Prim Desteği

Prim Desteği

Son dakika prim desteği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan prim desteği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını prim desteği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Prim Desteği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan prim desteği gelişmeleri de dahil olmak üzere 983 prim desteği haberi bulunmuştur. Tüm prim desteği haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gençlere iş kurma fırsatı! Sigorta primi ve vergi teşviki 3 yıl sürecek
Gençlere iş kurma fırsatı! Sigorta primi ve vergi teşviki 3 yıl sürecekGenç girişimciler elde edecekleri yıllık kazancı ikinci vergi dilimine kadar olan kısmı için 3 yıl vergi ödemeyecek. Gençlerden ilk yıl sigorta primi alınmayarak 55 bin liranın üzerinde destek sağlanacak. Buna göre gençlerin bu yıl için 150 bin liraya kadar olan kazançları vergiden muaf olacak. Gelir İdaresi Başkanlığı genç girişimciler için vergi ve sigorta prim desteği rehberi yayınladı.
5.08.2023Ekonomi
Bakan Göktaş: Süresiz nafaka adil bir durum değil
Bakan Göktaş: Süresiz nafaka adil bir durum değilAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Süresiz nafaka gibi bir durum adil bir durum değil" dedi.
26.07.2023Gündem
İsveç'e tepkiler çığ gibi büyüyor! Provokatörün ifadesi ortaya çıktı! Bir skandal daha
İsveç'e tepkiler çığ gibi büyüyor! Provokatörün ifadesi ortaya çıktı! Bir skandal dahaİsveç'in başkenti Stockhlom’de bir caminin önünde Kur’an-ı Kerim yakma eylemine izin veren İsveç'e tepkiler çığ gibi büyürken bugün, provokasyonu yapan sahsın ifadesi ortaya çıktı. Skandala NATO'dan yanıt geldi, İsveç ve dünya basını gelişme hakkındaki son detayları manşete taşıdı.
30.06.2023Dünya
Meksika'da aşırı sıcaklardan ölenlerin sayısı 112’ye yükseldi
Meksika'da aşırı sıcaklardan ölenlerin sayısı 112’ye yükseldiMeksika'da son haftalarda etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 112'ye yükseldi.
30.06.2023Dünya
Ev sahibinin dikkati enkaz faresini yakalattı
Ev sahibinin dikkati enkaz faresini yakalattıDepremin vurduğu Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde ağır hasarlı evinin içinde tanımadığı 1 şahsı gören ev sahibinin dikkati, hasarlı evlerden hırsızlık yapan 1 şahsı yakalattı.
30.06.2023Yaşam
Emeklilik fırsatı! Prim desteği veriliyor, işte gerekli şartlar...
Emeklilik fırsatı! Prim desteği veriliyor, işte gerekli şartlar...Emekli olmak isteyen milyonları yakından ilgilendiriyor. Devlet desteği sağlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında, ev hanımlarının emekli olabileceğini duyurmuştu. Program çerçevesinde çalışmalar sürüyor. Türkiye'nin dört bir yanındaki binlerce ev hanımının yararlanabileceği söz konusu fırsata dair detaylar belli olmaya başladı. Ev kadınlarının sigorta primlerinin üçte biri devlet tarafından karşılanacak. İşte konun ayrıntıları...
30.06.2023Ekonomi
Emeklilik sistemi değişiyor! Erken emeklilik fırsatı, primleri devlet ödeyecek
Emeklilik sistemi değişiyor! Erken emeklilik fırsatı, primleri devlet ödeyecekEmeklilik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emeklilik sistemi değişiyor. Milyonlarca vatandaşa erken emeklilik hakkı geliyor. Emeklilik sisteminde yeni reformlar geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Türkiye Yüzyılı'nın ilk kabine toplantısı sonrası çalışmalara hız verdi. Yeni emeklilik sisteminde Bağ-Kur ile SSK primleri eşitlenecek. Esnaf 5 yıl erken emekli olacak. Farklı kurumlarda çalışanların 3,5 yıl kuralı kalkacak. Anneler ve ev kadınları için hem prim desteği verilecek hem de erken yaşta emeklilik hakkı gelecek. İşte emeklilik ile ilgili son flaş detaylar...
