Tarım Bakanlığı

Tarım Bakanlığı

Son dakika tarım bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tarım bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tarım bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tarım bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.038 tarım bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm tarım bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tanzim satış ne demek? Tanzim satış yeniden başlar mı? Tanzim satışla gıda fiyatları düşer mi?
Tanzim satış ne demek? Tanzim satış yeniden başlar mı? Tanzim satışla gıda fiyatları düşer mi?Yüksek enflasyon nedeniyle gıda fiyatlarındaki artış devam ediyor. Hükümet piyasada fahiş fiyat denetlemelerine devam ederken vatandaş da 2019 yılında yükselen gıda fiyatlarına karşı aldığı önlem olan tanzim satışın geri gelmesini istiyor. 2019 yılında kurulan tanzim satış gıda fiyatlarının azaltılması için devreye girmiş, vatandaş tarafından büyük ilgi görmüştü. Sosyal medyada tanzim satışların yeniden başlatılması ile ilgili talepler dile getiriliyor. Peki, Tanzim satış ne demek? Tanzim satış yeniden başlar mı? Gıda fiyatları düşer mi? İşte detaylar…
24.07.2022Ekonomi
'Yurt dışında arazi kiralanma' iddiasına ilişkin Tarım Bakanlığı'ndan flaş açıklama
'Yurt dışında arazi kiralanma' iddiasına ilişkin Tarım Bakanlığı'ndan flaş açıklamaTarım ve Orman Bakanlığı, son günlerde gündemde olan yurt dışında tarım için arazi kiralandığı iddiaları hakkında açıklama yaptı. Yapılanan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına yurt dışında arazi kiralanması söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı.
22.07.2022Ekonomi
Bakanlık resmen duyurdu! Yüzde 12 artış...
Bakanlık resmen duyurdu! Yüzde 12 artış...Tarım ve Orman Bakanlığı, fındıkta 765 bin 287 tonluk rekolte beklendiğini açıkladı. Fındık rekoltesinde bu yıl yüzde 12 artış yaşanması beklendiği kaydedildi.
21.07.2022Ekonomi
Fiyatlar düşüşe geçti! İbre tersine döndü, iki ayda yüzde 40...
Fiyatlar düşüşe geçti! İbre tersine döndü, iki ayda yüzde 40...Ekonomik durgunluk endişesi, resesyonlara karşı diğer tarım emtia ürünlerinden daha kırılgan olan pamuğun fiyatını iki ayda yüzde 40 aşağı çekti.
19.07.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika gelişmesi! Açıklama geldi, artırıldı
Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika gelişmesi! Açıklama geldi, artırıldıAyçiçek yağı ile ilgili flaş açıklama geldi. Rusya, geçtiğimiz mart ayında açıklanan 1,5 milyon ton ayçiçek yağı ihracat kotasının 400 bin ton daha artırıldığını açıkladı.
17.07.2022Ekonomi
Yeni dönem başlıyor! Yasaklanıyor, kedi ve köpekler artık...
Yeni dönem başlıyor! Yasaklanıyor, kedi ve köpekler artık...Kedi ve köpeklerin satışında yeni dönem başlıyor. Artık yasaklanıyor. Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında kedi ve köpeklerin mağazalarda sergilenmesi ve satışı yarından itibaren yasaklanıyor. Kedi ve köpekler, sadece çip takılarak internet ya da katalog üzerinden satılabilecek.
13.07.2022Gündem
Kurbanlıklarla ilgili '6 aylık sınır' uyarısı: Kesilecek hayvanların...
Kurbanlıklarla ilgili '6 aylık sınır' uyarısı: Kesilecek hayvanların...Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman, küçükbaşların kesilmesinde 6 aylık sınır bulunduğunu hatırlatarak, "Sürülerin devamı için mümkün olduğunca dişi kesilmemesi gerekiyor. Kesilecek hayvanların çok genç olmamaları tercih edilmeli" dedi.
2.07.2022Gündem
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişci açıkladı, işte yangının büyümesinin nedeni...
