Tarım Ve Orman Bakanlığı

Tarım Ve Orman Bakanlığı

Son dakika tarım ve orman bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tarım ve orman bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tarım ve orman bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tarım Ve Orman Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tarım ve orman bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.811 tarım ve orman bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm tarım ve orman bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Et fiyatları ile ilgili Ramazan kararı! İstanbul'da uygulanacak
Et fiyatları ile ilgili Ramazan kararı! İstanbul'da uygulanacakRamazan ayı boyunca bazı et ürünlerinde fiyat sabitleme kararı alındığı açıklandı. İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere, Ramazan'da kırmızı etin avantajlı fiyatlarla ulaştırılmasının amaçlandığını belirterek "Aynı zamanda spekülatif artışların bu hamlelerle bertaraf edilmesini bekliyoruz" dedi.
19.03.2023Ekonomi
İstanbul'daki marketlerden et fiyatını sabitleme kararı
İstanbul'daki marketlerden et fiyatını sabitleme kararıİstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER), ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarında sabitleme kararı aldığını duyurdu.
18.03.2023Ekonomi
Şap virüsü nedir, hastalığın belirtileri neler? SAT 2 Şap virüsü insana geçer mi, hayvanlarda ve insanlarda şap virüsü nasıl ve kaç günde ortaya çıkar?
Şap virüsü nedir, hastalığın belirtileri neler? SAT 2 Şap virüsü insana geçer mi, hayvanlarda ve insanlarda şap virüsü nasıl ve kaç günde ortaya çıkar?Türkiye’nin farklı illerinde yaklaşık 2 aydır görülen SAT-2 tipi şap virüsü nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Çeşitli illerde görülen şap hastalığı nedeniyle tüm hayvan pazarları kapatıldı ve şehirlerarası hayvan nakli yasaklandı. Peki, Şap hastalığı nedir, şap virüsü belirtileri nelerdir? Hayvanlarda görülen şap hastalığı insana bulaşır mı, SAT 2 Şap virüsünün tedavisi var mı? Şap virüsü nasıl ve kaç günde geçer? İşte Şap hastalığı 2023 gelişmeleri!
10.03.2023Sağlık
Şap hastalığı hangi illerde görüldü, nasıl bulaşır? Şap hastalığının belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? SAT 2 Şap hastalığı nedir?
Şap hastalığı hangi illerde görüldü, nasıl bulaşır? Şap hastalığının belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? SAT 2 Şap hastalığı nedir?Türkiye'nin 3 şehrinde şap virüsü nedeniyle hayvan pazarları kapatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, tüm Türkiye genelinde ikinci bir emre kadar veterine hekim, veteriner sağlık teknikeri ve teknisyenlerin izinlerini iptal etti. Peki, Şap hastalığı hangi illerde görüldü, nasıl bulaşır? Şap hastalığının belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? SAT 2 Şap hastalığı nedir?
9.03.2023Sağlık
Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı
Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldıTarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Türkiye'de 2022 yılındaki bitkisel üretim miktarının 128,6 milyon tona ulaştığını ve böylece Cumhuriyet tarihinin üretim rekorunun kırıldığını duyurdu.
8.03.2023Ekonomi
Antalya'da domates ihracatında hareketlilik başladı
Antalya'da domates ihracatında hareketlilik başladıAntalya'nın Kumluca ilçesinde domatese ihracat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından hareketlilik başladı. Hem üreticiler hem tüccarlar kısıtlamanın kaldırılmasından memnun olduklarını söyledi.
8.03.2023Gündem
Kırmızı et fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık harekete geçti
Kırmızı et fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık harekete geçtiYılbaşından bu yana et fiyatlarında yüzde 50’ye varan artışa, satıcı da tüketici de tepkili. Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, son aylarda et fiyatlarındaki artıştan kasapların da olumsuz etkilendiğini söyledi. Öte yandan fiyat artışı ile ilgili bakanlık harekete geçti. Avrupa ve Güney Amerika’dan canlı hayvan ve karkas geliyor. Kilogramı 150 TL’ye inecek
8.03.2023Ekonomi
ihracat yasağı kaldırıldı!
ihracat yasağı kaldırıldı!Tarım ve Orman Bakanlığı, 2 Mart'ta getirilen domateste ihracat yasağının kaldırıldığını bildirdi. Söz konusu karar Muğla’daki domates üreticileri tarafından sevinçle karşılandı.