9.06.2023Emekli
Ticaret Bakanlığı'ndan 'etiket' uyarısı! Fiyat TL olacak
Ticaret Bakanlığı'ndan 'etiket' uyarısı! Fiyat TL olacakTicaret Bakanlığı, turistik bölgelerde fiyat etiketi kullanmayan esnafa uyarıda bulundu. Buna göre, turistik bölgelerde satılan ürünlere konulacak etiketlerde malın özelliği, vergiler dâhil satış fiyatı, birim fiyatı, fiyatın uygulanmaya başlandığı tarih, yerliyse “yerli malı” ibaresi yer alacak.
22.05.2023Ekonomi
Teminat iki katına çıkıyor! Prim desteği geliyor, fark devlet tarafından ödenecek
Teminat iki katına çıkıyor! Prim desteği geliyor, fark devlet tarafından ödenecekKahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketinin ardından DASK yeniden gündeme geldi. DASK’ın vereceği en yüksek teminatın 640 bin liradan 1 milyon 280 bin liraya çıkıyor. Teminatların iki katına çıkması ile birlikte vatandaşın zorunlu deprem sigortasına ödeyeceği prim de artacak. Bugün 100 metrekare konut için ödenen ortalama prim 708 lira. Teminatlar iki katına çıkınca; 1.416 lira prim ödenecek. Aradaki bu prim farkı, bir yıl boyunca Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacak. İşte konun detayları...
22.05.2023Gündem
Faturada yüzde 50 indirim müjdesi! 2022'den daha ucuz hale gelecek
Faturada yüzde 50 indirim müjdesi! 2022'den daha ucuz hale gelecekFaturaya yüzde 50 indirim geliyor. Hükümet milyonlarca çiftçinin sigortalı çalışmasını teşvik etmek ve kolay emeklilik için yeni uygulamaları devreye alıyor. Kayıtlı istihdama geçişi teşvik için özel prim dönemi uygulamasının ardından şimdi sosyal güvenlik prim desteği sağlanacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den de çiftçilerin girdi maliyetlerini düşürecek müjdeli haber geldi. Bakan Nebati, çiftçilere yönelik olarak su kullanım hizmet bedelinde yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı.
27.04.2023Ekonomi
Emeklilik için yeni fırsat! 3 bin 753 lira destek sağlanacak
Emeklilik için yeni fırsat! 3 bin 753 lira destek sağlanacakEmekli olmak isteyen on binlerce vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. On binlerce kişiye emekliliğin önü açılacak. Devletten prim desteği sağlanacak. Hükümet, küçük esnafın daha az primle emekli edecek bir model üzerinde çalışıyor. Küçük esnafın emekliliği için gerekli prim gün sayısını SGK'lı çalışanlarla eşitlemek için çalışma yapıyor. Yapılacak düzenlemeyle 10 ve altında personel çalıştıran işletmelerde Bağ-Kur'lular 9 bin gün yerine 7 bin 200 güne düşürülecek. Böylece 1.800 gün daha az primle 5 yıl erken emekli olmak mümkün olacak. Esnafın prim süresinin 7.200’e indirilmesi için çalışmalar sürerken, 5 puanlık prim teşviki ile 500 ila 3 bin 753 lira arasında destek sağlandı. Ayrıca 80 bin esnafa basit usule tabi olmanın da önü açıldı. İşte emeklilik ile ilgili dikkat çeken detaylar...
