Sosyal Konut

Sosyal Konut

Son dakika sosyal konut haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sosyal konut ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sosyal konut haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sosyal Konut

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sosyal konut gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.377 sosyal konut haberi bulunmuştur. Tüm sosyal konut haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kurum, TOKİ örnek köyünün açılışını yaptı
Bakan Kurum, TOKİ örnek köyünün açılışını yaptı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kent merkezindeki programının ardından Koyulhisar ilçesine geçti. İlçeye bağlı Aydınlar köyüne giden Bakan Kurum, TOKİ Örnek Köy açılış programına katıldı. Programa Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, partililer ve Aydınlar köyü sakinleri katıldı.
7.10.2022Haber
Cumhurbaşkanı ne dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne açıkladı? Cumhurbaşkanı grup konuşması!
Cumhurbaşkanı ne dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne açıkladı? Cumhurbaşkanı grup konuşması!Cumhurbaşkanı Erdoğan ne açıklandı, cumhurbaşkanı grup konuşması bitti mi? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis’te yaptığı grup konuşmasında hak ve özgürlüklerle ilgili açıklama yapacağını söyleyerek, herkesi ekran başına davet etmiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen konuşmaya başladı. Peki, Cumhurbaşkanı ne dedi?
5.10.2022Gündem
TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ çekilişi hangi tarihte? 2022 TOKİ sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek?
TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ çekilişi hangi tarihte? 2022 TOKİ sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek? TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde başvurular devam ediyor. 250 bin konutluk TOKİ başvuruları 31 Ekim’de sona erecek. Başvurular rekor seviyeye ulaşırken başvuru yapan milyonlarca kişi TOKİ kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Peki, TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ çekilişi hangi tarihte? 2022 TOKİ sosyal konut kura çekimi tarihleri!
5.10.2022Ekonomi
Ev alacaklara büyük kolaylık! Bakan açıkladı: 60 ay vadeli, 0,99 faizle kredi veriliyor
Ev alacaklara büyük kolaylık! Bakan açıkladı: 60 ay vadeli, 0,99 faizle kredi veriliyorEmekli, dar gelirli ve gençlere ev fırsatında son dakika gelişmesi! TOKİ sosyal konut projesini duyurdu, indirim ve yeni kampanya açıklamaları art arda geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Hanelerde enerji verimliliğinin artırılması için ilk hedefimiz yalıtımlı konut sayısının artırılmasıdır. Böylece, konutlarımızdaki ısıtma ve soğutmayı daha az enerjiyle, daha yüksek verimlilikle sağlamış olacağız. Bu çerçevede vatandaşlarımıza daire başı 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli, 0,99 faiz oranıyla uygun kredi imkanları sağlanıyor” dedi. İşte ev fiyatları ile ilgili son gelişmeler...
5.10.2022Ekonomi
Sosyal konut kuralarında adı çıkacaklar dikkat! Bakan Kurum tarih verdi
Sosyal konut kuralarında adı çıkacaklar dikkat! Bakan Kurum tarih verdiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada kurada sosyal konut çıkacak vatandaşlarla sözleşme yapılacak tarihi duyurdu. Bakan Kurum, "İnşallah 2023’ün ilk çeyreğinde bütün sözleşmelerimizi TOKİ başkanlığımız eliyle imzalayacağız. Vatandaşlarımıza da 2 yıl içerisinde söz verdiğimiz şekilde konutlarımızı bitirip etaplar halinde teslimini yapacağız." dedi.
3.10.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Toplumun tüm kesimlerini projemize dahil ediyoruz
Bakan Kurum: Toplumun tüm kesimlerini projemize dahil ediyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Habitat Günü kapsamında açıklamalarda bulundu.
3.10.2022Ekonomi
Bakan Kurum tarih vererek duyurdu: Ekim ayı içerisinde hizmete açacağız
Bakan Kurum tarih vererek duyurdu: Ekim ayı içerisinde hizmete açacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Konya’nın Ereğli ilçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Cumhur ittifakının birlikteliği masada kurulmadı; meydanlarda kuruldu. Her zaman milletimizin taleplerine kulak verdik, milletimizin sesini dinledik. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışacağız. Cumhur ittifakı demek aynı hedefe, aynı ülküye bakmak demektir ki bu hedefte büyük ve güçlü Türkiye hedefidir… Onlar büyükelçilerin arkasında koşarken, biz vatandaşımız için, milletimiz için koşturuyoruz. Onlar 6’lı masa etrafında gelecek kaygısı çekerken, biz milletimize hizmet ediyoruz. ” ifadelerini kullandı. 20 yıldır vatandaşa verdikleri sözlerin hepsini yerine getirdiklerini belirten Bakan Kurum, “Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna, baştan aşağı hemen hemen tüm alanlarda devrim niteliğindeki yatırımları yaptık. Bu yatırımları yapan, bu iradeyi ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan'dır.” diye konuştu. Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ekim ayı içerisinde ‘Konya Millet Bahçesi’nin vatandaşların hizmetine açılacağı müjdesini de verdi. Bakan Kurum, ayrıca ”Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında 25 Ekim'de 5 bin konutun temelinin atılacağını da vurguladı.
