Öğretmenlik

Öğretmenlik

Son dakika öğretmenlik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan öğretmenlik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını öğretmenlik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğretmenlik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan öğretmenlik gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.702 öğretmenlik haberi bulunmuştur. Tüm öğretmenlik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Özer resmen duyurdu: Eylül ayı içerisinde...
Bakan Özer resmen duyurdu: Eylül ayı içerisinde...Sakarya’da 2022-2023 eğitim öğretim hazırlık toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzman ve başöğretmenlik eğitimleri bittikten sonra örnek kitapçıklar yayınlayacaklarını söyledi. Bakan Özer, “İlk defa sınav yapılacak, belki öğretmenlerimiz tedirgin, sınavların sorularının nasıl olacağını kestiremiyorlar. Gereksiz şekilde kaygılanıyorlar, eğitimler bittikten sonra örnek kitapçıklar yayınlamaya karar verdik ki nasıl bir çerçeve içerisinde uzman ve başöğretmenlik sınavlarının yapılacağını sizlere göstermiş olacağız” dedi.
11.08.2022Eğitim
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı örnek soru kitapçığı ne zaman yayınlanacak?
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı örnek soru kitapçığı ne zaman yayınlanacak? Milli Eğitim Bakanlığı’nın Öğretmenlik Kariyer Basamakları uygulamasında eğitimler devam ediyor. Eğitimlerin ardından öğretmenler uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavına katılacak. Sınav öncesi Bakanlığın örnek sınav soru kitapçığı yayınlayıp yayınlamacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı'nda soru kitapçığının yayınlanacağı tarihi açıkladı. Peki, Uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavı örnek soru kitapçığı ne zaman yayınlanacak? Uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavı ne zaman? İşte detaylar…
11.08.2022Eğitim
ÖSYM’nin KPSS soru havuzu siliniyor mu? KPSS soruşturmasında hangi yayınevleri incelenecek? KPSS sınavı yine ertelenir mi? İşte KPSS soruşturmasında son durum
ÖSYM’nin KPSS soru havuzu siliniyor mu? KPSS soruşturmasında hangi yayınevleri incelenecek? KPSS sınavı yine ertelenir mi? İşte KPSS soruşturmasında son durumKPSS’de soru sızdırma iddiaları üzerine başlatılan soruşturma genişletiliyor. İptal edilen KPSS’ye yönelik soruşturma başka yayınevleri ve eğitim kurumlarına da sıçradı. Derinleştirilen KPSS soruşturmasında ÖSYM’nin KPSS soru havuzu ile ilgili de önemli bir karar alındı. Peki, ÖSYM’nin KPSS soru havuzu siliniyor mu? KPSS soruşturmasında hangi yayınevleri incelenecek? KPSS sınavı yine ertelenir mi? İşte KPSS soruşturmasında son durum…
11.08.2022Eğitim
Öğretmenler kontenjan sınırlaması olmadan kıdem alabilecek mi?
Öğretmenler kontenjan sınırlaması olmadan kıdem alabilecek mi? Öğretmen Kariyer Basamakları uygulaması uzman ve başöğretmen eğitim programlarıyla başladı. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları ile ilgili tartışmalar sürerken program ile ilgili açıklama Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural’dan geldi. Vural, “Öğretmeni öğrenciden koparmadan artan kıdem ve gelişime destek sağlamak temel amacımız. Dünya genelinde belirli prensiplere dayanmadan kendi kendine otomatik ilerleyen bir kariyer uygulaması mevcut değil" dedi. Peki, Öğretmenler kontentajan sınırlaması olmadan kıdem alabilecek mi? İşte başöğretmen ve uzman öğretmen ile ilgili bilmeniz gerekenler…
10.08.2022Memur
2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi belli oldu!
2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi belli oldu!KPSS’de soru sızdırılması iddiaları üzerine iptal edilen ve ertelenen sınavların yeni tarihleri belli oldu. ÖSYM, KPSS lisans ve ön lisans olmak üzere bazı kurum sınavlarında da değişikliğe gitti. Yeni takvim kamuoyu ile paylaşıldı. Peki, 2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? İşte İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi!
8.08.2022Eğitim
KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (KPSS-ÖABT 2022) ne zaman yapılacak? KPSS ÖABT tarihi belli oldu!
KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (KPSS-ÖABT 2022) ne zaman yapılacak? KPSS ÖABT tarihi belli oldu!ÖSYM duyurdu! İptal edilen ve ertelen 2022 KPSS sınavlarının yeni tarihleri açıklandı. KPSS’de usulsüzlük iddiaları üzerine soruşturma başlatılmış, ÖSYM’nin yıl içinde yaptığı ve yapacağı tüm sınavlar mercek altına alınmıştı. Soru incelemeleri devam ederken ÖSYM KPSS ile ilgili sınav takvimini duyurdu. Peki, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (KPSS-ÖABT 2022) ne zaman yapılacak? İşte KPSS 2022 yeni sınav takvimi!
