Stres

Stres

Son dakika stres haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan stres ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını stres haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Stres

haberleri sayfasında son dakika yaşanan stres gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.430 stres haberi bulunmuştur. Tüm stres haberleri aşağıda listelenmiştir.
Akıllı telefonlar depresyon ve stres seviyelerinde artışa neden oluyor
Akıllı telefonlar depresyon ve stres seviyelerinde artışa neden oluyorHayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonlarla ilgili son dönemde artan araştırmalar, bu cihazların depresyon, anksiyete ve stres seviyelerinde artışa neden olduğunu gösteriyor. Peki bu nasıl oluyor?
19.07.2024Gündem
Hürriyet İK Perspektifi ile Yetenek
Hürriyet İK Perspektifi ile Yetenekİş dünyasıyla ilgili güncel gelişmeleri geniş bir seçki ile sunan Hürriyet İK, 7 Temmuz tarihinde raflarda yerini alıyor. Yeni sayı, yenilikçi iş modelleri ve yapay zekâ ışığında iş dünyasında önem kazanan yetenek kavramını inceliyor.
Sıcaklık tetikliyor, ağrı günlerce sürüyor! Bu besinlerden uzak durun
Sıcaklık tetikliyor, ağrı günlerce sürüyor! Bu besinlerden uzak durunTürkiye'de yaklaşık 12 milyon migren hastası bulunuyor ve bu hastalar, stres, hatalı beslenme, uykusuzluk gibi faktörlerin yanı sıra sıcak yaz günlerinin de ataklarını tetiklediğini belirtiyorlar. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, migren ataklarının özellikle sıcaklık ve nem değişimlerinden, rüzgar ve havasız ortamlardan etkilendiğini, bu ortamlardaki düşük oksijen oranının migreni tetikleyebileceğini vurguluyor ve parlak güneş ışığında gözlerin kısılması sonucu yüz ve göz çevresi kaslarının gerilmesinin de migren ağrılarına yol açabileceğini belirtiyor.
6.07.2024Gündem
Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Haziran ayı Merkez Bankası faiz kararı beklentisi
Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Haziran ayı Merkez Bankası faiz kararı beklentisiPiyasalarda ABD'de bugün açıklanacak büyüme verileri öncesinde karışık bir seyir izlenirken, yurt içinde gözler Merkez Bankasının (TCMB) para politikası kararlarına çevrildi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Haziran ayı Merkez Bankası faiz kararı beklentisi
27.06.2024Ekonomi
Yeşil çayın az bilinen 10 faydası!  Stres, kemik sağlığı, kolestrol… Yeşil Çay faydaları saymakla bitmiyor
Yeşil çayın az bilinen 10 faydası! Stres, kemik sağlığı, kolestrol… Yeşil Çay faydaları saymakla bitmiyorYeşil çay, yüzyıllardır sağlık açısından sayısız faydasıyla bilinen bir içecek olmuştur. Ancak, yağ yakımından beyin sağlığına kadar sunduğu az bilinen pek çok yarar da bulunmaktadır.
17.06.2024Yaşam
Üniversite sınavına girecek gençlere uzmanlardan öneriler
Üniversite sınavına girecek gençlere uzmanlardan önerilerYüksek Öğrenim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kalırken, sınava girecek gençlerde ve ailelerinde sınav kaygısı artıyor. Uzmanlar, sınav kaygısının başarıyı olumsuz etkilediğini belirtirken, kaygı ile baş etme yöntemleri hakkında tavsiyelerde bulundu.
6.06.2024Gaziantep
Herkesin burun kıvırdığı o sebze meğer UV ışınlarında koruyormuş; Artık yemek için bir tek nedeniniz var
Herkesin burun kıvırdığı o sebze meğer UV ışınlarında koruyormuş; Artık yemek için bir tek nedeniniz varEvde bıraktığı koku ve ağızlara saldığı buruk tadıyla tercih edilmeyen ve zaten akıllara da en son gelen sebze olan lahanayı artık yemek için bir nedeniniz var. Bugüne kadar hep göz ardı ettiğiniz lahananın inanılmaz bir faydası var.
