Hac

Hac

Son dakika hac haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hac ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hac haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hac

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hac gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.009 hac haberi bulunmuştur. Tüm hac haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne?
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Medine döneminde inen Maide Suresi, 120 âyettir. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. Peki, Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Maide suresi ne anlatıyor? Maide ne demek? Maide Sûresi kaç âyet? İşte Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
4.05.2023Sureler
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve mealiKuran-ı Kerimde yer alan oruç ayetleri farklı farklı sureler içinde geçer. Oruç ayetlerinden bazıları da Bakara Suresinde bulunur. Kuran-ı Kerimde yer alan en uzun sure olan Bakara Suresinin bazı ayetlerini okumak çok faziletlidir. Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri ile Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali…
4.05.2023Sureler
Alak Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Alak Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Alak Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Alak Suresi okumanın yararları ve faziletleriAlak Suresi Kur-an'ı Kerim'in 96. sıradaki suresidir. Alak Suresi toplam 19 ayetten oluşmaktadır. Kur'an’ın 597. sayfasına bakıldığında Alak Suresi görülür. Bu sure Kur'an-ı Kerim'in 30. cüzü içerisinde bulunur.
4.05.2023Sureler
Fecr suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Fecr suresi okumanın yararları ve faziletleri
Fecr suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Fecr suresi okumanın yararları ve faziletleriKuran'ı Kerim'de Gaşiye Suresinden sonra gelen Fecr Suresi, toplam 30 ayetten oluşur. Allahu Teala, surenin ilk ayetinde sabah aydınlığının, ikinci ayetinde ise Zilhicce ayının ilk 10 gecesinin üstüne yemin eder.
3.05.2023Sureler
Ramazanın 5. gününde kılınacak namaz ve okunacak sureler | Ramazan ayının 1. ile 10. günleri arasında tesbih nasıl çekilir?
Ramazanın 5. gününde kılınacak namaz ve okunacak sureler | Ramazan ayının 1. ile 10. günleri arasında tesbih nasıl çekilir?Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hangi gün hangi namazın kılınacağı da araştırılmaya başlandı. 11 ayın sultanı Ramazan ayını oruçla, duayla ve namaz eda eden vatandaşlar, Ramazan boyunca yapılacak ibadetleri merak ediyor. Ramazan’da hangi ibadetler yapılmalı? İşte Ramazan’ın 5. gününde kılınacak namaz ve okunacak sureler…
26.03.2023Ramazan
Tayfun füzesinden rahatsız olan Rus siyasetçiden Türkiye için skandal sözler: Ayasofya'ya haçımızı dikelim
Tayfun füzesinden rahatsız olan Rus siyasetçiden Türkiye için skandal sözler: Ayasofya'ya haçımızı dikelimKahramanmaraşlı depremler sonrası dünya Türkiye için seferber olurken Rus siyasetçiden skandal açıklamalar geldi. Rusya Devlet Duması üyesi olan Semyon Bagdasarov, katıldığı bir TV programında söylediği sözlerle skandala imza attı.
20.03.2023Dünya
Hac kesin kayıt nasıl yapılır 2023? Diyanet: Adım adım Hac kesin kayıt işlemleri ve organizasyon tercihi...
Hac kesin kayıt nasıl yapılır 2023? Diyanet: Adım adım Hac kesin kayıt işlemleri ve organizasyon tercihi...Hac kesin kayıt nasıl yapılır sorusunun yanıtı merak ediliyor. 2023 Hac kuraları çekildi. Hacı adayları kesin kayıtların nasıl yapıldığını araştırmaya başladı. Kişi başı Hac ücretlerinin de belli olmasıyla birlikte organizasyon tercihleri de yapılabiliyor. İşte adım adım Hac kesin kayıt işlemleri...
14.03.2023Gündem
2023 yılı hac kesin kayıtları başladı
2023 yılı hac kesin kayıtları başladıDiyanet İşleri Başkanlığı, hacca gitmeye hak kazanan vatandaşların kesin kayıtlarının başladığını duyurdu.
13.03.2023Gündem
Hac için aşı şartı var mı, hacılara yapılan aşı hangileri? Hac aşısı nedir, zorunlu mu 2023? Hac aşıları nerede yapılır, menenjit aşısı hac için gerekli mi?
