Hac

Hac

Son dakika hac haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hac ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hac haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hac

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hac gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.937 hac haberi bulunmuştur. Tüm hac haberleri aşağıda listelenmiştir.
Millet İttifakı'nda adaylık krizi! HDP detayı hesapları karıştırdı!
Millet İttifakı'nda adaylık krizi! HDP detayı hesapları karıştırdı!Millet İttifakı'nda adaylık sürece iyice kızıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu gerilemişten adaylığı ilan etmek istiyor. Ancak 6’lı ittifakın cumhurbaşkanı adayı henüz belirlenemedi. Öte yandan İmamoğlu'ndan adaylık için peş peşe hamleler geliyor. Bunun yanında yarışa yeni bir isim de dahil olduğunu açıkladı. İşte Millet İttifakı'nda adaylık krizi ile ilgili son dakika tüm detaylar...
30.06.2022Siyaset
Zilhicce ayı ne zaman başlıyor 2022? Zilhicce ayının kaçıncı günü Kurban Bayramı? Zilhicce ayının fazileti…
Zilhicce ayı ne zaman başlıyor 2022? Zilhicce ayının kaçıncı günü Kurban Bayramı? Zilhicce ayının fazileti…Zilhicce ayı ne zaman başlıyor, sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Kurban Bayramı'nı da kapsan Zilhicce ayı aramaları arttı. Peki, Zilhicce ayının kaçıncı günü Kurban Bayramı? İşte Zilhicce ayı fazileti
24.06.2022Dini Bilgiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri, anlaşma sağlandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri, anlaşma sağlandıSuudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, resmi ziyareti çerçevesinde Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhammed bin Selman resmi törenle karşıladı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens bir araya geldi. Baş başa yapılan görüşme yaklaşık 2 saat 10 dakika sürdü. Görüşme sonrası iki ülke ortak bildiri yayınladı. Bildiride "Resmi görüşmeler iki ülke arasındaki mükemmel ilişkilerin derinliğini bünyesinde barındıran samimiyet ve kardeşlik ortamında gerçekleşti. Taraflar, iki ülke arasındaki karşılıklı ticaretin kolaylaştırılmasını ve yatırım fırsatlarının araştırılmasını el aldı. " ifadeleri kullanıldı.
22.06.2022Siyaset
Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı! Artık yasaklandı
Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı! Artık yasaklandıSuudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından getirilen yeni düzenlemeler çerçevesinde Kabe’nin önüne bariyer konulması nedeniyle Müslümanlar mültezeme, Hacer’ül Esved’e ve Kabe’nin duvarlarına dokunamayacak.
18.06.2022Dünya
Mescidi Nebi nerede, ne zaman yapıldı? YKS TYT sorusu Mescidi Nebi’nin özellikleri nelerdir, Mescidi Nebi nedir?
Mescidi Nebi nerede, ne zaman yapıldı? YKS TYT sorusu Mescidi Nebi’nin özellikleri nelerdir, Mescidi Nebi nedir?Mescidi Nebi, bugün düzenlenen TYT sınavının ardından sınava giren adaylar tarafından merak edilip araştırılmaya başlandı. Sorunun doğru cevabını sorgulana adaylar, “Mescidi Nebi nedir, Mescidi Nebi ne demek, Mescidi Nebi nerede, ne zaman yapıldı?” gibi sorulara yanıt arıyor. Peki, Mescidi Nebi’ni özellikleri ve işlevleri nelerdir, Mescidi Nebi hangi dönemde, nerede inşa edilmiştir?
18.06.2022Gündem
Zilkade ayı 2022 ne zaman bitiyor, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Hicri takvim 2022
Zilkade ayı 2022 ne zaman bitiyor, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Hicri takvim 2022Zilkade ayı ne zaman, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Haram aylardan ilki olarak bilinen Zilkade ayı her türlü kötülük, saldırı, zulüm ve savaş yasaktır. Zilkade ayı 1 Haziran 2022 Çarşamba tarihinde başladı.
10.06.2022Dini Bilgiler
Topal Osman kimdir, nereli, nasıl öldü? Topal Osman'ı kim öldürdü, mezarı nerede? MHP'den hukuki itibarının iadesi için kanun teklifi!
Topal Osman kimdir, nereli, nasıl öldü? Topal Osman'ı kim öldürdü, mezarı nerede? MHP'den hukuki itibarının iadesi için kanun teklifi!MHP lideri Devlet Bahçeli, Topal Osman’ın hukuki itibarının iadesi için kanun teklifi verdi. Teklif Bahçeli’nin 27. Yasama Dönemi’nde verdiği ilk yasa teklifi olurken Topal Osman Ağa’nın hakkında yapılan aramalar da arttı. Peki, Topal Osman kimdir, nereli? Topal Osman nasıl öldür, Osman’ı kim öldürdü, naaşı nerede?
9.06.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandı
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 yılının İstanbul’daki ilk hac kafilesi yola çıktı. Uzun yıllar kutsal topraklara gitmek için bekleyen hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde bulunduran mübarek bir yolculuk, kutlu bir ibadet, büyük bir arınma mevsimi, tövbe ve dua zamanı, rahmet ve marifet iklimidir” dedi.