2.10.2022Ekonomi
TOKİ Sosyal Konut Projesi’nden son dakika gelişmesi! Dairelerden ilk görüntüler ortaya çıktı, dikkat çeken kredi ve indirim detayı
TOKİ Sosyal Konut Projesi’nden son dakika gelişmesi! Dairelerden ilk görüntüler ortaya çıktı, dikkat çeken kredi ve indirim detayıEv almak isteyenleri sevindirecek son dakika gelişmesi! Emekliye, asgari ücretliye ve dar gelirliye ev fırsatında detaylar ortaya çıktı. Krediler ve ev fiyatlarıyla ilgili art arda gelen açıklamalar sonrası fiyatlar düştü. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sosyal konut projesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum 25 Ekim'de 17 ilde 5 bin konutun temel atmalarının başlayacağını söyledi. “İlk Evim” projesiyle ilgilin yeni görsellerde, ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı. İşte son gelişmeler...
2.10.2022Ekonomi
TOKİ Sosyal Konut Projesi'nde daire görüntüleri ortaya çıktı! Kredi ve indirim detayı
TOKİ Sosyal Konut Projesi'nde daire görüntüleri ortaya çıktı! Kredi ve indirim detayıEmekliye, asgari ücretliye ve dar gelirliye ev fırsatında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Krediler ve ev fiyatlarıyla ilgili açıklamalar peş peşe geldi. TOKİ sosyal konut projesi ile ev fiyatlarında beklenen düşüş yavaş yavaş başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Sosyal konut projesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum 25 Ekim'de 17 ilde 5 bin konutun temel atmalarının başlayacağını söyledi. “İlk Evim” projesiyle ilgilin yeni görsellerde, ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı. İşte detaylar...
1.10.2022Ekonomi
Bakan Kurum: 5 bin konutun temelini 25 Ekim'de atacağız
Bakan Kurum: 5 bin konutun temelini 25 Ekim'de atacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesi kapsamındaki ilk 5 bin konutun temelinin, 25 Ekim'de atılacağını açıkladı.
30.09.2022Siyaset
Dar gelirliye ev projesiyle ilgili son dakika gelişmesi! İl il açıklandı, yüzde 40 devlet desteği ve taksit detayı
Dar gelirliye ev projesiyle ilgili son dakika gelişmesi! İl il açıklandı, yüzde 40 devlet desteği ve taksit detayıEmekliye, dar gelirliye, asgari ücretliye ev projesinde son dakika gelişmesi yaşandı. Dev sosyal konut projesinde inşaatlar başlıyor. 25 Ekim’de, 17 ilde 5 bin konutun temeli atılacak. İlk etapta 250 bin, toplamda 500 bin konutun hayata geçeceği projede ilk yapılacak sitelerin mimari detayları belli oldu. Konutların ortak noktası yatay mimari olacak. Binalar 4-5 katlı olurken, çevresinde parklar, spor alanları da yer alacak. İşte sosyal konut projesiyle ilgili merak edilen tüm detaylar...
30.09.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Konya’mıza tam 11 bin 390 konutluk ev yapmaya hazır arsamızı da ilk etapta hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz
Bakan Kurum: Konya’mıza tam 11 bin 390 konutluk ev yapmaya hazır arsamızı da ilk etapta hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Fuar alanında düzenlenen Konya Tanıtım Günlerinde yaptığı konuşmada, “Konya’mıza tam 11 bin 390 konutluk ev yapmaya hazır arsamızı da ilk etapta hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.
29.09.2022Ekonomi
Doğal gaz ağı genişliyor! 7 kent daha gazla buluşacak
Doğal gaz ağı genişliyor! 7 kent daha gazla buluşacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle; Akören, Çeltik, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır, Hüyük ve Taşkent ilçeleri 2023 yılında doğal gazla buluşacak.
