Öğretmenlik

Öğretmenlik

Son dakika öğretmenlik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan öğretmenlik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını öğretmenlik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğretmenlik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan öğretmenlik gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.533 öğretmenlik haberi bulunmuştur. Tüm öğretmenlik haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB duyurdu! 2022 alan değişikliği başvuru takvimi açıklandı!
MEB duyurdu! 2022 alan değişikliği başvuru takvimi açıklandı!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı! 2022 yılı alan değişikliği duyurusu yayınlandı! Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler için alan değişikliği yapacak olanlar için başvuru takvimi açıklandı. Yayınlanan takvime göre, alan değişikliği başvuruları şubat ayında başlayacak. Atama sonuçları 1 Mart’ta açıklanacak. Peki, 2022 Alan değişikliği başvuruları ne zaman? 2022 Alan değişikliği şartları ne? 2022 Alan değişikliği kontejanları belli oldu mu? İşte 2022 Alan değişikliği başvuru takvimi!
17.01.2022Eğitim
Memur olmak isteyenler için yeni ilanlar açıldı! İşte memur ve sözleşmeli personel kadroları...
Memur olmak isteyenler için yeni ilanlar açıldı! İşte memur ve sözleşmeli personel kadroları...Memur ve sözleşmeli personel olmak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor. Yeni ilanlar açıldı ve İŞKUR üzerinden duyuruldu. İtfaiyeden zabıtaya, mühendisten hizmetliye, psikologdan veterinere kadar birçok alanda yeni ilan açıldı. Memur olmak isteyenler yeni açılan kadrolara başvuru yaparak atamalarını gerçekleştirebiliyor. Devlet hem kadrolu hem de sözleşmeli personel için her ay düzenli olarak yeni kadrolarını İŞKUR üzerinden duyuruyor. İşe başlayan memurlar ise en düşük 6429 lira maaş alıyor. İşte memur ve sözleşmeli personel kadroları ve alacakları maaşlar...
17.01.2022Memur
Memur ve emekliye ek zam ne zaman Meclis’e geliyor? Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi ne zaman yasalaşacak? İşte Meclis gündemi!
Memur ve emekliye ek zam ne zaman Meclis’e geliyor? Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi ne zaman yasalaşacak? İşte Meclis gündemi!Memura verilen yüzde 2.5 ek zam için gözler Meclis’e çevrildi. Memur ve emekli zammı, Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Bireysel Emeklilik Sistemi'nde devlet katkısının yükseltilmesi TBMM’de görüşülecek. Meclis, bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesaisini sürdürecek. Peki, Memur ve emekliye ek zam ne zaman Meclis’e geliyor? Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi ne zaman yasalaşacak? İşte Meclis gündemi!
16.01.2022Gündem
HDP'li Güzel hakkında flaş gelişme! Hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecek
HDP'li Güzel hakkında flaş gelişme! Hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecekTBMM Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Adalet-Anayasa Karma Komisyonu ise öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin iki ayrı fezlekeyi görüşecek.
16.01.2022Siyaset
Maaşlar 2.000 TL artacak! MEB harekete geçti, Meclis'te kabul edildi, tamamen değişiyor
Maaşlar 2.000 TL artacak! MEB harekete geçti, Meclis'te kabul edildi, tamamen değişiyorMaaşlarda 1.000 ile 2.000 lira arasında artış olacak. TBMM'de kabul edildi. Detaylar belli oldu. Binlerce kişi bekliyordu. MEB harekete geçti. Tüm öğretmenleri çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Meclis Komisyonu’ndan geçen Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi’ne göre öğretmenlik, öğretmen, uzman ve başöğretmen olmak üzere üç kariyer basamağına ayrılacak. Her unvan için ayrı ayrı derece verilecek.
Öğretmenlik Meslek Kanun Teklifi kapsamı ne? Ne zaman yürürlüğe girecek? Aday öğretmenliğe atanabilmek için şartlar ne?