8.08.2022Eğitim
KPSS sınav takvimi değişti! KPSS sınav merkezi nasıl değiştirilir? ÖSYM’den KPSS sınav yeri değiştirme duyurusu!
KPSS sınav takvimi değişti! KPSS sınav merkezi nasıl değiştirilir? ÖSYM’den KPSS sınav yeri değiştirme duyurusu!ÖSYM’den sınav takvimi duyurusu! 2022 KPSS sınav yeri değiştirme işlemleri için adaylara uyarı yapıldı. KPSS’ye girecek adaylar Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yeni KPSS sınavları için değişiklik yapabilecek. Peki, KPSS sınav merkezi nasıl değiştirilir? KPSS ne zamana ertelendi? KPSS ne zaman olacak? İşte ÖSYM KPSS sınav takvimi ve sınav yeri değiştirme işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler…
6.08.2022Eğitim
KPSS alan sınavı olacak mı, iptal mi? KPSS alan sınavı ne zaman 2022, saat kaçta? 6-7 Ağustos alan sınavı ertelenir mi?
KPSS alan sınavı olacak mı, iptal mi? KPSS alan sınavı ne zaman 2022, saat kaçta? 6-7 Ağustos alan sınavı ertelenir mi?KPSS alan bilgisi oturumu için geri sayım başlarken, sınav sorularının sızdırıldığı iddiaları sınava girecek adayların “KPSS alan sınavı olacak mı?” sorularını sormasına neden oldu. Devlet Denetleme Kurulu (DDK), KPSS yönelik iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kurumda incelemelerine başladı. Peki, KPSS alan bilgisi sınavı iptal mi, 2022 KPSS alan bilgisi ne zaman, ertelenir mi?
4.08.2022Eğitim
KPSS'de kopya soruşturması! Polis baskın yaptı Yediiklim Yayınevi kendini böyle savundu...
KPSS'de kopya soruşturması! Polis baskın yaptı Yediiklim Yayınevi kendini böyle savundu...Devlet kurumlarında memur olmak için her yıl yaklaşık 1 milyonun üzerinde adayın katıldığı Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) soruların sızdırıldığı iddiaları, önceki gün gündeme bomba gibi düştü. İlk açıklamayı yapan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ‘İddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır’ dedi. Ancak aynı gün ilerleyen saatlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) konuyu inceleme talimatı verdi. Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İnceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” ifadelerine yer verdi. Gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adrese baskın düzenledi. İddiaların odağındaki yayınevinden açıklama geldi.
4.08.2022Gündem
İki küçük kızın korkunç sonu! Ülkeyi şok eden olayda katil böyle yakalandı...
İki küçük kızın korkunç sonu! Ülkeyi şok eden olayda katil böyle yakalandı...İngiltere'de yaşayan 10 yaşlarındaki Holly Wells ve Jessica Chapman birbirlerinin en iyi arkadaşıydılar, tüm vakitlerini birlikte geçiriyorlardı. O gün ailelerine haber vermeden evden çıktılar. Sokakta yürürken başlarına geleceklerden habersizdiler. Ülkeyi sarsan olayda kilit ipucunu yakalayan kişi ise dikkatli bir gazete okuruydu.
3.08.2022Dünya
KPSS sınav takvimine göre 2022 KPSS ön lisan ve ortaöğretim başvuruları ne zaman, ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihi ne?
KPSS sınav takvimine göre 2022 KPSS ön lisan ve ortaöğretim başvuruları ne zaman, ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihi ne?KPSS lisans sınavı 31 Temmuz Pazar günü yapıldı. Sonuçların açıklanması beklenirken, önlisans ve ortaöğretim KPSS başvuru ve sınav tarihleri için yapılan aramalar da arttı. Peki, 2022 KPSS ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihi ne? KPSS sınav takvimine göre KPSS Ön lisans başvuruları ne zaman, başladı mı?
1.08.2022Eğitim
ÖSYM 2022 KPSS Lisans sonuçları (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri tarihi! KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?
