Ösym Duyuru

Ösym Duyuru

Son dakika ÖSYM duyuru haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ÖSYM duyuru ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ÖSYM duyuru haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ösym Duyuru

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ösym duyuru gelişmeleri de dahil olmak üzere 217 ösym duyuru haberi bulunmuştur. Tüm ösym duyuru haberleri aşağıda listelenmiştir.
ÖSYM’den DGS uyarısı! DGS sınavı ne zaman? DGS başvurusu son tarih ne zaman?
ÖSYM’den DGS uyarısı! DGS sınavı ne zaman? DGS başvurusu son tarih ne zaman? ÖSYM’den DGS’ye başvuru yapacak adaylar için uyarı geldi. ÖSYM, 2022 DGS başvurusu için adayların bugün 23.59’a kadar başvurularını tamamlayabileceği duyuruldu. Peki, DGS sınavı ne zaman? DGS sınav ücreti ne kadar? DGS başvuru ücreti ödeme nasıl yapılır? DGS para yatırma hangi bankalardan yapılıyor? DGS son başvuru günü ne zaman? İşte detaylar…
23.05.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 DİB MBSTS için geç başvurular başladı!
ÖSYM duyurdu! 2022 DİB MBSTS için geç başvurular başladı!ÖSYM’den 2022 DİB MBSTS geç başvuru günü hatırlatması! 2022 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2022-DİB MBSTS) için geç başvuruları başladı. ÖSYM, 2022 DİB MBSTS başvurusu yapacak adayların internet üzerinden saat 23.59’da kadar başvurularını tamamlamaları uyarısında bulundu. Peki, 2022 DİB MBSTS başvurusu nasıl yapılır? 2022 DİB MBSTS başvuru ne zaman sona erecek? 2022 DİB MBSTS sınavı ne zaman? İşte ÖSYM MBSTS başvuru ekranı!
10.02.2022Eğitim
YKS başvuru süresi yarın sona eriyor! Flaş değişiklik...
YKS başvuru süresi yarın sona eriyor! Flaş değişiklik...Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor. Yarın son gün. ÖSYM tarafından bu yıl yeni uygulama başlatıldı. Daha önce yapılmayan bir yenilik hayata geçirildi. Öğrenciler T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi ile yapabilecekler. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adayları için büyük kolaylık sağlanacak.
1.03.2021Eğitim
YKS ile ilgili flaş açıklama! Adayların...
YKS ile ilgili flaş açıklama! Adayların...Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. YKS'ye girecek adaylar için uyarı yapıldı. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 4 Şubat’ta başladı. 2 Mart Salı günü sona erecek başvurular için rehberlik uzmanlarından önemli uyarılar geldi. Uzmanlar, adayların işlemlerini son güne bırakmamalarını hatırlattı.
17.02.2021Eğitim
MEB duyurdu! Ve başladı, bugünden itibaren...
MEB duyurdu! Ve başladı, bugünden itibaren...MEB’den flaş karar! Binlerce öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Öğrenciler için fırsat niteliğinde bir yeniliğe imza atıldı. Bugün itibarı ile başladı. 11 Haziran tarihine kadar devam edecek. İsteyen tüm öğrenciler ücretsiz olarak yararlanabilecek. YKS’ye girecek adaylar için 'YKS İnteraktif Soru Çözümleri Platformu’ oluşturuldu. Tüm adaylara açık platformda canlı yayında sorulan sorulara öğrenciler yanıt verebilecek.
8.02.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yarın saat 15.00'te...
MEB resmen duyurdu! Yarın saat 15.00'te...Binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor. MEB tarafından resmen duyuruldu. Yarın başlıyor. Çok önemli yenilik. Bakan Selçuk da sosyal medyadan detayları paylaştı. YKS'ye girecek adayları yakından ilgilendiren bilgilendirmede Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hazırlanan "interaktif" sorular ile ilgili bilgi verdi.
7.02.2021Eğitim
Öğrenciler merakla bekliyordu! Bugün başladı
Öğrenciler merakla bekliyordu! Bugün başladıBinlerce öğrenci bekliyordu. ÖSYM’den flaş karar! Bugün başladı. Daha önce yapılmayan bir yenilik hayata geçirildi. Öğrenciler T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi ile yapabilecekler. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adayları için büyük kolaylık sağlanacak.
4.02.2021Eğitim
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2021! İşte KPSS 2020/7 tercih kılavuzu
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2021! İşte KPSS 2020/7 tercih kılavuzuÖSYM duyurdu ve başvuru kılavuzunu yayınladı. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için süreç başladı. 2 bin 347 memur için listeler tek tek açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığına KPSS-2020/7 tercih kılavuzuna göre yeniden yerleştirme yapılacak. ÖSYM'nin duyurusuna göre, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları için belirlenen son tarih 27 Ocak 2021. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı!
ÖSYM duyurdu! 2020 KPSS ortaöğretim geç başvuruları başladı!
