Protein

Protein

Son dakika protein haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan protein ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını protein haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Protein

haberleri sayfasında son dakika yaşanan protein gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.214 protein haberi bulunmuştur. Tüm protein haberleri aşağıda listelenmiştir.
Libidoyu zıplatıyor! İşte afrodizyak etkisi ile cinsel gücü artıran besinler...
 Libidoyu zıplatıyor! İşte afrodizyak etkisi ile cinsel gücü artıran besinler...  Çinko bakımından çok zengin, erkeklerde testosteron seviyesini yükseltiyor, afrodizyak etkisi göstererek cinsel gücü artırıyor. Tam bir B vitamini deposu, uykuyu ve orgazmı kontrol eden histamin salınımını artırıyor. Erkeklerde hormonal aktivite seviyesini yükseltiyor, enerji veriyor ve dayanıklılık sağlıyor. C vitamini açısından çok zengin, kadınlarda libidoyu arttırıcı özelliğe sahip. Kalp atışlarını hızlandırıyor, endorfin salgılanmasını tetikliyor. Antioksidan özelliği bulunuyor, içerdiği feniletlamin maddesi ile cinsellikten alınan hazzı yükseltiyor. Vücudun yağ yakmasına da yardımcı oluyor. Protein deposu, libidoda adeta patlama yapıyor. Klitorise kan toplanmasını hızlandırıyor, kadın ve erkekte cinsel uyumu sağlıyor. Kolestrolü de dengede tutan bu besinin içerisinde cinsel gücü artıran ilaçlarda bulunan madde de yer alıyor. İşte cinsel hayata canlandıracak o besinler...
24.11.2023Yaşam
Döneri ekmek arasına koydu şeytanın bacağını kırdı! İşte 'ekmek arası dönerin mucidi' Malatyalı Kadir Nurman'ın hikayesi
Döneri ekmek arasına koydu şeytanın bacağını kırdı! İşte 'ekmek arası dönerin mucidi' Malatyalı Kadir Nurman'ın hikayesiDöneri ekmeğin arasına koydu, Almanların en sevdiği fast food sıralamasında birinciliğe tırmandı. Almanya’ya işçi olarak gitti ancak şansı bir türlü yaver gitmedi. Elini attığı tüm işler başarısızlıkla sonuçlandı. Gurbette gülmeyen talihini değiştirmekte kararlıydı. Soluğu Türkiye’de aldı. Hemen ticarete atıldı ancak ne yazık ki onda da hüsrana uğradı. Sonrasında baktı olmayacak tekrar Almanya’ya döndü. Hiçbir şekilde pes etmeyen Kadir Nurman şeytanın bacağını ise döneri ekmek arasına koyunca kırdı.
23.11.2023Yaşam
21 Kasım ne günü, 21 Kasım’da ne oldu? Dünya Balıkçılık Günü tarihçesi: Ne zaman ve neden kutlanmaya başlandı?
21 Kasım ne günü, 21 Kasım’da ne oldu? Dünya Balıkçılık Günü tarihçesi: Ne zaman ve neden kutlanmaya başlandı?21 Kasım Dünya Balıkçılık Günü, Dünya genelinde 25 yıldır geleneksel olarak kutlansa da Türkiye'de ilk kez 2017 yılında kutlanmaya başlandı. 21 Kasım Dünya Balıkçılık Günü ile ilgili araştırmalar ise arttı.
21.11.2023Gündem
Aynı aileden 5 kişiyi çarparak öldürdü ifadesi ortaya çıktı! Kaza yerinde 89 metre fren izi tespit edildi
Aynı aileden 5 kişiyi çarparak öldürdü ifadesi ortaya çıktı! Kaza yerinde 89 metre fren izi tespit edildiCumartesi günü meydana gelen korkunç kazada aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmişti. Kaza yerinde yapılan incelemede, 89 metre fren izine rastlandı. 82 kilometre hız limitinin olduğu yolda aracın süratinin 117 kilometre olduğu değerlendirilirken, tutuklanan sürücü Sefa Selvi'nin (19) ifadesinde, ''Seyir halinde iken bir anda karşıma kalabalık grup çıktı. Direksiyonu refüje doğru kırdım, frene bastım ancak duramadım" dediği öğrenildi.
