Plaj

Plaj

Son dakika Plaj haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Plaj ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Plaj haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Plaj

haberleri sayfasında son dakika yaşanan plaj gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.560 plaj haberi bulunmuştur. Tüm plaj haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dünyanın sayılı uzun kumsallarından biri: Karataş Plajı
Dünyanın sayılı uzun kumsallarından biri: Karataş Plajı60 km’lik kumsal ile dünyanın sayılı uzun kumsallarından birine sahip olan Karataş; Ata Park Plajı, Port Marin Beach, Barınak Plajı, Mavi Kum Plajı, Orman Altı Plajı, Tuzla Plajı, Bahçe Plajı ve Harbiş kumsalları günübirlik tatilcilerin kullanabileceği ve denize girebileceği alanları oluşturmaktadır...
20.07.2024Adana
Hamile kadın ihaneti plajda ifşa etti! Suçüstü yakaladığı kocası ve sevgilisinin kılı kıpırdamadı
Hamile kadın ihaneti plajda ifşa etti! Suçüstü yakaladığı kocası ve sevgilisinin kılı kıpırdamadıKocasının ihanetini TikTok'ta bir video yayınlayarak duyuran genç kadın, kocası ve sevgilisini plajda yakaladı. Görüntüler sosyal medyada binlerce yorum aldı.
16.07.2024Dünya
Tatile gidecekler dikkat! Plajda bir günün maliyeti 1.500 TL
Tatile gidecekler dikkat! Plajda bir günün maliyeti 1.500 TLTatil planı yapanlar bütçelerine uygun tatil bölgelerini tercih ediyor. Konaklama fiyatlarının yüksek olması sebebiyle yerli turist farklı alternatifler alıyor. Öte yandan plajlara ödenen ücretler de cep yakıyor.. Bu yıl 17 milyon turistin gelmesinin beklendiği Antalya’da en çok tercih edilen plajlardan Konyaaltı Sahili’nde bir gün geçirmenin maliyeti, 1500 liradan başlıyor.
3.07.2024Ekonomi
Yunan hükümeti halk plajlarının ücretsiz olması için harekete geçti! Fırsatçıları şikayet ediyorlar
Yunan hükümeti halk plajlarının ücretsiz olması için harekete geçti! Fırsatçıları şikayet ediyorlarYunan hükümeti, işletmecilerin plajlara yasadışı şekilde ücretli şezlong ve masa yerleştirmelerini engellemek amacıyla Sahilim (MyCoast) adlı cep telefonu uygulamasını hayata geçirdi. Kurala uymayan işletmeler uygulama sayesinde hemen ihbar ediliyor.
27.06.2024Dünya
Halk plajlarında ücret mesaisi! Hepsi teker teker mercek altına alındı
Halk plajlarında ücret mesaisi! Hepsi teker teker mercek altına alındı‘Havlu heraketi’yle gündeme gelen özel beach’lerdeki şezlong ücretleri el yakarken, halk plajlarındaki ‘tarife' ise araştırmalar sonucu ortaya koyuldu. Bodrum’da 83 halk plajından 80’inde şezlong ve şemsiye ücreti alınmıyor. Kuşadası’nda da 401 bin 12 metrekarelik plajda ücret talep edilmiyor. Çeşme’deki halk plajlarına giriş ücretsiz ancak şezlong ve şemsiye için 200 TL isteniyor.
18.06.2024Gündem
Plajlar 500 lahmacun 1000 lira! Turizm cennetinde fiyatlar uçtu
Plajlar 500 lahmacun 1000 lira! Turizm cennetinde fiyatlar uçtuMuğla'nın Bodrum ilçesinde, deniz sezonu başlarken, özel plajlara giriş ücretleri 500 TL'den başlıyor, 3 bin TL'ye kadar çıkıyor. Özel plajlarda 1 lahmacun 100 ile 1000 TL, hamburger ise içindeki malzeme ve sunum hizmetine göre 450 ile 1000 TL arasında değişiyor.
11.06.2024Gündem
Kıyı işgalleri deniz açıldı: 40 bin lira fiyat veriyorlar!
Kıyı işgalleri deniz açıldı: 40 bin lira fiyat veriyorlar!Kıyıları parselleyen işletmeler denize kondurdukları localarla vatandaşın hakkını gasp ederken ekosisteme de zarar veriyor. ‘Localar yasaya aykırı’ diyen uzmanlar, cezalarının caydırıcı olmadığını vurguluyor.
