Prim Günü

Prim Günü

Son dakika prim günü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan prim günü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını prim günü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Prim Günü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan prim günü gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.741 prim günü haberi bulunmuştur. Tüm prim günü haberleri aşağıda listelenmiştir.
'Emekli zam' düzenlemesi Meclis'te! Detaylar belli oldu
'Emekli zam' düzenlemesi Meclis'te! Detaylar belli olduEn düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasını içerden torba teklif, TBMM'ye sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "11 milyona yakın bir vatandaşın bundan faydalanacağını tahmin ediyoruz" dedi. 'Diğer emeklilere zam yapılacak mı?' sorusuyla ilgili olarak Elitaş, "7 bin 500'ün üzerindeki maaşlar aynı kalacak" dedi.
24.03.2023Emekli
Staj mağdurları bu kez Sakarya'dan seslendi: Hakkımızı aramaya devam edeceğiz
Staj mağdurları bu kez Sakarya'dan seslendi: Hakkımızı aramaya devam edeceğizGeçen hafta Ankara'da bir araya gelen staj sigortası mağdurları, seslerini duyurmak için bu kez de Sakarya'da toplanarak basın açıklaması yaptı. Mağdurlar, staj ve çıraklık sürelerinin sigorta başlangıcı sayılarak EYT'ye dahil edilmesini istedi.
Staj ve çıraklık mağdurlarının borçlanma talebi karşılık bulacak mı?
Staj ve çıraklık mağdurlarının borçlanma talebi karşılık bulacak mı?Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Böylece prim günü ve sigorta süresi şartlarını taşıyanlar emeklilik hakkı elde ediyor. Bu noktada staj mağdurları, staj ve çıraklık sigortasının EYT'de başlangıç kapsamına dahil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Uzmanlar konuyu değerlendirerek sürecin nasıl ilerleyeceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
EYT staj ve çıraklık sigortası sayılacak mı? Bakan Bilgin'den net açıklama
EYT staj ve çıraklık sigortası sayılacak mı? Bakan Bilgin'den net açıklamaEYT staj ve çıraklık sigortası son dakika gelişmeleri gündemdeki yerini koruyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Böylece prim günü ve sigortalılık süresi şartlarını taşıyanlar. emeklilik hakkı elde edecek. Bu noktada staj mağdurları, staj ve çıraklık sigortasının EYT'de başlangıç kapsamına alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi. Peki, EYT staj sigortası başlangıç sayılacak mı, staj yapanlar EYT kapsamına alınacak mı? İşte, EYT staj ve çıraklık sigortası son durum ve gelişmeler…
SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı için EYT uyarısı: 'Kod 8'e dikkat
SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı için EYT uyarısı: 'Kod 8'e dikkatEYT ile ilgili yasa teklifi Meclis’te kabul edildi. Prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduran 2 milyon 250 bin kişi, yaşa takılmadan resmen emekli olacak. Emeklilik için gün sayanlar ise sürecin nasıl işleyeceğini merak ederken, süreci adım adım anlatan uzmanlardan dikkat çeken uyarılar geldi.
3.03.2023Emekli
EYT Cumhurbaşkanı imzaladı mı, EYT Resmi Gazete'de yayımlandı mı? Cumhurbaşkanı EYT'yi ne zaman imzalayacak, EYT yürürlüğe girdi mi, hangi gün onaylanacak?
EYT Cumhurbaşkanı imzaladı mı, EYT Resmi Gazete'de yayımlandı mı? Cumhurbaşkanı EYT'yi ne zaman imzalayacak, EYT yürürlüğe girdi mi, hangi gün onaylanacak?Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edildi. Teklifin emeklilik ile ilgili hükümleri, TBMM’ye sunulan haliyle yasalaştı. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar, yaşa bakılmaksızın prim günü ve sigortalılık süresi koşulunu yerine getirerek emekli olabilecekler. Peki, EYT Resmi Gazete’de yayımlandı mı? EYT yasası çıktı mı 2023? EYT yürürlüğe girdi mi?
2.03.2023Emekli
3600 kısmı emeklilik EYT kapsamında mı, EYT 3600 gün emeklilik var mı? 3600 gün emeklilik şartları neler, EYT 3600 primle emekli olunur mu?