28.05.2024Yaşam
Çukurova’dan gençlere ‘Sınav Kaygısını Giderme’ semineri
Çukurova’dan gençlere ‘Sınav Kaygısını Giderme’ semineriHayatlarının en önemli sınavlarına girip gelecek yaşamlarını belirlemek için ter dökecek gençlere Emrah Kozay başkanlığındaki Çukurova Belediyesi’nden destek geldi. Önümüzdeki ay üniversite sınavları başta olmak üzere, KPSS, LGS’ye girmeye hazırlanan adaylara, bu önemli sınavlarla baş etmenin yolları, sınava motive olmaları ve stres kaygı durumlarını aşabilmeleri için üniversite ile iş birliği yaparak psiko-eğitim semineri düzenlendi.
27.05.2024Adana
Tükenmişlik Sendromu nedir? Oyuncu Müjde Uzman’ın hastalığı tükenmişlik sendromu nasıl ortaya çıkar, belirtileri neler, tedavi nasıl yapılır?
Tükenmişlik Sendromu nedir? Oyuncu Müjde Uzman’ın hastalığı tükenmişlik sendromu nasıl ortaya çıkar, belirtileri neler, tedavi nasıl yapılır?Kızılcık Şerbeti'nin 'Alev'i Müjde Uzman, 'tükenmişlik sendromuna' yakalandığını açıkladı. Uzman "Son zamanlarda tükenmişlik sendromu ile mücadele ediyorum. Her şeyden daha değerli, duyduğum an her şeyi elimin tersiyle itip yanında olmak için anında gidemesem de hemen arayacağım can dostlarımı bile arayamıyorum. Ya mahçubiyetten, ya anlaşılamamaktan kırıldığım için içime içime kaçıyorum. Bari siz yapmayın çünkü.. :( ve yine çünkü, buraya sığmayacak yüzlerce şeyi "TEK BAŞIMA" yapmaya çalışıyorum. Size belki 'amaan bunlar da dert mi' şeklinde gelen o şeyler gerçekten dert olmasalardı, inanın ben de dert etmezdim." Dedi.
21.05.2024Gündem
Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine gençlik kampı
Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine gençlik kampıAdana Büyükşehir Belediyesi, final sınavları öncesinde üniversite öğrencilerine yönelik doğa kampı düzenledi.
14.05.2024Adana
Ayşe Zülal Çerman, binicilik at terbiyesi yıldızlar kategorisinde birinci oldu!
Ayşe Zülal Çerman, binicilik at terbiyesi yıldızlar kategorisinde birinci oldu!Türkiye Binicilik Federasyonu Ulusal At Terbiyesi ve Para At Terbiyesi Yarışmaları İstanbul'da yapıldı. Ulusal at terbiyesi ve Para at terbiyesi yıldızlar kategorisinde Ayşe Zülal Çerman birinci oldu. Çerman, " ileride milli takıma girmeyi hedefliyorum" dedi.
14.05.2024Şampiy10
Sürekli yorgunluk ve stres cilt sağlığınızı etkiliyor! Kırışıklıkları azaltmanın en kolay yolu
Sürekli yorgunluk ve stres cilt sağlığınızı etkiliyor! Kırışıklıkları azaltmanın en kolay yoluGözler, yüzün en dikkat çeken bölümlerinden biridir ve stres, yorgunluk ve yaşlanma belirtileri özellikle göz çevresinde kendini gösterebilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, kadın erkek fark etmeksizin herkesin sorunu haline gelen göz çevresi sağlığını korumak ve genç ve canlı bir görünüm elde etmek için merak edilenleri anlattı.
28.04.2024Yaşam
Yanlış biliyormuşuz! Fazlası reflü, azı sinirli yapıyor - Bir bardak içince ne sinir ne stres kalıyor
Yanlış biliyormuşuz! Fazlası reflü, azı sinirli yapıyor - Bir bardak içince ne sinir ne stres kalıyorKan kırmızı görüntüsü ve tatlı ekşi karışımı tadıyla yüzyıllardır farklı yöntemlerle tüketilen bir içecektir bu. Gerçekten insan sağlığına olan faydaları konusunda çalışmalar da yapılmıştır. Ancak her şeyde olduğu gibi onun da fazlası pek çok rahatsızlığa neden olur. Bu yüzden kararında ve ölçüsünde tüketilmesi gerekir. Gelin bir bardak içince sinir, stres bırakmayan o besine birlikte bakalım.
22.04.2024Yaşam
Dudak uyuşması neden olur, nasıl geçer?