Öğretmenlik Meslek Kanun Teklifi kapsamı ne? Ne zaman yürürlüğe girecek? Aday öğretmenliğe atanabilmek için şartlar ne? Öğretmenlik Meslek kanun Teklifi Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edildi. AK Parti Konya milletvekili Orhan Erdem ve 57 AK Parti milletvekilinin imzasıyla verilen Öğretmenlik Meslek Kanun Teklifi TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Peki, Öğretmenlik Meslek Kanun Teklifi kapsamı ne? Ne zaman yürülüğe girecek? Öğretmenlik Meslek kariyeri kaç basamak olacak? İşte öğretmenlik Meslek Kanun Teklifi…
11.01.2022Memur
Öğrencisinin kulağını çekerek yaralayan öğretmene hapis talebi
Öğrencisinin kulağını çekerek yaralayan öğretmene hapis talebiKüçükçekmece’de kulağından çektiği öğrencisini yaralayan öğretmen Mustafa Çalışır hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame kapsamında öğretmenin 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
11.01.2022Yaşam
Öğretmenleri ilgilendiren kanun teklifi resmen kabul edildi! Maaşları artacak!
Öğretmenleri ilgilendiren kanun teklifi resmen kabul edildi! Maaşları artacak!Öğretmenliği kariyer meslek haline getiren, “Öğretmenlik Meslek Kanunu” TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edildi.
10.01.2022Gündem
15 bin öğretmen atama takvimi ve öğretmen ataması branş dağılımı belli mi? Öğretmen ataması son durum!
15 bin öğretmen atama takvimi ve öğretmen ataması branş dağılımı belli mi? Öğretmen ataması son durum!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mesleki Eğitim Merkezleri Açılışı'nda yaptığı konuşmada "İnşallah bu ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapıyoruz." İfadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından 15 bin öğretmen atama takvimi ile 15 bin öğretmen ataması branş dağılımı hakkındaki aramalar arttı. İşte öğretmen ataması son durum…
10.01.2022Memur
MEB'den son dakika açıklaması! Öğretmenlerle ilgili flaş gelişme! Ve başladı, değişiyor
MEB'den son dakika açıklaması! Öğretmenlerle ilgili flaş gelişme! Ve başladı, değişiyorMEB'den son dakika açıklaması! Milyonlarca öğretmeni kapsıyor. Öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili flaş gelişme. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda 'Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri başladı. Teklifte öğretmen haklarıyla ilgili birçok madde bulunuyor.
10.01.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları!
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları!15 bin sözleşmeli öğretmenlik ataması ile ilgili süreç devam ediyor. Binlerce aday, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesi MEB'in internet sitesinde yayınlanmıştı. Yayınlanan kontejan dağılımına göre, en çok atama yapılacak branşlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları...
10.01.2022Eğitim
Eğitim-Bir-Sen memura ek zammı yetersiz buldu
Eğitim-Bir-Sen memura ek zammı yetersiz bulduEğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, memura verilen yüzde 2,5 ek zammı yeterli bulmadıklarını ifade ederek, “Bu oran belki ateşi alır ancak közü söndürmez” dedi.
9.01.2022Memur
MEB'den okullarla ilgili flaş karar! Resmen belli oldu, yüz yüze eğitim ve yarıyıl tatili...
MEB'den okullarla ilgili flaş karar! Resmen belli oldu, yüz yüze eğitim ve yarıyıl tatili...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB yeni kararı resmen duyurdu. Yüz yüze eğitim ve yarıyıl tatiliyle ilgili flaş gelişme. Resmen belli oldu. Okullar kapanacak mı? Uzaktan eğitim yeniden mi başlayacak? Milyonlarca öğrenci bu soruların yanıtını merak ediyordu. Açıklamalar peş peşe geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim ile ilgili kararı açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında yarıyıl tatilinin öne alınıp alınmayacağı ve yüz yüze eğitim konularında açıklama yaptı. Bakan Özer, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: Yüz yüze eğitme ara verip uzaktan eğitim en üst teknoloji ile devam etsek bile diğer bahsetmiş olduğum kayıpları telafi etmemiz mümkün değil. Sık sık illerimiz geziyorum. Her sınıfta öğrencilerimize soruyorum, ‘okulları kapatalım mı?’ herkes ‘hayır’ diyor. Omicrona karşı duyarsız olduğumuz anlamına gelmiyor bu. İki hafta sonra tatil devreye girecek. Ara tatili bir hafta öne almak gibi bir plan yok. Öte yandan Sağlık Bakanı Koca da koronavirüs salgınında son durumu paylaşarak yüz yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koca, "Okullarımızda maske kullanımı, hijyen kurallarına uyum ve ortam havalandırma kurallarına tam uyum gerekmektedir. Okullarımızda yüz yüze eğitim devam edecektir." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...