3600 kısmı emeklilik EYT kapsamında mı, EYT 3600 gün emeklilik var mı? 3600 gün emeklilik şartları neler, EYT 3600 primle emekli olunur mu?EYT düzenlemesinin Meclis gündemine gelmesi beklenirken Türkiye’de yaşanan deprem felaketi TBMM’nin çalışmalarına ara vermesine neden oldu. Meclis verilen 21 günlük aranın ardından 28 Şubat Salı günü mesaisine başladı. Genel Kurul'un ilk gündem maddesi merakla beklenen EYT düzenlemesi oldu. EYT'nin Meclis'ten geçmesiyle, EYT 3600 gün emeklilik tablosu ile kısmi emeklilik şartlarına ilişkin aramalar da arttı. Peki, EYT 3600 gün emeklilik var mı, 3600 gün emeklilik şartları neler? EYT 3600 günü kapsıyor mu, EYT 3600 primle emekli olunur mu, EYT 3600 primi kapsıyor mu?
1.03.2023Emekli
EYT düzenlemesi Meclis'te kabul edildi
EYT düzenlemesi Meclis'te kabul edildiTBMM Genel Kurulu’nda, Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) ile ilgili yasa teklifi kabul edildi. Prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduranlar yaşa takılmadan emekli olabilecekler. Teklif, tüm partilerin oylarıyla kabul edildi. Böylece 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik yolu açıldı.
28.02.2023Ekonomi
EYT 5000 gün mü 5400 gün mü? EYT 5000 prim gün şartı var mı, EYT 5000 prim günü yeterli mi, kimleri kapsıyor?
EYT 5000 gün mü 5400 gün mü? EYT 5000 prim gün şartı var mı, EYT 5000 prim günü yeterli mi, kimleri kapsıyor? Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasası merakla takip ediliyor. Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremler nedeniyle çalışmalarına ara veren Meclis'te mesai bugün yeniden başladı. Meclis'teki en önemli konulardan biri ise sabırsızlıkla beklenen EYT oldu. EYT düzenlemesi bugün Meclis Genel Kurulu'nda görüşülüyor. Peki, EYT 5000 gün olacak mı? EYT prim gün sayısı 5000 mi 5400 mü, 5000 prim gün sayısı nedir? 5000 prim gün şartı var mı, emeklilikte yaşa takılanlar 5000 prim günü yeterli mi, kimleri kapsıyor?
28.02.2023Emekli
Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak
Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacakEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. TBMM milletvekillerinin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle çalışmalarına 28 Şubat tarihine kadar ara vermişti. Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak.
21.02.2023Gündem
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Gelir testi belirleyecek
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Gelir testi belirleyecekKahramanmaraş merkezli asrın felaketi sonrası tüm Türkiye yardım ve destek için harekete geçti. Bir yandan yaralar sarılırken, hükümet destek paketlerini art arda açıkladı. Şimdi ise depremden etkilenen vatandaşların hangi haklara sahip olduğu merak ediliyor. Bazı durumlarda çift maaş hakkı dahi ortaya çıktığı belirtiliyor. Uzmanlar depremzedelerin haklarını kalem kalem açıkladı.
EYT'de son dakika gelişmesi! Yıl ve prim şartı ile ilgili kritik detay belli oldu
EYT'de son dakika gelişmesi! Yıl ve prim şartı ile ilgili kritik detay belli olduMilyonlarca vatandaşın dört gözle beklediği emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinde sonda gelindi. Yasa teklifi bu hafta TBMM Genel Kurulu'nda görüşülüp hızla yasalaştırılacak. EYT ile ilgili tüm detaylar belli oldu. Yıl ve prim günü eksik olanlar için dikkat çekici bir açıklama yapıldı. İşte EYT'de son dakika gelişmelerinin detayları...
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Prim ve borçlanma önerisi
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Prim ve borçlanma önerisiEYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? sorusu merak ediliyordu. EYT staj sigortası kabul edildi mi sorusuna staj ve çıraklık yapan binlerce EYT’li yanıt arıyordu. EYT staj mağdurlarıyla ilgili sıcak gelişmelere yaşanıyor. EYT'nin Meclis'e gelmesiyle birlikte staj sigortası konusunda yeni açıklamalar yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, staj sigortasıyla ilgili yeni öneriyi açıkladı. İşte haberin detayları...