29.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'en büyük düşmanım faizdir' dedi ve ekledi: Daha da inmeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'en büyük düşmanım faizdir' dedi ve ekledi: Daha da inmeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu 21. Olağan Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. 'En büyük savaşım faizdir' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, '' En büyük düşmanım faizdir. Faizi 12'ye kadar düşürdük bu yetmez. Ben yüksek faizi savunmuyorum, aksine düşük faizi savunan bir politika izliyoruz'' ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca kamu bankalarına kredi çağrısında bulundu.
29.09.2022Siyaset
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımız konut amaçlı arsa sayısını 1 milyona çıkarma talimatını verdi
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımız konut amaçlı arsa sayısını 1 milyona çıkarma talimatını verdiBalıkesir'de gerçekleşecek Dünya Habitat Günü etkinliği öncesinde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Milletinin barınma ihtiyacını gideren, sosyal devlet ilkesinden asla taviz vermeyen Türkiye, dünyaya örnek olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız, milletimizden gelen yoğun talep üzerine, bizlere altyapısı tamamlanarak milletimize sunduğumuz konut amaçlı arsa sayısını 1 milyona çıkarma talimatını verdiler. Halihazırda devam eden çalışmalarımızı daha da hızlandırdık" ifadelerini kullandı.
29.09.2022Siyaset
Dar ve orta gelirliye ev fırsatı! Yeni detaylar açıklandı, büyük adım
Dar ve orta gelirliye ev fırsatı! Yeni detaylar açıklandı, büyük adımEmekli, asgari ücretli, dar ve orta gelirli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Ev almak isteyen vatandaşları için yeni detaylar ortaya çıktı. Sektör temsilcileri ve Emlak Konut yönetimi vatandaşın konuta daha kolay ulaşması için yol haritası hazırlayacak. Edinilen bilgilere göre konut liste fiyatı üzerinden indirim yapılması, peşinatın ve konut kredi faizlerinin düşürülmesi üzerinde görüş alışverişi yapılacak. İşte sosyal konut projesiyle ilgili son dakika tüm detaylar...
29.09.2022Ekonomi
CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz, asgari ücret ve EYT açıklaması
CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz, asgari ücret ve EYT açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dış siyasetteki mücadele alanlarından, iç politikadaki sıcak tartışmalara, gündeme dair bütün gelişmeleri CNN TÜRK ve Kanal D Ortak yayınında değerlendiriyor. Fulya Kalfa moderatörlüğünde gazeteciler Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin soruyor; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtladı. "CHP milli güvenlik sorunudur" diyerek Mersin'deki saldırıyı düzenleyen teröristin CHP'nin raporunda yer almasına sert tepki gösteren Erdoğan, "Terör örgütü ve siyasi uzantısı malum parti yerine devletin söylediklerine kulak verselerdi, böyle utanılacak hale düşmezlerdi" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, ABD ile F-16 meselesiyle ilgili olarak ise "Biden'ın bize vermiş olduğu sözden netice bekliyoruz" dedi. Ege'deki adalara zırhlı araçların yerleştirilmesi konusunda ABD ve Yunanistan'ı uyardıklarını belirten Erdoğan, "Biz burada uluslararası yargı yolunu kapadıklarını görüyoruz. Lozan'a göre buralar özel bir statüye tabi. ABD maalesef, ne Lozan'ı ne Paris'i dinliyor" dedi.
28.09.2022Siyaset
TOKİ sosyal konut projesinde son dakika gelişmesi! Faiz ve indirim ile ilgili flaş açıklama
TOKİ sosyal konut projesinde son dakika gelişmesi! Faiz ve indirim ile ilgili flaş açıklamaEmekli, dar gelirli ve gençlere ev fırsatında son dakika gelişmesi! TOKİ sosyal konut projesini duyurdu, indirim ve yeni kampanya açıklamaları art arda geldi. Tarih ve şartlar belli oldu, müjde sonrası fiyatlarda büyük gerileme yaşandı. TOKİ'nin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni bir kampanya duyuruldu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var, indirimi ve taksiti de çalışıyoruz. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız" dedi. İşte ev fiyatları ile ilgili son gelişmeler...
28.09.2022Ekonomi
Bakan Kurum duyurdu! Bir konut kampanyası daha geliyor
Bakan Kurum duyurdu! Bir konut kampanyası daha geliyorTOKİ'nin 250 bin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var, indirimi ve taksidi de çalışıyoruz. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız." dedi.