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişci açıkladı, işte yangının büyümesinin nedeni...Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Amazon Koyu'ndaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda dün çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ederken bölgede yeni gelişmeler yaşandı. CNN Türk canlı yayınına bağlanarak Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili son durumu açıkladı. Bakan Kirişci, "Tam yangının olduğu yerde, Orman Genel Müdürlüğü mobil izlemenin bulunduğu Küfre Koyu'ndayız. Alınması gereken tüm önlemler alındı. Hava sıcaklığının ve rüzgarın artmasıyla birlikte belirli bölgelerde anormal yangın oluştu. Bütün hava ve yer araçlarımız buralara yönlendirildi" dedi. Öte yandan Bakan Kirişci, Marmaris’teki orman yangınının büyümesinin sebebinin hava sıcaklığı ile kozalak fırlatması olduğunu belirterek, "20 helikopter, 14 uçak var. 34 tane hava aracı vardı, 5 tane daha geldi. 39 hava aracı var. Yer araçlarımız ise istemediğimiz kadar." açıklamasında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
23.06.2022Gündem
Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımı! Bin 800 sözleşmeli Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı personel alımı şartları nelerdir, tercihler ne zaman?
Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımı! Bin 800 sözleşmeli Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı personel alımı şartları nelerdir, tercihler ne zaman?Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam bin 800 sözleşmeli personel alımı yapacak. Tercihler, 2-9 Haziran tarihlerinde ÖSYM'nin sitesinden yapılabilecek. Peki, Bin 800 sözleşmeli Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı personel alımı şartları nelerdir, Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri ne zaman?
Fatih Erbakan: Yeniden Refah iktidarında işsizlik ve fakirlik kalmayacak
Fatih Erbakan: Yeniden Refah iktidarında işsizlik ve fakirlik kalmayacakYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Yeniden Refah iktidarında işsizlik ve fakirlik diye bir sorun kalmayacak" dedi.
22.05.2022Siyaset
Tapu Genel Müdürlüğü resmen duyurdu! Ev alacakları ilgilendiriyor, geçerliliği yok
Tapu Genel Müdürlüğü resmen duyurdu! Ev alacakları ilgilendiriyor, geçerliliği yokGayrimenkul sektörü ile ilgili son dakika açıklaması! Ev alıp satacak herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Hiçbir geçerliliği olmadığı duyuruldu. Pandemi sonrası kendi evini yapmak isteyenlerin arsa alımına yöneldiğini belirten Tapu ve Kadastro Genel Müdür Zeki Adlı, tarım arazilerinde mantar gibi kaçak evler türediğini, bazı uyanıkların tarım arazilerini arsa gibi satarak vatandaşı kandırdığını söyledi. Adlı, noterdeki sözleşmelerin geçerliliği olmadığını, satışların tapu müdürlüklerinde olması gerektiğini vurguladı. Yabancıya konut satışına da değinen Adlı her isteyenin gayrimenkul almasının mümkün olmadığının altını çizerek, bir kişinin Türkiye'den ev ya da arsa alması için Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde yasaklı olmayan ülkeler listesinde yer almak gerekiyor. Örneğin Suriyeli gerçek kişiler, Türkiye’de gayrimenkul alamıyor. Çünkü yasak ülke listesindeler. Suriyeliler tüzel kişi olarak yani şirket olarak Türkiye’de yatırım yaparlarsa gayrimenkul edinebilirler ama bunun için de öncelikle bulundukları ilin valiliğine başvuruyorlar, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun görülürse satışa izin veriliyor.
18.05.2022Ekonomi
71 ilde harekete geçildi! 'Mahsul' operasyonu...
71 ilde harekete geçildi! 'Mahsul' operasyonu...Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı, sahte bitki koruma ve besleme ürünlerini yasa dışı yollarla piyasaya süren, bu yolla insan sağlığını tehlikeye atan ve çevreyi olumsuz etkileyenlere yönelik 71 ilde 494 adreste eş zamanlı “MAHSUL” operasyonu gerçekleştirdi.
12.05.2022Gündem
Salmonella nedir, salmonella typhimurium belirtileri nelerdir? Tarım Bakanlığı’nın Kinder Salmonella salgını kararı!