ÖSYM 2022 KPSS Lisans sonuçları (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri tarihi! KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? Kamu personeli adayları dün KPSS Genel Kültür - Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarına girdi. 2022-KPSS lisans maratonu, 6 Ağustos'ta saat 10.15'te, alan bilgisi 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ve aynı gün saat 14.45'te alan bilgisi 2. oturumu (hukuk, iktisat, maliye) ile 7 Ağustos saat 10.15'teki alan bilgisi 3. oturumuyla (işletme, muhasebe, istatistik) devam edecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 14 Ağustos'ta saat 10.15'te; ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınavı ise 14.45'te yapılacak. KPSS Genel Kültür - Yetenek ve eğitim bilimleri Sınavın sona ermesinin ardından şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Genel Kültür - Yetenek sınav sonuç tarihi…
1.08.2022Eğitim
KPSS alan bilgisi sınavları ne zaman başlayacak? 2022 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) hangi tarihte? İşte KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi!
KPSS alan bilgisi sınavları ne zaman başlayacak? 2022 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) hangi tarihte? İşte KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi!ÖSYM tarafından 81 ile merkezi ve KKTC’de gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri oturumları tamamlandı. Sınavların adından adaylar soru ve cevapların ÖSYM tarafından açıklanmasını beklerken, KPSS alan bilgisi sınav tarihlerinin ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, KPSS alan bilgisi sınavları ne zaman başlayacak? 2022 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) hangi tarihte? İşte KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi!
31.07.2022Eğitim
KPSS sınav süresi kaç dakika? KPSS saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?
KPSS sınav süresi kaç dakika? KPSS saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?2022 KPSS lisans sınavı için yüz binlerce aday ter dökecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri oturumları bugün yapılacak. Adaylar sabah saatlerinden itibaren sınavın yapılacağı okullara gelmeye başladı. Peki, KPSS sınav süresi kaç dakika? KPSS saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek? KPSS’den en erken saat kaçta çıkılır? KPSS’de ilk kaç dakika çıkmak yasak? İşte detaylar…
31.07.2022Eğitim
Matrix'in Kahin'i Mary Alice 85 yaşında hayatını kaybetti
Matrix'in Kahin'i Mary Alice 85 yaşında hayatını kaybettiMatrix serisinin üçüncü filmi 'The Matrix Revolutions'da Kahin rolünü canlandıran Mary Alice 85 yaşında hayatını kaybetti.
30.07.2022Dünya
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, başvuru tarihi açıklandı mı? 2022 uzman öğretmenlik sınavı başvuruları başladı mı, gerekli şartlar nelerdir?
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, başvuru tarihi açıklandı mı? 2022 uzman öğretmenlik sınavı başvuruları başladı mı, gerekli şartlar nelerdir?Uzman öğretmenlik eğitim programı 18 Temmuz - 05 Eylül 2022, Başöğretmenlik eğitim programı ise 18 Temmuz - 19 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapabilmek için öncelikle uzman öğretmenlik eğitimlerinin tamamlanması gerekiyor. 500 binden fazla öğretmen, uzman öğretmenlik eğitimlerine hak kazandı. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, Uzman Öğretmenlik sınavı başvuru tarihi ve şartları belli mi?
29.07.2022Memur
2022 KPSS Lisans sınavı (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) ne zaman, KPSS sınavı saat kaçta başlayacak ve bitecek?
2022 KPSS Lisans sınavı (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) ne zaman, KPSS sınavı saat kaçta başlayacak ve bitecek?KPSS lisans sınavı için heyecan dorukta. KPSS lisans sınavı giriş belgesi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından erişime açıldı. Sabah Genel Yetenek, Genel Kültür, öğleden sonra Eğitim Bilimleri sınavına girecek adaylar “KPSS lisans sınavları saat kaçta başlayacak ve bitecek?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2022 KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumu ne zaman, KPSS giriş belgesi sorgulama nereden ve nasıl yapılır?
28.07.2022Eğitim
Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman? Ücretli öğretmenlik şartları ne?
Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman? Ücretli öğretmenlik şartları ne? 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında ücretli öğretmenlik yapacaklar için başvuruların ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Daha önce başvurusunu tamamlayıp onaylanan öğretmenler görevine başlayacak. Peki, Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman? Ücretli öğretmenlik şartları ne? Ücretli öğretmenlik ne zaman açıklanır? Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte detaylar…
25.07.2022Eğitim
7 Güzel Adam kim? 7 Güzel Adam şiiri kimin? 7 Güzel Adam şairlerinin isimleri ne? İşte 7 Güzel Adam şiiri!
7 Güzel Adam kim? 7 Güzel Adam şiiri kimin? 7 Güzel Adam şairlerinin isimleri ne? İşte 7 Güzel Adam şiiri!7 Güzel Adam’ın son temsilcisi Rasim Özdeneren hayatını kaybetti. Hayatı 7 Güzel Adam dizisine de konu olan Rasim Özdeneren ‘Gül Yetiştiren Adam’ olarak da biliniyor. Rasim Özdeneren’in vefatının ardından 7 Güzel Adam şiiri merak konusu oldu. Cahit Zarifoğlu’nun şiirinde ‘Bu insanlar dev midir / Yatak görmemiş gövde midir’ diye bahsettiği Yedi Güzel Adam’ın hikayesi merak ediliyor. Peki, 7 Güzel Adam kim? 7 Güzel Adam şiiri kimin? 7 Güzel Adam şairlerinin isimleri ne? İşte 7 Güzel Adam şiiri!
