Gazete Vatan Logo

Taşerona kadro verilecek mi? 90 bin taşerona kadro var mı?

3600 ek gösterge, ev hanımlarına prim desteği, SSK ve Bağkur prim eşitlemesi gibi önemli düzenlemeler dışında taşerona kadro da Meclis’in açılmasıyla yeniden gündeme geldi. KİT ve belediyelerde halen 90 bin civarında taşeron işçi, kadroya alınmayı bekliyor. 

Taşerona kadro verilecek mi? 90 bin taşerona kadro var mı?

86 maddelik torba yasanın 55 maddesi daha önce kabul edilmişti. Yasanın kalan maddelerinin kabul edilip edilmeyeceği merak edilirken taşerona kadro verilip verilmeyeceği de sorgulanıyor.  2018 yılında yapılan düzenlemeyle, kamuda çalışan taşeron işçilerin büyük bir kısmı kadroya alınmıştı.

Kabine toplantısı, terörle mücadele, İsrail'in son katliamı, Irak ziyareti gibi konuların yanı sıra ekonomik gelişmelere de odaklanacak. Bu kapsamda, 3600 ek gösterge torba yasa, ev hanımlarına emeklilik, Bağkur'da 7200 güne indirilen emeklilik gibi konular da kararların merakla beklenen konuları arasında yer alıyor. 

Taşerona kadro verilecek mi?

Yenişafak’ın haberine göre yaklaşık 90 bin taşeron işçisine kadro verilmesi planlanıyor ve bu çalışmaların Meclis'e sunulması bekleniyor.