Hac için aşı şartı var mı, hacılara yapılan aşı hangileri? Hac aşısı nedir, zorunlu mu 2023? Hac aşıları nerede yapılır, menenjit aşısı hac için gerekli mi?Hacı adayları kutsal toprakları saymak için gün sayarken evrak işlemlerini hazırlamaya başladı. Kura sonuçlarıyla hac ibadetini yerine getirecek isimler belli oldu. Hacı adayları Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan aşı listesine uygun aşılarını yaptırmak için araştırmalara başladı. Peki, Hacı adaylarına zorunlu olan aşılar neler? Hacca gidenler hangi aşıları yaptırmak zorunda? Hacca gidenler hangi aşıları yaptırmak zorunda, hacı adaylarına hangi aşılar zorunlu?
11.03.2023Sağlık
Seçim müzikleri yasaklandı mı? 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçilerinde müzik kullanılmayacak mı, seçim müziği yasak mı?
Seçim müzikleri yasaklandı mı? 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçilerinde müzik kullanılmayacak mı, seçim müziği yasak mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kararını imzaladı. Erdoğan yaptığı açıklamada Seçimlerin tarihinin 14 Mayıs olarak güncellenmesi kararını önceden paylaşmıştık. 18 Haziran üniversite sınavları ile çakışan bir tarihti. Yine bu tarih, hac dönemine geliyordu. İlk ve orta derece okulların seçimden hemen önce tatile girmesi nedeniyle vatandaşlarımız yola çıkacaktı. Bu nedenlerle 18 Haziran’ın sağlıklı bir tarih olmadığını belirledik” diyerek seçim tarihini 14 Mayıs olarak duyurdu. Peki, Seçim müzikleri yasaklandı mı? 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçilerinde müzik kullanılmayacak mı, seçim müziği yasak mı?
10.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını açıkladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kararını imzaladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biraz önce Anayasamızın 116. maddesinin verdiği yetkiyle 18 Haziran 2023 tarihinde yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs'ta yenilenmesi kararını imzalıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'den milletvekili olmak için başvuru yapacak adayların öncelikle depremzedeler için AFAD'a yardım bağışı yapacağını açıkladı. Ayrıca Erdoğan, müziksiz bir seçim kampanyası gerçekleştirecekleri belirtti. Öte yandan Erdoğan'ın, seçimlerin öne çekilmesine dair kararı imzalamasının ardından ilgili karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
10.03.2023Gündem
Hac kuraları sorgulama! Hac kurası sonuçları açıklandı mı, hac kuraları sonuçları 2023 ne zaman açıklanacak? Diyanet hac kura sonuçları 2023 e devlet sorgulama!
Hac kuraları sorgulama! Hac kurası sonuçları açıklandı mı, hac kuraları sonuçları 2023 ne zaman açıklanacak? Diyanet hac kura sonuçları 2023 e devlet sorgulama!Hac kuralarında ön başvuru 5 Ocak - 31 Ocak tarihleri arasında alındı. 15 Şubat tarihinde çekilmesi planlanan hac kuraları deprem sebebiyle ertelenmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı hac kuraları için açıklamada bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan hac kura sonuçlarının açıklanacağı tarih Diyanet tarafından yapılan açıklamayla netleşti. Peki, Hac kuraları çekildi mi? Diyanet e devlet hac kura sonucu isim listesi nasıl sorgulanır, hac kura sonuçları açıklandı mı? İşte 2023 hac kura sonuçları sorgulama ekranı...
9.03.2023Gündem
Hac kuraları açıklandı
Hac kuraları açıklandıHac kura sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından e-Devlet sistemi üzerinden açıklandı. Kaydı yenilenen ve ön kayıt yaptıran 2 milyon 391 bin 671 kişinin katıldığı hac kuraları çekildi. Sonuçlar, saat 22.00'den itibaren e-Devlet üzerinden görüntülenebiliyor. Türkiye'de 2 milyon 426 bin 114 hacı adayı kutsal topraklara gidecek.