6.01.2022Gündem
Yüz yüze eğitimle ilgili flaş açıklama! Milli Eğitim Bakanı Özer resmen duyurdu
Yüz yüze eğitimle ilgili flaş açıklama! Milli Eğitim Bakanı Özer resmen duyurduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK ekranlarında Hande Fırat ile Gece görüşü programında eğitime dair güncel gelişmeleri değerlendirdi. Bakan Özer'in açıklamaları ile herkesin merak ettiği 'yüze yüze eğitime ara verilecek mi?' sorusu da cevap buldu.
6.01.2022Eğitim
Nafaka kalktı mı? Yeni nafaka yasası ne zaman yürürlüğe girecek? Nafakada son durum!
Nafaka kalktı mı? Yeni nafaka yasası ne zaman yürürlüğe girecek? Nafakada son durum!TBMM mesaine başlarken, nafaka düzenlemesi konusu da yeniden gündeme geldi. Yurt genelindeki binlerce vatandaş merakla nafaka düzenlemesinin akıbetini sorguluyor. Arama motorları aracılığıyla nafaka kalktı mı, yeni nafaka yasası ne zaman yürürlüğe girecek? sorularına yanıt aranıyor. İşte nafakada son durum…
5.01.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! MEB'den flaş karar, binlerce öğrenci alacak, 2.125 TL
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! MEB'den flaş karar, binlerce öğrenci alacak, 2.125 TLMilli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu. MEB harekete geçti. Bakan Özer güzel haberin detaylarını paylaştı. Binlerce öğrenci alacak. Asgari ücret zammı ile birlikte artış oldu. Bu sene 2.125 TL ödenecek. Milli Eğitim Bakanı Özer yüz yüze eğitim süreci ile ilgili gelinen son durumu açıkladı. Okul öncesi eğitimden meslek liselerine, öğretmenlik kanunundan okullar arası eşitliğe kadar pek çok konuda bilgi veren Özer meslek liseleri ile ilgili, "Mesleki eğitim merkezleri hem işveren hem de öğrenciler için çok cazip hale geldi. Artık mesleki eğitim merkezindeki öğrenciler ilk üç yılda yeni asgari ücrete göre yaklaşık 1.400 TL, son yıl ise 2.125 TL civarı ücret alacaklar. Her yıl asgari ücret arttığında bu ücret de artacak. Ayrıca tüm öğrencilerin iş kazalarına ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanmasına devam edilecek. Bu düzenlemeyle artık aradığım elemanı bulamıyorum mazereti işveren açısından kalmadı. Bu dönüşüm mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayılarına da yansıdı. Mesleki eğitim merkezlerinde iki ay önce öğrenci sayısı 159 bin iken şu an itibariyle 235 bine yükseldi. Yani çok kısa sürede öğrenci sayısı yaklaşık yüzde 50 arttı. Yeni düzenlemeyle sağlanan bu imkânlar duyuldukça bu sayının çok daha yükseleceğine inanıyorum." diye konuştu.
4.01.2022Eğitim
Kabine Toplantısı kararları 3 Ocak! Kabine Toplantısında hangi kararlar alındı, okullar kapanacak mı 2022?
Kabine Toplantısı kararları 3 Ocak! Kabine Toplantısında hangi kararlar alındı, okullar kapanacak mı 2022?Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda memurlara ek zammı yüzde 7.5 olarak açıkladı. Erdoğan, en düşük emekli maaşını ise 2500 lira olarak duyurdu. Peki, Kabine Toplantısında hangi kararlar alındı, okullar kapanacak mı 2022? İşte 3 Ocak Kabine Toplantısı kararları…
3.01.2022Gündem
Emeklilere, memurlara zam müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu...
Emeklilere, memurlara zam müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu...Emeklilere, memurlara zam müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası canlı yayında tek tek açıkladı. Erdoğan, "Memurlarımızın maaşlarında Temmuz-Aralık ayı farkı ve toplu sözleşme gereği olarak toplamda %28 oranında bir artış yaptık. Böylece memurlarımızın maaş artış oranını %30,5'a çıkartarak onlara ilave destek sağlamış oluyoruz. Emeklilerimizi maaşında ise genel olarak enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. Hiçbir emeklimiz 2500 liranın altında maaş almayacak." dedi.