Salmonella nedir, salmonella typhimurium belirtileri nelerdir? Tarım Bakanlığı’nın Kinder Salmonella salgını kararı!Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nce, 'Kinder' markalı ürünlerin ithalatında tedbiren 'salmonella analizi' sıklığının yüzde 100'e çıkarıldığı bildirildi. Salmonella Typhimurium salgını nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü harekete geçmiş ve Kinder marka ürünlerinin ithalatına analiz zorunluluğu getirmişti. Peki, Salmonella nedir, salmonella typhimurium belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? İşte Salmonella Typhimurium salgını…
21.04.2022Sağlık
Kinder ürünleri toplatılıyor mu, kinder ürünleri yasaklandı mı?
Kinder ürünleri toplatılıyor mu, kinder ürünleri yasaklandı mı?Avrupa’da ortaya çıkan Salmonella krizine karşı Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ikinci bir talimata kadar Kinder markanın ürünlerinin ithalatında yüzde 100 Salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirmişti, Türkiye’den yeni hamle geldi. Peki, Kinder ürünleri toplatılıyor mu, kinder ürünleri yasaklandı mı?
21.04.2022Sağlık
Salmonella Typhimurium nedir, salmonella belirtileri nelerdir? Tarım Bakanlığı Kinder Salmonella salgını açıklaması!
Salmonella Typhimurium nedir, salmonella belirtileri nelerdir? Tarım Bakanlığı Kinder Salmonella salgını açıklaması!Salmonella nedir, salmonella typhimurium belirtileri nelerdir? Avrupa’da ortaya çıkan ve gittikçe büyüyen Salmonella krizine karşı Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ikinci bir talimata kadar Kinder markanın ürünlerinin ithalatında yüzde 100 Salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirdi. Türkiye’deki Kinder ürünlerine Salmonella analizi yapılacak. Söz konusu gelişmenin ardından “Salmonella Typhimurium nedir, salmonella belirtileri nelerdir?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. Peki, Salmonella salgını nedir? İşte salmonella salgını ve Tarım Bakanlığı Kinder Salmonella salgını açıklaması…
21.04.2022Sağlık
Süt, domates, patates, zeytinyağı ile ilgili flaş karar! Resmi Gazete'de yayımlandı
Süt, domates, patates, zeytinyağı ile ilgili flaş karar! Resmi Gazete'de yayımlandıGıdada artan fiyatlar ve savaşın etkisiyle stok sıkıntısına giren gıdalarla ilgili Tarım Bakanlığı son dakika kararı aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre süt ve krema da o listeye eklendi.
21.04.2022Ekonomi
Ete zam gelecek mi? Kırmızı etinin kilo fiyatı 150 TL çıktı, yeni fiyat artışı...
Ete zam gelecek mi? Kırmızı etinin kilo fiyatı 150 TL çıktı, yeni fiyat artışı...Gıda fiyatlarındaki artış vatandaşın gündemindeki yerini koruyor. Son günlerde özelikle kırmızı et fiyatlarına gelen zamlar tartışma yarattı. Et fiyatlarına zam olacak tartışması Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik ile Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ’ı karşı karşıya getirdi. Çelik, “Ete yeni zam gelmesi gerekmiyor. 150 TL’ye kuşbaşı satıyorlar. Fiyatı aslında 110 TL olmalı” dedi. Yalçındağ ise, “Maliyetler artıyor. Et alındığı gibi satılmıyor. Çok istiyorsa gelsin kasap olsun” diye konuştu.
20.04.2022Ekonomi
Anne vahşeti! Kızını kalbinden bıçaklayıp intihara kalkıştı
Anne vahşeti! Kızını kalbinden bıçaklayıp intihara kalkıştıHatay'ın İskenderun ilçesinde psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bahar Sarıbaş (33), kızı Elif Eylül’ü (9) kalbinden bıçaklayıp öldürdükten sonra asit içerek intihara kalkıştı. Hastanede tedaviye alınan Sarıbaş’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.