13.11.2023Gündem
İdrarda protein kaçağına dikkat! Yedikleriniz boşa gidiyor olabilir
İdrarda protein kaçağına dikkat! Yedikleriniz boşa gidiyor olabilirVücut işlevleri için kritik öneme sahip olan proteinler böbreklerin filtreleme işlevindeki bozukluk nedeniyle idrarda kayba uğrayabiliyor. Protein kaçağı olarak adlandırılan bu durum tıbbi bir sorunun işareti olsa da beslenme şeklinde yapılan değişikliklerle de önlenebiliyor. Uzman Diyetisyen Rıdvan Arslan konu hakkında bilgi verirken, protein kaçağına karşı nasıl beslenilmesi gerektiğini da aktardı.
12.11.2023Sağlık
40 yaşından sonra beyin sağlığına iyi gelen gıdalar!
40 yaşından sonra beyin sağlığına iyi gelen gıdalar!40 yaşından sonra beyin sağlığı, yaşlanmayla birlikte azalma eğilimindedir. Bu azalma, hafıza, öğrenme ve düşünme gibi bilişsel fonksiyonları etkileyebilir. Beyin sağlığını korumak ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkabilecek bilişsel gerilemeyi önlemek için sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı önemlidir. İşte 40 yaşından sonra beyin sağlığına iyi gelen gıdalar...
27.10.2023Sağlık
Şok diyetler metabolizmaya en büyük kötülük! Sonu organ yetmezliği
Şok diyetler metabolizmaya en büyük kötülük! Sonu organ yetmezliğiYanlış diyetler affetmiyor. Hızlı kilo kaybı elde etmek için başvurulan bu diyetler, kişinin kilo vermesini sağlarken, çeşitli hastalıklara da yol açıyor. Zayıflamak için uygulanan yanlış yöntemler kişiyi organ yetmezliğine kadar götürüyor. Diyetisyen Alican Demiroğlu da hızlı kilo kaybı amacıyla uygulanan yanlış diyetlerin bağışıklık sistemini zayıflatarak böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği gibi ciddi organ hasarlarına yol açabileceğine işaret ederken, aynı zamanda diyetlerin bir beslenme uzmanı ve hekim gözetiminde yapılması gerektiğini önemle vurguladı.
15.10.2023Sağlık
Ameliyatsız ve diyetisyene gitmeden 5 ayda 60 kilo verdi
Ameliyatsız ve diyetisyene gitmeden 5 ayda 60 kilo verdiKartal'da fazla kilolarından rahatsız olan üniversiteli genç, 5 ayda 60 kilo verdi. 21 yaşındaki Yusuf Güzel'i gören yakınları yeni haliyle tanımakta güçlük çekti.
1.10.2023Yaşam
Takviye kullananlar dikkat! Etiket ile içerik uyuşmuyor! 'Fark edilmezse ölüm kaçınılmaz'
Takviye kullananlar dikkat! Etiket ile içerik uyuşmuyor! 'Fark edilmezse ölüm kaçınılmaz'Özellikle sağlıklı beslenen ve spor yapan kişiler tercih ediyor. Ancak faydadan çok zarar veriyor. Özellikle kas geliştirmek isteyenlerin kullandığı protein tozları, amonyak zehirlenmesi gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Araştırmalar, piyasada satılan bu ürünlerin içeriklerinin, etiket bilgisiyle uyuşmadığını da gösteriyor.
