Sydv

Sydv

Son dakika SYDV haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan SYDV ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını SYDV haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sydv

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sydv gelişmeleri de dahil olmak üzere 96 sydv haberi bulunmuştur. Tüm sydv haberleri aşağıda listelenmiştir.
Doğal gaz faturası, elektrik faturası, doğum ve eğitim yardımından sonra bir destek daha! Paralar hesaba yatıyor! 12 ay boyunca ödenecek
Doğal gaz faturası, elektrik faturası, doğum ve eğitim yardımından sonra bir destek daha! Paralar hesaba yatıyor! 12 ay boyunca ödenecekParalar hesaba yatıyor. Milyonlarca kişiye doğal gaz faturası, elektrik faturası, doğum ve eğitim desteği ödenecek. 'Türkiye Aile Destek' projesi kapsamında hak sahiplerine ödemeler önümüzdeki günlerde yatırılacak. Milyonlarca ihtiyaç sahibinin dört gözle beklediği aile destek paketinden 4 milyon hane faydalanacak. Hanelerin gelir durumlarına göre aylık 450-550-600 lira arasında destek verilecek. Destekler 12 ay boyunca sağlanacak. İşte milyonlarca vatandaşı kapsayan destek paketi ile ilgili tüm detaylar...
18.07.2022Ekonomi
Bayram öncesi nakdi destek kararı! Ek kaynak ayrıldı, ödeme miktarı...
Bayram öncesi nakdi destek kararı! Ek kaynak ayrıldı, ödeme miktarı...Son dakika destek açıklaması! Bayram öncesi ek kaynak ayrıldığı duyuruldu. Bakan Yanık nakdi destek ödemeleri ile ilgili detayları açıkadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 223,7 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı.
7.07.2022Ekonomi
Paralar hesaplara yatacak! Başvurular bugün başlıyor! E-devlet üzerinden yapılacak
Paralar hesaplara yatacak! Başvurular bugün başlıyor! E-devlet üzerinden yapılacakParalar hesaba yatacak. Milyonlarca vatandaşa karşılıksız para desteği. İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet ödeme yapacak. Başvurular bugün başlıyor. Başvurular e devlet üzerinden alınacak. E-devlet kullanmayan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına(SYDV) ya da bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvurusunu yapabilecek. Türkiye Aile Destek Programı ilk destek ödemesi Kurban Bayramı öncesi verilecek. Destek 12 ay boyunca düzenli olarak verilecek. İhtiyaç sahibi herkes destekten yaralanacak. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da destekten faydalanacak. Hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak. İşte aile destek programıyla ilgili milyonları ilgilendiren detaylar...
27.06.2022Ekonomi
Dev destek! Başvurular pazartesi başlıyor, ödemeler bayramdan önce, 7.200 TL...
Dev destek! Başvurular pazartesi başlıyor, ödemeler bayramdan önce, 7.200 TL...Destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Başvurular pazartesi başlıyor, ödemeler bayramdan önce yapılacak. Türkiye Aile Destek Programı ve doğal gaz yardımında hedefler de belli oldu. Bakan duyurdu, tek tek tespit edildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Sosyal yardıma muhtaç olan ailelerin, çocuklarını anaokulan ya da kreşe giderken maddi açıdan zorlandıklarını tespit ettik. Anaokulu desteğimiz eğitime ulaşımı kolaylaştıracak. Ailelerimizin yapacaklarını tek şey, çocuklarını okula kaydettirmek olacak” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Bakan Yanık duyurdu! 413 lira kaynak aktarıldı
Bakan Yanık duyurdu! 413 lira kaynak aktarıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayı boyunca yaşlı, engelli, hasta ve evinde yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlara aşevi hizmeti sunduklarını bildirdi.
1.05.2022Siyaset
Paralar hesaplara aktarılıyor! Ramazan, fatura desteği ve...
Paralar hesaplara aktarılıyor! Ramazan, fatura desteği ve...Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmaya devam ediyor. Devlet destekleri artarak devam ediyor. Birçok kişi talepte bulunması durumunda destek ödemelerinden yararlanıyor. Pandemi döneminde başlayan nakdi destekler sürüyor. Ayrıca Ramazan dolayısı ile de ihtiyaç sahipleri için ek kaynak ayrıldı. Dezavantajlı olan kişilere de para yardımı sağlanıyor. Doğal gaz tüketim desteği ve elektrik yardımı da faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşların imdadına yetişiyor. İlk kez bu sene uygulanmaya başlayan doğal gaz desteğinde ödemeler başladı. Bakan Yakın yaptığı açıklamada destek ödemeleri ile ilgili, “Mart ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 6,6 milyar TL’yi aşan nakdi yardımda bulunduk” ifadelerini kullandı.