27.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjdeleri tek tek açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjdeleri tek tek açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek öğrenim yurtlarında kalan öğrencilere verilen beslenme yardımını günlük 25 liradan 60 liraya çıkardıklarını belirterek, "Beslenme yardımını aylık 1800 TL'ye yükseltiyoruz" dedi. Müjdeleri peş peşe sıralayan Erdoğan, "Çiftçilerimizin elektrik faturalarındaki KDV oranını yüzde 18'den 8'e düşürmüştük. Bugün de elektrik faturalarıyla ilgili yeni bir düzenlemenin müjdesini veriyoruz. Elektrik faturaları gelir elde edildiğinde ödenebilecek. Ziraat Bankası elektrik borçları için açacağı kredinin ödemesini hasat sonunda alacak, önceki borçlar için de yine Ziraat Bankası vasıtasıyla 5 yıla varan vadeyle faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek. Enerji şirketlerimizle önceki dönem borçların gecikme cezası uygulanmadan, ana paradan bir bölümünü indirilmesi mutabakata varıldı. Enerji maliyetleriyle ilgili bu kolaylıkların çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
26.09.2022Siyaset
Kabine toplantısı bitti mi, 26 Eylül Kabine Toplantısı kararları açıklandı mı? Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı gündemi!
Kabine toplantısı bitti mi, 26 Eylül Kabine Toplantısı kararları açıklandı mı? Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı gündemi!Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kabine toplantısına başkanlık ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından Millete Sesleniş Konuşması yapacak. Peki, Kabine toplantısı bitti mi, 26 Eylül Kabine Toplantısı kararları açıklandı mı? Cumhurbaşkanı ne zaman ulusa seslenecek?
26.09.2022Gündem
Kabine yoğun gündemle toplanıyor: EYT'liler, destek ödemeleri ve TOKİ
Kabine yoğun gündemle toplanıyor: EYT'liler, destek ödemeleri ve TOKİCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan ve ABD temasları nedeniyle geçtiğimiz hafta yapılamayan kabine, bugün Beştepe’de toplanıyor.
26.09.2022Siyaset
TOKİ konut projesinde son dakika gelişmesi! Kredi ve büyük indirim detayı
TOKİ konut projesinde son dakika gelişmesi! Kredi ve büyük indirim detayıEmekliye, asgari ücretliye ve dar gelirliye ev fırsatında son dakika detayı. Krediler ve ev fiyatlarıyla ilgili açıklamalar peş peşe geldi. TOKİ sosyal konut projesi ile ev fiyatlarında beklenen düşüş yavaş yavaş başladı. İki haftada fiyatlarda 200 bin liralık gerileme oldu. Ancak vatandaşlar proje sonrası ucuz eve kavuşma hayali ile beklemeye geçerken sektörde yaprak kıpırdamaz hale geldi. Emlakçıların vitrinlerinde ilanlar değişmemeye başladı. Öte yandan kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler. Kampanyada kredi koşulları Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından belirlendi. Konut kredisi ve işyeri kredisinde 1-120 ay vadeyle olmak üzere, tüm tutar aralıklarında binde 5 tahsis ücreti alınacak. İşte sosyal konut projesiyle ilgili son dakika tüm gelişmeler...
25.09.2022Ekonomi
AK Parti Sözcüsü Çelik: 6’lı masa cumhurbaşkanı adayını seçimlerden sonra açıklayacak
AK Parti Sözcüsü Çelik: 6’lı masa cumhurbaşkanı adayını seçimlerden sonra açıklayacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 6’lı masadan 66 tane ses çıktığını ifade ederek, “6’lı masa cumhurbaşkanı adayını Haziran 2023 seçimlerinden sonra açıklayacak. Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Ayrıca Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı tweete de atıfta bulunarak, “Arkadaşlar bu tırnak kontrolü, yoklama vermek eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı” ifadelerini kullandı.
24.09.2022Siyaset
TOKİ’den ‘TOKİ’nin kasasındaki şüpheli işler’ köşe yazısına ilişkin açıklama
TOKİ’den ‘TOKİ’nin kasasındaki şüpheli işler’ köşe yazısına ilişkin açıklamaToplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) yapılan açıklamada, “TOKİ, 2022 yılı ilk sekiz ayında toplam 40 milyar lira ödeme yapmış olup bu tutar yılsonu itibariyle 75 milyar liraya ulaşacaktır. Bu doğrultuda yazıda iddia edilen 99 bin 845 lira borcun ödenememesi söz konusu değildir” denildi.
24.09.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Konut ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sosyal konut haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.