26.04.2023Emekli
EYT’de son dakika! Prim teşviği ile ilgili flaş detay: Devletten bin 500 lira destek
EYT’de son dakika! Prim teşviği ile ilgili flaş detay: Devletten bin 500 lira destekEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi yasalaştı. Milyonlarca kişi emekliliğe hak kazandı. Ancak bir yandan EYT’den yararlanıp çalışmaya devam edenler var. İşte bu çalışanlar için işverene yüzde beşlik prim desteği sağlanacak. EYT ile emekli olacakların yıllık izinle ilgili soruları da cevap buldu. Peki teşvik programında detaylar ne? İşte detaylar...
21.04.2023Emekli
Erken emeklilik geliyor! Devletten 12 bin 804 liralık prim desteği
Erken emeklilik geliyor! Devletten 12 bin 804 liralık prim desteğiEmeklilik ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Ev kadınlarına emekllik hakkıyla ilgili merak edilen soru yanıtlandı. Buna göre; emeklilik yaşı kadınlarda anne olma ve çocuk sayısına göre aşağı çekilecek. Ev kadınlarının isteğe bağlı sigorta primlerinin üçte birini devlet ödeyecek. Yapılacak emeklilik düzenlemesi ile kadınlar daha az ödeyerek daha erken emekli olabilecek. İşte milyonların merak ettiği detaylar...
15.04.2023Emekli
Sigorta prim desteğinde süre uzatılacak mı? Uzman isim açıkladı: Borçlar yapılandırıldı, istihdam arttı
Sigorta prim desteğinde süre uzatılacak mı? Uzman isim açıkladı: Borçlar yapılandırıldı, istihdam arttıİşçi - işveren milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren sigorta prim desteği dört yıl önce uygulanmaya başladı. Teşvikten borcu olmayan işverenlerin yararlanabilmesi sebebiyle, prim borcu bulunanlar, borcunu yapılandırdı. Hem SGK prim borçlarının ödenmesi hem de ilave istihdam yaratması dolayısıyla işsizlikle mücadeleye katkı sağlayan 7103 sayılı ilave istihdam teşviklerinde süre aralık ayında doldu. İşverenler bu sürenin uzatılmasını beklerken, uzmanlar belirsizliğin işsizliğe yol açabileceği uyarısında bulunuyor.
3.04.2023Ekonomi
Tarımsal destekleme ödemeleri hesaplara yatırılıyor
Tarımsal destekleme ödemeleri hesaplara yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 115 milyon 508 bin 658 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.
17.03.2023Ekonomi
SGK Başkan Vekili Kürşad Arat: EYT'lilerin maaşları 1 Mart’tan itibaren hesaplara yatacak
SGK Başkan Vekili Kürşad Arat: EYT'lilerin maaşları 1 Mart’tan itibaren hesaplara yatacakToplamda 4.8 milyon kişiyi etkilemesi beklenen EYT yasa teklifi, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyona sunulan etki analiz raporuna göre EYT’nin SGK’ya maliyeti 144.7 milyar TL olacak. Raporu sunan SGK Başkan Vekili Kürşad Arat, “Bu yıl EYT ile 2.2 milyon kişi emekli olabilecek. Bu kişilerin maaşları ileri bir tarihte bağlansa bile 1 Mart’tan itibaren hesaplanarak yatırılacak” dedi.
3.02.2023Ekonomi
Mehmet Günsür'ün acı günü!
Mehmet Günsür'ün acı günü!Ünlü oyuncu Mehmet Günsür, annesi Sibel Günsür’ü kaybetti.
3.02.2023Magazin
Fiyatı 50 bin dolar olarak belirlendi! Müzayede ile satılacak
Fiyatı 50 bin dolar olarak belirlendi! Müzayede ile satılacak2007 yılından kalma paketi açılmamış birinci nesil bir iPhone modeli 50 bin dolar değerleme ile müzayedede satışa sunulacak.
Cumhur İttifakı genişliyor mu? 'Herkese kapımız açık'
Cumhur İttifakı genişliyor mu? 'Herkese kapımız açık'Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ana gündem maddesi 14 Mayıs seçimleri ve Cumhur İttifakı’nın genişletilmesi oldu.
