Stres

Stres

Son dakika stres haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan stres ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını stres haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Stres

haberleri sayfasında son dakika yaşanan stres gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.217 stres haberi bulunmuştur. Tüm stres haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fatih'te kaçırılmak istenen çocuğun babaannesi o anları anlattı: 'Hiç uyuyamadık'
Fatih'te kaçırılmak istenen çocuğun babaannesi o anları anlattı: 'Hiç uyuyamadık'Fatih'te sokakta oynarken yabancı uyruklu T.A. tarafından kaçırılmaya çalışıldığı iddia edilen M.G.'nin (7), babaannesi Seher Güngör, yaşananları anlattı. Güngör, "Etraftakiler de babası sanıp karışmak istememiş. Sonra 'İmdat bizi kaçırıyorlar' diye bağırınca o sırada yoldan geçen bir kurye çocuğumuz durumu fark etmiş ve kaskını çıkararak kaçmaya çalışan adama vurmuş" dedi.
5.08.2022Yaşam
Alerjen madde ve stres egzamayı tetikliyor! Farklı belirtilerle ortaya çıkıyor
Alerjen madde ve stres egzamayı tetikliyor! Farklı belirtilerle ortaya çıkıyorAlerjen madde ve stres faktörünün egzamayı tetiklediğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşegül Alpay, hastalığın belirtileri ve tedavi yöntemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
4.08.2022Sağlık
YKS tercih sürecinde ailelere uzmanından uyarı! Tercih sürecinde stresle nasıl başa çıkılır?
YKS tercih sürecinde ailelere uzmanından uyarı! Tercih sürecinde stresle nasıl başa çıkılır? Üniversite tercih dönemi tek başına bölüm tercihi demek değildir. Klinik Psikolog Gözde Ceylan, üniversite adaylarının tercih yaparken birçok nedenden dolayı stres ve gerilim yaşayabileceklerine dikkat çekerek bu dönemde stresle nasıl başa çıkabileceği üzerine bilgiler paylaştı. Peki, Tercih sürecinde stresle nasıl başa çıkılır? İşte ailelerin dikkat etmesi gerekenler…
2.08.2022Eğitim
Dünya tarihinin en tuhaf hsiteri krizleri! Ölüm dansından maymun adamlara 7 şok edici olay...
Dünya tarihinin en tuhaf hsiteri krizleri! Ölüm dansından maymun adamlara 7 şok edici olay...Dünya tarihi boyunca salgınlar ve hastalıklar insanların hayatlarını hep etkilemiştir ancak bazı olaylar günümüzde bile gizemini korumakta. Histeri, kabaca psişik ve motor reaksiyonlarda bozukluk ve duygusal reaksiyonlarda taşkınlık durumu ifade eden hastalık olarak tanımlanıyor. Bu psikolojik rahatsızlığın semptomları ise davranışlarda ortaya çıkıyor. Histeri hastalığına yakalanan insanlar gerçekten son derece ilginç davranışlar sergileyebiliyorlar. Histeri, aşırı hayal gücü, stres ve korku durumlarında ortaya çıkabiliyor. Korku ve stresin kitlesel olarak hissedildiği durumlarda kitlesel histeri krizleri ortaya çıkıyor! Öte yandan bu ilginç histeri krizleri bazen belirli bir ülkede veya toplulukta görülürken, bazen de bir coğrafyanın tamamına yayılabiliyor!
30.07.2022Dünya
Sağlıklı kiloya inmek ve kiloyu korumak için neler yapılabilir?
Sağlıklı kiloya inmek ve kiloyu korumak için neler yapılabilir?Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, sağlıklı kiloya sahip olmak, korumak ve kas oranını artırmaya yardımcı olan estetik işlemleri hakkında merak edilenleri anlattı.
26.07.2022Sağlık
TFF'den 1959 öncesi şampiyonluklar için açıklama!
TFF'den 1959 öncesi şampiyonluklar için açıklama!Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'nin başvurusu için, "TFF yönetmelikleri, talimatları var. O talimatlar neyi söylüyorsa biz onu uygularız." dedi.
25.07.2022Süper Lig
16 yaşında kabusu yaşadı! Hayattan koparan 50 ölümcül hata...