28.09.2023Sağlık
'Sürdürülebilir gıda için sofralarda bakliyata daha fazla yer verilmeli'
'Sürdürülebilir gıda için sofralarda bakliyata daha fazla yer verilmeli'Bakliyat ürünlerinin gıda sektörünün geleceğine yön vereceğinin altını çizen Duru Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru, “Küresel ısınma ve iklim değişikliği tehlikesi göz önünde bulundurulduğunda, bakliyatın sürdürülebilir gıda sistemleri açısından önemi çok büyüktür. Bu konudaki farkındalığın artması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
26.09.2023Sağlık
Sonbaharda saç kendini korumak için harekete geçer! Daha fazla melamin üretir
Sonbaharda saç kendini korumak için harekete geçer! Daha fazla melamin üretir Saç dökülmesi büyük oranda kalıtsal nedenlere bağlı gerçekleşse de stres, hormonel dengesizlik, düzensiz beslenme hatta mevsim geçişleri de saç dökülmesinin nedenleri arasında yer alır. Gün içinde yıkanma, taranma, çekme ve kırılma gibi faktörlerle 50 ile 100 tel arasında yaşanan saç kaybı sonbaharla birlikte artabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, mevsimsel saç dökülmesi olarak adlandırılan bu durumun nedenini mevsim değişikliklerinin saç büyüme döngüsüne etki etmesine bağlarken, sonbahar mevsiminde çoğu kişide ortaya çıkan saç dökülmesi problemi hakkında merak edilenleri anlattı ve tavsiyelerde bulundu.
17.09.2023Sağlık
Eczacı kalfalarına operasyon! 5 milyonluk vurgun yaptılar
Eczacı kalfalarına operasyon! 5 milyonluk vurgun yaptılarİstanbul'da doktor tarafından reçete ile verilen ancak her ay ilaçlarını almayan hastaların adına ilaç alarak bunları sporcular başta olmak üzere yurtiçi ve yurt dışında satan eczacı kalfalarına operasyon düzenledi. Operasyonda 3 eczacı kalfası yakalanırken 5 milyon lira değerinde ilaç ele geçirildi.
28.08.2023Yaşam
Uzmanından glutensiz beslenenlere yeni öneri! Mutlaka tüketin
Uzmanından glutensiz beslenenlere yeni öneri! Mutlaka tüketinVitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan karabuğdayın özellikle gluten hassasiyeti olanlar ve çölyak hastaları tarafından tüketilmesi gerektiğini söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Öğr. Gör. Zeynep Şeyda Bilim, karabuğdayın bir buğday çeşidi olmadığını belirterek, “Gluten hassasiyeti ve çölyak hastalığına sahip olanlar; buğday, çavdar ve arpa içeren besinlerin yanı sıra gluten bulunan diğer tüm besinlerden kaçınmalıdır” açıklamasında bulundu.
9.08.2023Sağlık
Kolesterolü düşürür, damar tıkanıklığını önler: İşte sofralarımızın vazgeçilmezi 'Kara Şimşek'in faydaları
Kolesterolü düşürür, damar tıkanıklığını önler: İşte sofralarımızın vazgeçilmezi 'Kara Şimşek'in faydalarıTürk mutfağı bin bir çeşit yemekleriyle dünyanın en lezzetli ve çeşitli mutfaklarından biri olarak bilinir. Sebze, et, bakliyat her çeşit yemeğe eşlik eder. Bu bakliyatlar arasında biri var ki kolestrolü üşürüp damar tıkanıklığını önlüyor yumurtadan daha fazla protein içeriyor. İşte her derde deva o yiyecek...
6.08.2023Sağlık
Kan basıncını ve yüksek tansiyonu düşürüyor! Sırrı günde 1 porsiyon tüketilirse ortaya çıkıyor
Kan basıncını ve yüksek tansiyonu düşürüyor! Sırrı günde 1 porsiyon tüketilirse ortaya çıkıyorKan basıncını düşürme özelliğine sahip olan meyve, yüksek tansiyon riskini önlüyor. Protein, lif ve karbonhidrat bakımından bir hayli zengin; C ve B vitaminlerini de içeriyor. Omega 3 ve omega 6 gibi çoklu doymamış yağ asitleri de barındırıyor, içeriğindeki bolca C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Vücudu hastalıklardan koruyor, yüksek kalsiyum miktarı ile kemik gelişimine destek oluyor. Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürüyor, kilo vermeye yardımcı oluyor. Adana’nın İmamoğlu ilçesinde 2 yıl önce emekli olan ve şehir telaşından kaçarak ata topraklarını üretime kazandıran Mustafa Kızılgök, tropik meyvenin üretimi ile emeklilik hobisini kazanca dönüştürdü.