8.03.2023Gündem
Hac kura sonuçları 2023 sorgulama Diyanet ekranı! 2023 hac kura sonuçları ne zaman açıklanacak, hac kura sonuçları nasıl öğrenilir? (Hac kura sonucu e devlet)
Hac kura sonuçları 2023 sorgulama Diyanet ekranı! 2023 hac kura sonuçları ne zaman açıklanacak, hac kura sonuçları nasıl öğrenilir? (Hac kura sonucu e devlet)Hac kura sonucu sorgulama süreci Hac kuraları çekildi mi? sorusu yanıt bulmasıyla başladı. Hac kuraları çekildi. Diyanet İşleri Başkanlığının sosyal medya hesabından duyurdu. Hacı adaylarının ön kayıt sistemine tanımlı cep telefonlarına SMS gönderilecek. Başkan Erbaş, "Altını çizerek ifade edeyim ki Başkanlığımızın, hacı adaylarını belirlemede uyguladığı Kura sistemi, bu zamana kadar tespit edilen ve adaleti en iyi sağlayan uygulamadır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu sisteme göre, önceki yıllardan bekleyenlerin mağduriyetlerini belli oranda giderebilmek maksadıyla, kur’a çekiminde, kayıt yapılan yıllara göre kat sayı uygulaması yapılmaktadır.” Dedi. Peki, 2023 hac kura sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta belli olacak? Hac kura sonuçları nasıl öğrenilir? Hac kuraları sorgulama…
8.03.2023Gündem
Depremzede Simon'un 6'ncı yüzyılda yaptığı manastır, depremi hasarsız atlattı
Depremzede Simon'un 6'ncı yüzyılda yaptığı manastır, depremi hasarsız atlattıHatay'da milattan sonra 526 yılında yaşanan büyük depremde ailesini kaybeden Simon tarafından, 6'ncı yüzyılda 530'lu yıllarda yapılan manastır, Kahramanmaraş depremlerinde ayakta kaldı. Hatay'ın inanç turizminde önemli bir yeri olan manastır hiçbir hasar görmedi ancak, güvenlik gerekçesiyle ziyarete kapatıldı.
27.02.2023Gündem
Kahramanmaraş deprem felaketi dünya basınında: Katıldığım operasyonlar arasında en zorlusu
Kahramanmaraş deprem felaketi dünya basınında: Katıldığım operasyonlar arasında en zorlusuDünya Türkiye'de meydana gelen depremler sonrası harekete geçmiş çok sayıda kurtarma ekibi felaket bölgesine gitmişti. Meksikalı arama kurtarma ekibi üyesi Pola Moffitt, yaşadığı anları anlattı. Moffitt, "Katıldığım tüm operasyonlar arasında bu kesinlikle en zorlusu, en etkileyicisi oldu" ifadelerini kullandı.
25.02.2023Dünya
Hatay'da enkaz altından Ayşegül'ün notu çıktı: Bana bir şey olması durumunda...
Hatay'da enkaz altından Ayşegül'ün notu çıktı: Bana bir şey olması durumunda...Kahramanmaraş merkezli depremlere Hatay Antakya'da yaşadığı binada yakalanarak hayatını kaybeden Ayşegül Çin'in ailesine yazdığı not ortaya çıktı. Ayşegül Çin'in enkaz altında, ailesine bıraktığı notta "Bana bir şey olması durumunda çantadakilerin hepsi annemindir" yazıldığı görüldü. Çin'in altınlarını bıraktığı annesi de aynı enkazda hayatını kaybetti.
20.02.2023Gündem
AK Parti MYK’da seçim için iki tarih
AK Parti MYK’da seçim için iki tarihCumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi konusunu kurmaylarıyla birlikte masaya yatırırken, daha önce duyurduğu 14 Mayıs tarihinde kararlı olduğu öğrenildi. Ancak parti kurmayları, seçimlerin 18 Haziran’da yapılması konusunda görüş bildirdi.
19.02.2023Gündem
Kabe'nin etrafında neden dönülür? Kabe ne zaman kıble oldu?