16 yaşında kabusu yaşadı! Hayattan koparan 50 ölümcül hata...İngiltere'de yaşayan Gaia Pope'un kabusu 16 yaşındayken başladı. Uğradığı tecavüzün ardından ertesi sabah ilk iş soluğu polis merkezinde aldı. Ancak olaylar hiç de tahmin ettiği gibi gelişmedi.
25.07.2022Dünya
Esra Ezmeci ‘sonuçları ağır’ deyip uyardı! İnsanı yiyip bitiriyor, vaktinde tedbir alınmazsa...
Esra Ezmeci ‘sonuçları ağır’ deyip uyardı! İnsanı yiyip bitiriyor, vaktinde tedbir alınmazsa...Belirtisini hemen göstermiyor, sonuçları ağır oluyor. Aşırı yorgun hissettiriyor, kalp çarpıntıları ve mide problemleri baş gösteriyor. Sürekli kabız olma veya sürekli olarak hastalanmak da önemli bir gösterge olarak öne çıkıyor. Uyku problemleri, uykuya dalmada veya uyanmakta zorluk yaşanıyor. Geleceğe dair sürekli olarak umutsuz hissetme, kendine güvenle ilgili problemler yaşama eksik hissetme, sürekli olarak hayal kırıklığına uğramak, yoğun kaygı duygusuna eşlik eden huzursuzluk duygularına sahip olmak da belirtileri arasında. Hemen hemen herkesin iş ya da özel hayatındaki sorunlar sebebiyle stresi var. Ancak doz artınca, insan hiç fark etmeden kendini kaybedebiliyor. Vaktinde tedbir alınmazsa bu rahatsızlık, insanı çıkmaza sürükleyebilir. Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, sorunun sebep ve çözümlerini tek tek anlattı.
23.07.2022Sağlık
Erektil disfonksiyon tedavi edilebilir mi?
Erektil disfonksiyon tedavi edilebilir mi?Erektil disfonksiyonun erkeklerde en yaygın cinsel problem olduğunu belirten Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sofikerim, erektil disfonksiyon tedavisini sizler için anlattı.
22.07.2022Sağlık
Sertleşme sorununa doğal çözüm! Mutlu bir cinsel yaşam için şart!
Sertleşme sorununa doğal çözüm! Mutlu bir cinsel yaşam için şart!Her yaştan erkeğin başına gelebilen sertleşme sorunu cinsel yaşamı olumsuz etkiliyor. Sertleşme sorunu süreklilik arz ediyorsa dikkat! Değişen yaşam koşulları, iş hayatının getirmiş olduğu stres, tütün ürünlerinin kullanımının artması ve psikolojik faktörler sertleşme sorununa neden olabiliyor. Uzmanlar, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin bazı uyarı işaretlerine dikkat etmeleri konusunda uyarıyor. Peki, Sertleşme sorunu neden olur? Sertleşme bozukluğunun tedavisi var mı? Sertleşme problemi tedavisi ne? İşte bilmeniz gerekenler…
19.07.2022Sağlık
Sıcak hava kalp krizini tetikliyor
Sıcak hava kalp krizini tetikliyorYaz aylarında artan hava sıcaklıkları ile vücudun ısı dengesi bozulurken, ısı dengesinin sağlanması için kalp hızında meydana gelen dalgalanmalar kalp krizini tetikleyebiliyor.
16.07.2022Sağlık
İş dünyası darbelere karşı tek ses
İş dünyası darbelere karşı tek sesHain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından darbelere karşı tek ses yükseldi.
15.07.2022Ekonomi
MEB'den flaş karar! Tüm okullarda başlıyor, artık veliler ve öğrenciler...
MEB'den flaş karar! Tüm okullarda başlıyor, artık veliler ve öğrenciler...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Resmen başlıyor. Flaş karar verildi. 7 ilde başlayan proje tüm Türkiye'deki okullara yayılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek için yeni bir proje başlattı. Aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta veliler, Aile Okulu’nda öğrenci oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ailelerin bu eğitimlerden çok faydalandığının altını çizerek "7 pilot ilde başlatmış olduğumuz bu uygulamayı bu yaz tüm illerimizde yaygınlaştırıyoruz. Tüm ailelerimizi aile okullarına bekliyoruz. Nasıl yaz okullarıyla örgün eğitimdeki öğrencilerimizin yanındaysak aile okullarıyla da ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
10.07.2022Eğitim
Okul zili “aileler” için çalıyor
Okul zili “aileler” için çalıyor Millî Eğitim Bakanlığı, toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek için yeni bir proje başlattı. Aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta veliler, Aile Okulu’nda öğrenci oldu. 