ÖSYM duyurdu! 2020 KPSS ortaöğretim geç başvuruları başladı!KPSS ortaöğretim sınavı geç başvuruları başladı. ÖSYM'den yapılan açıklamada, 2020 KPSS Ortaöğretim için geç başvuru sürecinin 9 Ekim'de tamamlanacağı hatırlatıldı. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? 2020 KPSS ortaöğretim geç başvuruları ne zaman? İşte KPSS Ortaöğretim sınavı ile ilgili ÖSYM'nin açıklaması...
8.10.2020Eğitim
Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır? YKS tercih sonuçları ile ilgili detaylar
Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır? YKS tercih sonuçları ile ilgili detaylarÜniversitelerin kayıt tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte YKS tercih sonuçları da merakla bekleniyor. Üniversite tercihlerini tamamlayan yüzbinlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır? YKS tercih sonuçları bugün açıklanır mı? İşte YKS tercih sonuçları ile ilgili detaylar...
21.08.2020Eğitim
ÖSYM '2017 Sınav Takvimi Geç Başvuru Günü' için duyuru yaptı
ÖSYM '2017 Sınav Takvimi Geç Başvuru Günü' için duyuru yaptıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları "Geç Başvuru Günleri" hakkında duyuru yaptı.
21.05.2017Eğitim
2016 KPSS Sınav giriş yerleri açıklandı!
2016 KPSS Sınav giriş yerleri açıklandı!2016 KPSS sınavına kısa bir süre kala ÖSYM tarafından sınav giriş yerleri açıklandı. Binlerce öğrencini için büyük önem taşıyan 2016 KPSS sınavı için giriş yerleri açıklandı! 2016 KPSS sınav giriş yerleri ve sınav öncesinde dikkat edilmesi gereken tüm detaylar haberimizde...
12.05.2016Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 DGS için geç başvurular başladı! DGS geç başvuru ücreti ne kadar?
ÖSYM duyurdu! 2022 DGS için geç başvurular başladı! DGS geç başvuru ücreti ne kadar?ÖSYM’den 2022 DGS başvuru duyurusu! ÖSYM, 2022 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geç başvuruların başladığını duyurdu. Dikey Geçiş Sınavı başvuruları ÖSYM’nin sistemine giriş yapıldıktan sonra gerçekleştirilebiliyor. Peki, DGS geç başvuru nasıl yapılır? DGS geç başvuru ücreti ne kadar? DGS geç başvuru ne zaman bitiyor? DGS geç başvuru hangi bankalara yatırılacak? İşte DGS geç başvuru süreci…
31.05.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2021-YDUS Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanı tercihleri başladı! İşte YDUS pediatri tercih ekranı!
ÖSYM duyurdu! 2021-YDUS Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanı tercihleri başladı! İşte YDUS pediatri tercih ekranı!ÖSYM duyurdu! Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-YDUS 2. Grup) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanı için tercih işlemleri başladı. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabilecek. Peki, YDUS tercihleri nasıl yapılır? YDUS kontenjanları açıklandı mı? YDUS taban puanları belli oldu mu? YDUS pediatri tercihleri başladı mı? ÖSYM YDUS pediatri tercih ekranı!
14.05.2022Eğitim
ÖSYM’den İSG adaylarına geç başvuru günü hatırlatması! 2022 İSG başvurusu ne zaman bitiyor?
ÖSYM’den İSG adaylarına geç başvuru günü hatırlatması! 2022 İSG başvurusu ne zaman bitiyor? ÖSYM’den 2022 İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı’na (2022-İSG/1) girecek olan adaylar için geç başvuru günü hatırlatması geldi. Adaylar geç başvurularını, saat 23:59’da kadar yapabilecek. Peki, 2022 İSG başvurusu ne zaman bitiyor? İSG geç başvuru ücreti ne kadar? 2022 İSG başvurusu nasıl yapılır? İşte 2022 İSG başvuru ekranı!
12.04.2022Eğitim
AUZEF sınav giriş belgesi yayınlandı mı, ne zaman yayınlanacak 2022? İÜ AUZEF bahar dönemi arası sınavı giriş belgesi nasıl alınır, nereden çıkarılır?
AUZEF sınav giriş belgesi yayınlandı mı, ne zaman yayınlanacak 2022? İÜ AUZEF bahar dönemi arası sınavı giriş belgesi nasıl alınır, nereden çıkarılır?AUZEF sınav giriş belgesi yayınlandı mı, nasıl çıkarılır, nereden alınır? AUZEF öğrencileri sınav hazırlıklarına devam ederken, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, Bahar Dönemi ara (vize) sınavlarının giriş belgelerinin yayınlanıp yayınlanmadığını araştırıyor. 16-17 Nisan 2022 AUZEF Ara (Vize) Sınavı giriş belgesi nasıl alınır, AUZEF sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?
8.04.2022Eğitim
ÖSYM’den ALES adayları için geç başvuru günü hatırlatması! ALES sınavı ne zaman?