3.01.2022Gündem
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, uzaktan eğitim...
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, uzaktan eğitim...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim ile ilgili yeni açıklama geldi. MEB resmen duyurdu. Bakan Özer milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren gelişmeleri tek tek sıraladı. Koronavirüs salgınında yeni varyantların ortaya çıkmasının ardından birçok üniversite belirli bir süre için online eğitim kararı almıştı. Benzer bir uygulamanın ilkokul, ortaokul ve liseler içinde uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Özer yüz yüze eğitim ile ilgili merak edilen detaylara açıklık getirdi. Özer şu anda okullarda yüz yüze eğitime ara verilip yeniden uzaktan eğitime geçilmesinin gündemde olmadığını açıkladı. Öte yandan yardımcı kaynak sorunun çözüldüğünün altını çizen Özer, "Sadece öğrenme kayıpları değil, öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik kapsamlı psikososyal eğitim destek programlarını da hayata geçirdik. Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarını aktif hale getirdik. Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıflara ve lise 10, 11 ve 12. sınıflara yönelik bu kurslar başarılı bir şekilde devam ediyor. Diğer taraftan ilkokul 3 ve 4. sınıflara yönelik telafi destek programı İYEP’i başlattık. İnşallah ikinci dönemde bu kapsama ilkokul ikinci sınıfları da almayı planlıyoruz. Ve en önemlisi yardımcı kaynak destek programı başlattık." diye konuştu.
3.01.2022Eğitim
Ankara'da otomobil takla attı! 5 öğretmen yaralı
Ankara'da otomobil takla attı! 5 öğretmen yaralıAnkara'da, kontrolden çıkıp, refüje çarparak takla atan otomobildeki aynı okulda görevli 5 öğretmen, yaralandı.
31.12.2021Gündem
Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman yürürlüğe girecek? Öğretmen meslek kanunu teklifi içeriği nedir, taslağı?
Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman yürürlüğe girecek? Öğretmen meslek kanunu teklifi içeriği nedir, taslağı?Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi ne içeriyor, meslek kanunun içeriği ne? Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, ne zaman çıkar?
31.12.2021Memur
Öğretmen maaşlarına zam geliyor! 2 bin lira...
Öğretmen maaşlarına zam geliyor! 2 bin lira...Öğretmen milyonları kapsıyor. Öğretmen maaşlarına zam geliyor. AK Parti,12 maddelik "Öğretmenlik Meslek Kanunu'na" ilişkin yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifle; öğretmenliği kariyer haline getiren düzenleme, uzman, başöğretmenlik ünvanı da vererek maaşlarına bin ve 2 bin TL artış vermeyi öngörüyor.
31.12.2021Eğitim
Alan değişikliği 2022 takvimi! Öğretmen alan değişikliği ne zaman, başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdi?
Alan değişikliği 2022 takvimi! Öğretmen alan değişikliği ne zaman, başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdi? Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği takvimi açıklandı. Alan değişikliği için başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak. Peki, Öğretmen alan değişikliği başvurusu nasıl yapılır, alan değişikliği şartları nelerdir? İşte alan değişikliği 2022 takvimi!
30.12.2021Memur
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Meclis’e sunulan kanunun içeriği ve taslağı ne, öğretmen meslek kanunu ne zaman çıkacak?
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Meclis’e sunulan kanunun içeriği ve taslağı ne, öğretmen meslek kanunu ne zaman çıkacak?Öğretmenlik Meslek Kanunun içeriği ve taslağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, öğretmenlerin merakla beklediği teklifle ilgili "Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir" sözlerine yer vererek kanunun Meclis’e geldiğini aktardı. Söz konusu gelişmenin ardından öğretmen meslek kanunu nedir, ne demek? Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman çıkacak? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı. İşte TBMM’ye sunulan Öğretmenlik Meslek Kanunu içeriği ve taslağı ile yeni öğretmenlik kararları…
30.12.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: Yeni kanun teklifi TBMM'ye sunuldu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: Yeni kanun teklifi TBMM'ye sunuldu!Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda milyonlarca öğretmene müjdeli haberi verdi.
29.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ÖğretmenMEB açıklamaMEBmeb son dakikayüz yüze eğitim

Öğretmenlik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki öğretmenlik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.