10.07.2022Eğitim
Şarkıcı Kurtuluş Kuş'tan hayranına cinsel istismar iddiası! Yatakta kan ve yırtılmış iç çamaşırı...
Şarkıcı Kurtuluş Kuş'tan hayranına cinsel istismar iddiası! Yatakta kan ve yırtılmış iç çamaşırı...Aydın'ın Efeler ilçesinde, hayranı B.B. (19) adlı kıza nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu ileri sürülen şarkıcı Kurtuluş Kuş (25) hakkında, 12 yıldan az olmamak koşuluyla hapis cezası istemiyle dava açıldı.
8.07.2022Yaşam
Hollywood'u sarsan çifte cinayet! Gece parti ile başladı ölüm ile bitti
Hollywood'u sarsan çifte cinayet! Gece parti ile başladı ölüm ile bittiDepo partisinde başlayan eğlence çifte cinayet ile sonlandı. Christy Giles ve Hilda Marcela Cabrales-Arzola iki arkadaşın cesetleri farklı hastanelerde bulundu. Soruşturma ile ilgili sürpriz isim tutuklandı.
7.07.2022Dünya
Kilo almadan sigarayı bırakmak mümkün
Kilo almadan sigarayı bırakmak mümkünObezite, önlenebilir ölüm nedenleri arasında sigaradan sonra ikinci sırada yer alıyor. Bu kapsamda sigarayı bırakmanın sağlığa faydalarının “az bir miktar” kilo alınmasından çok daha yüksek olduğunu söyleyen Psiko-Diyetisyeni Dyt. Maria Tanoğlu, davranış değişikliği ve beslenme çözümleriyle kilo almadan sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu da ekledi.
30.06.2022Sağlık
2022 Wimbledon tenis turnuvası ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? İşte Wimbledon ile ilgili bilmeniz gerekenler!
2022 Wimbledon tenis turnuvası ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? İşte Wimbledon ile ilgili bilmeniz gerekenler!Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon başlıyor! Bu yıl Wimbledon'da rekor para ödülü dağıtılacak. Tenis klasiği Wimbledon turnuvası tenis meraklılarının gündeminde. En önemli dört turnuvasından biri olan Wimbledon ile ilgili bilgiler sporseverler tarafından merak ediliyor. Peki, 2022 Wimbledon tenis turnuvası ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Wimbledon nerede? Wimbledon fikstürü belli oldu mu? Wimbledon canlı olarak nereden izlenir? İşte 2022 Wimbledon tenis turnuvası ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler…
27.06.2022Diğer Sporlar
Begüm Kütük'ün stresli hali dikkat çekti... 'Bulursanız beni arayın!'
Begüm Kütük'ün stresli hali dikkat çekti... 'Bulursanız beni arayın!'Erdil Yaşaroğlu ile mutlu bir evlilik sürdüren oyuncu Begüm Kütük, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Kuru temizlemeciden aldıktan sonra yolda düşürdüğü eşyalarını bulmak için adeta Nişantaşı'nın dört bir yanını arşınlayan ve oldukça stresli olan Kütük, muhabirleri görünce "Fuşya renk bir pantolon bulunsanız beni arayın" ifadelerini kullandı.
25.06.2022Magazin
Beyin hücrelerini koruyor, kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor! Tam bir süper besin, tohumunu yutan...
Beyin hücrelerini koruyor, kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor! Tam bir süper besin, tohumunu yutan...Kötü kolesterolü düşürüyor, iyi kolesterolü yükseltiyor! Tüm vücudu baştan aşağıya yenileyen bu besin, vücuttaki şeker oranını ve kan şekerini dengeliyor. İçerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyon ve iltihaplara karşı öneriliyor. B, C, K vitaminleri ve potasyum, folik asit ve kalsiyum mineralleri içeriyor, lif yönünden oldukça zengin olduğu için tok tutarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Beyin hücrelerini koruyor, sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı oluyor, bu yönüyle stres ve gerginliği de azaltıyor. İşte kendisi kadar tohumu da şifa ona mucize besinin saymakla bitmeyen faydaları...
