Tmo

Tmo

Son dakika tmo haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tmo ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tmo haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tmo

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tmo gelişmeleri de dahil olmak üzere 268 tmo haberi bulunmuştur. Tüm tmo haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Açıklanan buğday fiyatı beklentileri karşılamadı"
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Açıklanan buğday fiyatı beklentileri karşılamadı"Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Türkiye'nin tarım sektöründe stratejik öneme sahip olan buğdayın alım fiyatının ton başına 9 bin 250 TL olarak açıklandığını ancak bu fiyatın çiftçilerin beklentilerini karşılamadığını söyledi.
9.06.2024Adana
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendi
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendiToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2024 yılı hububat satış fiyatlarını; ton başına makarnalık buğdayda 10 bin TL, ekmeklik buğdayda 9 bin 250 TL ve arpada 7 bin 250 TL olarak belirledi.
6.06.2024Ekonomi
Adana’da buğday hasadı başladı, verim yüzleri güldürdü! "Çiftçi buğdayını ucuza satmasın"
Adana’da buğday hasadı başladı, verim yüzleri güldürdü! "Çiftçi buğdayını ucuza satmasın"Stratejik öneme sahip birçok ürünün hammaddesi olan buğdayın, Adana’da hasadı başladı.
1.05.2024Adana
TMO’dan fındık satış kararı! İşte fiyatları...
TMO’dan fındık satış kararı! İşte fiyatları...Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık satma kararı serbest piyasa fiyatlarını sağlamlaştırdığı ileri sürüldü.
16.04.2024Gündem
TMO fındık alımları başladı! İşte fiyat tarifesi
TMO fındık alımları başladı! İşte fiyat tarifesiTrabzon'da Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) üreticilerden fındık alımına başlandı. Fındık bedeli, ürün teslimatına müteakip, 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak.
28.08.2023Ekonomi
TMO açıkladı! Yeni alım fiyatı belli oldu
TMO açıkladı! Yeni alım fiyatı belli olduMısır alım fiyatları belli oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alım fiyatını açıkladı. TMO mısır alım fiyatını ton başına 6 bin lira olarak belirledi.
22.08.2023Ekonomi
Bakan Yumaklı tarımda yeni dönemi anlattı! Sebze fiyatlarını düşürme planı ortaya çıktı
Bakan Yumaklı tarımda yeni dönemi anlattı! Sebze fiyatlarını düşürme planı ortaya çıktıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye’de tarımın fotoğrafını çekmek için düğmeye bastıklarını söyledi. ‘Tarımsal sayım’da altyapının tamamlandığını, Hazine ve Maliye Bakanlığı’yla protokol yapılacağını belirten Yumaklı, “Bu tarımda tüm verilerin tespiti ve kayıt altına alınması demek. 41 ilde 39 tarım ihtisas OSB’si tüzel kişilik kazandı. İhtisas OSB’lerle kentlerde uygun fiyata gıda mümkün olacak” dedi.
12.08.2023Ekonomi
TMO silosundaki patlamadan dram çıktı! Konteynerde yaşayan ailesine destek olmak için Kocaeli'ne gitmiş
TMO silosundaki patlamadan dram çıktı! Konteynerde yaşayan ailesine destek olmak için Kocaeli'ne gitmişKocaeli’nin Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) silosundaki patlamada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ekrem Kalkan gözyaşları arasında baba ocağında toprağa verildi.
10.08.2023Gündem
TMO silolarındaki patlamada yaralılardan 1'i yaşamını yitirdi
TMO silolarındaki patlamada yaralılardan 1'i yaşamını yitirdiKocaeli'nin Derince ilçesinde TMO'ya ait silolarda yaşanan patlamada ağır yaralanan Ekrem Kalkan (20), hayatını kaybetti.
9.08.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatlarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık alım fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kabine sonrası konuşan Erdoğan, "Giresun kalite fındık için kilogram başına 84 lira, levant kalite için kilogram başına 82 lira 50 kuruş olarak belirlenmiştir." dedi.
7.08.2023Ekonomi
Kocaeli Derince Limanı'ndaki TMO'nun silosunda patlama meydana geldi!
Kocaeli Derince Limanı'ndaki TMO'nun silosunda patlama meydana geldi!Kocaeli'de Derince Limanı mevkiinde büyük bir patlama oldu. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.
7.08.2023Vatan TV
Fındık fiyatı açıklandı mı 2023? Güncel TMO fındık taban fiyatları 2023 ne kadar, 2023 fındık fiyatları ne zaman açıklanacak?
Fındık fiyatı açıklandı mı 2023? Güncel TMO fındık taban fiyatları 2023 ne kadar, 2023 fındık fiyatları ne zaman açıklanacak?Fındık fiyatları 2023 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarında güncel fiyat merak ediliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından alımı gerçekleştirilen fındıklar için verilecek fiyat araştırması başladı. Peki, Fındık fiyatları açıklandı mı, 2023 fındık fiyatları ne zaman açıklanacak? İşte TMO fındık taban fiyatları 2023...
1.08.2023Ekonomi
Buğday ve arpa alım fiyatı belli oldu