13.04.2022Ekonomi
Destek kararı! Ramazan yardımı geliyor, ek kaynak aktarıldı, nakdi ve ayni...
Destek kararı! Ramazan yardımı geliyor, ek kaynak aktarıldı, nakdi ve ayni...Ramazan ayı için yeni destek paketi geliyor. İhtiyaç sahipleri için ek kaynak ayrıldı. Nakdi ve ayni yardım yapılacak. Bakan Yanık detayları paylaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı. Ramazan yardımından kimler yararlanacak? İşte yeni destek kararının detayları...
30.03.2022Ekonomi
Son dakika destek açıklaması! 230 milyon lira dağıtılacak
Son dakika destek açıklaması! 230 milyon lira dağıtılacakParalar hesaba yatacak! Yüz binlerin beklediği güzel gelişme! Paralar dağıtılmak üzere aktarıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için hazırlanan 450 milyon TL’lik ek kaynağın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’nin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) aktarıldığını açıkladı.
28.02.2022Ekonomi
Doğal gazda son dakika! Doğal gaz faturası desteği bugün başlıyor! Paralar hesaba yatacak! 1150 lira ödenecek! Mart ve ekim ayında...
Doğal gazda son dakika! Doğal gaz faturası desteği bugün başlıyor! Paralar hesaba yatacak! 1150 lira ödenecek! Mart ve ekim ayında...Doğal gaz faturalarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Doğal gaz faturası desteği başlıyor! Paralar milyonların hesabına yatacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün kabine toplantısında açıkladığı 4 milyon haneye doğalgaz desteği başvuruları bugün başlıyor. Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler e-devlet üzerinden ve bakanlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) giderek başvuruda bulunabilecek. Doğalgaz destek ödemeleri mart ayının ikinci haftası başlayacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nın kriterlerine uyan 4 milyon hane için verilecek destek ısıl haritaya göre tespit edilecek. Destek ödemeleri hane başına 450 ila 1150 lira arasında değişecek. Doğalgaz destekleri yılda iki kez olmak üzere mart ve ekim aylarında gerçekleştirilecek. Başvuru sonucunda hak sahibi olan kişiler PTT'lerde doğalgaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanacak.
18.02.2022Ekonomi
Elektrik faturalarında yüzde 25 indirim ve belli oldu! 1 Mart...
Elektrik faturalarında yüzde 25 indirim ve belli oldu! 1 Mart...Elektrik faturaları ve doğalgaz desteği ile ilgili son dakika açıklamaları geliyor. Türkiye'de milyonlarca kişi bekliyordu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Elektrikte kademeli tarife hakkında konuşan Erdoğan "Elektrikte 210 kilowatt saate kadarki düşük tarife ve 210 kilowatt saatin üzerindeki yüksek tarife rakamları, vatandaşımız lehine yeniden değerlendirilecektir. Küçük esnaf ve sanatkarı koruyacak şekilde benzer kademelendirme yapılacaktır. Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği, ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecektir. Dernekler, vakıflar, cemevleri dahil ticarethane statüsünden fatura ödeyen kuruluşların elektrik bedelleri önemli oranda düşecektir. Doğalgaz tüketim desteği ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Elektrik desteğinde 4 milyon haneye çıkartıyoruz. Sosyal güvenlik şemsiyemizin kapsama alanını, etkisini geliştirecek yeni sosyal destek paketi ile hazırlıklara başlanması talimatını verdik" dedi. Doğalgaz desteği 450 ile 1150 lira arasında değişecek. İhtiyaç sahiplerine de 206 liraya kadar elektrik desteği ödemesi yapılıyor. Detayları Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açıkladı. Bakan Dönmez yaptığı son dakika açıklamasında "Esnaflar için indirimli tarifede yüzde 25 gibi indirim söz konusu olacak. Amacımız tüm değişiklikleri 1 Mart'a kadar tamamlayabilmek" dedi.
17.02.2022Ekonomi
Elektrik fatura desteği ile ilgili flaş açıklama! 206 lira...