8.03.2023Ekonomi
Depremzede ev hayvanları için 81 ile genelge gönderildi
Depremzede ev hayvanları için 81 ile genelge gönderildiTarım ve Orman Bakanlığı'nca, deprem bölgesinden diğer illere götürülen ev hayvanları için 81 ile genelge gönderildi. Sahibine beyanname verilen, kimliklendirme ve kayıt işlemleri tamamlanmamış depremzede ev hayvanları, bulundukları ilde kayıt altına alınabilecek. Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgilerinden ulaşılacak hayvanların sahiplerine 72 saat süre verilecek. Bu sürede hayvanı teslim almayan veya sahibi depremde hayatını kaybettiği belirlenen hayvanların sahiplendirilmesi sağlanacak.
2.03.2023Yaşam
Askeri helikopterler kedi için havalandı! Film gibi kurtarma operasyonu
Askeri helikopterler kedi için havalandı! Film gibi kurtarma operasyonuDiyarbakır'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ağır hasar gören Galeria İş Merkezi ve üstündeki sitenin yıkımı, bir kedinin tespit edilmesi üzerine durduruldu. Enkazdaki kedi için helikopter kaldırıldı.
22.02.2023Gündem
Deprem bölgesindeki hayvan yetiştiricilerine yem desteği
Deprem bölgesindeki hayvan yetiştiricilerine yem desteğiAfet bölgesindeki büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yem desteği verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre büyükbaş için 500 TL, küçükbaş için 50 TL yem desteği verilecek.
17.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 12. gün! İşte bölgede son durum...
Deprem felaketinde 12. gün! İşte bölgede son durum...6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te büyük yıkıma yol açtı. Depremde 38 bin 44 kişi hayatını kaybetti.
17.02.2023Gündem
Bakanlıktan depremden etkilenen hayvanlara yem ve mama desteği
Bakanlıktan depremden etkilenen hayvanlara yem ve mama desteğiTarım ve Orman Bakanlığı, depremden etkilenen 10 ilde, ahırı zarar gören afetzedelere hayvan çadırı ve yem desteği sağlıyor. Ayrıca sahipsiz hayvanlara mama dağıtılıyor.
15.02.2023Gündem
Tüm Türkiye'de kara avcılığı durduruldu
Tüm Türkiye'de kara avcılığı durdurulduKahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde hasara neden olan deprem nedeniyle kara avcılığı, Türkiye genelinde 14 Şubat 2023 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar durduruldu.
14.02.2023Gündem
Prof. Dr. Orhan Tatar: 2 dakika sarsıldı, 500 atom bombası etkisinde
Prof. Dr. Orhan Tatar: 2 dakika sarsıldı, 500 atom bombası etkisindeAFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, "Bölge yaklaşık 2 dakika sarsıldı. Deprem 500 atom bombasının yarattığı etkiye sahip. Şu ana kadar 2 binin üzerinde artçı deprem gerçekleşti." dedi. Öte yandan sosyal medyadaki baraj ve volkanik patlama iddiaları hakkında da konuşan Tatar, " İddialar yalan, Ne olursunuz sosyal medyadan gördüğünüz bilgiye inanmayın." ifadelerini kullandı.
11.02.2023Gündem
Çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandı
Çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandıEvcil hayvanlara çip uygulamasında sürenin dolmasıyla birlikte ocak ayında çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandı. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri İsa Yıldırım, "Cezaların hepsi yurtdışına çıkış veya şehirlerarası yolculuk sırasında belge istenilmesi zorunlu olduğu için uygulandı. Onun dışında bu tür hayvanların tespiti açıkçası çok zor" dedi.
2.02.2023Gündem
e-Devlet'te resmen başladı! 28 Şubat'ta sona erecek
e-Devlet'te resmen başladı! 28 Şubat'ta sona erecekTarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) 2023 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçilerin ürün güncelleme taleplerini bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapabileceklerini bildirdi.