Buğday ve arpa alım fiyatı belli olduBuğday ve arpa üreticisini merakla beklediği rakamlar açıklandı. Toprak Mahsülleri Ofisi’nin çiftçiye buğday ve arpa için ton başına ödeyeceği fiyat belli oldu.
26.06.2023Ekonomi
Üreticiler buğday ve arpada daha fazla alım yapılmasını istiyor: Yüksek alım çiftçiyi rahatlatır
Üreticiler buğday ve arpada daha fazla alım yapılmasını istiyor: Yüksek alım çiftçiyi rahatlatırBuğday ve arpada alım fiyatının açıklanmasının ardından üreticiler TMO’dan çiftçiyi tüccara ezdirmeyecek bir alım politikası talep ediyor. Böylece yüksek oranda ve sürekli alımlarla çiftçilerin fiyat dalgalanmasından etkilenmeyeceği ve ürününü ucuza kaptırmayacağı belirtiliyor.
8.06.2023Ekonomi
Buğday ve arpa alım fiyatları belirlendi
Buğday ve arpa alım fiyatları belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası çiftçilere de müjde verdi. Erdoğan, TMO 2023 buğday ve arpa alım fiyatlarını belirlediklerini açıkladı.
6.06.2023Ekonomi
Bakan Kirişci'den et fiyatlarına ilişkin açıklama
Bakan Kirişci'den et fiyatlarına ilişkin açıklamaBakan Kirişci "Şu anda et fiyatları geriliyor, ileri gidiş söz konusu değil. İstanbul'da başladık, Ankara'ya geldik. Şu anda fiyatlarda ciddi gerileme var. Marketlere ürün veriyoruz, bunun bilinmesinde yarar var. Marketçilik yapmak gibi görevimiz yok. Et Süt Kurumu regülasyonu sağlayacak" dedi.
2.05.2023Gündem
Ordu'da serbest piyasada fındık fiyatları belli oldu
Ordu'da serbest piyasada fındık fiyatları belli olduTürkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, serbest piyasada şu anda fındığın 55-56 lira seviyelerinde işlem gördüğünü belirterek, “Üreticilerimiz artık fındığın geleceğini iyi görüyor, fındığımızda ihracat rakamları her yıl yükseliyor, talep çok ve ülkemize de önemli bir döviz girdisi var. Artık üreticimiz de kaliteli fındık üretiyor. Yeni sezonda iyi fiyat bekliyoruz” dedi.
28.02.2023Ekonomi
Bakan Kurum'dan deprem sonrası yapılacak konutlarla ilgili açıklama: 3-4 katı geçmeyecek
Bakan Kurum'dan deprem sonrası yapılacak konutlarla ilgili açıklama: 3-4 katı geçmeyecekÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, mart ayında inşaat sürecinin başlayacağını belirtti, yapıların 3-4 katlı olacağını ifade etti. Kurum, rezerv alanlar bittikten sonra şehir merkezlerinin master plan çerçevesinde inşa edileceğini de sözlerine ekledi. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi de, bölgeye verilecek hayvancılık ve tarım desteklerini açıkladı.
18.02.2023Gündem
Hayvancılık ve tarımla uğraşan depremzedelerin yaraları sarılıyor
Hayvancılık ve tarımla uğraşan depremzedelerin yaraları sarılıyorKahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından hayvancılık ve çiftçilik faaliyetleri de büyük hasar gördü. Afetin ardından üreticilere devlet tarafından çeşitli destekler sağlandığını ifade eden uzmanlar, kritik uyarılarda bulundu.
17.02.2023Ekonomi
Depremde TMO'nun siloları da yıkıldı; tonlarca mısır çevreye saçıldı
Depremde TMO'nun siloları da yıkıldı; tonlarca mısır çevreye saçıldıGaziantep'in Nurdağı ilçesindeki Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) siloları da depremde yıkıldı, tonlarca mısır çevreye saçıldı.
16.02.2023Gündem
TMO: Depremden etkilenen illerde ÇKS kota sınırı kaldırıldı
TMO: Depremden etkilenen illerde ÇKS kota sınırı kaldırıldıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), depremden etkilenen illerde Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kota sınırının kaldırıldığını duyurdu.
15.02.2023Gündem
Fındık fiyatı yükselişini sürdürüyor
Fındık fiyatı yükselişini sürdürüyorTMO’nun “Fındık satışı gündemimizde yok” açıklaması ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle fındıkta oluşan risk serbest piyasada fındık fiyatlarını yükseltiyor. Haftaya 60 TL’den başlayan fındık fiyatı hafta içerisinde 3 lira yükselişle 63 liradan işlem görmeye başlandı.
20.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıZiraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşmasında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonda düşüşlerin devam edeceğini bundan sonraki aylarda da göreceğiz” dedi.
6.01.2023Ekonomi
Yeni yılda fındık fiyatı yükselişini sürdürüyor
Yeni yılda fındık fiyatı yükselişini sürdürüyorGiresun’da serbest piyasada fındık fiyatı yeni yılda yükselişinin sürdürmeye devam ediyor. Serbest piyasada 2022 yılını yükselişle kapatan fındık fiyatı 2023 yılında da bu yükselişinin sürdürerek 60 TL’den alıcı buluyor.
3.01.2023Ekonomi
TMO Prim Desteği başvuruları uzatıldı
TMO Prim Desteği başvuruları uzatıldıBuğday ve arpa ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) satan üreticilerin prim desteğinden faydalanabilmesi için gereken başvuru süresi 16 Aralık’a kadar uzatıldı.
29.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tmo ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tmo haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.