Elektrik fatura desteği ile ilgili flaş açıklama! 206 lira...Vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için devlet destekleri artarak devam ediyor. Elektrik yardımından barınma yardımına, evde bakım yardımından sosyal ekonomik desteklere Genel Sağlık Sigortası yardımından eğitim yardımına kadar birçok başlıkta destek yardım yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 4 milyar 897 milyon TL nakdi yardımda bulunduklarını açıkladı. Bakan Yanık, düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan hanelere ocak ayı içerisinde 143 milyon TL Elektrik Tüketim Desteği verdiklerini ifade etti. 2022 yılında hanelere elektrik tüketim desteğinin üst limit tutarı 206 liraya yükseltilmişti.
12.02.2022Ekonomi
Son dakika nakdi destek açıklaması! Ocak ve şubatta...
Son dakika nakdi destek açıklaması! Ocak ve şubatta...Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmaya devam ediyor. Zorlu kış şartları dolayısı ile dar gelirli ailelere nakdi destek sağlanıyor. Kış yardımları için ek kaynak hazırlandı. Bakan Yanık sağlanan destekler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için 450 milyon TL’lik ek kaynak hazırladıklarını açıkladı.
24.01.2022Ekonomi
Elektrik faturaları ile ilgili flaş karar! Değişti, devlet desteği artırıldı, aylık 206 lira...
Elektrik faturaları ile ilgili flaş karar! Değişti, devlet desteği artırıldı, aylık 206 lira...Elektrik faturaları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Destek ödemesi ile ilgili flaş karar! Ödeme miktarı artırıldı. 2022'de aylık 206 lira fatura desteği verilecek. Geçen yıl hanedeki birey sayısına göre 137,33 lira olan elektrik tüketim desteğinin üst limit tutarı, yeni yılda 206 liraya çıkarıldı. Cihaza bağımlı kronik hastalara da elektrik tüketimine göre 200 liraya kadar destek verilecek. Öte yandan elektrik tüketiminde kademeli sisteme geçildi. Kademeli elektrik faturası sistemi, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle hayata geçti. Buna göre belirli bir kilovat altında tüketim sergileyen tüketiciler ile üzerinde tüketim gerçekleştiren tüketiciler arasında çarpan değeri farklı olacak. Peki, kademeli elektrik faturası nedir, nasıl hesaplanıyor? İşte elektrikte yeni dönem ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
6.01.2022Ekonomi
Engelli istihdamında devlet ve işverenin ortak çabası şart!
Engelli istihdamında devlet ve işverenin ortak çabası şart!Ülkemizde en az 8,5 milyon engelli bulunduğunun tahmin edildiğini belirten uzmanlar, engelli istihdamının yetersiz olduğuna dikkat çekiyor. 2019 yılı itibarıyla kamu ve özel sektör dahil toplam yerleştirilenlerin 14 bin 715 kişi olduğu belirtiliyor. Uzmanlara göre, engelli istihdamının sağlanabilmesinde devlet, işveren ve engellilerin ortak çabası gerekiyor.
Nakdi para desteği! Üniversite öğrencileri alıyor
Nakdi para desteği! Üniversite öğrencileri alıyorPara desteği ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Yanık duyurdu. Nakdi destek sağlanıyor. Üniversite öğrencileri yararlanıyor. Rakamlar belli oldu. Bakan Yanık yaptığı açıklamada, “Bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerimize 1,5 milyon TL tutarında destek verdik.” dedi.
24.10.2021Ekonomi
Destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Flaş karar, miktar belli oldu
Destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Flaş karar, miktar belli olduDevlet destekleri ekonomik olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Destek ödemeleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Bakan Yanık duyurdu. Ödenecek tutar netleşti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, salgın döneminde ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla 1.003 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına 186 milyon TL kaynak aktaracaklarını açıkladı.
6.10.2021Ekonomi
Nakdi yardım ile ilgili son dakika açıklaması! Belli oldu
Nakdi yardım ile ilgili son dakika açıklaması! Belli olduDevlet destekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Nakdi yardımlarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Yanık duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketleri sonrasında yaraların sarılması için muhtaçlık şartı aramadan toplamda yaklaşık 124,3 milyon TL nakdi yardımda bulunduk” dedi.
17.09.2021Ekonomi
Nakdi destek ile ilgili flaş açıklama! Bakan duyurdu
Nakdi destek ile ilgili flaş açıklama! Bakan duyurduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018 yılının başından bugüne kadar meydana gelen doğal afetlerden etkilenen vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı hesaplarına 130.4 milyon TL tutarında nakdi destek verildiğini bildirdi.