5.06.2024Gündem
Tatil planı olanlar dikkat! Loca fiyatları 40 bin TL
Tatil planı olanlar dikkat! Loca fiyatları 40 bin TLKıyıları parselleyen işletmeler denize kondurdukları localarla vatandaşın hakkını gasp ederken ekosisteme de zarar veriyor. ‘Localar yasaya aykırı’ diyen uzmanlar, cezalarının caydırıcı olmadığını vurguluyor.
5.06.2024Gündem
Paris yaz olimpiyatları ne zaman, kaç ülke katılıyor? Türkiye olimpiyatlara katılacak mı?
Paris yaz olimpiyatları ne zaman, kaç ülke katılıyor? Türkiye olimpiyatlara katılacak mı?Paris Yaz Olimpiyat Oyunları için heyecan dorukta. 32 farklı ana spor dalından sporcuların performans sergileyeceği Yaz Olimpiyatlarının ne zaman olacağı, kaç ülkenin katılacağı sorgulanıyor. Peki, Paris yaz olimpiyatları ne zaman, kaç ülke katılıyor? Türkiye olimpiyatlara katılacak mı?
28.05.2024Şampiy10
Plajlardaki zararlı mikroorganizma tehdidine dikkat! Ayağına batan deniz kabuğundan bakteri bulaştı
Plajlardaki zararlı mikroorganizma tehdidine dikkat! Ayağına batan deniz kabuğundan bakteri bulaştıHavaların ısınmasıyla birlikte deniz sezonu açıldı. Ancak deniz tatili planı yaparken bazı sağlık risklerini göz ardı etmemek gerekiyor. ABD’de Güney Carolina’da yaşanan ve bir kişinin deniz kabuğuna basarak ‘vibrio’ bakterisiyle enfekte olduğu olay, bu risklerin ne kadar ciddi olabileceğini bir kez daha gösterdi. Peki deniz ve plajlarda hangi zararlı bakteriler yaşıyor? Bu bakterilerden korunmak için nelere dikkat etmek gerekiyor?
24.05.2024Gündem
Türkiye her yıl olduğu gibi bu sene de dünyada üçüncülüğünü korudu!
Türkiye her yıl olduğu gibi bu sene de dünyada üçüncülüğünü korudu!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından Türkiye'nin mavi bayrakta dünya 3'üncülüğünü koruduğunu belirtti. Bakan Ersoy, "Ülkemizden bu yıl 567 plaj, 27 marina, 18 turizm teknesi ve 9 bireysel yat mavi bayrak almaya hak kazandı. En çok mavi bayrak sahibi ülkeler sıralamasında dünya 3'üncülüğümüzü bu sene de koruyoruz" dedi.
23.05.2024Gündem
Bedava tatilin adresi olarak biliniyor! Lüks otellere komşuluğu bitiyor
Bedava tatilin adresi olarak biliniyor! Lüks otellere komşuluğu bitiyorAntalya'nın Aksu ilçesinin Kumköy sahili'nde bulunan lüks otellere komşu 'bedava tatilin adresi' olarak tanımlanan çardaklar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 'Sahilleri halka açacağız, kaçak yapılar yıkılacak' açıklamasıyla yeniden gündem oldu. Aksu Belediyesi, kasım ayında çardakları yıkıp, yeni bir proje ile sahilden uzakta tek tip yapı sistemine geçmeyi planlandığı ifade edildi.
22.05.2024Gündem
Bakanlık kıyı işgallerine karşı harekete geçti: Alo ihbar hattı geliyor
Bakanlık kıyı işgallerine karşı harekete geçti: Alo ihbar hattı geliyorHalka ait kıyıları işgal edip şezlong ve giriş ücreti adı altında fahiş fiyat uygulayanlara, kaçak yapılaşmalara ‘Alo İhbar Hattı’ geliyor. Bakan Özhaseki, “3-4 kişi çökmüş, büfemsi bir şey koymuş. Bir şezlonga git otur, bak kaç lira istiyor. İşgalcileri ihbar edin, gözlerinin yaşına bakmayacağız” dedi.
22.05.2024Gündem
Bakan Özhaseki, plajlardaki işgallere karşı harekete geçti!
Bakan Özhaseki, plajlardaki işgallere karşı harekete geçti!Plajlardaki kaçak yapıların önlenmesi için ‘Denizler Halkın’ projesini başlatan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlı Mehmet Özhaseki,turizm bölgelerindeki ‘kıyı işgaline’ yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. ‘Alo İhbar Hattı’ kuracaklarını açıkladı.
21.05.2024Gündem
Çevre Bakanı Özhaseki açıkladı! Sahillere yeni düzenleme geliyor..
Çevre Bakanı Özhaseki açıkladı! Sahillere yeni düzenleme geliyor..Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, sahilleri belirli bir kullanım sistemine bağlayacak çok önemli ve çok kapsamlı bir proje hazırlıyor.