6.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünyaya İslam’ın güzelliklerini anlatmamız lazım
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünyaya İslam’ın güzelliklerini anlatmamız lazımDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Dünyaya İslam’ın güzelliklerini anlatmamız lazım” dedi. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının başta Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinde ibadet mekanlarının yanı sıra ilim, fikir ve hizmet müesseseleri ürettiğini anımsatarak, “Başkanlığımız, Müslümanlar arasında fikir, duygu ve ideal birlikteliğini sağlamak adına Asya’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Amerika’ya kadar dünyadaki bütün Müslümanların sorunlarıyla ilgili uluslararası istişare toplantıları düzenlemektedir. İnsanlığın dini, ahlaki, maddi ve manevi ihtiyaçlarına cevap vermek için büyük bir özveri ile çalışmaktadır” diye konuştu.
2.06.2022Gündem
O ilimizde çil çil altınlar bulundu!
O ilimizde çil çil altınlar bulundu!Altınlar bulundu. İstihbaratı alan ekipler harekete geçti. Çorum'da jandarmanın düzenlediği operasyonda Roma ve Helenistik dönemlere ait çok sayıda tarihi eser ele geçirildi, 4 şüpheli gözaltına alındı.
26.05.2022Gündem
Salvador Dali eserleri nelerdir? Salvador Dali eserleri'nin özellikleri...
Salvador Dali eserleri nelerdir? Salvador Dali eserleri'nin özellikleri...Resimde sürrealizm akımının kurucularından biri olan Salvador Dali, 11 Mayıs 1904 tarihinde İspanya'da dünyaya geldi.
18.05.2022Kültür Sanat
Hacca ne zaman gidilecek? Hac seyahatleri ne zaman başlıyor? Hac tarihleri 2022!
Hacca ne zaman gidilecek? Hac seyahatleri ne zaman başlıyor? Hac tarihleri 2022!Hac tarihleri pek çok kişinin gündeminde! Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan hac ibadeti, uzun bir aranın ardından bu yıl yapılacak. Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için geri sayım başladı. Hac seyahat tarihleri merak ediliyor. Peki, Hacca ne zaman gidilecek? Hac tarihleri ne zaman? İşte 2022 hac tarihleri!
13.05.2022Gündem
Şırnak'ta toprağa gömülü C4 ve TNT patlayıcılar bulundu! İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama
Şırnak'ta toprağa gömülü C4 ve TNT patlayıcılar bulundu! İçişleri Bakanlığı'ndan açıklamaŞırnak'ta icra edilen operasyonda, toprağa gömülü C4 ve TNT patlayıcıların ele geçirildiği bildirildi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.
11.05.2022Gündem
e-Devlet üzerinden yapılıyor! Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili son dakika açıklaması
e-Devlet üzerinden yapılıyor! Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili son dakika açıklamasıHac kesin kayıt işlemleri ile ilgili flaş açıklama. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "22 Nisan 2022 tarihinden itibaren umre ve Kudüs ziyaretlerine ilişkin kayıtlar e-Devlet kapısı üzerinden alınmaya başlanmış halen kayıtlar bu şekilde alınmaya devam etmektedir. 9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren de hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi.
11.05.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk umre kafilesi dualarla uğurlandı
Pandemi sonrası ilk umre kafilesi dualarla uğurlandıKorona virüs nedeniyle hac ve umre ziyaretlerini durduran Suudi Arabistan’ın kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte umreciler, 2 yıllık aranın ardından pandemi sonrası ilk defa kutsal topraklara uğurlandı.
10.05.2022Gündem
İki yıl aradan sonra umreciler kutsal topraklara gitti
İki yıl aradan sonra umreciler kutsal topraklara gittiKoronavirüs salgını önlemleri kapsamında 2020 yılında itibaren umre ziyaretlerine ara veren Suudi Arabistan tekrar kapılarını açtı. Pandemi sonrası ilk umre grubu bugün İstanbul'dan Cidde'ye gitti.
9.05.2022Yaşam
Düğünlerle ilgili flaş takı kararı! Yasaklandı! Bir ilde gençlere güzel haber
Düğünlerle ilgili flaş takı kararı! Yasaklandı! Bir ilde gençlere güzel haberBursa'nın Kozbudaklar köyünde ihtiyar heyetinin aldığı karar uyarınca bundan böyle düğünlerde ve nişanda gelin adaylarına küpe, yüzük, saat ve 4 adet 20 gram bilezik haricinde başka takı takılmayacak.
6.05.2022Yaşam
Şevval ayı orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur?