25.06.2022Sağlık
Tatil kabusa döndü! 23 bin liralık hayal kırıklığı
Tatil kabusa döndü! 23 bin liralık hayal kırıklığıPandemi sonrası stres atıp güzel vakit geçirmek için ev kiralayan ailenin tatili ilk günden kabusa döndü. Yaşadıklarını Facebook sayfasında paylaşan talihsiz kadının anlattıkları, 'bu kadar da olmaz' dedirtti.
23.06.2022Dünya
Tüp bebek tedavisi ile ilgili doğru bilinen 5 yanlış!
Tüp bebek tedavisi ile ilgili doğru bilinen 5 yanlış!Bebek sahibi olmak isteyen infertilite hastalarına uygulanan tüp bebek tedavisi genellikle pek çok çiftin başvurduğu önemli adımlardan biri. Tüp bebek sahibi olmak isteyen pek çok çift kararı alma aşamasında ve uygulama aşamasında toplumda pek çok kulaktan dolma bilgiyle de mücadele ediyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Numan Bayazıt Tüp bebek tedavisi ile ilgili bilmeniz gereken doğru bilinen 5 yanlışı anlattı.
22.06.2022Sağlık
Çocuklarda uyku düzeni neden önemli? Uyku eğitimi nasıl verilir?
Çocuklarda uyku düzeni neden önemli? Uyku eğitimi nasıl verilir?Çocuklarda uyku eksikliği organlar başta olmak üzere kas gelişimi üzerinde olumsuz durumlara neden olabilir. Uzmanlar, uyku eksikliğinin yaş arttıkça pek çok hastalığa neden olabileceği konusunda uyarırken çocuklarda uyku alışkanlığı oluşturma konusunda da önerilerde bulunuyor. Peki, Çocuklarda uyku düzeni neden önemli? Çocuklarda uyku eksikliği hangi hastalıklara neden olur? Çocuklarda uyku düzeni nasıl oluşturulur? Uzman Psikolog Tuğçe Yılmaz anlattı.
22.06.2022Sağlık
Depremle ilgili dikkat çeken açıklama! 'Çok yıkıcı olabilir' diyerek vurguladı: Marmara'da 7.7 büyüklüğünde...
Depremle ilgili dikkat çeken açıklama! 'Çok yıkıcı olabilir' diyerek vurguladı: Marmara'da 7.7 büyüklüğünde...Deprem ile ilgili kritik bir açıklama geldi. Depreme ilişkin önlemlerin alınmadığını vurgulayan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Marmara'da meydana gelebilecek sarsıntının çok yıkıcı olabileceğini belirterek 7.7 büyüklüğüne dikkat çekti. Deprem ve tsunami konulu panelde konuşan Prof. Dr. Ersoy, "Türkiye sınırları içerisinde 8'den büyük deprem olmaz, imkansız. Sadece Güneybatı Anadolu'da, Yunan Adaları, Girit ve Rodos'un oralarda 9'dan büyük ya da yakın deprem olabilir. Bu da bizi etkileyebilir" dedi.
22.06.2022Gündem
Yüksek tansiyonu anından düşürüyor, kan basıncını düzenliyor! Hepsi vitamin, potasyum, folat ve magnezyum kaynağı...
Yüksek tansiyonu anından düşürüyor, kan basıncını düzenliyor! Hepsi vitamin, potasyum, folat ve magnezyum kaynağı...Yüksek tansiyona iyi geliyor, kalp sağlığını koruyor. Tam bir potasyum, folat ve magnezyum kaynağı, yüksek derecede magnezyum ve lif içerdiği için kan basıncını düzenlemede çok etkili oluyor. Hipertansiyon, fiziksel ve psikolojik etkenler dolayı ortaya çıkıyor. Bunlarından başında stres, beslenme alışkanları ve tuz tüketimi gibi nedenler geliyor. Hipertansiyonu doğal yöntemlerle de kontrol altına almak mümkün. Peki Yüksek tansiyona ne iyi gelir? Yüksek tansiyon nasıl düşer ve düşürülür? Hipertansiyon neden olur? Limon ve ayran yüksek tansiyona iyi gelir mi? İşte yüksek tansiyona iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler...
22.06.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Stres ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki stres haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.