4.02.2023Emekli
Kademeli emeklilik tablosu 2023! Kademeli emeklilik nedir, kademeli prim günü ne demek? Kadın erkek kademeli prim günü (emeklilik) tablosu
Kademeli emeklilik tablosu 2023! Kademeli emeklilik nedir, kademeli prim günü ne demek? Kadın erkek kademeli prim günü (emeklilik) tablosuKademeli emeklilik tablosu için aramalar arttı. EYT yasa teklifi Meclis’e sevk edildi. Meclis gündemine alınan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili detaylar da netleşti. EYT’liler için yaş şartı kaldırılırken, emeklilik için gereken prim gün sayısı 5 bin ile 5 bin 975 gün arasında değişiyor. Öte yandan yasa teklifiyle tüm emekliler değil sadece EYT’liler 5 puan indiriminden faydalanacak. EYT başvuruları ise yasanın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle başlayacak. Peki, Kademeli prim ne demek, kademeli prim günü nedir? Kademeli emeklilik nedir, şartları nelerdir? Kademeli prim günü tablosu…
3.02.2023Emekli
SGK Başkan Vekili Kürşad Arat: EYT'lilerin maaşları 1 Mart’tan itibaren hesaplara yatacak
SGK Başkan Vekili Kürşad Arat: EYT'lilerin maaşları 1 Mart’tan itibaren hesaplara yatacakToplamda 4.8 milyon kişiyi etkilemesi beklenen EYT yasa teklifi, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyona sunulan etki analiz raporuna göre EYT’nin SGK’ya maliyeti 144.7 milyar TL olacak. Raporu sunan SGK Başkan Vekili Kürşad Arat, “Bu yıl EYT ile 2.2 milyon kişi emekli olabilecek. Bu kişilerin maaşları ileri bir tarihte bağlansa bile 1 Mart’tan itibaren hesaplanarak yatırılacak” dedi.
3.02.2023Ekonomi
3600 prim günü olanlar EYT'den yararlanacak mı? Kısmi Emeklilik var mı?
3600 prim günü olanlar EYT'den yararlanacak mı? Kısmi Emeklilik var mı?Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan açıklama geldi. Buna göre EYT meclise sunuldu. 4 maddelik ETY düzenlemesiyle birlikte her işverene EYT emeklisi çalıştırdığı takdirde 500 TL destek verilecek. Ancak milyonlarca kişinin EYT yasa taslağı ile ilgili araştırmaları devam ediyor. "EYT 3600 günü kapsıyor mu, EYT kısmi emeklilik var mı" sorularının yanıtı aranıyor. 4 maddelik EYT yasa teklifinde neler var? İşte detaylar...
3.02.2023Emekli
EYT'liler Ramazan Bayramı ikramiyesi alacak mı? Martta ilk maaş, bayramda ikramiye var!
EYT'liler Ramazan Bayramı ikramiyesi alacak mı? Martta ilk maaş, bayramda ikramiye var!EYT yasa teklifi Meclis'e sunuldu. Emekliklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde detaylar belli oldu. Prim günü şartı ve sigortalılık süre şartını taşıyanlar yaşı beklemeden emekli oluyor. Şubat ayında yasalaşması beklenen teklif sonrası EYT'liler ilk maaşını Mart ayında alacak. Peki EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı?
3.02.2023Emekli
Kademeli prim ne demek, EYT kademeli prim günü nedir? Kademeli prim şartı ne, kalkacak mı? Erkek Kadın kademeli prim tablosu…
Kademeli prim ne demek, EYT kademeli prim günü nedir? Kademeli prim şartı ne, kalkacak mı? Erkek Kadın kademeli prim tablosu…Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifine göre, EYT’liler kademeli prim günleriyle emekli olabilecek. 9 Eylül 1999 öncesi sigortalı olanlar için emeklilik yaşı şartı kaldırılırken, hizmet süresi kadınlarda 20 erkeklerde 25 yıl olarak belirlendi. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar yaş dışındaki koşulları yerine getirerek emekli olabilecek. SSK’lılar kademeli prim gününe tabi olacak. Kademeli prim günü 5 binden başlayarak 5 bin 975 güne kadar çıkacak. EYT’liler için prim gününde kademeli sistem getiren teklif kafa karışıklığına neden oldu. Peki, Kademeli prim ne demek, EYT kademeli prim günü nedir? Kademeli prim şartı ne? Erkek Kadın kademeli prim tablosu…
2.02.2023Emekli
EYT prim günü tablosu! 2023 EYT yeni yaş ve EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? Kadın ve erkek SGK 4A prim gün sayısı hesaplama tablosu
EYT prim günü tablosu! 2023 EYT yeni yaş ve EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? Kadın ve erkek SGK 4A prim gün sayısı hesaplama tablosuEmeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesine yönelik yapılan açıklamaların ardından prim gün sayısı konusu gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada “SSK'lılar kademeli prim gününe tabi olacak ve kademeli prim günü 5 binden başlayarak 5 bin 975 güne kadar çıkacak.” İfadelerini kullandı. SGK tarafından yayımlanan tabloyla birlikte, sigortalılık süresi ve prim gün sayısı kolayca sorgulanıyor. Peki emekli olmak için kaç prim günü gerekecek, kadın ve erkek EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? İşte EYT prim tablosu ile SGK 4A prim gün sayısı ve yeni yaş hesaplama…
2.02.2023Emekli
EYT ile ilgili 'kod 8' uyarısı: Kıdem tazminatınız yanabilir! Dikkat çeken 10 gün detayı
EYT ile ilgili 'kod 8' uyarısı: Kıdem tazminatınız yanabilir! Dikkat çeken 10 gün detayıEmeklilikte Yaşa Yakılanlarla ilgili yasa teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar yaş dışındaki koşulları yerine getirerek emekli olabilecek. Emeklilikte ise kademeli prim günü aranacak. SGK Uzmanı Emin Yılmaz, EYT’deki kademeli prim günü uygulaması, teşvik için 10 gün detayı ve kod 8 hakkında bilgiler verdi.