28.07.2021Ekonomi
1100 TL yardım sorgulama e devlet ekranı! 1100 TL yardım kimlere verilecek, sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? İşte 1100 TL yardım başvurusu detayları…
1100 TL yardım sorgulama e devlet ekranı! 1100 TL yardım kimlere verilecek, sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? İşte 1100 TL yardım başvurusu detayları…1100 TL yardım kimlere verilecek, alanlar tekrar alacak mı? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyurmasının ardından, sosyal desteğe yönelik araştırmalar hızlandı. Peki, 1100 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?
3.05.2021Gündem
İhtiyaç sahibi ailelere 1100 TL yardım! Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL devlet desteği
İhtiyaç sahibi ailelere 1100 TL yardım! Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL devlet desteği1100 TL sosyal yardım parası yüzbinlerce kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla koronavirüs salgını nedeniyle hanelere 1100 TL destek verilecek. Bakanlık dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak yardım kampanyası başlatıyor. Salgının başladığı ilk dönemlerde yaşanan kapanmada, hükümet sosyal yardım kararı almış, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca pandemi destek başvurusu e-devlet üzerinden alınmıştı. Tam kapanma kararının ardından hükümet 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ile 1100 TL tutarında nakdi destek programını devreye aldı. 1100 TL sosyal yardım için başvuru süreci merak ediliyor. Peki, İhtiyaç sahibi ailelere 1100 TL devlet yardımı nasıl alınır? Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL sosyal yardım parası kimlere verilecek? İşte Hane başı 1100 TL yardım şartları!
3.05.2021Gündem
Üç ödeme birden yapılacak! Bakan duyurdu
Üç ödeme birden yapılacak! Bakan duyurduMilyonlara güzel haber! Hesaplara yatırılıyor. 3 ödeme birden yapılıyor. 2 milyon hane için yeni destek paketi açıklandı. Hane başına 1.100 lira ödeme yapılacak. Başvuru şartı bulunmuyor. Hemen e-Devlet'ten kontrol edebilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık nakit destek ödemeleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz." dedi. Ayrıca yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacak.
2.05.2021Ekonomi
Hesaba yatıyor! Bakan bugün duyurdu, Ramazan öncesi...
Hesaba yatıyor! Bakan bugün duyurdu, Ramazan öncesi...Ramazan öncesi hükümet harekete geçti. Binlerce kişi bekliyordu bakan bugün duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için SYDV’lere 183,2 milyon kaynak aktardık” dedi.
27.03.2021Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı: Süre uzatıldı, 55 milyon lira kaynak aktarıldı
Bakan Selçuk açıkladı: Süre uzatıldı, 55 milyon lira kaynak aktarıldıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu ay, evsiz ve kimsesizler için kullanılmak üzere konaklama projesi ve aşevi hizmeti için toplam 55 milyon TL kaynak aktarıldığını açıkladı.
17.02.2021Ekonomi
Engelli maaşı zammı 2021 ne kadar oldu? Engelli aylığı yüzde kaç arttı, kaç para? Engelli ocak zammı 2021…
Engelli maaşı zammı 2021 ne kadar oldu? Engelli aylığı yüzde kaç arttı, kaç para? Engelli ocak zammı 2021…Asgari ücret, SSK, Bağkur emekli maaşı ile memur ve memur emeklilerinin maaşına yapılacak zam oranı belli oldu. 2021 zam oranlarının belli olmasıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan ve engelli (özürlü) muhtaç vatandaşlara verilen bir hizmet olan 2021 maaşı sorgulanmaya başladı. Engelli maaşı zammı 2021…
4.01.2021Gündem
Engelli maaşı ne kadar oldu 2021? Asgari ücret sonrası Engelli maaş zammı 2021...
Engelli maaşı ne kadar oldu 2021? Asgari ücret sonrası Engelli maaş zammı 2021...Engelli maaşı ne kadar olacak 2021? sorusu yanıt buldu. Asgari ücret zammından etkilenecek ödeneklerden biri de engelli maaştı. Asgari ücret tespit komisyonu milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen 2021 asgari ücret zammını belirledi. Yüzde 40 ile 69 engelli vatandaşlara 537, yüzde 70 ve üzeri engelli vatandaşlara 854 lira ödeniyor. Asgari ücrete yapılacak zam ile birlikte engelli maaşı da arttı. Peki, engelli maaşı 2021 ne kadar oldu?
29.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sydv ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sydv haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.