6.08.2023Sağlık
Saç dökülmesini bıçak gibi kesiyor, parlak bir görünüm veriyor! Hepsi A, C, E, B5, B6 ve B12 vitaminleri bakımından çok zengin...
Saç dökülmesini bıçak gibi kesiyor, parlak bir görünüm veriyor! Hepsi A, C, E, B5, B6 ve B12 vitaminleri bakımından çok zengin...Demir, beta-karoten ve C vitamini sağlıyor, saçtaki güçsüzleşmeyi ve kırılmayı engelliyor. Yüksek değerli proteinler ile güçlü ve parlak saç liflerinin oluşmasını destekliyor, içindeki besinler saç foliküllerinin hasarını onarıyor. Kompleks B vitamini açısından da çok zengin, kuruluğu ve aşırı dökülmeyi önlüyor. Aşırı saç dökülmesi durumunu etkileyecek birçok faktör vardır. İnsanların fark etmediği şey ise, bazen belli başlı gıdaların eksikliğinden dolayı bunun olmasıdır. Dış tedavilere odaklansanız da, saçınız saç dökülmesine karşı savaşmak için bazı besinlere ihtiyaç duyar. İşte saç dökülmesini bıçak gibi kesen besinler...
28.07.2023Sağlık
Yaz günü hiçbir şey yenmiyor diyenlere özel tarif! Sade omletin tadına doyum olmuyor!
Yaz günü hiçbir şey yenmiyor diyenlere özel tarif! Sade omletin tadına doyum olmuyor!Kahvaltı sofralarına çok yakışan sade omlet özellikle yaz mevsiminde yiyecek bulamayanlara güzel bir alternatif sunuyor. Zengin lezzeti ve protein kalitesinin yüksek oluşu omleti eşsiz kılıyor. Peki omlet nasıl yapılır?
25.07.2023Gündem
Diyabeti bitiriyor, kan şekerini dengeliyor! İşte şeker hastaların iyi gelecek 5 besin
Diyabeti bitiriyor, kan şekerini dengeliyor! İşte şeker hastaların iyi gelecek 5 besinDiyabeti bitirme gücüne sahip 5 besin ortaya çıktı! Kan şekeri seviyelerini dengeliyor, sütle karıştırıldığında protein deposu haline geliyor. Vitamin ve mineral oranını artırıyor, insülin etkisi yaratıyor. Diyabet, dünyanın büyük bir bölümünü etkileyen önemli halk sağlığı sorunlarının başında geliyor. Tip 2 diyabet riskini azaltmak, bu noktada önem taşıyor. Risklerin bir bölümü genetik olsa da, egzersiz ve sağlıklı beslenme gibi yaşam tarzı faktörleri ile bu diyabet riski büyük oranda engellenebilir. Bu nedenle çevresel faktörlere dikkat etmek büyük önem taşıyor. İşte diyabete karşı koruyan besinler...
25.07.2023Sağlık
Kilosu 40 lira! Enerji veriyor, vitamin deposu deniyor! Mardin'de keşfedildi
Kilosu 40 lira! Enerji veriyor, vitamin deposu deniyor! Mardin'de keşfedildiKilosu 40 liradan satılıyor. Güney Amerika'dan ithal edilen ancak ülkemizde Mardin'in yüksek kesimlerdine dağlarda kendi kendine yetişen siyah nohut tam bir vitamin deposu. Beyaz nohuttan farkı antioksidan içeriğiyle enerji veriyor. Yüksek protein ve lif içeren siyah nohut aynı zaman Potasyum, E, C ve K vitaminlerini barındırıyor.
21.07.2023Gündem
Uzman isim uyardı! Klimalar pek çok hastalığa davetiye çıkartıyor
Uzman isim uyardı! Klimalar pek çok hastalığa davetiye çıkartıyorAfrika ve Basra'dan gelen sıcak hava dalgası vatandaşları fena halde zorladı. Sıcak havadan bunalan çoğu kişi ev ve iş yerlerinde klima kullanımına başvuruyor. Peki masum sandığımız klimalar gerçekte bizi hasta ediyor mu? Klimaların zararlarından nasıl korunabiliriz? Klima sebebiyle hangi hastalıklara yakalanıyoruz? İşte detaylar...