1.02.2023Ekonomi
EYT başvuruları başladı mı, 2023 EYT başvuruları ne zaman başlayacak? EYT başvuru e-Devlet ekranı!
EYT başvuruları başladı mı, 2023 EYT başvuruları ne zaman başlayacak? EYT başvuru e-Devlet ekranı!Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili kanun teklifi, yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınacak. Peki, EYT başvuruları başladı mı, 2023 EYT başvuruları ne zaman başlayacak? EYT başvuru e-Devlet ekranı…
1.02.2023Emekli
EYT'de süresiz emeklilik detayı! Kademeli prim ile ilgili son dakika açıklaması
EYT'de süresiz emeklilik detayı! Kademeli prim ile ilgili son dakika açıklamasıEmekli olmak için gün sayan milyonları ilgilendiren gelişme! EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT’de yaş şartı kalkarken, kademeli prim gün sayısı ve çalışma yılı aynı kaldı. 5 bin prim günü üzerinden hesap yapanların planı değişti. Borçlanmayı bu hesaba göre yapanlar şimdi ne olacağını araştırıyor. EYT'lilere emeklilik yolu açan yasa tasarısının en dikkat çekici özelliklerinden birisi de süre sınırının olmaması. Bütün EYT'liler 'kazanılmış hak' olarak şartları tamamladıklarında yaş şartı olmadan emekli maaşına kavuşacak. Peki, düzenlemeden kimler yararlanacak, hesapları bozulanlar ne yapacak? İşte emeklilikte yaşa takılanlar için tüm ayrıntılar...
1.02.2023Emekli
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı, EYT meclise geldi mi sorularının yanıtı merak ediliyor. Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi ve EYT şartlarındaki detaylar belli oldu. AK Parti'den yapılan açıklamada EYT kanun teklifindeki detaylar belli oldu. Peki EYT prim şartı ne oldu? EYT 3600 günü kapsıyor mu? İşte EYT yasa teklifindeki 4 madde...
31.01.2023Emekli
EYT son dakika! 'Tarihi gün' dedi ve detayları açıkladı: 8 Eylül ve yaş şartı
EYT son dakika! 'Tarihi gün' dedi ve detayları açıkladı: 8 Eylül ve yaş şartıEmeklilikte yaşa takılanlarla ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Milyonların beklediği EYT düzenlemesi bugün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. EYT şartlarındaki detaylarla ilgili açıklama AK Parti’den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'ye ilişkin kanun teklifindeki detayları aktardı. Prim günü ve sigortalılık süresini tamamlayan herkes emekli olabilecek. Peki EYT ne zaman çıkacak? İlk maaşlar ne zaman yatacak? İşte 4 maddelik EYT teklifinin ayrıntıları...
30.01.2023Emekli
EYT'de kademeli prim gün şartı olacak mı? Uzman isim tek tek açıkladı
EYT'de kademeli prim gün şartı olacak mı? Uzman isim tek tek açıkladıEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)de merak edilenleri CNN Türk'te Ekonomist Muhammet Bayram ve osyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya yanıtladı. Bayram, "EYT'de başlangıç prim günü 5000 olacak, 5975'e çıkabilecek. Prim günü ve çalışma süresini dolduran emekli olacak." dedi.

Benzer Haber Etiketleri

Prim Günü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki prim günü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.