20.05.2024Gündem
Bu sahillere giriş yasaklandı! Cezası 387 bin TL
Bu sahillere giriş yasaklandı! Cezası 387 bin TLNesli tehlike altındaki deniz kaplumbağalarının Akdeniz sahillerinde yuvalama yaptığı İztuzu, Patara, Çıralı gibi kumsallara, saat 20.00'den sabah 08.00'e kadar giriş yasaklandı. Ateş ve mangal yakmak, çadır kurmak, araçla girişin de yasak olduğu bu kumsalları geceleri deniz kaplumbağaları, gündüz insanlar kullanabilecek. Eylül sonuna kadar sürecek yasakları ihlal edenlere uygulanacak idari para cezası ise 387 bin 141 TL.
18.05.2024Gündem
Bakan Özhaseki, CNN TÜRK'te açıkladı: Bu yaz 'Denizler Halkındır' sloganıyla bir hareket başlatıyoruz
Bakan Özhaseki, CNN TÜRK'te açıkladı: Bu yaz 'Denizler Halkındır' sloganıyla bir hareket başlatıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Bakan Özhaseki "Biz bu yaz 'Denizler Halkındır' sloganıyla bir hareket başlatıyoruz" diyerek sahillerde tarama yaptırıldığını ve tüm kaçak yapıların tespit edilip yıkılacağını duyurdu. Ayrıca Bakan Özhaseki, deprem bölgesinde yıl sonuna kadar 200 bin konut teslim edileceğini de açıkladı.
18.05.2024Gündem
Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine gençlik kampı
Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine gençlik kampıAdana Büyükşehir Belediyesi, final sınavları öncesinde üniversite öğrencilerine yönelik doğa kampı düzenledi.
14.05.2024Adana
Antalya açıklarında endişeli anlar! Kaynağı tespit edildi
Antalya açıklarında endişeli anlar! Kaynağı tespit edildiAntalya'nın Körfezi'nde görülen denizanaları ve polen görüntüsü, vatandaşta korku ve paniğe neden olmasından sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleriyle Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, polen ve denizanalarının yoğun görüldüğü körfez açıklarında incelemeler yaptı.
9.04.2024Gündem
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! Ölüsü kıyıya vurdu
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! Ölüsü kıyıya vurduAntalya'nın Manavgat ilçesinde yeşil deniz kaplumbağası ölüsü kıyıya vurdu.Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve (DEKAFOK) Danışmanı Prof. Dr. Cengiz Deval, boynundan aldığı yara nedeniyle öldüğünü vurguladı.
3.04.2024Gündem
Sıcak havayı fırsat bildiler! Mart ayında deniz keyfi yaptılar
Sıcak havayı fırsat bildiler! Mart ayında deniz keyfi yaptılarMersin'in Erdemli ilçesindeki tarihi Kızkalesi bölgesine gelen yerli ve yabancı turistler, denize girip, güneşlendi.
17.03.2024Gündem
TFF'den Halil Umut Meler kararı! Resmen açıklandı
TFF'den Halil Umut Meler kararı! Resmen açıklandıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2024 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazanan hakemler listesini açıkladı. Ankaragücü-Rizespor maöında saldırıya uğrayan ve uzun süredir maç yönetmeyen Halil Umut Meler de listede yer aldı.
26.12.2023Süper Lig
Paris 2024 öncesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne Türk partner
Paris 2024 öncesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne Türk partnerE-ticaret platformu Trendyol, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)’nin resmi “E-Ticaret Hizmetleri Partner”i Trendyol oldu. İşbirliğinin, Türkiye’yle birlikte Avrupa ülkelerini de kapsayacağı belirtildi.
20.12.2023Diğer Sporlar
Antalya Lara Plajı'nda hortum! Vatandaşlarda panik yarattı
Antalya Lara Plajı'nda hortum! Vatandaşlarda panik yarattıAntalya'nın Lara bölgesindeki plajda çıkan hortum, güneşlenen ve denize girenlere korku dolu anlar yaşattı. Tatilciler sağa sola kaçışırken, o anlar cep telefonuyla görüntülendi.
12.11.2023Yaşam
Rus turistler kruvaziyerden inip Amasra'da denize girdi!
Rus turistler kruvaziyerden inip Amasra'da denize girdi!Rus turistler Amasra turizmine canlılık getirdi. Bartın'ın Amasra Limanı'na 21'inci kez yanaşan Astoria Grande' isimli kruvaziyerden inen Rus turistlerden bazıları, Bozköy Plajı'na gidip, denize girdi.
13.09.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Plaj ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki plaj haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.