Kabe'nin etrafında neden dönülür? Kabe ne zaman kıble oldu?Müslümanların kıblesi Kabe, Suudi Arabistan'dadır. Kuran-ı Kerim'de pek çok ayette bahsedilen bu kutsal yapı, İslam'ın 5 şartından biri olan Hac ibadetinde dünyanın bütün müslümanları tarafından ziyaret edilir. Kabe Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail tarafından yapılmıştır. Peki Kabe'nin etrafında neden dönülür? Kabe ne zaman yıkıldı? İşte detaylar...
17.02.2023Gündem
Diyanet hac kuraları ne zaman çekilecek 2023? Hac kuraları ertelendi mi 2023? Hac kuraları 2023 sorgulama
Diyanet hac kuraları ne zaman çekilecek 2023? Hac kuraları ertelendi mi 2023? Hac kuraları 2023 sorgulamaHac kuraları ne zaman, Diyanet hac kuralarını erteledi mi? 2023 hac kuraları için araştırmalar devam ediyor. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar Diyanet tarafından yapılan açıklamaları ilgiyle takip ediyor. Diyanet açıklama yaptı. Peki, Hac kuraları ne zaman çekilecek, hac ibadetini yerine getirmek isteyenler için Diyanet hac kuralarını erteledi mi? İşte Hac kuraları 2023 sorgulaması...
15.02.2023Gündem
Hac kuraları ertelendi mi? 2023 hac kuraları e zaman çekilecek, Diyanet hac kura çekimini iptal mi etti?
Hac kuraları ertelendi mi? 2023 hac kuraları e zaman çekilecek, Diyanet hac kura çekimini iptal mi etti? Hac kuraları ertelendi mi, iptal mi? Hac kuraları ön başvuruları 5 Ocak - 31 Ocak tarihleri arasında alınmıştı. 15 Şubat tarihinde çekilmesi planlanan hac kuraları için Diyanet’ten açıklama geldi. Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem nedeniyle kuraların ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Peki, hac kuraları ne zaman çekilecek 2023? Hac kuraları ne zamana ertelendi?
13.02.2023Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıkladı! Hac kurası ertelendi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıkladı! Hac kurası ertelendiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 15 Şubat'ta yapılması planlanan hac kurasının deprem dolayısıyla ertelendiğini bildirdi.
11.02.2023Gündem
Hac kuraları çekildi mi, hac kura sonuçları 2023 sorgulama nasıl yapılır? Hac kurası 2023 ne zaman açıklanacak?
Hac kuraları çekildi mi, hac kura sonuçları 2023 sorgulama nasıl yapılır? Hac kurası 2023 ne zaman açıklanacak?Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremlerin ardından hac kura tarihleri de ertelendi. 15 Şubat tarihinde yapılması planlanan kura çekimleri ertelendi. Kurada ismi çıkan adaylar, 2023 haccı için kesin kayıt hakkı elde edecek. Peki, Hac kuraları ne zaman? Hac kuraları 2023 çekildi mi, Diyanet hac kura sonuçları 2023 ne zaman belli olacak?
3.03.2023Gündem
Hac başvuruları bugün sona eriyor
Hac başvuruları bugün sona eriyorHac ibadeti için ilk defa kayıt yaptıracak veya kayıtlarını güncelleyecekler için bugün son gün.
31.01.2023Gündem
Diyanet 2023 hac fiyatları! 2023 Hac kuraları ne zaman çekilecek, kişi başı hac otel tipi konaklama 2023 ne kadar?
Diyanet 2023 hac fiyatları! 2023 Hac kuraları ne zaman çekilecek, kişi başı hac otel tipi konaklama 2023 ne kadar?Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl e-Devlet üzerinden yapılan ön kayıt başvurularını, yoğun talep üzerine 31 Ocak'a kadar uzattı. Hac ibadeti için ilk defa kayıt yaptıracak veya kayıtlarını güncelleyecekler için bugün son gün. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen adaylar, gelecek ay katsayıya dayanan kura sistemiyle belirlenecek. Kuranın sonuçlanmasıyla bu yıl 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 hacı adayı Türkiye'den kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Hacı adaylar, ön kayıt işlemlerini tamamladı ve kura tarihini araştırmaya başladı. Peki, 2023 hac kuraları ne zaman çekilecek? Kişi başı hac otel tipi konaklama 2023 ne kadar?
31.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hac ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hac haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.