3.02.2023Gündem
Faturalardaki fahiş fiyat artışı için harekete geçildi! Ceza yağacak
Faturalardaki fahiş fiyat artışı için harekete geçildi! Ceza yağacakBirçok telefon kullanıcısı yüksek gelen faturalardan şikayetçi. Kampanyalardan yararlanan vatadanlar farklı gerekçelerle anlaştıkları tutarın üzerinde faturalarla karşılaşıyor. Telefon ve internet faturalarına yönelik vatandaşlardan gelen şikâyetlerin oranı toplam faturaların yüzde 1’ini aşarsa, şirketlere ceza kesmeye yönelik bir taslak düzenleme hazırlandı.
3.02.2023Ekonomi
EYT'de dev prim desteği! Emeklilik için büyük indirim
EYT'de dev prim desteği! Emeklilik için büyük indirimEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yaş şartının kaldırılması durumunda prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresi şartını sağladığı için 2.2 milyon kişi hemen emekli olabilecek. Emekli olup çalışmaya devam edenler için 4.7 milyarlık prim desteği sağlanacak. Toplamda 4.8 milyon kişiyi etkilemesi beklenen EYT yasa teklifi, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyona sunulan etki analiz raporuna göre EYT’nin SGK’ya maliyeti 144.7 milyar TL olacak. Raporu sunan SGK Başkan Vekili Kürşad Arat, “Bu yıl EYT ile 2.2 milyon kişi emekli olabilecek. Bu kişilerin maaşları ileri bir tarihte bağlansa bile 1 Mart’tan itibaren hesaplanarak yatırılacak” dedi. İşte EYT ile ilgili son dakika tüm detaylar...
3.02.2023Emekli
Borç yapılandırma müjdesi! Detaylar belli oldu: Yüzde 10 indirim
Borç yapılandırma müjdesi! Detaylar belli oldu: Yüzde 10 indirimHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir İş Dünyası Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu Borç yapılandırması hakkında konuşan Nebati, yapılandırmada vadenin 4 yıl olacağını belirtirken peşin ödemede yüzde 10 indirim sağlanacağını söyledi.
24.01.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'ya hızlı tren müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'ya hızlı tren müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Gemlik Büyükkumla Barajı, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Hizmet Binası, Dağyenice Doğal Yaşam Turizm Kompleksi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan, kuraklık yaşandığını belirterek ''Çare bizim de yaptığımız gibi baraj. Eğer barajlarınız olmazsa kuraklıkla mücadele edemezsiniz.'' dedi. Erdoğan, "Bandırma-Bursa-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı 2025 yılında hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.
21.01.2023Gündem
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattı
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, ekonomi gündemine ilişkin tüm detayları TRT Haber canlı yayınında değerlendirdi. Bilgin, "EYT düzenlemesini ocak ayı içerisinde Meclis'e takdim edeceğiz" dedi. Emekli olacakların ağırlıklı yaş ortalamasının 50'nin üzerinde olduğunu belirtti. EYT'nin maliyetinin 100 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.
29.12.2022Ekonomi
EYT'de müjdeli haber! Anlaşma sağlandı, işte yeni formül: Prim, yaş ve kredi desteği
EYT'de müjdeli haber! Anlaşma sağlandı, işte yeni formül: Prim, yaş ve kredi desteğiMilyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT'de detaylar birer birer netleşiyor. EYT ile ilgili gelişmeler devam ederken bir son dakika açıklaması daha geldi. EYT'de SGK prim farkı ve kıdem tazminatı müjdesi geldi. TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol canlı yayında Meclis'e bu ay gelmesi beklenen EYT düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Akkol ayrıca EYT ile ilgili 3 çözüm önerisine dikkat çekti. Peki, EYT'den emekli olan çalışabilecek mi? Prim desteği verilecek mi? SGK prim farkı ortadan kalkacak mı? İşte detaylar...
2.12.2022Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Prim Desteği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki prim desteği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.