ÖSYM’den ALES adayları için geç başvuru günü hatırlatması! ALES sınavı ne zaman?ÖSYM duyurdu! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 17 Nisan’da gerçekleştirilecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022 ALES/1) için geç başvuru süreci başladı. Peki, Ales başvurusu nasıl yapılır? Ales sınavı ne zaman? Ales geç başvuru ne zaman bitiyor? Ales geç başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar…
15.03.2022Eğitim
2022-DİB-MBSTS sınava giriş belgeleri erişime açıldı!
2022-DİB-MBSTS sınava giriş belgeleri erişime açıldı!Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2022-DİB-MBSTS) sınav yerleri belli oldu. ÖSYM, 2022-DİB-MBSTS giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu. Adaylar, sınava giriş belgelerini T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler. Peki, 2022-DİB-MBSTS sınav yerleri belli oldu mu? 2022-DİB-MBSTS sınava giriş belgesi alma ekranı!
2.03.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü sınavı geç başvurusu başladı!
ÖSYM duyurdu! Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü sınavı geç başvurusu başladı!ÖSYM, 3 Nisan 2022 tarihinde uygulanacak Adalet Bakanlığı icra müdür ve icra müdür yardımcılarını seçme sınavı için geç başvuru günü uyarısı yaptı. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet üzerinden yapabilecek. Peki, Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü sınavı başvurusu nasıl yapılır? İcra Müdürlüğü geç başvuru sınav ücreti ne kadar? İcra Müdürlüğü sınav başvuru şartları ne? İşte detaylar…
ÖSYM duyurdu! e-YDS 2022/3 İngilizce sınavı başvuruları alınmaya başlandı!
ÖSYM duyurdu! e-YDS 2022/3 İngilizce sınavı başvuruları alınmaya başlandı!ÖSYM duyurdu! e-YDS 2022/3 İngilizce sınavı başvuruları başladı. 19 Mart’ta Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'da yapılacak e-YDS 2022/3 İngilizce sınavı başvurular ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden yapılacak. Peki, YDS başvurusu nasıl yapılır? e-YDS 2022 başvuru şartları ne? e-YDS 2022 başvuru ekranı!
23.02.2022Eğitim
ÖSYM’den 2022 YÖKDİL/1 için geç başvuru hatırlatması!
ÖSYM’den 2022 YÖKDİL/1 için geç başvuru hatırlatması!ÖSYM'nin Twitter hesabından 2022 YÖKDİL/1 geç başvurularına ilişkin duyuru yapıldı. Duyuruda, 2022 YÖKDİL/1 için geç başvuru tarihinin 8 Şubat Salı günü olduğu hatırlatıldı. Peki, 2022 YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL ücret ödeme nasıl yapılır? İşte ÖSYM aday işlemleri sistemi!
8.02.2022Eğitim
Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı! Tercihler ne zaman, nasıl ve nereden yapılır? KPSS-2021/9 kılavuzu yayınlandı!
Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı! Tercihler ne zaman, nasıl ve nereden yapılır? KPSS-2021/9 kılavuzu yayınlandı!Ticaret Bakanlığı personel alımı tercihleri nasıl yapılır? Ticaret Bakanlığı personel alımı hakkında yapılan aramalar KPSS-2021/9 kılavuzunun yayınlanmasıyla arttı. Ticaret Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman, nerede ve nasıl yapılır?
DGS ek tercih kayıtları ne zaman? DGS üniversite kayıtları nasıl yapılır?
DGS ek tercih kayıtları ne zaman? DGS üniversite kayıtları nasıl yapılır?2021 DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. İlk yerleştirmede herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar boş kontenjanlar için başvurularını yaptı ve ek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekledi. Merakla beklenen DGS ek tercih sonuçları açıklandı. Peki, DGS üniversite kayıtları ne zaman, DGS ek tercih kayıtları nasıl yapılır?
27.10.2021Eğitim
KPSS kaçta bitiyor? KPSS'den en erken kaçta çıkılır?
KPSS kaçta bitiyor? KPSS'den en erken kaçta çıkılır?2021 KPSS ÖABT (Öğretmenlik ve Alan Bilgisi Testi) sınavı bugün gerçekleştiriliyor. Adaylar sabah saatlerinden itibaren sınav salonlarının olduğu okullara akın etti. KPSS'nin Öğretmenlik ve Alan Bilgisi Testi'nin süresi merak ediliyor. Peki, KPSS kaçta bitiyor? KPSS'den en erken kaçta çıkılır? KPSS ÖABT kaç dakika? İşte detaylar...
15.08.2021Gündem
MEB harekete geçti ve tarih belli oldu! 27 Ağustos...
MEB harekete geçti ve tarih belli oldu! 27 Ağustos...Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca kişinin beklediği açıklamayı yaptı. MEB tarafından 81 ile gönderilen yazıda 020-2021 Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu güncellendiği belirtildi. Kurslar 27 Ağustos'ta bitecek... Öte yandan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na ilişkin eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri 6 Temmuz saat 16.00'da sona erecek. Adayların değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini onaylamaları gerekiyor.
29.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ösym Duyuru ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ösym duyuru haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.