Şevval ayı orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur? Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte Ramazan Bayramı’nın ilk günü Şevval ayına da girilmiş oldu. Ramazan’ın nimetlerinden faydalanan milyonlarca müslüman Şevval ayında da ibadetlerine devam edecek. Şevval ayında tutulan oruç pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hz. Peygamber’in, “Ramazanı oruçla geçirip buna şevvalden altı gün ilâve eden kimse bütün yılı oruçlu geçirmiş gibi olur” sözlerinden hareketle bayramda oruç tutmak haram kabul edildiğinden Şevval orucunun ne zaman tutulacağı pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Şevval ayı orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur? Şevval ayı ne zaman başlıyor? Şevval orucu hangi günlerde tutulur? İşte Şevval orucu hakkında bilmeniz gerekenler…
2.05.2022Dini Bilgiler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Bayram ziyaretlerini çocuklarımızla birlikte yapalım”
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Bayram ziyaretlerini çocuklarımızla birlikte yapalım”Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir TV kanalında katıldığı sahur programında, “Bayramı mümkün oldukça akraba, eş dost, komşu ziyaretleri ile geçirmek gerekiyor. Çocuklar için çok neşeli günlerdir bayram günleri. Ziyaretlerde çocukların aramızda olması gerekiyor. Onlar büyüklerini takip edecekler” dedi.
1.05.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İBB'nin bunun hesabını vermesi lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İBB'nin bunun hesabını vermesi lazım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.' mesajını verdi. Teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkan İBB çalışanıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım' dedi.
30.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan'a kritik ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan'a kritik ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Suudi Arabsitan ile yeni bir dönemin başlaması gayreti içinde olacağız" dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in söylediklerine de sert tepki gösteren Erdoğan, "Manevi tazminat davası açacağız." dedi.
28.04.2022Siyaset
Pençe Kilit Harekatı! MHP lideri Devlet Bahçeli: Doğduklarına bin pişman olacaklar
Pençe Kilit Harekatı! MHP lideri Devlet Bahçeli: Doğduklarına bin pişman olacaklarMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Pençe Kilit Harekatı'na ilişkin "Terörün kaçacağı yer kalmamıştır. Teröristlerin ülkemize sızma sahaları kapatılmıştır. Pençe-Kilit harekatıyla bu bölgede de bayram temizliği yapılmaktadır. PKK/YPG için emniyetli hiçbir bölge yoktur. Bölücü terör örgütü psikolojik yıkım içindedir. Hainler nerede barınıp saklanıyorsa meşru hedef orasıdır ve hepsinin sonu gelmiştir. Teröristlerden 8'inin Ermeni, 5'inin Fransız, 7'sinin ABD'li, 5'inin İngiliz 3'ünün Alman olduğu anlaşılmıştır" dedi.
26.04.2022Siyaset
Darüşşafaka’ya Ramazan bağışı nasıl yapılır? Darüşşafaka bayram, zekat, fidye, fitre bağışı nereden ve nasıl yapılır?
Darüşşafaka’ya Ramazan bağışı nasıl yapılır? Darüşşafaka bayram, zekat, fidye, fitre bağışı nereden ve nasıl yapılır? 1863'ten bu yana bağışlarla binlerce çocuğun yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri eğitim olanağı sunan Darüşşafaka için Ramazan bağışları merak ediliyor. Darüşşakafa bu Ramazan’da da bayram, zekat, fidye, fitre bağışı kabul ediyor. Peki, Darüşşafaka’ya Ramazan bağışı nasıl yapılır? Darüşşafaka bayram, zekat, fidye, fitre bağışı nereden ve nasıl yapılır? İşte detaylar…
24.04.2022Ramazan
Ramazan umresi nedir, nasıl yapılır? Ramazan ve Şevval umresi ne zaman?
Ramazan umresi nedir, nasıl yapılır? Ramazan ve Şevval umresi ne zaman?İslam dinine inanan Müslümanların hac ibadeti dışında Kabe'yi ziyaret etmeleri mümkün olmaktadır. Bu ibadet bazı mezheplerde sünnet olurken bazılarında ise farz olarak belirtilmektedir. Belli şartlar yerine getirilerek yapılan bu ibadetin faziletleri de oldukça fazla olmaktadır.
21.04.2022Dini Bilgiler
Sübhaneke Duası Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Sübhaneke Duası okumanın yararları ve faziletleri
Sübhaneke Duası Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Sübhaneke Duası okumanın yararları ve faziletleriSubhaneke duası Kur'an-ı Kerim'de bulunmadığı halde Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in bizlere ilettiği sünnetler arasında sayılmaktadır. En kısa dualardan biri olan Subhaneke, sadece birkaç kez tekrar edilerek kısa bir sürede ezberlenebilir. Peki, Sübhaneke Duası okumanın yararları ve faziletleri neler? İşte detaylar…
21.04.2022Ramazan

Benzer Haber Etiketleri

Hac ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hac haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.