Srebrenitsa

Srebrenitsa

Son dakika Srebrenitsa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Srebrenitsa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Srebrenitsa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Srebrenitsa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan srebrenitsa gelişmeleri de dahil olmak üzere 204 srebrenitsa haberi bulunmuştur. Tüm srebrenitsa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Aliya İzetbegoviç kimdir, Aliya ne demek? İşte Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç hayatı
Aliya İzetbegoviç kimdir, Aliya ne demek? İşte Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç hayatıCumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 28 Mayıs için bir mesaj paylaştı. Erdoğan, "İnşallah 28 Mayıs’tan sonra da merhum Aliya’nın emanetine sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi. Söz konusu paylaşımın ardından Aliya İzetbegoviç hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç kimdir?
23.05.2023Gündem
Bakan Soylu: İlk kez yerli İHA'larımızı ve SİHA'larımızı yapıyoruz
Bakan Soylu: İlk kez yerli İHA'larımızı ve SİHA'larımızı yapıyoruzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Beşiktaş Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuştu. Soylu, her seçimin kıymetli olduğunu ifade ederek "Seçimin kıymetli olmasının bir tek sebebi vardır. Seçime katılan vatandaşlar bir kişi dahi olsa, gider oyunu seçilecek kişiye yönelik bir emanet olarak verir" dedi.
16.04.2023Gündem
Bakan Soylu: 9 aylık Asım'ı denizin ortasında ölüme terk ettiler
Bakan Soylu: 9 aylık Asım'ı denizin ortasında ölüme terk ettilerKırklareli'nde düzenlenen programda gençler ile bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batı'nın her seferinde insan haklarından dem vurduğunu belirterek, "İnsanların canlı canlı öldürüldüklerine ses çıkarmadılar. Nasıl bugün Suriye'de milyonlarca insan yerlerini değiştirmişse ses çıkarmamışlar. Nasıl geçen gün Asım diye bir çocuk, 9 aylık, 4 yaşında Abdülvahap diye bir ağabeyi denizin ortasında Yunanistan'ın sahil güvenlik görevlilerinin onların botlarını batırıp, onları ölüme terk ettikleri gibi ses çıkarmadılar" dedi.
16.09.2022Siyaset
"Bosna Kasabı" lakaplı eski Sırp komutan Mladiç hastaneye kaldırıldı
"Bosna Kasabı" lakaplı eski Sırp komutan Mladiç hastaneye kaldırıldı"Bosna Kasabı" olarak tanınan, soykırım, savaş ve insanlığa karşı suçlardan ömür boyu hapse mahkum edilen eski Sırp komutan Ratko Mladiç'in Hollanda'nın Lahey kentinde bulunduğu cezaevinde sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
10.09.2022Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan 'seçim anketi' açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan 'seçim anketi' açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. Seçim anketleriyle ilgili de konuşan Kurtulmuş önemli açıklamalara imza attı. İşte Numan Kurtulmuş'un açıklamaları...
13.07.2022Siyaset
Hollanda’dan 27 yıl sonra Srebrenitsa kurbanlarının ailelerinden özür
Hollanda’dan 27 yıl sonra Srebrenitsa kurbanlarının ailelerinden özürHollanda Savunma Bakanı Kajsa Ollogren, Srebrenitsa soykırımında katledilenlerin ailelerinden özür diledi. Hollanda, o dönem bölgede Birleşmiş Milletler'in (BM) barış gücü olarak bulunuyordu. Binlerce Bosnalıyı katleden Sırp komutan Ratko Mladiç, Hollandalı komutanla anlaşmasından sonra Hollandalı askerler bölgeyi terk etmişti.
11.07.2022Dünya
Srebrenitsa Katliamı nedir, ne zaman oldu? 8 bin 372 kişinin öldürüldüğü Srebrenitsa Katliamı’nı kim yaptı, 1992 yılında Bosna’da neler oldu?
Srebrenitsa Katliamı nedir, ne zaman oldu? 8 bin 372 kişinin öldürüldüğü Srebrenitsa Katliamı’nı kim yaptı, 1992 yılında Bosna’da neler oldu?Balkan tarihin en acı olayı Srebrenitsa Katliamı 27. yılında anılıyor. En az 8.372 Bosnalı'nın hayatını kaybettiği Srebranitsa Katliamı Yugoslavya'nın çöküşü üzerine 1992 yılında Sırplar tarafından Bosna'da başladı. Peki, Srebrenitsa Katliamı nedir, ne zaman oldu? 8 bin 372 kişinin öldürüldüğü Srebrenitsa Katliamı’nı kim yaptı, 1992 yılında Bosna’da neler oldu?
11.07.2022Dünya
Bakan Soylu: PKK'ya geçen yıl katılım sadece 51 kişi
Bakan Soylu: PKK'ya geçen yıl katılım sadece 51 kişiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terör örgütüne katılım yılda 5 bin 550 kişiydi. PKK'ya geçen yıl katılım sadece 51 kişi oldu. Bu yıl 3 aya yaklaşıyoruz, 2 kişi o da yurt dışından. Yurt içinde terör örgütünün sayısının sadece 150 olduğu bir fotoğrafla karşınızda duruyoruz" dedi.
17.03.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek ve Karadağ ziyaretinin ardından uçakta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, seçim barajı ile ilgili konuşarak, "Şu anda belirgin hale gelen 7. MHP de 7'ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil." ifadelerini kullandı.