23.07.2022Kültür Sanat
Tercih yapacak milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! YÖK'ten uyarı geldi! E-Devlet'ten görülüyor
Tercih yapacak milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! YÖK'ten uyarı geldi! E-Devlet'ten görülüyorYKS giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. YÖK'ten son dakika uyarısı geldi. Üniversite sınav sonuçları açıklandı ve tercih telaşı başladı. Bazı adaylar da üniversite öğretimini yurtdışında sürdürme arayışında. Tercihini yurtdışı üniversitelerden yana kullanmak isteyen adaylara YÖK’ün önemli bir uyarısı var. Bugüne kadar binlerce üniversite mezununun denklik sorunu nedeniyle mağdur olduğunu belirten YÖK yetkilileri, “Yurtdışında yükseköğrenim görmek isteyenler, öncelikle gideceği okulun YÖK nezdinde tanınan bir okul olup olmadığını teyit etsin” diyor.
23.07.2022Eğitim
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik sınav başvurusu ne zaman?
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik sınav başvurusu ne zaman? MEB tarafından başlatılan uzman ve başöğretmenlik eğitimleri devam ediyor. 18 Temmuz’da başlayan eğitimler kapsamında 531 bin 885 öğretmen uzman olmak için eğitim alacak. Eğitimlerin tamamlanmasıyla öğretmenler sınava tabi tutulacak. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik sınav başvurusu ne zaman? Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman bitecek? İşte detaylar…
22.07.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, mülakat başvurusu nasıl yapılır? 2022 öğretmen ataması mülakat tarihleri ne?
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, mülakat başvurusu nasıl yapılır? 2022 öğretmen ataması mülakat tarihleri ne?20 bin sözleşmeli öğretmen ön başvuruları için süreç başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev almak isteyen adaylar başvurulara yönelik yoğun bir koşuşturma içine girdi. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, mülakat başvurusu nasıl yapılır? 2022 öğretmen ataması mülakat tarihleri ne?
19.07.2022Memur
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman bitecek? Sertifikalar ne zaman verilecek?
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman bitecek? Sertifikalar ne zaman verilecek? Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğretmen kariyer basamakları kapsamında başlattığı başöğretmen ve uzman öğretmenlik eğitimleri devam ediyor. Öğretmenler mesleğe başladıktan sonra 10 yılı doldurunca uzman öğretmenlik sınavına girecek. Bu sınavdan başarılı olduklarında uzman öğretmen olacaklar. Eğitimler devam ederken uzman öğretmenlik sınavının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman bitecek? Sertifikalar ne zaman verilecek? İşte Uzman öğretmenlik sınavı ile ilgili detaylar…
19.07.2022Memur
Bakan Özer: Öğretmenlerin özlük haklarında ciddi bir iyileşme olacak
Bakan Özer: Öğretmenlerin özlük haklarında ciddi bir iyileşme olacakMesleki eğitime, okul öncesi eğitime erişim ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine verdikleri öneme dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "60 yıllık özlem olan 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' ilk kez bu dönemde, yani 20 yılın eğitim yatırımlarını taçlandıran bir kanun olarak 14 Şubat 2022 yayımlandı ve yürürlüğe girdi. İnşallah 19 Kasım'da yaptığımız sınavda başarı olduklarında, 600 bin öğretmenimiz hem ciddi bir eğitimden geçmiş olacak hem de özlük haklarında ciddi bir iyileşme olacak" dedi.
18.07.2022Eğitim
Uzman ve başöğretmenlik eğitim programına giriş nasıl yapılır? Uzman ve başöğretmenlik sınavı nasıl olacak?
Uzman ve başöğretmenlik eğitim programına giriş nasıl yapılır? Uzman ve başöğretmenlik sınavı nasıl olacak? Uzman ve başöğretmenlik eğitim programı başladı. Öğretmen kariyer basamakları kapsamında ilk kez uygulanacak eğitim 602 bin 322 öğretmen eğitim alacak. Peki, Uzman ve başöğretmenlik eğitim programına giriş nasıl yapılır? Eğitimler nasıl olacak? Uzman ve başöğretmenlik eğitim programı ne zaman bitiyor? Uzman ve başöğretmenlik sınavı nasıl olacak? İşte detaylar…
18.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Öğretmenlik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki öğretmenlik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.