Dudak uyuşması neden olur, nasıl geçer?Dudaklarda karıncalanma ve uyuşma oldukça nadir durumlarda görülen belirtilerdendir. Sık sık yaşanılması halinde endişeye neden olan dudak uyuşması çoğu zaman felç riski ile ilişkilendirilir. Stres, soğuğa maruz kalma veya alerjik durumlarda da ortaya çıkabilen dudak uyuşması sık yaşanıyorsa mutlaka bir doktora başvurmak gerekiyor. Peki, Dudaklarda karıncalanma neden olur? Dudak uyuşması neden olur? Üst dudak uyuşması neden oluyor, nedenleri ne? İşte dudak uyuşmasının nedenleri...
22.04.2024Sağlık
‘Ruhsal yaralar uyuyunca geçiyor’ dedi ve uyardı! ‘Sorunlarla yüzleşmek, duyguları fark etmek ve kabul etmek önemli!
‘Ruhsal yaralar uyuyunca geçiyor’ dedi ve uyardı! ‘Sorunlarla yüzleşmek, duyguları fark etmek ve kabul etmek önemli!Gün içinde yaşadığınız stres, öfke veya üzüntüyü uyuyarak mı atlatıyorsunuz? Uzmanlar ‘Uyuyunca geçer" demek yerine, hayatınızın kontrolünü elinize almanızı öneriyor. Klinik Psikolog Burcu Amrağ, “Beynimiz, ruhsal yaraları iyileştirmek ve olumsuz deneyimleri işlemek için olağanüstü kapasiteye sahip” diyerek asıl sorunların uyanık olduğumuzda da karşımızda durduğunu hatırlatarak duygusal rahatsızlık hissettiğimizde veya stres altındayken, uyku gibi kaçış stratejileri yerine, daha sağlıklı baş etme yöntemlerine başvurmanın öneminin altını çizdi ve bu yöntemleri sıraladı.
20.04.2024Yaşam
Hızlı tüketim ürünleri pazarı 2023’te yüzde 81 büyüdü
Hızlı tüketim ürünleri pazarı 2023’te yüzde 81 büyüdüYapılan bir araştırma Türkiye'de sigara ve alkol hariç Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) pazarının 2023 yılında yüzde 81 oranında ciro büyümesi kaydettiğini ortaya koydu.
16.04.2024Ekonomi
Misli'den günün şampiyon tercihleri
Misli'den günün şampiyon tercihleriMisli’de yer alan günün “Şampiyon Oranlı” maçlarını Misli yazarları sizler için yorumladı. Siz de “Şampiyon Oran” farkıyla Misli’de maçların heyecanını daha yüksek oranlarla yaşayabilirsiniz. İşte günün şampiyon tercihleri…
1.04.2024İddaa
Nedeni bilinmiyor, fiziksel hasara yol açıyor! Uzmanı uyardı: Yüz, kollar, bacaklar ve tırnak etleri hedeflenir
Nedeni bilinmiyor, fiziksel hasara yol açıyor! Uzmanı uyardı: Yüz, kollar, bacaklar ve tırnak etleri hedeflenir Kimi zaman stres, kaygı veya diğer duygusal zorluklarla başa çıkmak için insanlar farklı yollar arar. Deri yolma bozukluğu olarak da adlandırılan dermatillomani de bu zorluklarla başa çıkma eylemi olarak başvurulan yollardan biri. Uzmanlara göre, bu bozukluğun altında yatan nedenler tam olarak anlaşılamamış olsa da, genetik, psikolojik ve çevresel faktörlerin etkisi aşikar. Anksiyete, depresyon ve obsesif-kompulsif bozukluk gibi diğer ruh sağlığı sorunlarıyla birlikte görülen cilt yolma bozukluğundan uygun tedavi yöntemleriyle kurtulmak ise mümkün. Klinik Psikolog Selin Erekli cilt yolma bozukluğuna dair bilgi verirken, uygulanan tedavilere yönelik de açıklamalarda bulundu.
