsatlarının araştırılmasını el aldı. " ifadeleri kullanıldı.
22.06.2022Siyaset
Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı! Artık yasaklandı
Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı! Artık yasaklandıSuudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından getirilen yeni düzenlemeler çerçevesinde Kabe’nin önüne bariyer konulması nedeniyle Müslümanlar mültezeme, Hacer’ül Esved’e ve Kabe’nin duvarlarına dokunamayacak.
18.06.2022Dünya
Zilkade ayı 2022 ne zaman bitiyor, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Hicri takvim 2022
Zilkade ayı 2022 ne zaman bitiyor, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Hicri takvim 2022Zilkade ayı ne zaman, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Haram aylardan ilki olarak bilinen Zilkade ayı her türlü kötülük, saldırı, zulüm ve savaş yasaktır. Zilkade ayı 1 Haziran 2022 Çarşamba tarihinde başladı.
10.06.2022Dini Bilgiler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünyaya İslam’ın güzelliklerini anlatmamız lazım
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünyaya İslam’ın güzelliklerini anlatmamız lazımDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Dünyaya İslam’ın güzelliklerini anlatmamız lazım” dedi. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının başta Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinde ibadet mekanlarının yanı sıra ilim, fikir ve hizmet müesseseleri ürettiğini anımsatarak, “Başkanlığımız, Müslümanlar arasında fikir, duygu ve ideal birlikteliğini sağlamak adına Asya’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Amerika’ya kadar dünyadaki bütün Müslümanların sorunlarıyla ilgili uluslararası istişare toplantıları düzenlemektedir. İnsanlığın dini, ahlaki, maddi ve manevi ihtiyaçlarına cevap vermek için büyük bir özveri ile çalışmaktadır” diye konuştu.
2.06.2022Gündem
e-Devlet üzerinden yapılıyor! Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili son dakika açıklaması
e-Devlet üzerinden yapılıyor! Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili son dakika açıklamasıHac kesin kayıt işlemleri ile ilgili flaş açıklama. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "22 Nisan 2022 tarihinden itibaren umre ve Kudüs ziyaretlerine ilişkin kayıtlar e-Devlet kapısı üzerinden alınmaya başlanmış halen kayıtlar bu şekilde alınmaya devam etmektedir. 9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren de hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi.
11.05.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk umre kafilesi dualarla uğurlandı
Pandemi sonrası ilk umre kafilesi dualarla uğurlandıKorona virüs nedeniyle hac ve umre ziyaretlerini durduran Suudi Arabistan’ın kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte umreciler, 2 yıllık aranın ardından pandemi sonrası ilk defa kutsal topraklara uğurlandı.
10.05.2022Gündem
İki yıl aradan sonra umreciler kutsal topraklara gitti
İki yıl aradan sonra umreciler kutsal topraklara gittiKoronavirüs salgını önlemleri kapsamında 2020 yılında itibaren umre ziyaretlerine ara veren Suudi Arabistan tekrar kapılarını açtı. Pandemi sonrası ilk umre grubu bugün İstanbul'dan Cidde'ye gitti.
9.05.2022Yaşam
Düğünlerle ilgili flaş takı kararı! Yasaklandı! Bir ilde gençlere güzel haber
Düğünlerle ilgili flaş takı kararı! Yasaklandı! Bir ilde gençlere güzel haberBursa'nın Kozbudaklar köyünde ihtiyar heyetinin aldığı karar uyarınca bundan böyle düğünlerde ve nişanda gelin adaylarına küpe, yüzük, saat ve 4 adet 20 gram bilezik haricinde başka takı takılmayacak.
6.05.2022Yaşam
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Bayram ziyaretlerini çocuklarımızla birlikte yapalım”
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Bayram ziyaretlerini çocuklarımızla birlikte yapalım”Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir TV kanalında katıldığı sahur programında, “Bayramı mümkün oldukça akraba, eş dost, komşu ziyaretleri ile geçirmek gerekiyor. Çocuklar için çok neşeli günlerdir bayram günleri. Ziyaretlerde çocukların aramızda olması gerekiyor. Onlar büyüklerini takip edecekler” dedi.
1.05.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İBB'nin bunun hesabını vermesi lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İBB'nin bunun hesabını vermesi lazımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.' mesajını verdi. Teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkan İBB çalışanıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım' dedi.
30.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Umre ziyareti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Umre ziyaretiCumhurbaşkanı Erdoğan, Mekke ziyareti çerçevesinde Kabe’ye geçerek Umre yaptı
29.04.2022Vatan TV
Cumhurbaşkanı Erdoğan Umre ziyaretini gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Umre ziyaretini gerçekleştirdiSuudi Arabistan ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Umre ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından Al-Salam Sarayı'nda resmî törenle karşılandıktan sonra bir dizi görüşme ve iki günlük seyahati kapsamında Kabe'ye de giderek umre ziyaretini gerçekleştirdi.
29.04.2022 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan'a kritik ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan'a kritik ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Suudi Arabsitan ile yeni bir dönemin başlaması gayreti içinde olacağız" dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in söylediklerine de sert tepki gösteren Erdoğan, "Manevi tazminat davası açacağız." dedi.
28.04.2022Siyaset
Ramazan umresi nedir, nasıl yapılır? Ramazan ve Şevval umresi ne zaman?
Ramazan umresi nedir, nasıl yapılır? Ramazan ve Şevval umresi ne zaman?İslam dinine inanan Müslümanların hac ibadeti dışında Kabe'yi ziyaret etmeleri mümkün olmaktadır. Bu ibadet bazı mezheplerde sünnet olurken bazılarında ise farz olarak belirtilmektedir. Belli şartlar yerine getirilerek yapılan bu ibadetin faziletleri de oldukça fazla olmaktadır.
21.04.2022Dini Bilgiler
2022 hac kurası ne zaman?  Hacca kimler gidecek? Hac kuraları çekilecek mi? 2022 hac ve umre tarihleri!
2022 hac kurası ne zaman? Hacca kimler gidecek? Hac kuraları çekilecek mi? 2022 hac ve umre tarihleri!Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu! Tarihler belli oldu! 2022 yılı hac ve umre ibadetiyle ilgili karar açıklandı! Hac seyahatleri ile ilgili önemli kararlar alındı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş başkanlığında toplanan Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu, 2022 yılı hac ve umre hususlarında değerlendirmelerini yaptı. Peki, 2022 hac kurası ne zaman? Hacca kimler gidecek? Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2022 hac ve umre tarihleri!
20.04.2022Gündem
Diyanet duyurdu! Hac ve umre tarihleri belli oldu!
Diyanet duyurdu! Hac ve umre tarihleri belli oldu!Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın başkanlığında toplanan Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu’nun 2022 yılı hac ve umre ibadetiyle ilgili aldığı kararları açıkladı.
19.04.2022Gündem
Diyanet'ten umre kararı! Umre turları ile ilgili açıklama geldi
Diyanet'ten umre kararı! Umre turları ile ilgili açıklama geldiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Covid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan umre turlarının Ramazan Bayramı'nın ardından yeniden başlayacağını duyurdu.
16.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Umre ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki umre haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.