1.02.2023Ekonomi
Emine Erdoğan: 'Su vatandır' inancıyla geleceğimize sahip çıkalım
Emine Erdoğan: 'Su vatandır' inancıyla geleceğimize sahip çıkalımCumartesi Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Vatanseverliğin, ülkemizin bir damla suyuna dahi sahip çıkmak olduğuna inanan ve gelecek nesillerimizin bir bardak suya muhtaç kalmaması için bugünden çalışan bütün duyarlı insanlarımıza çağrıda bulunuyorum; ‘Türkiye Yüzyılı'na bir damla da siz olun. 'Su vatandır' inancıyla ve bir seferberlik ruhuyla geleceğimize birlikte sahip çıkalım" dedi.
31.01.2023Gündem
Düve alımı başvuru şartları nelerdir, düve alım desteği başvurusu ne zaman sona erecek?
Düve alımı başvuru şartları nelerdir, düve alım desteği başvurusu ne zaman sona erecek?Tarım ve Orman Bakanlığı, damızlık düve alımına verilen desteklere başvuruların 27 Ocak'ta sona ereceğini belirtti.
21.01.2023Ekonomi
Yangınlarla mücadele projesi “FireAId”, Davos Zirvesi’nde dünyaya örnek gösterildi
Yangınlarla mücadele projesi “FireAId”, Davos Zirvesi’nde dünyaya örnek gösterildiİklim kriziyle birlikte tüm dünyada görülme sıklığı ve şiddeti artan orman yangınlarıyla mücadele amacıyla yürütülen ve Koç Holding’in öncülük ettiği “FireAId” projesi, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından Davos Zirvesi’nde örnek uygulama olarak gösterildi.
18.01.2023Ekonomi
Devlet Su İşleri 1273 personel alımı! 2023 DSİ sözleşmeli personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler, kadro dağılımı açıklandı mı?
Devlet Su İşleri 1273 personel alımı! 2023 DSİ sözleşmeli personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler, kadro dağılımı açıklandı mı?DSİ 1273 sözleşmeli personel alımı yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli 1273 personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, Devlet Su İşleri personel alım için başvuru şartları ve tarihleri ne? DSİ başvuruları ne zaman, başvuru şartları neler? 2023 DSİ personel alımına ilişkin detaylı bilgiler...
Et fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme!
Et fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme!Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Et fiyatları konusunda etle ilgili olarak burada bir spekülatif hareketlerin olduğunu, bunu gözlemlediğimizin altını çizmek istiyorum. Gerekli önlemleri aldık almaya devam edeceğiz. Piyasadaki fiyat artışı konusunda bağımsız olarak tedbiren kasaplık hayvan tedariki bağlantılarının da yapıldığını belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.
10.01.2023Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2023! Tarım ve Orman Bakanlığı 6 bin personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi ve şartları nelerdir?
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2023! Tarım ve Orman Bakanlığı 6 bin personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi ve şartları nelerdir?Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 6 biye yakın personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı 6 bin personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi ve şartları nelerdir? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2023…
Küçükçekmece gölü'nün MR'i çekildi! '1. derece sit alanı ilan edilmeli'
Küçükçekmece gölü'nün MR'i çekildi! '1. derece sit alanı ilan edilmeli'Küçükçekmece ile Avcılar ilçeleri arasında yer alan Küçükçekmece Gölü'nün eski sağlığına kavuşması için proje başlatıldı.
3.01.2023Yaşam
'Çip' zorunluluğu sonrası sayı üçe katlandı
'Çip' zorunluluğu sonrası sayı üçe katlandıEvcil hayvanlara ‘çip’ takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından korkulan oluyor. Hayvan sahipleri, 31 Aralık gecesi dolan süreye rağmen çip taktırmadıkları evcil hayvanlarını sokağa terk etmeye başladı. Her Eve Bir Pati Derneği Başkanı Emre Demir, “Normal aylarda bizim bahçemize 20-30 dostumuz gelirken, şu anda 80-90’lara dayandı” dedi.
2.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tarım Ve Orman Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tarım ve orman bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.