31.03.2024Yaşam
Erken emekli olabiliyorlar! Çalışanlar arasında hızla yayılıyor: En büyük neden stres
Erken emekli olabiliyorlar! Çalışanlar arasında hızla yayılıyor: En büyük neden stresErken emeklilik pek çok çalışanın hayalini süslüyor. Özellikle EYT düzenlemesinin ardından 'Ne zaman emekli olabilirim?' araştırması yapanların sayısı arttı. Ancak bazı durumlarda kişinin isteği dışında emeklilik süreci hızlanabiliyor. Sağlık nedeni ile zorunlu olarak emekli olanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Peki hangi hastalıklar nedeni ile erken emekli olmak mümkün oluyor? İşte detaylar...
Mide yaralarına ve ülsere iyi gelen bitki önerileri
Mide yaralarına ve ülsere iyi gelen bitki önerileriMide yarası ve ülser oluşumunda bilinçsiz ağrı kesici kullanımı, sigara, kahve, stres ve çevre kirliliğinin zemin hazırladığına dikkat çeken Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Esin Korkut, “Mide yaralarını iyileştirmek ya da sık rastlanan bazı mide yakınmalarını geçirmek için ilaç tedavisine ek olarak bitkisel ürünler de kullanılabilir. Bunlar arasında; kudret narı, zeytinyağı, sarı kantaron yağı, papatya çayı başta olmak üzere çeşitli bitkisel çaylar ve çeşitli baharatlar bulunur. Ancak alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bitkisel takviyeler almadan mutlaka doktora danışılması gerekir” dedi.
27.03.2024Sağlık
Uzmandan Adanalılar için kritik obezite uyarısı! Ölümcül hastalıklara neden oluyor
Uzmandan Adanalılar için kritik obezite uyarısı! Ölümcül hastalıklara neden oluyorEndokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Nur İzol Torun, obezitenin basit bir kozmetik sorunun ötesinde, şeker hastalığı, tansiyon yüksekliği, kalp ve damar hastalıkları ve kanser gibi ölümcül hastalıklara da neden olduğunu vurgulayarak, "Obeziteyi önemli bir toplum sağlığı sorunu olarak görmek gerekiyor" dedi.
27.03.2024Adana
Her 6 kişiden birinde bu hastalık var
Her 6 kişiden birinde bu hastalık varDüzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Polat, 50 yaş altındaki engelleyici hastalıklar arasında migrenin birinci sırada olduğunun altını çizerek Türkiye’de her 6 kişiden birinin migren olduğunu ifade etti.
25.03.2024Sağlık
Abdullah Avcı, İsmail Kartal'ı bu sözlerle uyarmış: Hocam tahrik ediyorlar
Abdullah Avcı, İsmail Kartal'ı bu sözlerle uyarmış: Hocam tahrik ediyorlarFenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray'la oynayacakları Süper Kupa'nın tarihine tepki gösteren İsmail Kartal, olaylı Trabzonspor maçının devre arasında yaşananları da anlattı. İşte detaylar...
25.03.2024Fenerbahçe
Bakan Fidan ve Murat Kurum gençlerin sorularını yanıtladı
Bakan Fidan ve Murat Kurum gençlerin sorularını yanıtladıDışişleri Bakanı Hakan Fidan ve AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Rami Kütüphanesi’nde gerçekleşen Türkiye Gençlik STK’ları Platformu sahur programında, gençlerin sorularını yanıtladı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan "Eğer İstanbul depremine millet olarak sahici bir hazırlık yapmak istiyorsak, devlet olarak refleksimizi önceden var gücümüzle göstermek istiyorsak, şu ana kadar yaşadığımız tüm felaketlerden ders aldığımızı göstermek istiyorsak, Murat Kurum'un Büyükşehir Belediye Başkanı olması gerekiyor" ifadelerini kullandı
23.03.2024Gündem
15 Mart Dünya Uyku Günü! Dünya Uyku Günü nedir? Ne zaman ortaya çıktı?
15 Mart Dünya Uyku Günü! Dünya Uyku Günü nedir? Ne zaman ortaya çıktı?Her yıl gece ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart İlkbahar Ekinoksundan önceki Cuma günü tüm dünyada “Uyku Günü” olarak kutlanıyor. Bu yıl 15 Mart'ta kutlanan Dünya Uyku Gününün sloganın “Küresel Sağlık İçin Uyku Eşitliği” olarak belirlendi. Peki, 15 Mart Dünya Uyku Günü! Dünya Uyku Günü nedir? Ne zaman ortaya çıktı?
15.03.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Stres ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki stres haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.