19.04.2022Gündem
Harun Seçkin kimdir? Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü hakkında merak edilenler…
Harun Seçkin kimdir? Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü hakkında merak edilenler…Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Harun Seçkin imzalı yazılı açıklamasında salmonella bakterisine rastlanması nedeniyle Avrupa'da bazı ülkelerde Kinder marka ürünlerin toplatılmasının ardından, Türkiye'de ikinci bir talimata kadar bu ürünlerin ithalatında yüzde 100 salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirdi. Peki, Harun Seçkin kimdir?
19.04.2022Gündem
Muharrem İnce: İthalat lobilerine teslim olmayacağız
Muharrem İnce: İthalat lobilerine teslim olmayacağızMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Memleket Partisi olarak milletimize sözümüzdür; tarımı, Tarım Bakanlığı'ndan yöneteceğiz. İthalat lobilerine teslim olmayacağız" dedi.
13.04.2022Siyaset
Et fiyatına indirim geldi! Satış başladı, kilosu 82 liradan başlıyor...
Et fiyatına indirim geldi! Satış başladı, kilosu 82 liradan başlıyor...Ucuz et satışı Tarım Kredi marketlerinde başladı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Kirişci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Ramazan boyunca market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, ucuz et satışının başladığını duyurdu. Peki et fiyatları indirim sonrası İstanbul ve Ankara'da ne kadar? İşte detaylar...
8.04.2022Ekonomi
Et fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 10...
Et fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 10...Et fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Ramazan öncesi alınan tedbirlerle et fiyatlarında fırsatçılığa geçit verilmedi. Hükümetin özellikle hayvan ihracatını yasaklamasının çok önemli olduğunu aktaran Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (ETBİR) Başkanı Ahmet Yücesan, bunun da et fiyatlarındaki tırmanışı durdurduğunu kaydetti. Yücesan, "Şu anda et fiyatlarında herhangi bir artış yok. Stabilizasyon sağlandı. Hatta Ramazan'ın ikinci haftasından itibaren fiyatlar yüzde 5 ila 10 arasında gerileyebilir" ifadelerini kullandı.
2.04.2022Ekonomi
Ayçiçek yağıyla ilgili son dakika kararı! Kota getirildi, Rusya açıkladı
Ayçiçek yağıyla ilgili son dakika kararı! Kota getirildi, Rusya açıkladıAyçiçek yağıyla ilgili son dakika kararı. Kota getirildi, Rusya resmen duyurdu. 15 Nisan'dan itibaren başlıyor. Rusya Tarım Bakanlığı, iç piyasada istikrarı korumak için 15 Nisan’dan itibaren ayçiçeği yağı ihracatına geçici olarak kota getirildiğini açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
31.03.2022Ekonomi
Maya fiyatları artacak mı, mayaya zam mı gelecek?
Maya fiyatları artacak mı, mayaya zam mı gelecek?Temel gıdalardaki fahiş fiyat yükselişine Hürriyet’teki köşesinde dikkat çeken Abdulkadir Selvi, "Temel gıda maddeleri artık nükleer silah gibi çok stratejik bir silaha dönüştü" diyerek, yeni zam için ekmeğin temel maddesi mayayı işaret etti. Selvi’nin maya fiyatlarında fahiş artış iddialarına yer verdiği 'Önce ayçiçekyağı sonra şeker' başlıklı yazının önemli satır araları… Maya fiyatları artacak mı?
25.03.2022Ekonomi
Çiftçiye müjde! Alım garantisi geliyor! Düğmeye basıldı
Çiftçiye müjde! Alım garantisi geliyor! Düğmeye basıldıMilyonlarca çiftçiyi ilgilendiriyor. Çiftçinin ürettiği ürüne alım garantisi getiriliyor. Buna göre, Türkiye'nin temel ürünlerde vatandaşının ihtiyacını karşılayacak kadar üretim yapması için arka arkaya önlemler devreye sokulacak. Bu kapsamda gelir garantili alım üzerinde duruluyor. Bu sistem ile çiftçi ürününün tümünü satıp satamayacağı, yeteri kadar para kazanıp kazanamayacağını düşünmeyecek. Daha fazla üretimime yönelecek. İşte milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren detaylar...
25.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tarım Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tarım bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.