29.08.2021Siyaset
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polislere hitap ederken gözyaşlarını tutamadı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polislere hitap ederken gözyaşlarını tutamadı!Son dakika haberi; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde bulunan Afrin ve Azez'de güvenlik güçleriyle bayramlaştı. Afrin Şehit Emniyet Müdürü Murat Ertekin Polis Özel Harekat Karargahından polislere hitabında gözyaşlarını tutamayan Soylu, "Allah sizden razı olsun. Allah hepinize uzun ömürler versin. Ak saçlı olasınız. Ak sakallı olasınız. Torunlarınızı okşayasınız. Onlara kahramanlık türkülerinizi anlatasınız. Duamız sizin için budur" dedi.
20.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki: Utanç lekeleri birer birer ortaya dökülüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki: Utanç lekeleri birer birer ortaya dökülüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türkiye Gençlik Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan, "Avrupa'sından Kanada'sına her fırsatta bize insan hakları, demokrasi, özgürlük nasihati verenlerin tarihindeki utanç lekeleri birer birer ortaya dökülüyor." dedi.
12.07.2021Siyaset
Emine Erdoğan Srebrenitsa Soykırımı kurbanlarını andı
Emine Erdoğan Srebrenitsa Soykırımı kurbanlarını andıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Srebrenitsa Soykırımı'nda hayatını kaybedenleri andı.
11.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te Srebrenitsa Soykırımı'nın 26. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine video mesaj gönderdi.
11.07.2021Siyaset
Acılar yeniden hatırlandı! 19 soykırım kurbanı 26 yıl sonra tespit edildi
Acılar yeniden hatırlandı! 19 soykırım kurbanı 26 yıl sonra tespit edildiSrebrenitsa’da Temmuz 1995'te yaşanan soykırımda hayatını kaybedenler 26. yıl dönümü kapsamında anılıyor. Katledilen ve kimlik tespiti yeni yapılan 19 soykırım kurbanı daha bugün törenle toprağa verilecek.
11.07.2021Dünya
Türkiye'den Mladiç'in müebbet hapis cezasının onanmasıyla ilgili 'doğru karar' açıklaması
Türkiye'den Mladiç'in müebbet hapis cezasının onanmasıyla ilgili 'doğru karar' açıklamasıDışişleri Bakanlığı, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması'nın (IRMCT) "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in müebbet hapis cezasını onamasıyla ilgili, "Söz konusu karar Srebrenitsa soykırımının kurbanlarının yakınlarının acılarını dindirmese de adaletin tecellisi bakımından doğru bir karar olmuştur." açıklamasında bulundu.
8.06.2021Gündem
"Bosna Kasabı"nın müebbet hapis cezası onandı
"Bosna Kasabı"nın müebbet hapis cezası onandıUluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması, "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in müebbet hapis cezasını onadı.
8.06.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Soykırım: Srebrenitsa'dan Alınan Dersler" başlıklı Liderler Zirvesine bir videomesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsan hakları ve demokrasi konusunda dünyaya ders veren ülkelerin, bugün İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığında başı çektiğini görüyoruz. Irkçı terörizm birçok Batı ülkesinde veba gibi yayılmakta kimi zaman devlet başkanlığı seviyesinde himaye görmektedir." dedi.
1.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sakın Fransız markaları satın almayın
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sakın Fransız markaları satın almayınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu. Erdoğan, "Fransız markalara itibar etmeyin bunları satın almayın." dedi.
26.10.2020Siyaset
TRT ortak yapımı film Venedik’te
TRT ortak yapımı film Venedik’teBU yıl 2-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 77’nci Venedik Film Festivali’nin ana yarışması “Altın Aslan” için aday 18 film açıklandı.
5.08.2020Televizyon
AK Parti Sözcüsü Çelik flaş Ayasofya açıklaması
AK Parti Sözcüsü Çelik flaş Ayasofya açıklamasıAK Parti MKYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Ayasofya'nın ibadete açılmasından sonra UNESCO tarafından kültürel miras olarak kalıp kalmayacağı ile ilgili olarak, "Bu şekilde ibadet mekanı olarak açık olup, kültürel miras içinde olan yerler vardır. UNESCO'dakiler bilsinler; burasının evrensel mirasının korunmasında Türkiye her türlü işbirliğine açıktır. Ayasfoya'nın tüm özellikleri korunacaktır" dedi.
13.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tarihin acı ve utanç sayfalarından biri olan Srebrenitsa Soykırımı'nın 25. yıl dönümünde alçakça katledilen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kederli ailelerine ve yakınlarına şahsım, milletim adına başsağlığı diliyorum. Bosnalı kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.
11.07.2020Siyaset
Emine Erdoğan'dan 'Srebrenitsa' paylaşımı
Emine Erdoğan'dan 'Srebrenitsa' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Srebrenitsa soykırımında hayatını kaybedenleri rahmetle yad ediyor, yitirdikleri eşleriyle en çok kahve içmeyi özleyen Bosnalı kadınları sevgiyle kucaklıyorum" dedi.
11.07.2020Siyaset
Bakan Albayrak'tan Srebrenitsa paylaşımı
Bakan Albayrak'tan Srebrenitsa paylaşımıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabı sosyal medya hesabından Srebrenitsa soykırımı ile ilgili bir paylaşımda bulundu.
11.07.2020Ekonomi
AK Parti Sözcüsü Çelik: Soykırıma  göz yumanları unutmadık, unutmayacağız
AK Parti Sözcüsü Çelik: Soykırıma göz yumanları unutmadık, unutmayacağızAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'da 1995'te yaşanan soykırımın 25. yıl dönümü dolayısıyla mesaj paylaştı.
11.07.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan "Srebrenitsa" paylaşımı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan "Srebrenitsa" paylaşımıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 8 binden fazla Boşnak sivilin öldürüldüğü Srebrenitsa Soykırımı'na ilişkin "Bu soykırımı yapanları ve buna göz yumanları unutmadık, unutmayacağız." açıklamasında bulundu.
11.07.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Srebrenitsa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki srebrenitsa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.