17.07.2023Sağlık
Şok diyetler iç organlara zarar veriyor, siroza yol açıyor! "Metabolizma böyle bir hileyi affetmiyor!"
Şok diyetler iç organlara zarar veriyor, siroza yol açıyor! "Metabolizma böyle bir hileyi affetmiyor!"Ünlü oyuncu Ufuk Özkan, 3’üncü derece siroza yakalandı. Doktorların 9 ila 12 ay ömür verdiği oyuncunun acilen organ nakli olması gerektiği ve bunun için sıraya girdiği öğrenildi. Ufuk Özkan’ın uygulanan yanlış diyet sonrası karaciğer yetmezliği yaşaması ve organ nakli için başvuruda bulunması gözleri yanlış diyet uygulamalarına ve organ nakliyle arasındaki bağlantıya çevirdi. Diyetisyen Alican Demiroğlu da hızlı kilo kaybı elde etmek için uygulanan diyetlerin bağışıklık sistemini çökertip, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği gibi organ hasarlarına sebebiyet verebileceğini vurgularken diyetlerin bir beslenme uzmanı ve hekim eşliğinde yapılması gerektiğinin altını çizdi.
15.07.2023Sağlık
Haşlanmış Patates Kaç Kalori? Haşlanmış Patates Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Haşlanmış Patates Kaç Kalori? Haşlanmış Patates Besin Değerleri Ve Kalorisi...Dünya çapında en dayanıklı besinler içerisinde patates gelir. Aynı zamanda bütün farklı topraklarda yetişme özelliğine sahip dayanıklı bir sebze olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca mutfakların vazgeçilmezi olan ve birçok farklı yemekte veya tek başına değerlendirilen sebzeler içerisinde gelir.
14.07.2023Sağlık
Haşlanmış Yumurta Kaç Kalori? Haşlanmış Yumurta Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Haşlanmış Yumurta Kaç Kalori? Haşlanmış Yumurta Besin Değerleri Ve Kalorisi...Başta protein olmak üzere pek çok önemli vitamin ve mineral sağlamak için yumurta değerli sayılacak güçlü kaynaklar arasında gelir. Çünkü gün içerisinde çok daha kolay şekilde tüketilebilir ve maddi açıdan da ete göre yükü bulunmaz. Bu sebepten dolayı günde bir veya iki tane tüketmek pek çok açıdan oldukça önemlidir.
14.07.2023Sağlık
Hamburger Kaç Kalori? Hamburger Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Hamburger Kaç Kalori? Hamburger Besin Değerleri Ve Kalorisi...Hızlı ve pratik bir besin olması nedeniyle milyonlarca kişinin her gün tercihi olan "fast food" yemeklerinin başında gelen hamburger, her geçen gün daha da fazla tüketiciye ulaşmaktadır. Fast food denilince akla gelen ilk yiyecekler arasında yer alan hamburger bu alandaki liderliğini uzun yıllardır başka bir yemeğe kaptırmadan devam etmektedir. Hamburger hızlı ve lezzetli olmasının yanı sıra aynı zamanda yüksek kaloriye sahip olmasıyla da bilinir.
14.07.2023Sağlık
Hurma Kaç Kalori? Hurma Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Hurma Kaç Kalori? Hurma Besin Değerleri Ve Kalorisi...Hurma yaş ve kuru olarak iki çeşittir. Genel olarak kurutulmuş haliyle görmeye alıştığımız hurma, yaş iken de tüketilir. Taze hurma, kalori değeri bakımından kuru hurmadan daha farklı değerlere sahiptir. Hurma her iki türlü de kalori yönünden uygun olduğu için birçok diyet ve tatlı tariflerinde tercih edilir. Folik asit, potasyum, kalsiyum, demir ve lif açısından iyi bir kaynaktır. Besin değerinin yüksek olmasının yanı sıra selenyum açısından da zengindir. Bu da hurmaya antioksidan etkisinin artırıcı bir özellik verir.
13.07.2023Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Protein ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki protein haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.